Tokijský ghúl:re #05
CREW1. vydáníčerven 2020série Tokijský ghúl:re 5/16
3.9
...
...
...
...
+ 5 dalších ukázek
Koupit
Krutý střet mezi klanem Cukijama a ÚPG vrcholí. Kolik obětí mezi inspektory i ghúly si tato bitva vyžádá? Podaří se Šúovi utéct, anebo bude zkáza jeho rodu dokonána? A nakolik si je Kaneki vlastně jist svým nynějším posláním? To vše se již brzy ukáže...

Scénář
Sui Ishida
Art
Sui Ishida
Obálka
Sui Ishida
Lettering
Karel Petřík
Překlad
Anna Křivánková (hotate)
Redakce
Filip Gotfrid, Jiří Pavlovský
Žánry
akční, horor
ISBN/ISSN
978-80-7449-861-9
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
128 x 182 mm
Hmotnost
260 g
Tisk
černobílý
Stran
212
Původní cena
199 Kč
Originál
Tōkyō Ghoul:re #05 (Shueisha Inc., 2015)
Tokijský ghúl:re #05 - Kniha plná velkých zvratů jasně odrážející výkyvy kvality jednotlivých volume. Nevím jestli to už autor nedělá spíše schválně, jednou za čas si odvypráví něco méně zajímavého a ono se to v další knize překlopí v parádní plot twist. Závěr této knihy je pak pro fanoušky čistý guilty pleasure, umírá (?) spousta postav a není zcela očividné, kam to vše směřuje ... Za mě 5*!
V pátém Re je potřeba více se soustředit, než je člověk u komiksů zvyklý. Akce se totiž dočkáme ač v poslední třetině a většina knihy se soustředí na vývoj postav. V čemž se může člověk snadno ztratit, protože děj přeskakuje mezi místy klidně v půlce stránky. Závěrečné finále znamená smrt několika důležitých charakterů, ať už sympatických, nebo méně a ani Kanekiho pozice už není tak jednoznačná.