Ukázka
Ukázka
Ukázka
Darth Maul, nadaný učedník sithského lorda Sidiouse, odhodlaně kráčí po cestě temné strany Síly. Je tajnou zbraní svého mistra, jenž splétá složitou síť intrik s cílem oslabit řád Jedi a vyčkává na příležitost zasadit rozhodující úder. Maulovi však dochází trpělivost, a tak se vydá po stopách zajaté padawanky, aby konečně změřil síly s nenáviděným nepřítelem…

V Darth Maulově osudu je však kromě střetnutí s Jedii vepsáno i nevyhnutelné zúčtování s mistrem a je jen otázkou času, kdy k němu dojde…

Obsahuje dvě původně samostatné alba (Star Wars: Darth Maul, Star Wars: Darth Maul - Son of Dathomir).
Obsahuje sešity sérií Star Wars: Darth Maul #1-5 (Darth Maul, Marvel 2017) a Star Wars: Darth Maul - Son of Dathomir #1-4 (Darth Maul - Son of Dathomir, Dark Horse 2014)


Scénář
Jeremy Barlow, Cullen Bunn
Kresba
Juan Frigeri, Luke Ross
Ink
Mauro Vargas
Lettering
Art D – Grafický ateliér Černý s.r.o.
Barvy
Wes Dzioba, Nolan Woodard
Redakce
Pavel Klimeš, Alena Mrázová, Tereza Nováková Tomášková
Obálka
Rod Reis
Žánry
akční, dobrodružný, sci-fi
ISBN/ISSN
978-80-2524-524-8 (Egmont ČR (Albatros Media a.s.))
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
200
Cena
499 Kč
Originál
Star Wars: Darth Maul, Star Wars: Darth Maul - Son of Dathomir (Marvel Comics, 2017, Dark Horse Comics, 2014)
 • Venomslav12stars
  Skvělý příběh z mládí maula a druhý příběh taky dobrý


