DC komiksový komplet #011: JLA: Babylonská věž

3.5 | BB/art s.r.o., Eaglemoss Collections | akční, superhrdinský | série DC komiksový komplet

Batmanovy tajné soubory týkající se Ligy spravedlnosti padly do rukou jeho nejstaršího a nejnebezpečnějšího protivníka – Ra’s Al Ghula! Superman, Wonder Woman, Aquaman, Martian Manhunter, Green Lantern, Plastic Man a Flash padají do pastí navržených tak, aby neutralizovaly jejich pozoruhodné schopnosti. Může to JLA přežít? A pokud ano, dokážou její členové někdy Batmanovi odpustit, že měl v této zradě prsty?

Obsahuje také příběh ze sešitu THE BRAVE AND THE BOLD č.28:

Úplně první příběh Americké ligy spravedlnosti, ve kterém Aquaman, Batman, Flash, Green Lantern, Martian Manhunter, Superman a Wonder Woman společně bojují proti kosmické hrozbě známé jako Starro Dobyvatel.

Scénář:
Gardner Fox, Dan Curtis Johnson, Mark Waid
Kresba:
Howard Porter, Pablo Raimondi, Steve Scott, Mike Sekowsky
Lettering:
Ludmila Nussbergerová
Překlad:
Ľudovít Plata (Turlogh)
Redakce:
Jiří Pavlovský

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz od Alexe Rosse

Obsahuje sešity sérií The Brave and the Bold #28, JLA #43-46 a JLA Secret Files #3

Rok a měsíc vydání: květen 2017 | ISBN: 978-83-7718-694-7 | Vydání: 1. | Vazba: pevná | Formát: 175 × 260 mm | Počet stran: 144 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 229 Kč | Název originálu: JLA: Tower of Babel | Vydavatel originálu: DC Comics

Obálka
Thurin
Thurin 7.10.2017

Tohle mohl být tak parádní komiks...

Doncek4321
Doncek4321 2.9.2017

Plán na zničení lidstva tím, že lidé přestanou rozeznávat písmo a nakonec i řeč??? WTF?? Nakonec se to dalo číst. Za mě 65%

Ter
Ter 10.8.2017

Wtf??? Ako sa toto ocitlo v DC komplete? Kto to nečítal,nech s tým ani nestráca čas.

Spike
Spike 10.7.2017

Za mě rozhodně palec nahoru. Vzhledem k tomu že začátek téhle JLA série jsme mohli zažít i u nás ve dvou knihách od Morrisona, můžu trochu srovnávat. Plusem určitě je že příběh je vcelku přehledný, neodskakuje desetkrát někam jinam a čtenář nemá pocit že mu nejmíň polovina příběhu nějak uniká. Taky tu není extrémně nutné znát dopodrobna celý DC vesmír, postačí mít načteno co vychází u nás a mít pojem o tom kdo z úhlavních postav je kdo, a vzhledem k tomu že tady těch postav není padesát jako za Morrisonova působení, orientovat se může i 'obyčejný' čtenář.
Abych ale jen nechválil, je fakt že to celé mohlo být delší. Já vím, že celý tým JLA je v ohrožení, to může znít jako pecka českému čtenáři který tolik načteno nemá, ale v USA kde tyto příběhy vychází pravidelně X let je to celkem běžné, takže se to autorům nechce pokaždé až tak dopodrobna pitvat. Ale přeci jen si myslím, že zrovna tenhle příběh by si trochu košatější rozvětvení zasloužil. Nápad i rozehrání příběhu jsou super, ale tam kde by jsem čekal že půjde opravdu do tuhého a získám pocit že tentokrát tým opravdu vyhrát nemůže, tam se najednou děj začne řítit až moc rychle a hodně věcí se řeší až moc rychle a zkratkovitě, jen aby to nakonec mohlo dopadnout jako vždy.
Komiks jsem si užil i tak, ale prostě z výše popsaných důvodů to mohlo být i mnohem lepší. Přijmeme li ale fakt, že tohle není zásadní milník v historii komiksu ale 'jen' další JLA příběh v řadě, v podstatě nemám námitek - je to dobrý komiks. Ale JEN dobrý. Kresba je pořád taková na jakou jsme v sérii zvyklí, tedy za mě žádné terno, na mě je taková až moc rozevlátá, ale potřebám příběhu postačí a docela se k němu i hodí.
Bonusový příběh je taková příjemná nostalgie, docela bych tohle chtěl vidět v nějaké moderní variaci. Samozřejmě až na toho Luskače Carra, což je opravdu postava na přesdržku :D Komu kdy přišel nesnesitelný Robin nebo jiný sidekick, vřele doporučuji přečíst a ručím za to že se k Robinovi budete vracet s otevřenou náručí...

