Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 3 další ukázky

Koupit
Před mocnostmi Hollywoodu, satanistickými kulty a děsivými 16mm filmy ze sbírek bohatých deviantů se Josephine v Los Angeles sedmdesátých let jen tak neschová. Zvlášť když narazí na začínajícího herce a jeho postřelenou přítelkyni. To se pak rozpoutá učiněné peklo, jehož následky se projeví i v naší současnosti, kde Nicolas Lash zvolna přichází o rozum. Okouzlení přerostlo v posedlost, a tak se pokouší nestárnoucí Josephine najít a odhalit její tajemství… za každou cenu.

FATALE je mistrovským spojením noiru a hororu, které vás provede po temné cestě skrz odvrácenou stranu moderních amerických dějin.

Obsahuje sešity série Fatale #6-10

Scénář
Ed Brubaker
Art
Sean Phillips
Barvy
Dave Stewart
Obálka
Sean Phillips
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Martina Dari Antonínová
Redakce
Mirka Jarotková, Jiří Pavlovský
Žánry
detektivka, horor
ISBN/ISSN
978-80-7595-068-0 (BB/art s.r.o.)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
170 x 255 mm
Tisk
barevný
Váha
432 g
Stran
136
Cena
399 Kč
Originál
Fatale #02: The Devil's Business (Image Comics, 2013)
 • Norri
  Norri mecenáš12.7. 00:51Fatale #02: Ďábelská záležitost
  Nebudu opakovat jak je to boží. To jsem napsal u prvního dílu a pořád to platí. Jen jsem čekal, že se děj posune o trošku více. Ve skutečnosti se to podobá prvnímu dílu, jen se děj odehrává o 20 let později. V odhalování záhad se to neposunulo ani o píď. Má to ale úžasný spád, je to napínavé a zkrátka to baví.
 • sedw
  Druhý díl mě bavil více, než jednička. Na plný počet to ještě není, ale kdybych mohl, dal bych 4,5*. Zápletka je velmi napínavá a líbilo se mi o období a prostředí, do kterého je děj zasazen. Kresba opět sedla parádně.
 • faster86
  Opět kvalitní práce která má všechno co u Brubakera člověk čeká a chce. Nick Lash i když nemá Jo nablízku tak se uvrtává do sraček, a ti co jsou v jejím okolí jsou ve sračkách až po uši.
 • Spike
  Tak i druhý díl je výborný. Ale ani zde to ještě není na plný počet. Dějová linka v současnosti se sune dopředu pořád pozvolna, jelikož stejně jako minule má méně prostoru. To hlavní se zde odehrává opět v minulosti, ale v jiné dekádě, v jiném prostředí a s novými postavami. Takže jsme vlastně ve stejné výchozí pozici jako v díle prvním, opět se postupně se všemi seznamujeme a vlastně sledujeme další epizodu jen volně navazující na tu minulou. To je možná důvod, proč jsem se do toho opět nemohl úplně na 100% dostat. Nedozvíme se o moc víc o odkrytí záhad co nás zajímají, k postavám jaksi nemáme nějaký pevný vztah. Prostředí Hollywoodu 70.let, hlavní i vedlejší zápletky, kresba, všechno je na svém místě a je to skvělé. Jen jsem se pořád cítil jen jako pozorovatel, než že by se mi příběh opravdu dostal pod kůži a já ho prožíval. To už je asi dáno tou epizodickou koncepcí celé téhle série. A svým způsobem je to velmi chytré a mě se to tak líbí. Jen mě to díky tomu prostě tolik nevtáhne přímo do děje. Než si člověk znovu zvykne na všechny postavy, už je konec, a příště se zřejmě pojede zase odznova v jiném časovém období.... Možná zním trochu zmatečně, když tvrdím že komiks je vlastně vynikající ale plnou palbu mu přesto nedám... Chybí tam prostě to něco co by mě vtáhlo a odrovnalo. Jinak atmosféra opět temná a úžasná, některé výjevy správně drsné a brutální, a díky prostředí to má zase o něco jiný feeling než minule. A ženy Seana Phillipse jsou neskutečně krásné, jen si je zvětšit na plakát a vyvěsit...
