Inseminátor je prvním celobarevným sborníkem českých autorů nastupující generace.

Obsah:
Vzlety a pády - Tomáš Prokůpek, Tomáš Kučerovský
Godot spoutaný - Tomáš Prokůpek, Jiří Grus
Vana - Jiří Grus
Princip nepravděpodobnosti - Štěpán Kopřiva, Jiří Grus
Maso - Jakub Němeček, Karel Jerie

Dále je v knize poster a velké množství reklam od Jiřího Zimčíka plus čtyři strany od Adolfa Lachmana. Sedm stran je věnováno skicám a doslovu, dvě strany anglickému překladu všech komiksů a dvě strany zabírá šokující odhalení, které objasňuje název Inseminátor. Rovněž životopisy autorů se slušivými fotografiemi.

Ocenění: "comiCZaward 2004" - Dráp českého comicsu za nejlepší kresbu (Tomáš Kučerovský: Vzlety a pády)

Scénář
Jiří Grus, Štěpán Kopřiva, Jakub Němeček, Tomáš Prokůpek
Art
Jiří Grus, Karel Jerie, Tomáš Kučerovský
Obálka
Vladimír Brož (Vladimir 518)
Lettering
Jakub Němeček
Překlad
Tomáš Jirků
Redakce
Jakub Němeček
Žánry
akční, dobrodružný, humorný, sci-fi, ze života
ISBN/ISSN
80-86661-09-1 (Mot (Mot komiks, s.r.o.))
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
230 x 320 mm
Tisk
barevný
Váha
886 g
Stran
112
Cena
469 Kč
 • Lojza
  Lojza mecenáš30.11.2021 21:20Inseminátor
  ...a evidentně neumí. Takže mi odepsal celý dlouhý hodnotící komentář :/ Fcuk.
 • Lojza
  Lojza mecenáš30.11.2021 21:18Inseminátor
  S pocitem patriota dávám 4⭐️ (a zkouším, jestli ComicsDB umí emoji
 • P.G.
  P.G. mecenáš20.6.2021 16:04Inseminátor
  Na tento sborník jsem narazila čirou náhodou v týdnu v jednom nejmenovaném knihkupectví a majíc ho za novinku, neváhala jsem. Teprve doma po rozbalení jsem zjistila, že byl vydán už v roce 2004! A po přečtení musím uznat, že s ohledem na čas, je to vážně pecka! Jak svým zpracováním (ty reklamy jsou parádní!), tak především svým obsahem. Nejvíce se mi líbil Princip nepravděpodobnosti - scénář s excelentní pointou a k tomu výborná kresba. Na druhém místě se u mě umístily Vzlety a pády - tady je vizuální stránka dechberoucí, ale konec je tak moc otevřený, až to bolí. Godot spoutaný mi nevím proč připomněl Storma, ale je příliš krátký (a je to na něm bohužel vidět). Vana je spíš takový artový pokus a Maso - Maso je pro mě těžko uchopitelné. Scénář mi přijde šitý horkou jehlou (obzvláště konec) a kresba (tady spíš malba) má na můj vkus strašně moc modré. Jako jo, je to béčkové SF, ale i tak... Prostě moc modré...
  Shrnuto podtrženo - sborník se zajímavým nápadem, výborným zpracováním a parádním obsahem - jak mě něco takového mohlo minout? Jo, aha, 2004... To jsem se vezla na vlně mangy :D
 • Norri
  Norri mecenáš18.8.2020 21:05Inseminátor
  Naprosto zběsilý sborník. Fejkové reklamy a zdůvodnění vzniku názvu Inseminátor prostě tuto knihu posouvá úplně někam jinam a dává to celému dílu patřičný nadhled. Super jsou i samotné komiksy. Skvělé jsou Vzlety a pády beze slov od Tomáše Prokůpka a Tomáše Kučerovského. Parádní jsou i komiksy kreslené Jirkou Grusem. Jenom z komiksu Jakuba Němečka a Karla Jerieho jsem měl pocit, že je poněkud uspěchaný a že ten scénář měl ještě trošku “dozrát”.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš16.7.2019 12:54Inseminátor
  Super sbírka. Při dočtení mě napadlo "Would you like to know more?". Prostě Starship Troopers na druhou (svým vzezřením, nikoliv obsahem!). Příběhy jsou super jednohubky. Pohladí. Logika jim je vlastní a chápu směr, kterým se pak daní tvůrci vydali, viz Nitro a Aargh magazín. je to zároveň dobrá pocta klasikům - Moebius, Bisley, Fabry aj. Takhle měl u nás vycházet nějaký nám sobě si vlastní český komiksový magazín, tzv. Comicszin nebo Komikzin :-) a mělo bychom možná podobnou tradici a styl jako 2000 AD. Bohužel máme jenom toto a nic potom, ale i tak jsem rád, že to tu máme. Fakt nadšenost a vysoká spokojenost. PS: Díky moc panu Kučerovskému za podpis a krásný doplněk ve formě kresby u svého komiksu Vzlety a pády!
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš10.5.2011 12:35Inseminátor
  Slušivá výkladní skříň. Vsuvky pobavily. Jen snad ještě dodám, že se tu dost kritizuje "Maso", ale mně se naopak dost pozdávalo. Netvrdím, že je to nějaké nepřekonatelné veledílo, ale nepřijde mi, že by mělo nějak výrazně zaostávat za ostatními.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.8.2010 16:16Inseminátor
  Parádní kresba! Zvláště ve Vzlety a pády. Trochu mě zklamalo Maso, to byl klasický komiksový brak:) Jinak hodnotím velmi velmi pozitivně...
 • BlackDragon
  BlackDragon17.3.2010 22:21Inseminátor
  kvalitne umenie ;)
 • Kapis
  Kapis mecenáš7.8.2008 08:18Inseminátor
  Jsem znechucen, já myslel jak není(byl:( ) MOT mimoproudé nakladatelství a oni se pustili do tak tvrdé komerce. Slova Chlupatého marketingového ředitele MOTu zastíní jen praktiky nadnárodních korporací. Vskutku knihu tak nacpanou nevkusnýma reklamama, aby se papaláši z MOTu mohli vozit ve svých nablýskaných ultravozech a volat ze zlatých mobilů, posázených brilianty, bych nečekal. A to Vám ještě řeknou, že qůli toho jste za to vysolili pětikilo, a když jste tak blbí tak prachy vám rozhodně nikdo vracet nebude.