Josh
Josh 6.7.2017

Mě tahle u nás dosud nevydaná věc potěšila. Kresba sice působí trochu jak z komiksů pro mladší ročníky, ale příběh samotnej mě bavil už jen tím, že mi to přišlo jako něco úplně jinýho, než co u nás s Batmanem běžně vychází, mělo to jinej feeling, atmosféru, styl. Takže velmi osvěžující zážitek. A ani exekuce toho skvělýho námětu mě nezklamala.
Kapitolou sama pro sebe je pak Luskač Carr v bonusové příloze... to se prostě musí vidět:D LUSK! LUSK!

autokineton
autokineton 21.6.2017

Na začátku velké očekávání, první setkání s JLA a dostavila se..... neskutečná nuda. Nápad nebyl špatný, ale to pojetí, ploché charaktery.... potvrdilo se, že DC prostě teamovky moc neumí a Marvel v tomto směru naprosto vede. Naopak příjemně překvapila (ostatně jako vždy) exkurze do historie, kdy příběh s hvězdicí z vesmíru je neskutečná prdel. "Mladý vymóděnec" Luskač Carr je Bůh :-) 50% za bonus

Fives
Fives 13.6.2017

Prvý komiks v rámci kolekcie, ktorý tu ešte nevyšiel a hneď sklamanie. Na kresbe si väčšinou nepotrpím, ale tu bola vyložene hnusná a vadila mi. Príbeh podpriemer, vadilo mi tam prílišné popisovanie niektorých scén. A hej, zdalo sa mi, že mi to pripomína nejaký animák, ten sa mi naopak páčil.

mttra
mttra 10.6.2017

A me to docela i bavilo.. :) zacatek trochu hrrrr,ale pak uz jsem se orientoval..napad dobrej,kresba trochu jednoducha,ale taky dobra..bonus taky dobrej,za ten jedna * navic..na Marvel to porad nema,ale tentokrat jsem spokojenej..4 *

Luigim
Luigim 9.6.2017

Za mne dobrý komiks. Kresba místy sice "neladí" ale jinak ok. Týmovka ale je opravdu zatím lepší od Marvelu.

MrKulda
MrKulda 5.6.2017

U Babylonské věže oceníte spíše nápady, než samotný scénář a bohužel i kresbu, která příliš nenadchla. Potenciál to má, škoda že provedení se už tolik nepovedlo. Ovšem narozdíl od minulého Supermana: Pro zítřek, který byl vyloženě o hovně, mě tohle alespoň docela bavilo.

Alfi
Alfi 4.6.2017

Kresba je divná, až smiešna - napríklad to ako bolo nakreslené prekvapenie Batmana na začiatku druhej časti bola vyložená paródia. Príbeh mierne dementný, príbeh starého komiksu extrémne dementný.

jh666
jh666 4.6.2017

Na tohle jsem se těšil, ale přestože se mi komiks jako takový líbil, nemůžu se zbavit lehké pachuti zklamání. Tohle inspirovalo animák Justice League: Doom, který považuji za jeden z nejlepších DC animáků. Člověk je pak už tak nějak zvyklý, že předloha je lepší, než adaptace. Ukazuje se ale, že tohle je ta pověstná výjimka z pravidla. Přesto komiks funguje, byť závěr podle mě mohl být lepší. Co se bonusového sešitu týče, do hodnocení to promítat nebudu, ale je to opravdu špatné (už je kvůli Luskačovi, kterému jsem přál skutečně bolestivý osud). Slabší 4 hvězdy.

autokineton
autokineton 2.6.2017

Nebylo to úplně špatné, ale když to srovnám s Batmanem.... prostě čekal jsem mnohem víc a když už týmovku, tak přeci jen je to parketa Marvelu, který je v tomto o moc Lepší...

baatcha
baatcha 30.5.2017

"Hej Flashi, moje prsty mluví za mě! Lusk lusk!"

