Jedna z nejslavnějších stripových sérií, jejímž antihrdinou je zoufale trapný úředník Dilbert a jeho věrný mazlíček, mluvící pes.
Kniha obsahuje stripy z období od 16.4.1989 do 21.10.1989.
Scénář
Scott Adams
Art
Scott Adams
Obálka
Scott Adams
Překlad
Pavel Knotek
Žánry
humorný, stripy
ISBN/ISSN
80-86593-03-7 (Mobil Media a.s.)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
200 x 200 mm
Tisk
černobílý
Stran
112
Cena
103 Kč
 • Kapis
  Tak stálo mě to 80 kaček v mojem antiku a nelituju. Když pominu to vykání od Dogberta, není to vůbec špatné, možná už proto, že byla vyselektována docela dobrá a kontinuální část z roku 89. A nebyla tam Elbonie, abych mohl vztahovačně levičákovat;)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.4.2014 13:20Dilbert: Schůzky s blbcem odkládejte na neurčito
  Scarface: Na nějaké stripy jsem se zpětně koukal do anglického archivu a nemám pocit, že by ten překlad bůhvíjak mrzačil originál po obsahové stránce... ale třeba jsem koukal jen na ty dobře přeložené:)

  Kapis: Díky, myslel jsem si to. Taky mi mnohem více vyhovuje tykání:)
 • Scarface
  Bohužel je to velmi špatně přeloženě a u dost vtipů je nutné přeložit si text zpátky do angličtiny, abyste pochopili, v čem spočívala pointa. Patří to kategorie titulů, které vznikaly v době, kdy každý, kdo uměl anglicky, byl automaticky překladatel.
 • Kapis
  GWB: nene, ve vydáních od Crwe už si normálně tykají - a je to přirozenější. Koupil jsem tadytoto před nedávnem v antiku a právě to vykání mě strašně rušilo. Zkusím to zhltnout celé a uvidíme;)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.4.2014 00:31Dilbert: Schůzky s blbcem odkládejte na neurčito
  P.S. Zdá se mi to, nebo už v dalších novějších vydáních a jiném českém překladu než je tento už Dogbert Dilbertovi nevyká?:-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.4.2014 00:22Dilbert: Schůzky s blbcem odkládejte na neurčito
  Vůbec jsem netušil, že na přelomu tisíciletí vznikl první český překlad sbírky Dilbertových stripů, ale jsem rád, že jsem na něj narazil. Dilbert je vlastně hrozně ošklivě kreslený, má velmi specifický až sofistikovaný humor, do něhož mi vždycky chvíli trvá se dostat, a někdy se mi zdá, že ve vztahu Dogbert-Dilbert vidím úplně ty samé charakteristiky vyjadřující garfieldovsko-jonovské problémy. Ale stripy jsou to jako vždy výborné.

  Celkový dojem: 90%
 • royan
  Celkem se mi to líbilo, takový mix Garfielda a Read Meat
 • choze
  První a u nás zatím i poslední vydaná kniha sebraných Dilbertových stripů (celkem je těch knih přes třicet). Obsahuje rané stripy z devětaosmdesátého, kdy Dilbert začal vycházet a kdy ještě nečerpal svůj humor primárně z kancelářského prostředí jako dnes (i když pár kancelářských stripů se tu už ale najde). A kdy mohli jeho budoucí genialitu, ztělesněnou Pointy-haired bossem, který se tu jen mihne a ještě není pointy-haired, mlhavě tušit jen ti nejschopnější jasnovidci, protože zatím nešlo o nic jiného než o matnou špatnou kopii Garfielda stavící na schématu zoufalý singl a jeho sarkastický mazlíček. Inu, každý začátek je těžký.
 • Markyz de Sade
  V novinách se mi líbí víc. MdS
 • Scarface
  Bohužel strašný překlad, který zabijí polovinu vtipů, sráží hodnocení skoro na nulu.
 • Zack
  Rozhodne lahudka... teda pro lidi, co Dilberta muzou :) Ja teda hodne...