Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 6 dalších ukázek

Koupit
ČEKÁNÍ NA PÁD

Jak jsi to mohl udělat Rolande? Jak jsi mohl zabít vlastní matku? Na to se ptá každý v Gileadu - dokonce i tvůj truchlící otec. Ale ty znáš odpověď: je jí Marten Široplášť a jedna z těch zákeřnějších vidoucích koulí. Kvůli nim se to stalo. A zatímco hniješ v žaláři, Široplášťovo spiknutí ovíjí svá krvavá a černá chapadla kolem Gileadu. Tvoje město - domov pistolníků - je vytouženou kořistí velkého nepřítele tohoto kraje, Johna Farsona. A ten si umínil, že ho dostane. Gilead padne, ano. A padne tisícovkou zářezů. Začalo to tvou matkou, ano, ale tím to neskončí.

Obsahuje sešity sérií The Dark Tower: The Sorcerer (duben 2009) a The Dark Tower: Fall of Gilead #1-6 (květen 2009 - listopad 2009)

Scénář
Peter David, Robin Furth, Stephen King
Art
Richard Isanove
Ink
Richard Isanove
Barvy
Richard Isanove, Dean White
Obálka
Richard Isanove
Lettering
Josef Ládek
Překlad
Linda Bartošková
Redakce
Filip Gotfrid, Boris Hokr
Žánry
dobrodružný, fantasy
ISBN/ISSN
978-80-7449-487-1 (Crew)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
171 x 259 mm
Tisk
barevný
Váha
755 g
Stran
208
Cena
389 Kč
Originál
The Dark Tower #04: Fall of Gilead (Marvel Comics, 2010)
 • sedw
  Tento díl je již na plný počet. Nemám, co bych vytknul. Děj je napínavý, odsýpá, je plný emocí, svět je parádně vykreslen... Jako fanoušek Temné věže jsem nadšený.
 • Spacecore
  Musel jsem si po přečtení posledního dílu vygooglit o čem všem je Temná věž od Kinga včetně zakončení a teď je mi celý ten prequel jasnější. Každopádně tento díl byl i mimoto mnohem lepší než minulé, ale zase na tom nešlo co zkazit. Schyluje se ke konfliktu, postavy umírají, drama a napětí stoupá a končí to takovým chudým příbuzným bitvě o Helmův žleb. Je to dobrý, ale tolik, abych dal 5 ne. Ta kresba se opravdu malinko zlepšila.
 • puolpm
  puolpm mecenáš18.6.2018 15:55Temná věž #04: Pád Gileadu
  Ďalší zaujímavý príspevok do Kingovej Temnej veže, i keď v tomto prípade neviem či je úplne dodržaná časová chronológia (zrovna nedávno som čítal 4,5. diel – Závan klíčovou dírkou...). Ale to je len taký malý mínus. V každom prípade sa jedná o pútavú knihu a pre mňa osobne dôkaz toho, že táto komiksová séria má zmysel a vo svete Temnej veže je ešte možné vyrozprávať mnoho zaujímavých príbehov. Absencia Jae Lee mi až tak neprekážala.
 • 3DD!3
  Sice jsme přišli o kreslíře, ale příběh se roztáčí (jako Ka) na plné obrátky. Postavy umírají jedna za druhou, krev teče po litrech a na bránu už buší John Farson, dobrý muž. Bitevní scény jsou fantastické. Jen je škoda, že už je nedělal Jae Lee, naštěstí se pro poslední díl má vrátit.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.3.2018 21:32Temná věž #04: Pád Gileadu
  Fantastické. Miluju styl vyprávění této série, miluju tu kresbu a miluju tu atmosféru, kterou to vytváří. A tentokrát jsem se naprosto nechal unést příběhem, který je neskutečně epický a připomíná valící se hordy skřetů na Helmův Žleb (3019 TA), Alarichovo plenění Říma (410 AD), pád Konstantinopole (1453 AD) či dubnový Untergang a poslední obránce Berlína (1945 AD). Yesss.