  ...no to jen k fabulóznímu stylu celé této sqělé kompilace...u těchto "komerčních" vsuvek jsem se bavil možná více než u komiksů. Opravdu pěkný a originální počin. Obálka se mi vůbec nelíbila, po asimilaci příběhu jejího vzniku ji už rozumím a vnímám pozitivněji :-D Kdyby jen někdo posbíral (čímž netvrdím, že by to bylo jednoduché) prezentované komiksy a vydal je jen tak, byl by to dobrý počin, který by ale nezasluhoval více než 80% - ta omáčka a odlehčené povídání kolem tomu dává korunu v podobě 15%. Škoda MOTu, škoda, že už nic podobného asi nevyjde.
 • Woffce
  Woffce2.11.2007 10:01Inseminátor
  1. Vzlety a pády: Především úchvatná kresba - 92 %
  2. Godot spoutaný: Skvělá ptákovina, pan Grus ve formě - 84 %
  3. Vana: Teď jsem o tom mlu.. psal ! - 80 %
  4. Princip nepravděpodobnosti: Dostali jste mě, pánové. Oba. - 93 %
  5. Maso: Pívám raději šálky poněkud jiné kávy - 60 %
  6. Celkové zpracování: 100 % + výraz nadšení
 • Neutrino
  Neutrino27.5.2007 15:29Inseminátor
  Dost slušný, příběh Vzlety a pády je GENIÁLNÍ (hlavně kresba). Gruse moc nemusim, ale v týdle knížce se mi jeho věci fakt líbily (kromě Bath, tam je mizerná i kresba). Jerieho mám naopak dost rád, ale tady mi moc nesed. Grafické zpracovaní super a doslov taky. Celkově hodně dobrý!
 • vasek
  vasek20.6.2006 09:28Inseminátor
  No jo, kde bychom byli, nemít Gruse...
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade5.2.2006 23:26Inseminátor
  Moc se mi líbil první příběh "beze slov" a pak samozřejmě Kopřiva s Grusem. Tento sborník je povinností každého comicsového fandy, už jen kvůli podpoře českých comicsových autorů (nakladatelství samozřejmě taky). MdS
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš28.2.2005 09:39Inseminátor
  Princip nepravděpodobnosti - Nejlepší z celý knihy. Pěkná kresba a ďábelskej scénář. Tohle žeru.
  Maso - Zvláštně nakreslený a zvláštní scénář, ale líbilo se mi to, protože scifi z budoucnosti mám rád
  Vzlety a pády - zajímavý a pěkně kreslený.
  Vana a Godot Spoutaný mě neoslovily. Dobrej book. Bral bych další díl.
 • saetia
  saetia11.2.2005 14:21Inseminátor
  N E J L E P S I V E C
  kupte to vsichni.....uz jen kvuli motu........
 • DAX
  DAX mecenáš5.2.2005 22:26Inseminátor
  Fantastická ukázka toho, že MOT není mrtev a čeští komiksový výtvarníci patří již teď do extratřídy "nezávislého komiksu".
  KOUPIT a KOUPIT a ještě jednou KOUPIT!!!!
 • stinger
  stinger2.2.2005 20:33Inseminátor
  Perfektni ukazka ceskeho komiksu v jeho vrcholne forme,jelikoz je knizka od Motu da se predpokladat perfektni technicke zpracovani,po Kontejneru ma druha nejoblibenejsi knizka nezavisleho komiksu
 • Slaine
  Slaine admin21.12.2004 19:17Inseminátor
  Jojo taky moc líbilo - Jerieho barvy to je brutální psychedelie, Grusovy komiksy parádní (kresebně se mi obzvlášť líbila Vana) nejvíc u mě zabodovaly Vzlety a pády - zajímavý barevný ladění, poetickej svět a příběh. Ale všechny komiksy jsou výborný - navíc dokonalý zpracování - reklamy, překlady prostě to působí jako kompaktní celek. Navíc jsem si vymodlil podpisy autorů, takže mi přišel s krásně pomalovanou a popodepisovanou první stranou s věnováním. No BOMBA!