  Takže závěrem opět pochvala a jsem zvědav na další díl. Třeba až všechny kousky skládačky zapadnou do sebe, Fatale mě naplno pohltí. Do té doby "jen" krásných 8/10
 • lukascus
  lukascus15.11.2019 20:08Fatale #02: Ďábelská záležitost
  Dvojka rovněž úžasná, ikdyž malinko ztratila záhadnost a zejména fatálnost (jaký paradox, když ji má v názvu). Ale pořád hodnotím plnou pětkou.
 • Fry
  Fry admin11.4.2019 17:31Fatale #02: Ďábelská záležitost
  Fatale #02: Ďábelská záležitost - Jak jsem u prvního dílu kritizoval chování hlavních protagonistů, tak tady budu naopak spíše chválit. Možná je to dáno změnou lokace, Hollywood sedmdesátých let je totiž plný naivních hvězdiček, jenž se za každou cenu chtějí stát slavnými, nebo jsem si už zvykl i na onen efekt, kterým Josephine působí na muže ve své blízkosti.
  V každém případě jsem s touto knihou naprosto spokojený, dostatečně jsem si užil onu beznaděj, v níž se postavy utápějí, jen ten konec mohl být lehce propracovanější ... Za mě 4*!
 • Olwen
  Kvalitní navázání na první knihu. Pomalu se přesouváme do současnosti. Na kresbě se mi nelíbilo jak na některých panelech jsou nakresleny záhyby oblečení. (Např. snídaně na terase s Jo)
 • karl173
  karl173 mecenáš27.11.2018 18:46Fatale #02: Ďábelská záležitost
  Z tohoto dílu mám rozporuplné pocity. Po prvnímu dílu, který mi sedl ve všech směrech jsem se na druhý díl těšil až tak moc, že jsem možná právě kvůli tomu teď trochu zklamaný. Zpočátku mě zarazilo, že jsem do příběhu tak dlouho najížděl a přesto, že jsem první díl četl nedávno, tak jsem se trochu ztrácel. Nechal jsem tak čtení volný průběh a čekal kdy vše zase naskočí, a kdy se začnu opět bavit jako v prvním díle. Bohužel to se dostavilo až někdy v druhé polovině knihy, kdy veškeré zvraty a události začali dávat naprostý smysl a vše se navzájem proplétalo a příběh měl opět tu svojí osudovost. V tu chvíli jsem byl naprosto spokojený. Jenže pak mi došlo, že Brubaker si vlastně pro tenhle příběh nechal jen dvě postavy a zbytek si tak mohl vytvořit zase celé od znovu. A tak to vlastně může točit dál do nekonečna. A to je kámen úrazu. Po prvním díle jsem očekával jakýsi vývoj, který se ale moc nedostavil. Jen se posunul čas a vše jelo ve stejných kolejích s tím, že tentokrát bylo vše přímočařejší a méně tajemnější. V podstatě tato kniha je jen slabší kopií prvního dílu. A to mě mrzí, jelikož je to jinak stále moc dobré čtení. Jediné co se nezměnilo je kresba, ta je skvělá pořád. Zde tedy musím udělit jen 75%
 • mcleek
  Příjemné pokračování skvělého prvního dílu, tentokráte se i to zdálo dějově přehlednější a příběh byl rychlejší jízda, opět 90%.
 • flipflop
  Za mě nejlepší věc, co u nás vychází.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.11.2018 19:14Fatale #02: Ďábelská záležitost
  Je to zajímavé a i tak to působí. Nicméně pořád to jaksi ne a ne kliknout. Zkrátka to pořád jaksi nechápu, oč tam jde a strašně se ztrácím. V prvním díle to bylo pro mě přehlednější, nebo mi to tak aspoň přišlo. Četl jsem to teď podruhé, kdežto díl druhý, teprve poprvé - možná to dělá hodně... Paradoxní je, že přitom dějově je dvojka víc přímočará, ale mě to jaksi rozptyluje to číst nebo chápat v nějaké kontinualitě. Navíc je ve dvojce méně tajemna hororu a spíš jedeme na vlně The Family ála Manson meets Movementariáni. Není to hloupý komiks a i když mi chybí to pověstné klik, aby to zacvaklo konečně, něco mě jaksi nutí vyčkávat a přemýšlet, jak to bude dál a jsem fakt nedočkavý. Takže jsem z toho perplex, ale jaksi mě to drží to číst a přemýšlet nad tím. Zajímavé. Brubaker asi zabodoval, opět. Sean Phillips je pořád skvělý a těším se na další neprobádané vody jeho kresby.
