100 nábojů #12: Špinavci
BBart s.r.o.1. vydáníleden 2018série 100 nábojů 12/13
4.7
...
...
...
...
+ 3 další ukázky
Nastává závěrečná bitva mezi přeživšími rody Trustu a agentem Gravesem, jejich někdejším zmocněncem. Vše nasvědčuje tomu, že počty padlých na obou stranách budou vysoké. V této válce se však stírá hranice mezi vojáky a civilisty a na přidružené ztráty nikdo příliš nebere ohledy. Ale stejně jako žádný plán útoku nepřečká první kontakt s nepřítelem, dějiny nás též učí, že nejvíc rozhodující bývají nečekané okolnosti a že obě strany jsou stejně zranitelné.

Obsahuje sešity série 100 Bullets #84-88

Scénář
Brian Azzarello
Art
Eduardo Risso
Ink
Dave Johnson (JØHNSØN), Eduardo Risso
Barvy
Patricia Mulvihill (Trish)
Obálka
Dave Johnson (JØHNSØN)
Lettering
Ludmila Nussbergerová
Překlad
Petr Zenkl
Redakce
Jiří Pavlovský
Žánry
akční, detektivka, noir
ISBN/ISSN
978-80-7507-744-8
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
165 x 260 x 9 mm
Hmotnost
405 g
Tisk
barevný
Stran
128
Původní cena
399 Kč
Originál
100 Bullets #12: Dirty (Vertigo (DC Comics), 2008)
Pár (5) brutálně nelítostných střípků před velkým finále, kdy Graves pokračuje v systematické likvidaci hlav Trustu, stále ještě dovoluje Azzarellovi – krom vypilování strategického postavení a motivů několika špinavých hráčů – obhlédnout i náhodné "vedlejší ztráty", brilantně je doplňující. Nejtenčí a nejméně celistvá kniha série končí dříve, než se do ní začtete.
Konec série mě rozhodně lehce zklamal. Celé to mohlo být ukončené dřív, ty poslední knihy jsou utahané, složité a bojím se, že mě poslední kniha nepřesvědčí o opaku. Uvidíme, on je celkově problém i ten, že hodnotit jednotlivou knihu nemá naprosto smysl, musí se to brát jako celek a to je jak pozitivní, tak negativní stránka celé série. Nedovedu si představit, jak se musel cítit někdo, kdo si koupil např. jenom tento díl, protože zmatený jsem i já a to to čtu už po dvanácté.
Tak tady se hodně přitlačilo na pilu a ta to kosí hlava nehlava a nezastaví se ani před dětmi. Z hracího plánu ubylo pár figurek, z nichž některých je opravdu škoda a v jednom případě jsem nevěděl, o koho se jedná (takže mi buď něco uniklo nebo bude teprve vysvětleno:)), ale ono to možná i tak bylo jen předtančení před závěrečným krvavým bálem. Tak jsem hodně zvědav komu byly rozdány jaké noty a jak kdo dosud hrál falešně, nějak to pořád nemohu poznat.
Před osmi měsíci, kdy jsem to četl poprvé, jsem v tom měl slušný guláš, teď SE SITUACE JEVÍ CELKEM JASNĚ (mrkmrk;)) což znamená, že všechno může být úplně jinak. Škoda Pahejla, ten mi byl sympatický a ta poprava malých dětí mi opět neudělala úplně dobře - ale divil bych se, kdyby v této úžasné sérii něco podobného chybělo. A taky se dívám, jak s postupujícími díly tady ubývá komentujících. Stejně jako postav v sérii, no nic, s posvátnou úctou otvírám poslední dvanáctisešitový svazek, vrážím nos mezi jeho tiskem vonící listy a jdu na to. Fakt jsem napnutý jak to celé skončí, tohle jedenáctileté bečení, aby to už BBArt konečně vydal. Myslím, že byla jedna snad i dvouletá pauza a obávali jsme se, že to utnou úplně. Ještě, že se tak nestalo a BBArtu děkuji, že to do konce dotáhl.
100 nábojů #12: Špinavci - Gangy, přestřelky, organizovaný zločin a lůzři, jenž získali druhou šanci ... Na začátku bylo třináct rodin, teď jich zbývá sotva pět. Agent Graves pomalu dokončuje co začal a z hracího plánu mizí poslední vlivné rodiny, smrtící Minutemani a dokonce i hráči, kteří se rozhodli jen přihlížet. Dějové linie se tak konečně sbíhají dohromady a na poli pěti sešitů umře víc důležitých postav, než za celých třiaosmdesát předtím. Navíc Rissova kresba je stále naprosto dokonalá a já napjatě vyhlížím ono velké finále v příští knize ... Za mě 5*!
První seznámení se 100 náboji. Pecka 100%
Ufff, tolik brutálně zavražděných děcek! Musím přiznat, že od té doby, co mám doma dva svoje zlaťáčky, tak mi to nedělá úplně dobře. Ale zde bylo popraveno mnohem více lidí. Když se tak dívám, komentář k prvnímu dílu jsem psal 18.10.2007, což je více než deset let - kdy někteří zdejší mudrlanti (mrkmrk:) začínali teprve slabikovat - a tak se nebojím přiznat, že v tom kdo koho odpravil jsem měl slušný guláš. V tomto kontextu možná tento díl bez toho závěrečného ani nemělo cenu číst, ale neodolal jsem. V čem mám ale zcela jasno je, že si to zaslouží neoddiskutovatelných a bezpodmínečných 5 hvězd, protože je to dokonalá série, v zcela nejdokonalejší božské kresbě. Já se tou Rissovou práci jsem schopen kochat neskutečně dlouho a lidi, co sedí za mnou v autobuse asi nechápou, co na těch omalovánkách čtu tak dlouho;)