  Celkový dojem: 100%
 • Vojtěch 393
  Kresba od Jae Leeho mi přirostla k srdci nejen v této sérii, takže po zjištění, že tuhle knihu už nekreslil, jsem zklamanej.. Pokud někdo nevidí rozdíl v kresbě Richarda Isanovea, ať si zajde k očaři....
 • karl173
  karl173 mecenáš30.12.2017 16:42Temná věž #04: Pád Gileadu
  Temná věž ukazuje jaký je to svět. Je temný a krutý, ale zároveň jednoduchý. Má totiž klasické dvě strany.Zlo a dobro. A v tomhle díle uvidíme táhnout zlou stranu. Veškeré nastražené pasti, promyšlené plány. Prostě a jednoduše jak nese název knihy pád Gileadu. A pád je to opravdu velkolepý. Se vší epičností a grácií. Nevím jak jinak popsat děj této knihy, který velmi ladně a zároveň propracovaně došel do této fáze. Každá část knihy má své místo a každá část přinese něco důležitého. Vše je navíc zabaleno do stále nádherně vypadajícího a pohlcujícího světa. Jestli se v této knize měl na kresbě podílet Isanove místo Leeho, tak já si žádné změny ani nevšiml. Je stále na té samé úrovni a má to stále stejný osobitý styl, který nám na každé straně ukazuje umělecké dílo. Za mě tedy skvělé.
 • cyboy
  cyboy mecenáš6.12.2017 08:38Temná věž #04: Pád Gileadu
  Po dvou dilech, ke kterym jsem mel pomerne vazne vyhrady, prichazi zlepseni. Uz jsem byl pripraveny to prestat kupovat, ale vypada to, ze tomu dam jeste sanci. Ubylo tezkopadnych promluv a pribyla akce. Moje vytka ohledne kresby porad trva - stale se jedna o serii atmosferickych portretu, nicmene i v tomto smeru doslo k mensimu zlepseni.
  Celkove se ale serie s knizni Temnou vezi moc merit nemuze.
  70%
21141
Četl/a (56)
3DD!3, Aldo26, Baffman55, Benny, besikv, borknagar1, calvin10, charvos, Covenant, cyboy, D.K.Logic, dajik, Darker, Devlin2, Doppelganger, erik, Fox01, Jabba, jindroush, kadas97, kallenved, kapicka, karl173, kaylin, kendor007, kinak, Lachvos, lacoste, Librarian, LookAss, Lukasitch, Mamut12, Martin.imr, Matthew, MEGA, MonsterGyre, mstefl, M_M, namdnas, oleav, Olesh, pavlosson, Petrisko911 , PKD, Poseidon1978, punisher, puolpm, raenius, saja, schefik, sedw, Spacecore, tesilosaurus, tom173, Yefery, zlejzmrd
(120)
Abe, adam.ra, Aldo26, Baffman55, bboorreekk, Benny, besikv, blackJag, bmc75, borknagar1, bourgeois, brkowycz, burzum, calvin10, charvos, Corteg, Corvus, CSE_AC/DC, cyboy, Darker, Deckard, DegiCZ, doophy, Doppelganger, erik, farnhajt, filemon, Fox01, Glumal, hahahoho, herbert, Honzin, Horstik, hyba1991, illy, invape, Jabba, Jak, jardoom, jindroush, Joshua_T, kadas97, KadetJaina, kallenved, kapicka, Karel Sec, karl173, Karolín78, kendor007, kinak, Kiwi1902, Kouzelnik7, Lachvos, lacoste, Librarian, LookAss, Mamut12, markic, Martin.imr, Matthew, mcleek, meffis, MEGA, merhyx, mikado, miuanek, MonsterGyre, monty.cl, MP, mstefl, M_M, namdnas, Nightmare, Olesh, Paldini, pearlxjam, pechna, perper, Petrisko911 , pk123x, PKD, Poseidon1978, punisher, puolpm, raenius, Ricarderon, Rich, rockyt, Rowan, schefik, sedw, semi41, Skot, Stlucius, suricattaontheway, syon, tacmud, tesilosaurus, the.kasztan, Tiba, TIM.biker, timek, tom173, Tomasino79, tomned, Tony TwoDee, trudoš, tulipstros, Valdaufinka, vallyslayer, vishnar, Vojtěch 393, vranakx, Wasps, xintax, Yefery, yogi, Zbysek2410, zd, zlejzmrd
Chce (16)
bob-premky, davidek, deadpool, filosh, James, Kitykatyn, Ladinek82, Light, Maty48, mywiel, Neuro, nx, Ragnarog, Sidi Santini, sleepless, Wiruss
Shání (3)
Al0f0k, Kitykatyn, nx
Nabízí (2)
adam.ra, Mildaha1