 • Kaluž
  Kaluž mecenáš18.10.2018 10:49Fatale #02: Ďábelská záležitost
  „Ti dva jsou jako Vincent a Jules, jako Alex a Chad, jako Asterix a Obelix... zkrátka prima dvojka slídilů, co řeší problém tvůj. Bez Eda Brubakera a Seana Phillipse by komiksové krimi nebylo tím, čím je dnes. Tedy fantastickou jízdou bez zbytečných mantinelů a bezpečnostních pásů.“

  Více zde: http://edblok.blogspot.cz/2015/11/fatale.html
 • rajot
  Oproti prvnímu dílu ubylo tý fantastiky (ta je spíš linkovaná jako jakejsi podkres kdesi v pozadí, chapadlovejch "HPL" hlav se prakticky nedočkáte) a přitlačilo se tam, kde to šlape Brubakerovi nejlíp - detektivní noir s napjatou atmosférou a osudem, kterej se s nikym zrovna nepárá. Po opětovnym přečtení prvního dílu, kterej na druhý přečtení hodnotím vejš než na to první, to začíná chytat ucelenější obrysy, hlavně ty časový etapy jsou osvěžující a celkově posuny v ději dodávaj chuť vědět, kam se to dostane dál. Přemejšlel jsem jestli nedat plnej počet, ale přeci jen beru v potaz eventualitu, že další díly to můžou ještě vystupňovat. Bohužel ale BBartu příliš nevěřím, že nám toto ještě dopřeje. A tak strašně rád bych se mejlil ...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.10.2018 23:00Fatale #02: Ďábelská záležitost
  Příběh je dobře odvyprávěný a dobře nakreslený. Problém je, že mě zase tak moc nebere. Zvláštní mix noiru a fantastiky.

  Celkový dojem: 60%
 • Doppelganger
  Doppelganger15.10.2018 14:54Fatale #02: Ďábelská záležitost
  stejně jako předchozí díl: příjemné čtení s hustou atmosférou, kterému však chybí takové to "něco", co by z toho v mých očích udělalo nezapomenutelné dílo.
 • marek zigmund stanko
  marek zigmund stanko14.10.2018 19:00Fatale #02: Ďábelská záležitost
  .. .. sexy atmoška L. A. Confidential, tenze Sunset Blvd., tematičnost 8mm v komplexním, vrstevnatém díle (!) vše co platilo u prvního, u druhého booku platí dvojnásob, zápletka je zamotanější, napětí houstne ..a je to tak dobře
 • rooty
  Fatale je, potažmo Brubakerovi věci obecně, jsou moje srdeční záležitost. Skvělá noir atmosféra, napínavý příběh a krásná žena v ústřední roli, co chtít více?
 • erik
  Brubaker ma nie a nie chytiť do osídiel. Nie, že by to bolo zlé, ale mne sú všetky jeho postavy buď nesympatické alebo sú otravné a neviem sa dočkať, až to schytajú. Fatale má atmosféru, ktorá zaujme, ale to je tak všetko.
 • cyboy
  cyboy mecenáš27.9.2018 15:50Fatale #02: Ďábelská záležitost
  Brubaker vali.
  Kdyz jde vydavat Sagu jednou za pul roku, neslo by to i s Fatale? Ta rocni periodicita je silena. Takhle budeme cekat jeste minimalne tri roky na dokonceni.
