Zázračný život: Stan Lee a jeho úžasný příběh
Ritareklama, s. r. o. (Knihy Fenix)1. vydáníúnor 2020
0
...
Jedinečná biografie zbožňovaného – a často také kontroverzního – tvůrce mnoha legendárních komiksových superhrdinů.

A Marvelous Life: The Amazing Story of Stan Lee pojednává o zrození Stana Leeho jako autora komiksů až po Stana Leeho, hvězdu jedinečného kulturního fenoménu: společnosti Marvel a Marvel Universe. Stan Lee byl nejslavnější americký tvůrce komiksů, který kdy žil. Díky mnoha cameo rolím v marvelovkách a televizních seriálech byl Stan Lee – a i po své smrti v roce 2018 stále je – hlasem a tváří komiksů, populární kultury jako takové, a hlavně společnosti Marvel Comics. Jak se ze Stana Leeho stal jeden z nejslavnějších autorů komiksů, je příběh, který až doposud nebyl zcela známý. Lee společně se svými spolutvůrci, jakými byli například Jack Kirby nebo Steve Ditko, přivedl na svět obrovské množství celosvětově známých superhrdinů, mimo jiné Spider-mana, Iron Mana, X-Meny, Avengery nebo Hulka.

Kariéra Stana Leeho ale nebyla bezproblémová. Slavného tvůrce komiksů mnohokrát doprovázela kontroverze a konflikty. Skutečně byla jeho tvorba originální a průkopnická? Neměl Stan Lee prostě jen štěstí? Opravdu byl tak nadaným kreslířem, nebo si mnohdy jen přivlastnil zásluhy někoho jiného? Co se za jeho hvězdnou kariérou ve skutečnosti skrývá? Biografie A Marvelous Life: The Amazing Story of Stan Lee vytvořená Dannym Fingerothem se snaží na tyto otázky poskytnout odpovědi. Jedná o první ucelenou biografii Stana Leeho, který dal svými jedinečnými nápady a geniální tvorbou zrod společnosti Marvel Comics, zcela změnil způsob komiksového vyprávění a vytvořil zbrusu novou podobu superhrdinů. Kniha obsahuje mimo jiné také interview se Stanem Leem osobně, dále například rozmluvy s jeho kolegy, rovněž skvělými tvůrci komiksů, rodinnými příslušníky, přáteli a kritiky.

Danny Fingeroth podrobně mapuje Leeho úspěchy a nevyhýbá se ani kontroverzním tématům, která slavného autora celý život provázela, a to i po jeho smrti v roce 2018. Danny Fingeroth měl během tvorby biografie přístup do Leeho osobního archivu na University of Wyoming, kde zkoumal aspekty Leeho života a kariéry, které nikdy dříve nebyly známy, a čtenářům tak poskytuje hlubokou analýzu nejen tvorby Stana Leeho, ale také jeho života. Danny Fingeroth je spisovatel a redaktor v Marvel Comics, kritik, historik, který znal Stana Leeho osobně a také s ním více než čtyřicet let spolupracoval. Díky svému vhledu a zkušenostem ze světa komiksů tak byl schopný vytvořit jedinečnou biografii a představit čtenářům život a tvorbu Stana Leeho v širokém kontextu. Kniha unikátním způsobem pojednává o Stanu Leem, geniálním spolutvůrci zcela nových druhů superhrdinů a stylu komiksového vyprávění, které navždy změnily dnešní podobu komiksů a vytvořily originální superhrdinskou komiksovou mytologii, jež se stala součástí popkultury.

Kniha, nikoli komiks.

Obálka
Jiří Miňovský (Arbe)
Překlad
Marek Čtrnáct
Publicistika
Danny Fingeroth
Redakce
Irena Hlinková, Alice Šajtarová
Žánry
publicistika, životopisný
ISBN/ISSN
978-80-907675-6-0
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
160 x 240 mm
Hmotnost
1050 g
Tisk
černobílý
Stran
464
Původní cena
799 Kč
Originál
A Marvelous Life: The Amazing Story of Stan Lee ()