Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 2 další ukázky

Koupit
Nicolas Lash po setkání s Josephine přišel o všechno, ale pátrat nepřestává. Nyní ho její stopa přivádí do Seattlu poloviny devadesátých let, aby zde odhalil tragický příběh grungeové skupiny, k níž nečekaně zavítá nádherná žena trpící ztrátou paměti. Je snad jejich múzou? Zachrání je před osudem kapely jediného hitu? Nebo představuje něco mnohem horšího – zvlášť když po ní očividně pase vyšinutý vrah?

Obsahuje sešity série Fatale #15-19

Scénář
Ed Brubaker
Art
Sean Phillips
Barvy
Elizabeth Breitweiserová
Obálka
Sean Phillips
Lettering
Ludmila Nussbergerová
Překlad
Richard Klíčník
Redakce
Mirka Jarotková, Pavel Kořínek, Ludmila Nussbergerová
Žánry
detektivka, horor
ISBN/ISSN
978-80-7595-365-0 (BB/art s.r.o.)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
170 x 255 mm
Tisk
barevný
Váha
500 g
Stran
144
Cena
399 Kč
Originál
Fatale #04: Pray For Rain (Image Comics, 2014)
 • sedw
  Další paráda, tentokrát opět v hlavní linii. Rozhodně mi zde nejvíce sedlo zasazení příběhu do prostředí hudební skupiny, byly zde nejlépe napsané postavy a pro mě i několik šokujících zvratů. Kresbě opět není co vytknout a tato série mě opravdu baví.
 • faster86
  Děj se blíží současnosti, mezi zastávka v roce 1995, kdy se ukáže co dokáže Jo když se nehlídá. Nejsem žádný velký fanda Lovecrafta a ta hororová linka mi nějak začíná kazit dojem ze série.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 15:41Fatale #04: Modlitba za déšť
  Pokaždé, když si myslím, že mám Fatale zmáknuté a říkám si, že vím, jak to dopadne, tak vždycky dostanu facku. Tady tomu nebylo jinak. Zlatá 90. léta se tu snoubí s noirem a musím uznat, že to dobře hraje dohromady. Líbí se mi čím dál víc, že Jo dostává pokaždé jiný rozměr. Tady ho má úplně jiný. Někdy mi přišlo, že jsou některé věci nevysvětlené dostatečně, ale pak si zase říkám, jestli je to opravdu potřeba. Nějaké letmé nastínění nebo zmínka bohatě stačí a hlavní narativ je přece jen o něčem jiném. Tady už je cítit finále každým coulem a musím říct, že do poslední strany jsem netušil, co bude. V této knize je pořád dost otázek a nic není jasné.
 • karl173
  karl173 mecenáš28.9.2020 17:24Fatale #04: Modlitba za déšť
  Přijde mi že tuhle sérii by mohl Brubaker psát donekonečna. Ale jsem rád že už se blížíme ke konci. Hlavní pointa se totiž už příliš dlouho opakuje. Na druhou stranu styl jakým Brubaker píše mě neskutečně baví a navíc je tato série jedna z mála, které ani moc neubližují ty velké pauzy. Já například tuto knihu čtu přesně rok poté, co jsem četl třetí knihu a v ničem mi to nepřekáželo. Ta zápletka je tu totiž opravdu triviální. A jediné co se po čtenáři chce, "užít si" tu hutnou atmosféru a velmi krutý příběh. Byť je asi pravda, že k pospojování celého příběhu je lepší přečíst si to celé naráz.
  Jinak kresba je prostě skvělá, ale to už se opakuji z předešlých knih. Celkově tedy spokojenost, ale moc jsme se v ději neposunuli a tak tedy toužebně vyhlížím poslední díl. 4*
 • Olwen
  Ani po čtvrté knize netuším o co jde.
 • Spike
  Po třetí "povídkové" knize je toto návrat k šabloně prvních dvou. Tedy většina děje je situována do minulosti, ten zbytek se odehrává v současnosti. Nutno říct, že příběh se nám zrovna moc neposune, na to že máme předposlední díl, ale to ani tak nevadí, protože Fatale stále baví.