  90%
40314
Četl/a (113)
2scha, anka, Anton Whatever, Ash Pointak, ben_bella, besikv, binnmode, Blockholm, Bronn, calvin10, Caylen-Tor, Const.ex, cyboy, dajik, Darker, Darth Raelchi, davidek, Davidos402, Destiny666, Doppelganger, Draco nobilis, dvory, Elfo.here, erik, farnhajt, faster86, fifas, Final, flipflop, foudy, Fox01, Fr3d_K, Fry, Garp, Giskard, Glumal, Hanussen, Hawwwran, hellblazer, hypermlok, invape, Jabba, James, japes, jh666, jindroush, jiskra, Kaaos, kadas97, Kadin, Kaluž, karl173, kaylin, KdG, Kil-Khal, Killingjoke, kinak, kindanerd, lacoste, Ladinek82, lantan1, Librarian, LookAss, Lord Baltimore, lukascus, Macek78, mackin, Mamut12, marek zigmund stanko, Mariohurbanek, massilia, Matthew, Matthew, MonsterGyre, mstefl, namdnas, Nezbi, Noci, Norri, oleav, Olesh, Ozymandias, paulmuaddib, pechna, petrSF, Pizza Guy, Poseidon1978, punisher, RadimNemec, raenius, rajot, rooty, RudyRod, Scaleo1, schefik, Schramm, sedw, Sir_Pete, spagr, Spike, Stara.kryta, start05, trudoš, tukak, Ukko, Valdaufinka, Velkej šéf, vranakx, Wasps, wolfgang, Zbysek2410, zgrywus, zlejzmrd
(192)
2scha, Abe, Agiru, Alfi, anka, antiimini, Anton Whatever, Ash Pointak, Azbest, bboorreekk, besikv, binnmode, blackJag, Blockholm, bmc75, Bob, bourgeois, Bronn, burzum, buscheer, calvin10, Caylen-Tor, charvos, Const.ex, CSE_AC/DC, cyboy, D.K.Logic, Dali, DankoKonik, Darker, davidek, Davidos402, Deckard, Denis, Destiny666, Doppelganger, Draco nobilis, dvoracekpetr1, dvory, Elfo.here, Elnie, erik, farnhajt, faster86, felis, fifas, filemon, Filip123, filosh, Final, flipflop, Fox01, Fr3d_K, Fry, Glumal, Golem, guseppe, Hanussen, Hawwwran, hellblazer, hellw10, herbert, herrman, HevyEli, Honzin, Horstik, hyba1991, invape, Jabba, Jak, James, Jáňa, japes, jh666, jindroush, jirkapenzes, jiskra, Joshua_T, kadas97, Kadin, karl173, Karolín78, KdG, Keno, Killingjoke, kinak, KINIMODUS, Kiwi1902, Knuckless, komik.sx, koudak89, Kouzelnik7, krupan, kucik, lacoste, Librarian, LookAss, Lord Baltimore, Loxin, lukascus, maara, Macek78, Malachias, malylada, Mamut12, Mariohurbanek, markic, Marvin, Matej-29, Matthew, Matthew, max brod, mcleek, merhyx, mgeralt, Mikei, mirec, misa, Mitak, moiqpiom, monocyt, MonsterGyre, monty.cl, MP, mstefl, Neuro, Nezbi, Nightmare, Noci, Norri, o2t2, OldaB, Olesh, opytz, Paldini, paulmuaddib, pearlxjam, pechna, perper, petrSF, Poseidon1978, punisher, puolpm, RadimNemec, raenius, rajot, Ricarderon, rockyt, rooty, RudyRod, Rumburaq, sala, Scaleo1, schefik, Schramm, Sidi Santini, Sir_Pete, Skot, songoku, spagr, Spike, StanleyHu, Stara.kryta, start05, Stlucius, suricattaontheway, tacmud, Tarka Daal, the.kasztan, Tialster, TIM.biker, timek, Tomasino79, tomned, Traum, trudoš, Ukko, Valdaufinka, Velkej šéf, vishnar, vranakx, VskPrzk, Wasps, willis, wolfgang, xai, xintax, yogi, Zbysek2410, Zdendy, zgrywus, zlejzmrd
Chce (27)
barthez, BreakingAway, ComicBookGuy, Corvus, cybern, deefha, DKoscik, Fida, hahahoho, Himlik, illy, Infarkt, Light, malejmates, Maty48, Mighty_Morphine, mywiel, nx, Plechy, Premek, Rowan, Saran, sleepless, Tiba, Wiruss, Wiw, z-e-d
Shání (6)
Al0f0k, ComicBookGuy, Corvus, deefha, mineralk, namdnas
Nabízí (1)
Librarian