Takže jedem kurva do finále, už ať je ten poslední díl na světě, ať si to můžu vzít od začátku a pochopit to v celém rozsahu.
Jako vzdy skvele. Snad nebudeme muset cekat zase rok na dokonceni.
90%
Umírají lidé. Nic nového, člověk si na to zvykne, ale když začnou umírat důležití lidé, ti, na kterých záleží, pak to teprve začíná být zajímavé. 5 kratších příběhů, kde vždycky někdo umře a většinou i někdo důležitý. Zbývá krůček do finále... Práce je pomalu hotová, ale ještě musí umřít pár důležitých lidí. Špičková záležitost.
33121
Četl/a (77)
2scha, 3DD!3, anka, BadBoy, Baffman55, Balů103, Bedou, ben_bella, buscheer, Cabal, calvin10, charvos, cyboy, D.K.Logic, dajik, davidek, Destiny666, Doppelganger, Draco nobilis, duri, Dzoglik, erik, farnhajt, filemon, flipflop, Fox01, Fry, Garp, Georgíno J., gumidekmedvidek, Hulik, hypermlok, invape, J.Connor, James, jindroush, jiskra, Kaluž, Kapis, kaylin, KdG, Killingjoke, kinak, Light, malylada, massilia, mgeralt, MonsterGyre, monte walsh, mstefl, Noci, oleav, Ozymandias, Paldini, Pavel2222, pearlxjam, pechna, perak, Petr, Plechy, punisher, puolpm, RaptoR, rooty, RudyRod, Schirru, Shake, Sir_Pete, Skot, SNUFKIN, Spacecore, Spike, tacmud, taidana, VanTom, Zbysek2410, zlejzmrd
(143)
2scha, adam.ra, afri, Alfi, amazing_k, anka, Azbest, BadBoy, Baffman55, Balů103, batoo, bboorreekk, Bedou, Benji, ben_bella, binnmode, blackJag, Blair, Bob, bobo666_2005, bourgeois, brkowycz, buscheer, Cabal, calvin10, charvos, cobe, CSE_AC/DC, cyboy, davidek, Davispear , Deckard, Destiny666, Doppelganger, dre, duri, dvoracekpetr1, Dzoglik, erik, farnhajt, faster86, felis, filemon, filosh, Final, flipflop, Fox01, Fry, Georgíno J., gumidekmedvidek, hahahoho, herbert, herrman, Hulik, hypermlok, invape, J.Connor, Jak, jakub186, James, jindroush, jiskra, Joshua_T, Kaluž, Kapis, Karel Sec, KdG, Keenkeen, kendor007, Killingjoke, kinak, komik.sx, Light, Lobok257, maara, malylada, Mamut12, markic, mart.in, Marvin, Matej-29, max brod, merhyx, mgeralt, mike731, Mikei, mirec, mirror, Mitak, moiqpiom, MonsterGyre, Mr.Plysh, mstefl, mywiel, namdnas, Noci, Olesh, Onkel 1928, Paldini, pavouk, pearlxjam, pechna, Petr, Poseidon1978, punisher, puolpm, RadimNemec, Radkos, raimi, RaptoR, rooty, RudyRod, Saran, Schirru, Schramm, Shake, Shpeckk, Sir_Pete, skepsi, Skot, sleepless, SNUFKIN, songoku, Spike, StanleyHu, suricattaontheway, tacmud, taidana, The Genius, Thurin, Tialster, Tony TwoDee, trudoš, Ukko, VanTom, vranakx, xai, xintax, Yaromil, yogi, Zajo original, Zbysek2410, zlejzmrd
Chce (20)
-spacilost-, Al0f0k, Badgu.y1902, besikv, burzum, chcita, deadpool, DracoAn, malejmates, Maty48, monty.cl, mozzu, Nightmare, nx, OldaB, royan, skepsi, T3ss, tankgirl, vrazdinek
Koupí (1)
Nightmare