  Většinu knihy tedy strávíme v polovině 90. let, fanoušky grunge potěší odkazy na tehdejší hudbu i to že hlavní mužská postava Lance je nápadně podobná Kurtu Cobainovi. Ta formulka je už potřetí stejná, Josephine (tentokrát s amnézií) se připlete do života dalším lidem (hlavně mužům) a obrátí je v trosky. Sekta co po ní jde je tentokrát spíše v pozadí, ale komu by se stýskalo po cákancích krve a odřezaných končetinách, nebojte, máme tu poldu co si krátí nudu coby sériový vrah. Škoda že klasicky na to máme jen 5 sešitů, s těmihle postavami v domě kapely kterou Josephine jak inspiruje tak i rozkládá, bych rád strávil i více času.
  "Skip novou skladbu slyšel taky… Ale víc se soustředil na to, jak tvrdý měl najednou penis. Bolelo to na dotek. Zadržoval slzy a donutil se usnout."

  Brubaker píše chytře a zároveň přehledně, kresba Seana Phillipse tomu neskutečně sedí a vlastně není co vytknout. Má to atmosféru, fajn příběh i postavy, krásné ženy, a tenhle žánr je můj šálek čaje… Ale prostě nemůžu dát tu pátou hvězdu. I po čtyřech knihách se mi Fatale ne a ne dostat pod kůži, ač všechny potřebné ingredience jsou na svém místě. Poslední díl na tom už asi těžko něco změní, nicméně se těším a už teď ho vyhlížím. To "něco" co by mě dostalo a udělalo z toho srdcovku, tu pořád postrádám, nicméně lahůdková jednohubka, to Fatale dozajista je. 8/10
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.7.2020 21:00Fatale #04: Modlitba za déšť
  Z nějakého důvodu jsem měl pocit, že Fatale je "jen" tetralogií a ke konci jsem začal být poněkud zmatený, respektive zvědavě neukojený. Ale už chápu, ještě nás čeká finále. Musím říct, že jak mě Fatale jako celek trochu zklamal (ještě to samozřejmě může pointa či závěrečný díl celé napravit), tahle kniha fungovala téměř celá jako samostatný díl a samostatně fungující příběh, který mě bavil.

  Celkový dojem: 70%
 • cyboy
  cyboy mecenáš24.6.2020 18:00Fatale #04: Modlitba za déšť
  Brubakera mam nacteneho komplet a s jistotou muzu rict, ze Fatale neni jeho nejlepsi kniha, ale ve srovnani s "konkurenci" je porad o tridu vys. Doufejme, ze na posledni cast nebudeme cekat zase rok.
  80%
32211
 • bo
  Criminal Deluxe Edition, Volume 3 Hardcover - bude obsahovat MY HEROES HAVE ALWAYS BEEN JUNKIES, BAD WEEKEND a novy CRIMINAL #1- #4 (podle Amazonu vyjde October 27, 2020)
  Criminal: Cruel Summer - bude obsahovat novy CRIMINAL #5-12 (podle Amazonu vyjde August 18, 2020), dalo by se rici, ze se jedna o Deluxe 3 a pul, i kdyz bude drive.
  Plus v prosinci vyjde kompilace Noir: A Collection of Crime Comics Hardcover, kde bude i Jeff Lemire a Brian Azzarello.
 • rooty
  Fimi: v angličtině ano.
 • Fimi
  Fimi mecenáš25.6.2020 22:20Fatale #04: Modlitba za déšť
  rooty: fakt jen od něj?
 • rooty
  Brubaker je top. Je to vlastne uz jediny autor, od ktereho kupuji deluxky v anglictine. Na Fade Out v cestine se neskonale tesim. Muj zebricek: Fade Out, Criminal, KoBK, Velvet, Fatale, Incognito, Gotham central
 • Gmork
  Mně se od Brubakera líbí i Daredevil a Catwoman a to superhrdinský žánr v podstatě nečtu, ale od Eda dávám všechno. Kill or be Killed bych tu vydal normálně čtyřikrát v broži za 399,- To by byla nejednodušší cesta.
 • Killingjoke
  Killingjoke mecenáš25.6.2020 16:57Fatale #04: Modlitba za déšť
  Aha, teď jsem si všiml, že Cruel Summer vychází až v srpnu. No nic, tak objednávku odložíme a objednáme rovnou s Pulpem ;)
 • Killingjoke
  Killingjoke mecenáš25.6.2020 16:46Fatale #04: Modlitba za déšť
  louza: Díky, dobré vědět. Já naštěstí sešitovky nekupuju, takže mě nemohl Edík naštvat. Ale moc pěkné ke čtenářům sešitovek to tedy od něj nebylo.
  Takže ty HC jsou dvě Cruel Summer a Bad Weekend. Super, jdu objednávat a rovnou si k tomu vezmu i ten speciál Wrong Time Wrong Place z roku 2016. Sem to kdysi četl digitálně a úplně zapomněl objednat.