Když srovnám JLA a Avengers, tak za mě jednoznačně vítězí Avengers. U DC mám pořád ten samý problém, a sice že se svými hrdiny nepracuje jako s postavami, ale používá je coby ploché symboly. Málokdy dostaneme příběh, kde má DC postava lidský rozměr. Výjimkami jsou třeba Kameňák nebo Superman: For All Seasons. Ani u Babylonské věže tomu není jinak, a prvek interakce mezi jednotlivými postavami a hlubší vykreslení toho, co se děje za jejich maskami, mi tu zoufale chybí. Přitom je to příběh, pro který jsou vztahy mezi jeho aktéry naprosto zásadní. Prý je to jeden z nejlepších příběhů s Batmanem. Prdlajs! A prozradíte mi, co je to za redaktorskou demenci, když vám celou zápletku příběhu včetně všech podstatných detailů vyžvaní v předmluvě?

Celou knihu jsem si koupil vlastně jen kvůli šedesátkovému příběhu se Starrem. Jeho scénárista Gardner Fox má na svém kontě ty nejbizarnější z raných Batmanových příběhů a tehdy mi jeho scénáře neskutečně sedly. V případě JLA se ale dostavilo solidní zklamání. Sice tu máme krásně lovecraftovské monstrum, ale příběh pohřbívají momenty, kdy autor nepokrytě dělá ze čtenářů voly. (Spoiler) Jasně, jsou to šedesátá léta, ale valit komiksákům do hlavy, že jaderné záření, stejně jako mimozemské mentální paprsky, se dají odfiltrovat mikroskopickou vrstvičkou vápna... to je síla i na mě. Navíc asi neexistuje protivnější pubertální komiksová postava, než je "mladý vymóděnec" Luskač Carr. Tomu jsem měl fakt chuť dát pěstí. Hej kámo, číhej na mý prstíčky! Lusk lusk!

kaylin
kaylin 30.5.2017

"DC komiksový komplet" ale ve druhé desítce konečně pokračuje novými komiksy a není to začátek vyloženě špatný. Jen mohla "Babylonská věž" říct mnohem víc, než nakonec řekla. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/05/1447-dc-komiksovy-komplet-11-jla.html

petrsimcik
petrsimcik 29.5.2017

Babylonská věž by byl skvělý příběh s výborným záporákem nebýt množství neduhů typických pro týmovky DC, které ho srážejí. Tady jsem se ještě drobně rozepsal. http://sarden.cz/2017-05-29-0100/dc-kk-jla-babylonska-vez-mark-waid-pablo-raimondi

Devilek
Devilek 27.5.2017

Neskutečná sra.ka snad nejhorší co zatím v DiCKKu vyšlo

Fry
A Fry 26.5.2017

"DC komiksový komplet #011: JLA: Babylonská věž" - Snad první věc z tohoto kompletu, co u nás ještě nevyšla a já jsem docela spokojen. Z JLA jsem byl nadšený už když to tady kdysi chvilku vydával BB/art a i teď jsem v podstatě většinově nadšený z Ligy spravedlnosti od Johnse. Díky tomu jsem se tak dostal k této knize, která nevybočuje z klasických standardů tohoto týmu, příběh svižně odsýpá a hvězdu přidávám za onen první sešit, kde se Liga spojila proti Starrovi ... Za mě 4*!