 • JohnyG
  Osobně mě víc bavil první příběh s naháněním padawanky kvůli jednoduchosti, zajímavé zlodušské partě (Tek-Tek) i vnitřnímu Maulovu monologu. Druhý byl přehlídkou ikonických postav a děj se motal kolem tajných plánů a podrazáckých záměrů Sidiuse vůči všem a v parném letním dni po práci to bylo na mě asi trochu náročné. Ale Maul je parádní postava a tohle rozhodně dobrý akční komiks z milovaného univerza, takže spoko.
 • karl173
  Čte se to velmi příjemně a pro fanoušky Star Wars je to povinnost , zároveň si to může užít i nefanoušek, ale měl by znát alespoň hlavní postavy z filmu. Co se týče příběhů, tak Darth Maul nezklamal. Oba dva jsou dobré a zároveň se dosti liší, tudíž vám nesplynou v jedno. První příběh není tolik obsahově plný, ale forma to plně vynahrazuje. Navíc má velmi pohlednou kresbu. Druhý příběh už nabízí hutnější obsah, ale na druhou stranu se jedná především o akci. Bohužel kresba je o něco slabší, ale po chvíli se na ní dá bez problémů zvyknout.
  Celkově knihu hodnotím velmi kladně. Bavil jsem se po celou dobu a zkrátka čas od času si přečíst Star Wars v takovéto formě, nemůže být nikdy na škodu.
 • Liborius
  Pro Maula jsem měl vždycky slabost, takže už dopředu jsem se těšil a Syn Dathomiru mě nezklamal. Je to víc akčňák, než nějaké propacované vyprávění, ale Maul má zkrátka charisma i na papíře. Víc na Multiverzum.sk - http://multiverzum.sk/star-wars-darth-maul-syn-dathomiru/
 • Final
  Po přečtení spokojenost násobně větší než po shlédnutí EP8 v kině. Příjemný návrat do světa SW. Scénáře mě bavily oba, kresba u prvního příběhu povedenější. Za mě 85%.
 • Kazumaki
  Je to docela zábavné čtení s přijatelnou kresbou. V prvním příběhu chce Maul stůj co stůj zabít svého prvního jedie a ve druhém už se motá spousta známých postav včetně Dookua, Sidiouse, Grievouse a Kenobiho. Nejvíc tu však šlo o Talzin, o níž jsem se dozvěděl vůbec poprvé, a stejně tak Maul byl pro mě doposud spíš tajemstvím zahalená postava, takže fajn.
 • Fry
  Star Wars - Darth Maul: Darth Maul, Syn Dathomiru - Přestože se považuji za jednoho z velkých příznivců Star Wars, docela dlouho jsem se rozhodoval nad koupí tohoto zvláštního kompletu, dvou nesouvisejících sérií, napříč vydavatelstvími. 'Darth Maul' je nádherně nakreslený, skvěle kolorovaný a vcelku i, až na místy otravné Maulovy myšlenky, dobře napsaný. Naopak 'Syn Dathomiru' se dá po všech stránkách označit za docela zdařilý průměr. Vydání v pevné vazbě je perfektní, jen bych do příště navíc uvítal i galerii obálek ... Za mě 3*!
 • mearez
  Dost často platí, že pokud toho o postavě moc nevíte, tak vás tím víc přitahuje. Toto platí i ve světě Star Wars, ostatně Boba Fett byl hodně populární i přes to, že o něm fanoušci skoro nic nevěděli. To saméplatí i u Dartha Maula, postavy, která si ve svém debutovém filmu odbyla jen dvě věty. No a teď máme možnost nakouknout do jeho kánonového příběhu.
  První příběh je skvělej, ten mě prostě bavil a já si nemůžu pomoct, tento komiks je prostě Maulova definice. Taky je to skvělá ukázka toho, jka jsou Sithové víc badass než jediové. No a skvělej příběh je doplněnej pěknou mainstream kresbou.
  Druhý příběh už trošku drhne, ale jedná se trošku o takovej fan servis pro fanoušky Clone Wars, protože příběh obsahuje většinu postav, které dostávaly v seriálu nejvíce místa (General Grievous, Dooku, Talzin, Obi-wan, Mace Windu), takže fanoušek Clone Wars tu bude v sedmém nebi, protože je tu ode všeho trošku: příběh obsahuje Černé Slunce, Mandaloriany, Nightsisters, Dookua, Obi-wana a další. Kresba tu ovšem drhne a místy se mi fakt hodně nelíbila.
  Tenhle book se mi líbil. Egmont by měl rozhodně pokračovat v tom co dělá (i když je škoda, že skončili se Star wars magazínem), a začít vydávat příběhy, co nevycházely ve SW magazínu, protože aktuální kánon komiksy od Marvelu mají opravdu co nabídnout (tvůrčí týmy, super příběhy, zajímavý postavy) a byla by škoda, kdyby to tu nevyšlo. Trošku mě ale mrzí, že Egmont úplně vynechal galerii obálek, protože jsem čekal, že když už Egmont tolik pečuje o zevnějšek knihy, tak že by mohli udělat aspoň nějákou závěrečnou galerii. Za mě 4*.
 • cyboy
  Ne tak dobre jako Aaronuv run, ale jako nenarocna oddechovka je to fajn.
  70%
72271
Četl/a (53)
2Hitman3, 2scha, Benny, Blackhand47XD, calvin10, Cinema Ranger, ConanVJ, Cvrdoool, cyboy, dajik, deadpool, Dekssan, Denis1996, Dexir, Dzonik, Erich, Final, Fry, Garp, Hønzza, house192, japes, Jay-jay, jeanbaklajean, jh666, JohnyG, kallenved, karl173, kaylin, Keno, lantan1, Mamut12, mearez, mineralk, MP, Netorack, noovakpetr, Olesh, PrastenejCitron, raenius, schefik, slavik38, Snegis, the.kasztan, Tiba, Tomket.Tom, trudoš, Venomslav12stars, VskPrzk, xxSIMIxx, z-e-d, Zbysek2410, zlejzmrd
(95)
2Hitman3, 2scha, 81splinter, Alfi, Benny, Blackhand47XD, blackJag, bmc75, burzum, calvin10, Captain Collar, CaptainL, ConanVJ, CSE_AC/DC, cyboy, D.K.Logic, dajik, Dali, deadpool, Deckard, DegiCZ, Dekssan, Denis1996, desto, Dexir, DKoscik, Dzonik, Erich, Errov, fifas, Final, Flowtek, Fox01, Fr3d_K, Fry, Hønzza, hellblazer, house192, invape, japes, Jay-jay, jeanbaklajean, jh666, kadas97, kallenved, kapicka, karl173, Karolín78, kaylin, Kazumaki, KdG, Keenkeen, kendor007, Keno, KINIMODUS, komiksák007, lantan1, malylada, Mamut12, mcleek, Mighty_Morphine, Mikei, mineralk, moris.cz, MP, Noci, noovakpetr, Norri, Olesh, pearlxjam, pechna, Poseidon1978, raenius, S313, schefik, Skot, slavik38, tacmud, Tiba, Till, Tomket.Tom, trudoš, Tyfus, Venomslav12stars, vishnar, vranakx, VskPrzk, VvV, willis, xintax, xxSIMIxx, yogi, z-e-d, Zbysek2410, zlejzmrd
Chce (14)
DracoAn, duri, Erich, Fida, gruno, Macek78, Maty48, MonsterGyre, monty.cl, Nightmare, nx, pavel, sleepless, Zdendy
Shání (5)
buscheer, Joker189, Lamahe, Nightmare, nx
Nabízí (1)
Fox01