  Pulp musí být super už pro ten název. A jsem zvědav jak si Brubaker poradí s westernem míchaným s krimoškou. Ale já tomu prostě věřím. Joda si Brubaker maže na chleba jakýmkoliv komiksem, krom tedy Bouncera ;)
 • louza
  Killingjoke : Těžiště je normální (čili perfektní) příběh ze série Criminal. Další střípek z historie Lawlessů. Jmenuje se Cruel Summer a je to tuším devět sešitů dlouhý příběh. Pak je tam jakoby One Shot o Teegovi, jehož smysl v sérii jsem úplně nepochopil. A pak dvousešitovka Bad Weekend, což je kriminální zápletka z komiksovýho prostředí, která mě svou kvalitou i upřímností totálně rozsekala. Jediný bolestný na tom bylo, že Ed, ačkoli všude trousí moudra o tom jak jsou sešitovky důležitý a jak ho nejvíc podporujou, nás totálně vypekl, protože do knihy, která vyšla za půl roku přidal několik dalších stránek, takže jsem si to musel koupit ještě jednou v hardbacku. Grrrr. Ale zrovna v tomhle případě se nedalo váhat.

  Na Pulp se těším jak malej Jarda. Brubaker western s tímhle jménem. Ou jé. Jodo třes se.
 • Killingjoke
  Killingjoke mecenáš25.6.2020 15:58Fatale #04: Modlitba za déšť
  KoBK v češtině? Tak to je super zpráva, snad to klapne! Po včerejším oznámení Crwe na YouTubu jsem měl obavu, že příští rok budu číst jen evropské komiksy, ale Eda si tedy nenechám ujít v žádném případě. Jeho nový Criminal jsem ještě nečetl, ale jestli je to fakt dobré jak píše louza, budu si ho muset přečíst co nejdřív. A budu doufat, že taky jednou vyjde v češtině. Přiznám se, že se mi u toho Criminalu moc nelíbí coloring. Škoda že to nedělala Elizabeth Breitweiser, šikovná ženská, co to s barvami fakt umí. Nejlepší jsou právě v KoBK či Velvet. Od Brubakera se aktuálně moc těším na novinku Pulp, one-shot vycházející už v červenci!

  Jinak můj žebříček Brubakera asi takový: 1. Criminal, 2. Fade Out, 3. Fatale, 4. KoBK, 5. Velvet, 6. Gotham Central, 7. Scene of the Crime, 8. Catwoman a až potom Incognito, Sleeper, CA, Daredevil, Batman tak nějak na stejné úrovní...
 • louza
  Mikei : no, v předprodeji se prodá všechno. Spekulanti to riziko unesou, když se jim slíbí, že toho nebude moc výtisků. Já jako čtenář se přiznám, že mám radši omnibusy tak do těch deseti dvanácti sešitů. Pak už je to technologicky komplikovanější na čtení a nepraktické na uskladnění. Fatale ve dvou knihách je ideál. Ten KOBK je už pro mě za hranou i když je jedna velká bichle trochu levnější než dvě půlky.

  Fimi : Incognito se mi líbily obě knihy, protože je to taková netypická pláštěnkovka spíš do Watchmenů, Sleeper mě moc nebavil. To jsem vzdal po druhém sešitě. Ale obecně platí co řekl cyboy, superhrdinské knihy jsou až po crime.
 • Fimi
  Fimi mecenáš25.6.2020 15:28Fatale #04: Modlitba za déšť
  Velvet je super, sice prostý tuctový příběh ale výborně pojatý
 • louza
  cyboy : tak to se skoro absolutně shodneme. I když něco z těch super hrdinů co jsi jmenoval jsem nečetl. Ptal jsem se na Velvet, protože mi to v době vycházení přišlo, že ta série stojí už od vydání tak trochu mimo. Tuším že se to s něčím dalším od něj krylo...nejsem si jistý jestli Fatale, nebo Fade Out. Prostě nikdo se tomu moc nevěnoval a rozmazávalo se furt jen to druhý a když jsem to potom přečetl, tak i když taky moc nemusím Bonda, tak tohle se mi líbilo. Asi ne na 100% ale 85 určitě. Přitom to má naprosto luxusní kresbu, která teda Seanovu smete hravě z povrchu zemského. Tak mě zajímal nějaký další názor. Ještě doplňující otázka? Jak se ti líbil ten aktuální Criminal? Osobně jsem čekal propad, takže mě dost překvapilo, že to tu laťku úplně v pohodě udrželo a od těch Iconických je to defakto kvalitativně k nerozeznání.
 • rajot
  Fimi: hmm, tak budu doufat, dík za info.