Doppelganger
Doppelganger 25.5.2017

V rámci žánru celkem napínavý příběh se skvělým nápadem, ale bohužel konec je dost odfláknutý - místo toho, abychom konečné vítězství viděli na vlastní oči, nám ho v pár bublinách zkratkovitě převypráví Flash. Jasné, samotná pointa příběhu je vztah JLA vs Batman, ale i tak to zamrzí.

petrsimcik: nic přehozeného není. Máš tam JLA 43, JLA 44, pak JLA Secret Files 3 (s názvem až na konci sešitu, což tě asi zmátlo), pak JLA 45 a JLA 46.

cyboy
M cyboy 25.5.2017

Prakticky bez vyhrad souhlasim s predchozimi komentari. Vadila mi zkratkovitost a to, ze vhledem k tomu o jak zavaznou situaci ma jit, to z toho moc neni znat. Kazdopadne se mi to ale libilo vic nez to, co predvadi v JLA Johns.
65%

Gustik5
Gustik5 25.5.2017

Geniální nápad, který tak trochu vyzněl do ztracena. Na tenhle komiks jsem se těšil. A vlastně mě ani nezklamal. Jen ani nějak extra nenadchl. Šlo z toho podle mě vytěžit mnohem víc... Zmíněný animák mně osobně přišel v určitých ohledech lepší. Hlavně koncem. Oproti komiksu vyznívá mnohem lépe... V inspirovaném filmu se totiž Superman zeptá Batmana po jeho odchodu na jednu zásadní věc. A sice poznamená, že byl tak arogantní, že měl plán pro zlikvidování všech kromě sebe, tudíž co kdyby se dal na špatnou stranu on, Temný rytíř? Bruce odpověděl: "I do have a plan. It's called Justice League..."

erik
erik 25.5.2017

Mňa zaujímalo najmä to, čo predloha ponúkla do animáku Doom (česky tuším Zánik), ktorý bol týmto príbehom inšpirovaný. A bol naozaj iba inšpirovaný. Spoločné majú oba príbehy akurát to, že záporák (v každom diele iný) sa chystá zdecimovať ľudstvo a Batmanove plány v tom zohrajú svoj part. Komiks ma bavil, ale mohlo to byť podstatne temnejšie, keby chcelo. Mainstream, ktorý neurazí.

petrsimcik
petrsimcik 24.5.2017

Jinak nápad skvělý, záporák taky super, ale celkově mě tahle kniha spíš zklamala. Není to nějaká tragédie ale vinnou nehorázné zkratkovitosti a nutnosti nacpat tam co nejvíc postav děj letí dopředu jako splašený, souboje jsou odfláklé a když jde do tuhého, Waid tahá králíky z klobouku aby ti hodní nakonec vyhráli.

petrsimcik
petrsimcik 24.5.2017

Pozor - při čtení :) sešit Vina který je umístěn cca uprostřed má začátek až na svém konci :) Přeházené stránky, tj po třetím sešitě nalistujte stránku která má vlevo dole napsáno VINA - přečtěte dvě stránky, pak se vraťte a pokračujte ve čtení - pak to dá smysl :)

