Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Sci-fi příběh na motivy knih Ericha von Dänikena.
V prehistorických dobách přiletí na Zemi kosmická loď s mimozemšťany, kteří zasáhnou do vývoje lidské rasy. Protože v posádce nepanuje jednotný názor na to, jak možnosti a zdroje primitovní Země využit, záhy vznikají dvě znepřátelené frakce, které spolu svádějí nelítostný boj.

Scénář
Alfréd Górny, Arnold Mostowicz
Art
Bogusław Polch
Obálka
Bogusław Polch
Překlad
Miroslav Procházka
Žánry
dobrodružný, sci-fi
ISBN/ISSN
Stratos
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
225 x 305 mm
Tisk
barevný
Váha
154 g
Stran
48
Cena
19 Kčs
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš16.12.2020 08:26Návštěvnící z kosmu #1: Lidé a netvoři
  Tento komiksový klenot (inšpirovaný myšlienkou Ericha von Dänikena, že ľudstvu v začiatkoch pomáhali návštevníci z vesmíru) sa do Česko-Slovenska dostal na začiatku 90-tych rokov vďaka vydavateľstvu Stratos. Vyšiel ako v slovenskej, tak v českej mutácii. Šlo o prvý diel z plánovanej sci-fi série „Návštevníci z kozmu“. Plány boli ambiciózne: kým prvý zošit sa objavil v PNS, k zvyšným siedmim (Boj o planétu, Vzbura obrov, Zánik veľkého ostrova, Planéta pod kontrolou, Tajomstvo pyramídy, Posledný rozkaz, Pristátie v Andách) sa dostali len predplatitelia. Neviem, ako to s nimi nakoniec dopadlo (ani s potenciálnymi výhercami ôsmich horských bicyklov), ale nič okrem jednotky sa na pulty stánkov každopádne nedostalo (a vlastne ani jednotka v skutočnosti nie je jednotka, ale v poradí až dvojka, jednotkou je Pristátie v Andách). Čo je ozaj veľká preveľká škoda, lebo jednotka je geniálna. Dostal som sa k nej ako cca 10-ročné decko a asi vám nemusím hovoriť, že som každý panel hltal očami a zabúdal dýchať. Prekrásna kresba, zaujímavé postavy, vzrušujúca myšlienka o ovplyvňovaní mimozemskou civilizáciou, parádne monštrá, nádherné exteriéry a futuristické interiéry. Jediné, čo nesedí, je nepochopiteľná situácia s ústredným zloduchom. Hrdinovia majú milión príležitostí zneškodniť ho a napriek tomu to neurobia, vinou čoho mu umožňujú nové útoky na základňu. Vzhľadom na to, že sa u nás od r. 1990 nenašiel nikto, kto by bol schopný pokračovať vo vydávaní, v roku 2021 som sa naštval a kúpil som si takmer 400-stranový omnibus z Poľska.
 • Lobok257
  Pro mě naprostá klasika počátku 90.let. Komiks mého mládí. 1000x přečteno. Samozřejmě i hodnoceno optikou po komiksu lačnící mladé duše. Dočkáme se někdy v ČR celého příběhu? Ani po 30ti letech neztrácím naději :)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.1.2018 19:32Návštěvnící z kosmu #1: Lidé a netvoři
  Jak u Funky Kovala, i tady ctím klasiku a další rozměr. Tím jsou časovost a evropský komiks. Je to jeden z těch prvních Polchových komiksů (až po Kapitánovi Žbikovi a Setkání) a musím říct, že to opravdu nepůsobí nijak zvlášť zastarale, ba dokonce old schoolově. Ano, je to sporná věc a stáří tam vidět je, přesto mi to pořád nepřijde až tak evidentní. Měl jsem tu čest si přečíst originál první (v polštině) a až pak se mi posléze někdy v srpnu 2016 dostal do ruky v češtině první díl (podle vydání v Polsku je to ale 2. díl!). Jak u Funky Kovala, překlad je otřesný a doufám, že ta e-verze, kterou se mi podařilo najít, nebude také tak odfláknutá. Neberte mě špatně, v té době asi nic jiného nebylo - myslím po '89 a určitě byl každý rád, že může číst zahraniční komiksy v češtině, ale stejně, je to škoda, že už tenkrát si nikdo nedal nějakou extra péči s překaldem k tak vynikajícím titulům. Mrzí mě, že se to dál nevydalo a doufám, že to teď někdo vydá. Pravda, už to není tak aktuální, co se týče komiksu, ale věřím, že se zde najdou fanoušci a nadšenci, kteří ocení krásu tohoto komiksu. Mimochodem, jsem rád, že tento komiks dobrým způsobem přibližuje Dännikena, který ne vždy je stravitelný. Jeho raná tvorba je dobrá a touto formou (pak ještě Stargate) se může člověk dobře seznámit s teorií, jak se lidstvo dostalo na Zemi. Dávám 5 z 5, protože znám komplet originál. Opět doporučuji si přečíst originál, není to tak těžké a je to docela srozumitelné a stravitelné. A hlavně, v Polsku vás krásná HC edice vyjde na nějakých 500 kč! Na gildia.pl určitě najdete spoustu zajímavých věcí...