  Taky bych se osobně přikláněl k vydání ve dvou souborech, podle mě by to na lidi zabralo víc než vydávat jeden díl za rok s nejistou budoucností. Sice asi BBart nemá nejlepší zkušenost s Criminalem, na druhou stranu od tý doby se v rybníčku vezdejším pár věcí změnilo. Ale hlavně ať to vyjde :) teď se těším na Fade Out.
 • Mikei
  louza: Asi máte pravdu, i když si to dovedu představit u nás v tom nejlepším vydání. A nebo jak říká Fimi, alespoň na dvakrát, jako třeba Criminal. Systém nějakého předprodeje by určitě s dobrou reklamu taky slavil úspěch; nevěřím, že by na Brubakera čtenáři neslyšeli.
 • cyboy
  cyboy mecenáš25.6.2020 13:17Fatale #04: Modlitba za déšť
  Fimi: Jasne, ze toho napsal vic. Sleeper je fajn, Incognito je taky dobry, ale stejne je u nej radim vic dozadu. Nejhorsi a za ulet osobne povazuju Deadenders, kde se Brubaker podle me asi tak 3x ztratil ve vlastni myslence. Ale i to se nakonec da precist.
 • Fimi
  Fimi mecenáš25.6.2020 13:11Fatale #04: Modlitba za déšť
  A co Incognito nebo Sleeper? Mimochodem Brubaker psal ještě Batmana a samozřejmě Gotham central
 • cyboy
  cyboy mecenáš25.6.2020 13:07Fatale #04: Modlitba za déšť
  Louza: Uplny autorsky vrchol podle me ma ve Fade Out. Criminal. KobK je super. Velvet je vyborna vec. Jak uz nemusim Bonda, tak Velvet se mi libila hodne. Taky jeho DD se mi libil hodne (hlavne prvni pulka toho jeho runu). Iron Fist neni spatny, ale strasne me stvala vsechna ta historicka okenka s jinymi Iron Fisty. Kapitan se mi libil taky hodne, ale Brubaker v plastenkach proste neni doma. On je doma v drsne skole, resp. "noiru".
  Fatale bych asi zaradil na ctvrte, nebo pate misto (bud za Velvet nebo misto ni).
  Takze asi tak.
 • Fimi
  Fimi mecenáš25.6.2020 10:43Fatale #04: Modlitba za déšť
  Rajot ano, ale nepřímo mailem na dotaz

