Příběh: Otec-Ještěr
Spider-Man vs. Lizard. Po několikáté ve své kariéře musí Spidy pacifikovat zlé ještěří já doktora Connorse.

Upozornění: Sešit je číslovaný jako 3/98, celkově je ale v sérii čtvrtý!

Scénář
David Michelinie
Art
Mark Bagley
Ink
Randy Emberlin
Barvy
Bob Sharen
Obálka
Mark Bagley
Lettering
Jana Kaštánková
Překlad
Peter Havlíček
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
Unicorn Comics CZ
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Váha
46 g
Stran
32
Cena
49 Kč
Originál
The Amazing Spider-Man #365 (srpen 1992) (Marvel)
 • bat62bum
  bat62bum31.7. 11:52The Amazing Spider-Man #04
  Tyto komiksy jsem před nějakou dobou sbíral z různých bazarů abych taky měl nějakou tu sešitovku. A musim říct že zrovna ty od unicorna mě docela dost bavily. A ten styl kresby je prostě třešnička na dortu. Zrovna s goblinem byla ta kresba prostě meh ale třeba díl s Lizardem mě prostě extrémě dostáva. Já prostě miluju devadesátkový kresby. Ano. Sice je na nějaké te stránce prostě výtisk trochu mázlej ale to neznamená že se do toho nemůžu vžít. Prostě si to každý číslo užiju. Za mě jasný čtyři hvězdy.
 • louza
  louza17.11.2021 18:30The Amazing Spider-Man #04
  Klasická devadesátková fackovačka s Lizzardem a opětovné řešení otázek lidství. Celkový dojem z vizuálu dobrý a pokud člověk kousne fakt, že už asi po třicáté za posledních třicet let čet tenhle příběh tak, OK. Vyústění sešitu ovšem rozhodně tradiční není, ale o tom asi až za pár týdnů jinde. Dokonalým otřesem je překlad, kterým pan doktor s přehledem předběhl dobu google translatoru o několik let. Tímto se omlouvám Crwi, které jsem v několika posledních komentech spideyho omylem přisoudil tuhle řadu. Stačily tři stránky a bylo jasné, že to musel vydat někdo jiný.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš1.3.2020 14:40The Amazing Spider-Man #04
  Inu.. tímhle číslem jsem teď zpetne začal, protože mi kdysi chybělo a kámoš mi dal jeho verzi, poničenou, zmuchlanou, ale byl jsem z toho nadsenej, že ho mám. Teď po cca 20 letech jsem ho prvně viděl v antikvariátu za dobrou cenu 120,-kc a nahradil tím svoji verzi v horším stavu. Pak jsem si ho hned přečetl...podobně jak u Willise jsem si vzpomněl na díl s green goblinem, ale nebyl jsem si jistej kterej to byl. Teď už vím, když jsem ho komentoval před chvílí. Tohle je podobný schéma, ale s Ještěrem a přijde mi hůř provedené, každopádně opět psycho temnější dil. Kresba je fajn, pohoda, ale co mě dostalo je syn ještěra, u něhož se během pár stran/panelu změní vzhledově věk a zejména cca 3x-4x změní velmi výrazně účes.. nechápu, jak to mohl kreslíř udělat. ;) Koncept casaku zůstal s tim Marvel znakem a spideym spuštěným na pavučině, obalka má zelenej nádech s černou barvou, což se mi líbí, ale bohužel vybrali nějakou první verzi obrázku, co se v komiksu nachází v lepší verzi. Tohle je zatím nejhorší spidermanova unicorn obálka. V komiksu je jedna strana navíc, asi jich má 34, protože komiks nezačal, ani nekončil na obálce, ale na stárne 32 a pak je tam ještě jedna strana z dvěma celostránkovými obrázky, nj... To je to zpracování, sem tam se rapidně mění odstín barvy tisku. Každopádně příběh je prostě slabší... A objevují se v něm už klasické komiksove kecy...

  Willis nedodal anamnézu: PP je ženatý s MJ, teta May v předešlém díle vystupovala poměrně dost jako prostředník mezi harrym a parkrovymi (GB přes ni posílal dárky a díky ;)) ,tady je okrajově a přijde ji nečekaná návštěva, Spidermanovi rodiče, kteří by měli mrtví... Bum, pokračování příště :D

  Předešlý díl lepší průměr, tady horší... Nechám ještě 3*
 • The Genius
  The Genius24.9.2008 14:18The Amazing Spider-Man #04
  O zpracování už radši ani nemluvím, ale celkově byl tenhle díl slabší než předchozí.
 • choze
  choze21.3.2008 17:40The Amazing Spider-Man #04
  A zase šupky dupky zpátky pro akčnější sešit do Amazing. Lepší díl, odkazující na o dva roky starší McFarlaneovo Utrpení.
 • willis
  willis4.2.2008 14:27The Amazing Spider-Man #04
  K obsahu: Doktor Connors se dostaví na narozeniny svého syna jako Ještěr (Lizard). Na místě je i P. Parker s MJ a tak když syna poškrábe na tváři převlíkne se do kostýmu a pronásleduje ho do kanálů. Objevil starou laboratoř Dr. Octopuse a v ní se Lizard snaží vrátit si svou starou podobu. Částečně dokázal ovládat své ještěrčí já a k návratu do své podoby potřeboval získat DNA svého syna.
  Hlavním plusem tohohle příběhu je, že se nenatahuje do dalších dílů a je ukončen v tomto čísle. Trochu mně připomněl ten minulý díl od Unicornu, tam se zase na večeři se svou rodinou ukázal Green Goblin ve svém zeleném kostýmu.

 • Spider-man
  Spider-man27.5.2006 16:18The Amazing Spider-Man #04
  Nic moc, jedinej díl Spider-mana od Unicornu, co se mi dostal do ruky, amusí konstatovat zklamání.
 • Slaine
  Slaine admin28.8.2004 17:34The Amazing Spider-Man #04
  Unicornovskej Spider-man měl dobrý příběhy (slušní záporáci... Venom, Carnage, Green Goblin), bohužel sračkózní kvalitu... Ale Spidey je Spidey...
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade15.6.2004 10:57The Amazing Spider-Man #04
  Taková opakovačka... MdS
18142