Doncek4321
Doncek4321 2.9.2017

hellblazer
hellblazer 31.8.2017

Honza R.
Honza R. 21.8.2017

Dzoglik
Dzoglik 21.8.2017

Thurin
Thurin 17.8.2017

Raul
Raul 13.8.2017

disclose
disclose 10.8.2017

Ter
Ter 10.8.2017

DoctorHarpy
DoctorHarpy 9.8.2017

calvin10
calvin10 31.7.2017

Symbi
Symbi 26.7.2017

Horstik
Horstik 19.7.2017

Stlucius
Stlucius 16.7.2017

mackin
mackin 15.7.2017

Grim
Grim 13.7.2017

Spike
Spike 9.7.2017

namdnas
namdnas 4.7.2017

mike731
mike731 1.7.2017

Josh
Josh 30.6.2017

pearlxjam
pearlxjam 30.6.2017

alladik
alladik 27.6.2017

SiWeX
SiWeX 26.6.2017

Golem
Golem 26.6.2017

Michal Ebert
Michal Ebert 24.6.2017

Choky86
Choky86 24.6.2017

autokineton
autokineton 21.6.2017

Honzyk
Honzyk 15.6.2017

Tomket.Tom
Tomket.Tom 14.6.2017

NecRoman
NecRoman 13.6.2017

Luigim
Luigim 13.6.2017

Fives
Fives 13.6.2017

ConanVJ
ConanVJ 12.6.2017

mineralk
mineralk 12.6.2017

Roxigor
Roxigor 12.6.2017

dajik
dajik 11.6.2017

stavik
stavik 11.6.2017

mttra
mttra 10.6.2017

MEGA
MEGA 10.6.2017

hypermlok
hypermlok 8.6.2017

lantan1
lantan1 7.6.2017

tom173
tom173 6.6.2017

punisher
punisher 6.6.2017

MrKulda
MrKulda 5.6.2017

J.T.honza
J.T.honza 4.6.2017

Martin.imr
Martin.imr 4.6.2017

Alfi
Alfi 4.6.2017

willis
willis 4.6.2017

trudoš
trudoš 2.6.2017

Fox01
Fox01 1.6.2017

Final
Final 31.5.2017

Mitthrawnuruodo
Mitthrawnuruodo 31.5.2017

Mleako
Mleako 31.5.2017

baatcha
baatcha 30.5.2017

Lachvos
Lachvos 29.5.2017

MonsterGyre
MonsterGyre 27.5.2017

Koci
Koci 27.5.2017

Devilek
Devilek 27.5.2017

kaylin
kaylin 27.5.2017

2scha
2scha 27.5.2017

xflori01
xflori01 26.5.2017

Fry
Fry 26.5.2017

jh666
jh666 25.5.2017

Doppelganger
Doppelganger 25.5.2017

cyboy
cyboy 25.5.2017

Gustik5
Gustik5 25.5.2017

erik
erik 25.5.2017

Kaaos
Kaaos 25.5.2017

invape
invape 24.5.2017

koudak89
koudak89 24.5.2017

zdennanek
zdennanek 24.5.2017

petrsimcik
petrsimcik 24.5.2017

KdG
KdG 24.5.2017

Carnage
Carnage 23.5.2017

Četli:
2scha, autokineton, calvin10, Choky86, cyboy, dajik, davidek, disclose, DoctorHarpy, Doppelganger, Fox01, Fry, Golem, Gustik5, hellblazer, honza2457, Honzyk, Horstik, hypermlok, james dixon, kallenved, kaylin, KdG, Kitykatyn, Koci, koudak89, Lachvos, lantan1, luky.kuky10, mackin, Mariohurbanek, Martin.imr, MEGA, Michal Ebert, mineralk, Mitthrawnuruodo, Mleako, MonsterGyre, mstefl, namdnas, rewkon, Stlucius, Thurin, Tomket.Tom, trudoš, tukak, vita, xflori01

Mají:
2scha, absolute.000, Alfi, Alikkk, alois13, Amati , autokineton, Azbest, barthez, Batman, batoo, Benji, blackJag, Blair, bmc75, bobo666_2005, bronxik, Caiiiczech, calvin10, Carnage, Choky86, comicsland, ConanVJ, CSE_AC/DC, cyboy, dajik, Dali, davidek, DavidkkkCZ, Deckard, deefha, Devilek, Dinik, disclose, DoctorHarpy, Doncek4321, doophy, Doppelganger, Dzoglik, Erich, erik, filemon, Filip123, Fimi, firesnake, Fives, Fox01, Fr3d_K, Fry, gezic, Glumal, Golem, gongon44, Grim, guseppe, Gustik5, gwen666, hahahoho, Hebled, hellblazer, herrman, hlavathor, Honza R., honza2457, Honzyk, Horstik, hypermlok, ikshorm, Infarkt, invape, J.T.honza, Jack043, JackOneil, Jak, James, james dixon, jh666, Jonathan Arbuckle, José, Josh, Joshua_T, Kaaos, kadas97, KadetJaina, kallenved, Kapis, Karel Sec, kaylin, KdG, kendor007, KINIMODUS, Kitykatyn, Koci, koudak89, krupan, kucik, Lachvos, lantan1, Librarian, Lobok257, LookAss, Luigim, Lukas366, luky.kuky10, maara, malejmates, Mariohurbanek, Martin.imr, Maty48, ma_fecko, MB, meffis, MEGA, merhyx, mgeralt, Michal Ebert, MickeyStuma, mike731, Mikei, mimo_provoz, mineralk, Miriyak, Mitthrawnuruodo, miuanek, Mleako, MonsterGyre, monty.cl, MP, MrKulda, mttra, Murphy722, namdnas, NecRoman, Nightmare, Noci, NOD82, Norri, novass, nx, OldaB, Olesh, Paldini, pavel, pearlxjam, perper, petrsimcik, Pjenkus, Placi11, Poseidon1978, punisher, puolpm, raenius, rafannn1, raimi, rewkon, Ricarderon, Rinter, rockyt, Rowan, Roxigor, Rudá Táňa, S313, Saiffer, SASAN_KING, Shake, Shpeckk, SiWeX, Skot, spekktrum, Spike, stavik, Stlucius, superheroesstuff, T3ss, tacmud, Tarka Daal, Ter, Thurin, Till, timek, tom173, Tomasino79, Tomket.Tom, Tommar, TommyBOYER, tomned, Tomzany, Tony TwoDee, Toren, trudoš, tukak, tulipstros, Tyfus, Valis, vita, Vítek, vranakx, VvV, Wiruss, xai, xflori01, xintax, xxaannddeerr, yogi, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, zlejzmrd