  Louza no právě Fatale na 5 dílů je na dvě deluxky a Kobk má 4 díly a je v jednom ale nedovedu si to souborne u nás představit, má to 600 stran a stojí to snad 1200.. Mám ji doma a je to naprosto fantastické zpracování. Tohle si nedovedu v češtině takhle představit. Když už tak ve dvou knihách po dvou volumkach..
 • louza
  Mikei : ty bláho, zrovna KOBK je deluxe čítající asi 24 sešitů, když i Fatale měla před tím stejný počet sešitů a vyšla na dvě půlky. Uvěřil jsem, že to chce Image vydat vcelku až teprve když jsem tu knihu držel v ruce. Je to fakt velký. A drahý. Nemůžu mluvit za vydavatele. Ale neumím si představit, že by na českém trhu, který má problémy i s mnohem menšími omnibusy vyšlo něco takového.
 • rajot
  Fimi: čili oni KoBK potvrdili?
 • Mikei
  Je úplně pasé, že by Kill or Be Killed v momentální situaci vyšlo v té Deluxe Edition od BBartu? Pocitově mi přijde, že by se to muselo prodávat na kvanta(v komiksovém měřítku cca 750 ks)…
 • louza
  cyboy : Jaká bys teda řekl, že je Brubakerova nej kniha? A co si myslíš o Velvet?
 • Fimi
  Fimi mecenáš25.6.2020 09:24Fatale #04: Modlitba za déšť
  Rajot přesně BB art jde do sebe... Už chybí jen Velvet a Sleeper...snad Kobk nebude jedna kniha ročně
 • rajot
  Dovydat Fatale, plus Fade Out a pak Kill Or Be Killed - to zní jako rajská hudba pro mé velké uši.
 • mcleek
  mcleek25.6.2020 09:20Fatale #04: Modlitba za déšť
  Zázraky se dějí!
 • Toe
  Toe admin25.6.2020 09:05Fatale #04: Modlitba za déšť
  Darker: To bys byl za 20 let asi první :D
 • Fimi
  Fimi mecenáš25.6.2020 08:46Fatale #04: Modlitba za déšť
  Darker vím přesně jak to myslíš.. Musejí vydat letos Fatale aby příští rok mohli začít s Kill or be killed
 • Darker
  Darker mecenáš25.6.2020 08:30Fatale #04: Modlitba za déšť
  Pokud BB art zvládne do konce roku vydat poslední Fatale, poslední Punisher Max a možná i Fade Out a poslední Batman Detective Comics z NEW 52, tak jim budu muset napsat děkovný dopis. A to už tento rok dokončili Gotham Central. Normálně jsem v šoku :)
 • Lord Baltimore
  Lord Baltimore25.6.2020 07:59Fatale #04: Modlitba za déšť
  Cyboy: Asi ne, pokud se něco nezměnilo kvůli koronaviru, tak poslední díl by měl vyjít do konce tohoto roku.
Četl/a (70)
2scha, Anton Whatever, ben_bella, binnmode, Bronn, calvin10, Caylen-Tor, Const.ex, cyboy, Darker, Darth Raelchi, davidek, Doppelganger, Elfo.here, faster86, fifas, Final, flipflop, foudy, Fox01, frantisekcap1, Glumal, Hanussen, hellblazer, hromotlk, hypermlok, Jabba, jh666, jindroush, jiskra, Kaaos, Kaluž, karl173, KdG, Kil-Khal, Killingjoke, lantan1, LookAss, lukascus, mackin, Mamut12, Mariohurbanek, Matthew, MonsterGyre, mstefl, Noci, oleav, Ozymandias, petrSF, punisher, puolpm, RadimNemec, rajot, rooty, RudyRod, schefik, sedw, Sir_Pete, spagr, Spike, Stara.kryta, the.kasztan, trudoš, Ukko, Valdaufinka, Velkej šéf, Wasps, wolfgang, Zbysek2410, zgrywus
(127)
2scha, Abe, Alfi, Anton Whatever, binnmode, bmc75, Bob, Bronn, burzum, buscheer, calvin10, Caylen-Tor, charvos, Const.ex, cyboy, D.K.Logic, Dali, DankoKonik, Darker, davidek, Denis, Doppelganger, Elfo.here, Elnie, erik, farnhajt, faster86, felis, fifas, Filip123, Final, flipflop, Fox01, frantisekcap1, Fry, Glumal, Hanussen, Hawwwran, hellblazer, herbert, HevyEli, Honzin, Horstik, hromotlk, hyba1991, invape, Jabba, Jak, jh666, jindroush, jiskra, Kadin, karl173, Karolín78, KdG, Killingjoke, Kiwi1902, Knuckless, komik.sx, koudak89, Kouzelnik7, krupan, lantan1, LookAss, Lord Baltimore, Loxin, lukascus, malylada, Mamut12, Mariohurbanek, Marvin, Matej-29, Matthew, mcleek, merhyx, mgeralt, mirec, Mitak, moiqpiom, MonsterGyre, MP, mstefl, Nightmare, Noci, Norri, o2t2, Olesh, Onkel 1928, opytz, Paldini, pearlxjam, pechna, perper, petrSF, Poseidon1978, punisher, RadimNemec, rajot, Ricarderon, rooty, RudyRod, Rumburaq, schefik, Sir_Pete, Skot, spagr, Spike, Stara.kryta, start05, suricattaontheway, tacmud, the.kasztan, Tialster, Tomasino79, trudoš, Ukko, Valdaufinka, Velkej šéf, vishnar, vranakx, Wasps, wolfgang, xintax, yogi, Zbysek2410, Zdendy, zgrywus
Chce (27)
besikv, bourgeois, BreakingAway, CSE_AC/DC, cybern, DKoscik, Draco nobilis, filosh, hahahoho, Himlik, illy, Infarkt, James, Jáňa, Joshua_T, kadas97, Light, Maty48, monocyt, monty.cl, OldaB, Premek, rockyt, Saran, sleepless, timek, tukak
Shání (3)
Al0f0k, CSE_AC/DC, mineralk
Nabízí (1)
frantisekcap1