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš5.12.2010 13:28Návštěvnící z kosmu #1: Lidé a netvoři
  Zase ta nostalgie. Stěží zamáčknu slzu v očku. Mě tohle baví na všech vlnách. Jak funkykovalovská kresba, tak scénář, který je na určitých bázích jednodušší a naivní (postavy) ale přesto je to prostě fajn sedumdesátkovoosumdesátková sci-fi, kterých u nás bohužel v komiksech moc nevychází...
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš4.12.2010 09:42Návštěvnící z kosmu #1: Lidé a netvoři
  Polchova kresba je super, na druhou stranu jsem se pak neubránil srovnání se skvělým Funky Kovalem, které Lidé a netvoři nemohou ustát. Vadila mi hlavně zkratkovitost a místy nelogičnost scénáře. Svět Funkyho byl taky samozřejmě mnohem rozmanitější a svými přesahi do jiných podřadných žánrů mně bližší. Každopádně další čísla by mi proti srsti rozhodně nebyla, vyhrál někdo to horské kolo ? :)
 • choze
  Přesprávnělá sexy austronautka svádí nekonečný boj s nezdolným zákeřným záporákem a vy jí z duše přejete, aby ji padouch znásilnil nebo minimálně zbičoval, k čemuž bohužel nedojde, aspoň ne v tomhle (jediném u nás vydaném) díle. Což je asi tak jediná věc, kterou bych vytkl. Příjemně naivní dänikenovská space opera se senzační Polchovou funkykovalovskou kresbou, hlavně u bitek jsem slintal. Slupnul jsem to jako malinu, velká škoda, že nevydali i další inzerované díly.
 • andywart
  Hej, tiež som to vnímal pozitívne, ale tie postavy mi pripadali často na jedno brdo...škoda že sa to neuchytilo
 • matrosh
  V době kdy to vyšlo se mě to opravdu líbilo
 • willis
  Tohle by mohlo být pro příznivce scifáren vcelku ucházející, ale bohužel je to jeden díl z poměrně rozsáhlé série, takže je to vytržené z děje a to jak nazačátku tak nakonci. Další díly, které jsou slibované na obalu u nád samozřejmě už nevyšly.
 • Markyz de Sade
  Celkem to ušlo. MdS
 • KdG
  Kresba od stejného autora jako Funky Koval. Místy jednodušší scénář ale jinak docela dobré.
7111021
Četl/a (41)
2scha, autokineton, calvin10, Crics, Darth Raelchi, emanek, Fananek, fel68, Final, flipflop, house192, hypermlok, Ivan Kucera, Izmir Čupr, J.Connor, James, jankie, jiskra, KdG, Le Porello, Lobok257, Lojza, Marty_von_Shit, mineralk, monty.cl, namdnas, NecRoman, Paldini, pechna, petad, RadimNemec, raimi, seneke, Spacecore, start05, tacmud, the.kasztan, Velkej šéf, Zdendy, zgrywus, zlejzmrd
(111)
2scha, 5555, adam.ra, Agent24, akrijus, andywart, aphonia, autokineton, AZTeck, bboorreekk, Benji, Black Bro, yo, blackJag, bobo666_2005, Braindead, burzum, calvin10, Celestius, choze, Corteg, Corvus, Crics, CSE_AC/DC, DEmnoG, Dezodoo, doophy, DracoAn, emanek, Fananek, fel68, felis, filemon, Final, Financ, fubong, Glumal, goodspeed, Greyman, grinder, Hades, Hamichal, house192, hypermlok, invape, Ivan Kucera, Izmir Čupr, J.Connor, James, jankie, Jestrab2, JindrasT, jiskra, Kabukiman, Kapis, KdG, KLAUN_DOMINANT, koniklec, krvinka56, Le Porello, Lenny, Lobok257, Lojza, M4rsellino, Markyz de Sade, Marty_von_Shit, Marvin, Masinfira, matrosh, merhyx, MickeyStuma, mikado, mineralk, Miriyak, Mitthrawnuruodo, monty.cl, namdnas, NecRoman, Netorack, Odal , OldaB, Paldini, pechna, POLAKST, RadimNemec, raimi, Ricarderon, seneke, Skot, Slaine, sleepless, Spacecore, Stara.kryta, start05, tacmud, the.kasztan, Toe, trudoš, tulipstros, tuwanakha, tuzexchrist, Velkej šéf, Viking, vranakx, willis, Wiruss, Woffce, Zajo original, Zdendy, zdennanek, zgrywus, zlejzmrd
Chce (2)
comixman, delsemela
Nabízí (2)
Ivan Kucera, vyntkar