Avengers #03: Válka upírů
CREW1. vydáníčervenec 2020série Avengers (Fresh Start) 3/11
3.5
...
...
...
...
+ 5 dalších ukázek
Koupit
KRÁLOVSTVÍ UPÍRŮ!

Transylvánie je v plamenech! Mezi upíry vypukla nelítostná a krvavá občanská válka… a v jejím centru stojí Plukovník stínů a jeho nová Legie neživých s jedinou otázkou: Kde je Dracula? A jestli Pána prokletých najdou Avengers jako první, co od něj mohou čekat? Bude Dracula jejich spojencem, nebo protivníkem? Nejmocnější hrdinové světa budou potřebovat expertní pomoc – vítej do Avengers, Blade! Stane se z Ghost-Ridera smrtonosný nepřítel? A až se prach usadí a vnikne nová říše upírů, kdo se stane vládcem prokletých? A do toho ještě přichází další cesta do hluboké historie a tajemství úplně první Iron Fist! Poznejte ženu, která jako první ovládla sílu draka Shou-Lao!

Obsahuje sešity série Avengers (Vol. 8) #13-17 (leden 2019 - březen 2019) [Fresh Start]

Scénář
Jason Aaron
Art
David Marquez, Andrea Sorrentino
Ink
David Marquez, Andrea Sorrentino
Barvy
Erick Arciniega, Justin Ponsor
Obálka
David Marquez, Justin Ponsor
Lettering
Petr Schwarz
Překlad
Jiří Pavlovský
Redakce
Filip Gotfrid, Martin Kužel
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7449-872-5
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
170 x 260 x 7 mm
Hmotnost
314 g
Tisk
barevný
Stran
112
Původní cena
349 Kč
Originál
Avengers by Jason Aaron #03: War of the Vampires (Marvel Comics, 2019)
Upíři jsou mé guilty pleasure a tak není divu, že 3. díl je pro mě zatím nejlepším co Aaron s Avengers napsal.
Ale! Zaprvé, zatím laťka nebyla vůbec vysoko. A za druhé, i když mě tento díl bavil, tak hlavní dějová linka této knihy má jen 4 sešity. A to není zrovna mnoho, že jo.
Plusem je svižnost a zábavnost komiksu. Rozhodně se mi líbí také kresba, která konečně nepůsobí tak chaoticky jak to v týmovkách bývá a jak to bylo v předešlých dvou knihách. Takže dalším plusem je i přehlednost.
Co ovšem zamrzí jsou rychlé zvraty a klasické kouzelnické dějové smyčky, které působí nelogicky.
Příběh je ale celkově dobře poskládaný a drží nějaký tvar, který má smysl zkoumat.
Sešit o prvním Iron-Fistovi sice zajímavý, ale trochu o ničem.
Celkově však musím přeci jenom uznat, že tohle mě zkrátka bavilo. 4*
Hromada postav, zbytečné kecy, ale alespoň se to věnuje Bladovi a upírům a v pozadí se něco kuje s Ghost riderem, za mě fajn průměr, škoda že se nedrží témat předešlých dvou knih. Úvod s Fistem byl ale fajn, taky u toho mohli zůstat.
Avengers jako celku je tu v podstatě hrozně málo, protože Aaron si rozjíždí několik komplikovanějších linek jako je jedna s Ghost Riderem, Rudou vdovou nebo s upíry, a Avengers se vždycky jen dostaví na rubanici. Blade mě velice bavil a celkové rozuzlení, ač předvídatelné, nebylo zas tak špatné. Rozhodně doposud nejlepší kniha tohohle runu. Komiks mě bavil, což jsem upřímně tolik nečekal a těšim se pro změnu na další díl. Za mě 4*.
Jason Aaron by měl psát komiks o Bladeovi. Ten a upíří záporáci jsou nejlepší částí komiksu. Příběhová linka s upíry mě ale k Avengers prostě nepasovala a většina členů tady nemá větší roli než mlátit nepřátele a trousit hlášky. První sešit je hodně povedený a kresba v celé knize je špičková. Horší 4*
Tohle Aaronovi opravdu, ale opravdu nejde.
Bohuzel dalsi serie se kterou koncim.
40%