 • andre
  andre mecenáš20.12.2004 08:22Inseminátor
  Koupě jednoznačná, ale mám pocit, že "nám" chybí dobrý scénarista. Po výtvarné stránce 1. Možná Maso nejni úplně můj šálek kávy, jak malba, tak (hlavně) scénář. Ale to je asi můj subjektivní pocit, protože nemám takováhle témata (vesmír, budoucnost) moc rád. Jinak Grus, Kučerovský jsou kluci šikovní.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš19.12.2004 18:41Inseminátor
  Vyborny pocin na poli ceskeho comicsu. Takze jak rika Mara, jednoznacna koupe:) Nemuzu si pomoci, ale ja jsem na tyhle veci vysaznej - design a zpracovani knihy je na spickove urovni. Jo a Grusova titulka se mi libi vic:)
 • Tom
  Tom19.12.2004 14:37Inseminátor
  Fakt bomba, skoda slov. Kucerovsky je genius! Jerie je machr! Ostani rozhodne nezaostavaji!
 • Netorack
  Netorack17.12.2004 17:53Inseminátor
  Nezbývá než souhlasit s Márou... nářez
 • mára
  mára mecenáš17.12.2004 10:42Inseminátor
  Jednoznacne koupit. Jestli se bude nekde hlasovat o nejlepsi cesky komiksovy titul, vazne zvazuju, ze budu hlasovat pro tohle. Grusovy komiksy se zacinaji blizit dokonalosti a brzo ji asi prekroci. Titulni komiks Vzlety a pady je super. To ze nema ani jednu bublinu je docela odvaha. Myslim, ze domenou K. Jerieho jsou barvy, ktery v jeho komiksu hrajou velkou roli....ale co to okecaaavaaam. Vy to stejne uz mate na stole, nebo ne?
211123
Četl/a (37)
123peta, bananzluty, ben_bella, Blacksad, Dalistar, Darth Raelchi, DEmnoG, Draco nobilis, farnhajt, Filios dVekerec, flipflop, Fox01, guseppe, hellblazer, J.Connor, Jabba, jankie, jiskra, Kapis, Kerbellos, kubosos, Lobok257, Lojza, LookAss, Mariohurbanek, mart.in, misa, NecRoman, Norri, oleav, Ozymandias, radimisko, RadimNemec, Slaine, spagr, start05, zgrywus
(127)
123peta, adam.ra, Alfi, AlienDr, Ashek, Avian, Azbest, AZTeck, bananzluty, bboorreekk, Benji, ben_bella, BlackDragon, blackJag, Blacksad, Bob, bourgeois, Braindead, Cassidy, cobe, Corvus, CSE_AC/DC, D.K.Logic, Dalistar, Darth Raelchi, DAxik, deefha, DEmnoG, DevCageR, Draco nobilis, dre, dr_benway, Erich, farnhajt, fel68, filemon, Filios dVekerec, flynander, Fox01, freestyletricker, Fréza, gehorak, goodspeed, grinder, guseppe, Hamichal, Hawwwran, hellblazer, holubdema, horaczhlinska, invape, J.Connor, Jabba, jankie, jiskra, Jokerka, Kapis, Kazumaki, Keenkeen, Kerbellos, Kjon, kubosos, Lenny, Lobok257, Lojza, lokeren7777, LookAss, macomix, Mariohurbanek, Markyz de Sade, mart.in, Marvin, Maryl, Masinfira, Matio, Meesha, merhyx, mgeralt, Michal Opitz, mikki.maser, misa, monty.cl, NecRoman, Netorack, Neutrino, noMster, Norri, ohromno, oleav, Pafnuc, Paldini, pavel, pechna, phob, POLAKST, RadimNemec, raimi, Ricarderon, Saiffer, Saran, Šedo, sercial, Skot, Slaine, sleepless, songoku, start05, suricattaontheway, tacmud, Toe, Tombal, Trevelyan, Trimbuon, trudoš, valon, vasek, Velkej šéf, Viking, vranakx, willis, Wiruss, Woffce, xai, xintax, Zajo original, zgrywus, Zod
Chce (7)
DracoAn, Duff.man, fusnix, sawtooth, tankgirl, XGMan!ak, yama
Shání (1)
m.jedle
Nabízí (4)
bourgeois, Draco nobilis, Lojza, mára