Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Příběhy:
Transformers
Souboj mocných


Vycházelo v české i slovenské jazykové mutaci.
Obálka: The Transformers #1


Scénář
Ralph Macchio, Bill Mantlo, Jim Salicrup
Art
Frank Springer
Ink
Kim Demulder
Barvy
Nelson Yomtov (Nel)
Obálka
Bill Sienkiewicz
Lettering
Lucia Kožíková
Překlad
Hynek Filip
Žánry
akční, dobrodružný, sci-fi
ISBN/ISSN
80-7147-156-9 (Semic-Slovart)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
48
Cena
33 Kčs
Tržní cena
100 - 200 Kč
Originál
The Transformers #1-2 (Marvel (září a listopad 1984))
 • VanTom
  VanTom19.1. 10:15Transformers #01
  Vlastně mé jediné setkání s brandem Transformers dávno před příchodem Bayových filmů. První sešity komiksové série přetékají textem, zároveň se ale stane hrozně moc věcí – je popsána historie planety Cybertron, ztroskotání The Ark na Zemi, oživení robotů po miliónech let a jejich představení, objevování nového světa, první kontakt s formami života na uhlíkové bázi, seznámení s Witwickyovými… no a v neposlední řadě půtky Autobotů s intrikujícími Decepticony. Musím se držet, abych nepřihodil ještě jednu nostalgickou hvězdičku.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš1.7.2021 08:44Transformers #01
  Na semic-slovarťáckej sérii Transformers (aj vďaka znalosti filmovej série Michaela Baya) najviac zaskočí, že to je menšia blbosť, než by jeden logicky od tak za vlasy pritiahnutého námetu čakal. Keď sa povie „skladacie roboty meniace sa na autá“, tak by ste očakávali kravinu pre decká. A ono to samozrejme pre „decká“ je. A asi aj „kravina“. Ale je to prekvapivo komplikovanejšie, príbehy vôbec nie sú primitívne, je tu veľa dialógov (miestami paradoxne až príliš), postavy jednotlivých robotov majú nečakane prepracované charaktery (v istej chvíli je ich ale, rovnako, ako dialógov, skrátka už až priveľa a stratíme sa v tom) a poteší aj nemalý priestor pre ľudí (hlavným hrdinom ju puberťák s priezviskom Witwicky – správne, tak sa volal Shia LaBeouf v Bayových filmoch). Prvé číslo nás nevhadzuje rovnými nohami do akcie, ale nás postupne zoznamuje so svetom najskôr Transformerov (ich domovská planéta, vzájomné súboje vrcholiace celosvetovou vojnou a stroskotaním na Zemi, kde došlo k „spánku“ trvajúcim skromné štyri milióny rokov). Na konci je avizovaný druhý diel, v ktorom sa mal objaviť Spider-Man (a aj sa objavil). Prvé číslo sa zaobišlo bez bonusov (takže žiadna listáreň, žiadne textové bonusy...).
 • Ter
  Ter29.9.2014 09:18Transformers #01
  Ma niekto tuto seriu na predaj? Najlepsie zo Slovenska.
 • willis
  willis27.2.2008 09:54Transformers #01
  Dvě skupiny znepřátelených "živých" robotů dopadly při nouzovém přistání před několika milióny let na Zemi. Po výbuchu sopky se znovu zaktivovaly a teď pokračují ve své bitvě i tady. Snaží se získat palivo, opravit svou loď a odletět na svou planetu. Do toho se jim míchá i další skupina živých tvorů - lidé.
  Coloring 80 léta, tzn. asi 16 barev, množství robotů a jejich jmen je tolik, že si je člověk ani nemůže zapamatovat, natož je rozeznat od sebe. Jenom představovačka co kterej umí je asi na 4 stránky. Je to vyřešeno tak, že při každém dialogu se navzájem oslovují jmény, což působí dost nepřirozeně.
 • Kapis
  Kapis mecenáš25.6.2007 17:34Transformers #01
  ALe tehdá to sice bylo docela drahé, tři díly jsem si koupil, byl tam Spidey;-) ale přehršle těch strojů byla mastná - takové moc uměle vykonstruované, nedivím se, že se to nechytlo
 • KdG
  KdG7.11.2005 12:19Transformers #01
  Nic moc ale pro mladší čtenáře to může být dobré.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade18.5.2005 16:31Transformers #01
  Trasformery jsem moc nemusel. MdS
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš6.1.2005 08:39Transformers #01
  Ve svý době sem transformers dost žral, navíc když se občas někde objevil spidey. Jak bych se na to koukal teď nevim, ale tenkrát se mi to líbilo.
221041