Chtějí:
Abstinent, RaptoR, sleepless, TheLavk, Vojtěch 393

Nabízí:
autokineton

jh666
jh666 10.6.2017

Kapis, Fimi, ten seznam na wikině průběžně upravuju většinou já, u posledních 3 není číslo, protože sice byly oznámené (Batgirl na webových stránkách a Flash a Wonder Woman na kartonu u Dlouhého Halloweenu), ale bez pořadí. Proto tam to číslo není.

Kapis
M Kapis 7.6.2017

No tak stoji to 790 a vyjde to 5.7. a tvori to taky objážek? A kolik takovych specialu bude?

plus-rovnáse
plus-rovnáse 7.6.2017

Nezačala tou krizí New-Earth?

Fimi
Fimi 6.6.2017

Kapis: krize je jeden z nejslavnějších komiksu a hlavních příběhu dc někde na konci myslím stříbrného věku dc a potom začal restart s novým věkem ...určitě stojí za to si to přečíst a koupit je to celkem zásadní dílo dc

Kapis
M Kapis 6.6.2017

taky mi to došlo a díval jsem se, Batgirl přesunuli na č. 23 (nebo respektive je tam poslední napsaná bez čísla na pozici 23). A dívám se na Sendu na diskuzi a Krize na nekonečnu zemí se dá prý objednat do 5.7. To je co za speciál? když už jsme to načli tu - když tak to admini přeneste do Pindárny.

Fimi
Fimi 5.6.2017

dnes mi přišly další dvě knihy ale místo Batgirl přišel Batman a Superman, nějaká změna? a ta možnost objednání Krize je jen pro předplatitele?

petrsimcik
petrsimcik 5.6.2017

baatcha: pravdu díš :) Kdyby aspoň ten název dali dopředu, pak by mi to třeba i docvaklo, ale tady to tak perfektně navazuje, že "to prostě musela být chyba"

baatcha
baatcha 5.6.2017

plus-rovnáse: Samozřejmě, že není rozházený a je naprosto v pořádku. Talia Al Ghul tam jede závěrečný monolog, který dává perfektní smysl tak, jak je. Jen prostě navazuje na monolog z úvodu sešitu a proto se v tom petrsimcik nějak zacyklil.

plus-rovnáse
plus-rovnáse 5.6.2017

Jak je to tedy s tím komiksem "Vina", je rozházený, nebo ne? Hledal jsem na internetu, ale nikde není k přečtení...

petrsimcik
petrsimcik 25.5.2017

jh666: nemuzu si pomoct ale ta stranka co je po ní na ni navazuje :) pokud to tak není, tak v tom případě mi to přijde děsně matoucí a tak trochu dementní. Asi nějaký umělecký záměr nebo co :)

jh666
jh666 25.5.2017

petrsimcik: Jednak je na poslední a druhak to zdaleka není neobyvklé (třeba u současných Ultimates2 od Ala Ewinga je název sešitu pravidelně až na konci), navíc jsem to schválně porovnal s elektronickou verzí a i tam je to na poslední stránce.

petrsimcik
petrsimcik 25.5.2017

Doppelganger : je - když se podíváš na ten konec sešitu a přečteš to v tom pořadí jak říkám, tak ten monolog dává mnohem větší smysl.

A navíc je trochu blbost aby název sešitu byl na předposlední stránce :)