Ukázka
Comicsová adaptace příběhu o Petru Panovi.

Rovněž jako Hook #1-4 (únor-březen 1992).
Obálka pochází z Hook #1 (únor 1992)


Scénář
Charles Vess
Art
Charles Vess
Obálka
Charles Vess
Žánry
dětský, dobrodružný, fantasy
ISBN/ISSN
BB/art s.r.o.
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
180 x 270 mm
Tisk
barevný
Stran
80
Cena
79 Kčs
Originál
Hook Official Movie Adaptation (Marvel 1991)
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš7.12.2020 07:47Hook
  Komiksová adaptácia Spielbergovho filmu. Príbeh je vlastne svojím spôsobom veľmi zaujímavý. Dospelému Petrovi Panovi, ktorý zabudol na Krajinu-Nekrajinu, unesie kapitán Hook deti a Peter sa preto musí vrátiť do čarovného sveta, na ktorý zabudol (!). V komikse je to spracované dosť nezáživne; film, hoci zďaleka nejde o najlepšie dielo Stevena Spielberga, ma v tomto smere bavil viac. Naopak, pozitívne zaskočí ambiciózny vzhľad komiksu, pútavá obálka s kapitánom a najmä tvrdá väzba a pekná, hoci nevýnimočná a občas trošku čudná kresba. Možno by ma potešili aspoň krátke textové bonusy o minulosti/pozadí projektu. Z dnešného pohľadu skôr zberateľská rarita, než vynikajúci komiks. Ale nie je zlý. Vlastne je fajn. To je ale všetko.
 • louza
  louza20.8.2018 12:59Hook
  Na svou dobu celkem zdařilá adaptace filmového hitu počátku 90. let. Marvel se toho chopil hrdinně a bez zbytečného patosu. Kniha má svoji historickou hodnotu i jako relikt doby, protože jde o vůbec první komiks na trh uvedený BBArtem, který se o dvacet let později proslavil jako krádkodobě největší producent na českém komiksovém trhu. Spíše sběratelská věc a dobový relikt a mimo jiné celkem fajn čtení.
 • FrankieOndatra
  FrankieOndatra3.2.2016 10:23Hook
  Áno, je to komiks určený hlavne detskému čitateľovi, no napriek tomu nebol až tak infantilný. Dej v skratke popísal dianie vo filme, a môžem s kľudným svedomím povedať, že tento knižný počin môže byť pre čitateľa výborným manuálom v prípade, že sa odváži siahnuť po kinematografickom diele. Z kladov tohto vydania poteší hlavne pevná knižná väzba (na začiatok 90-tych rokov v ČSFR luxus), prijateľný rozsah a rozprávkové čaro (veď je to stále Peter Pan, nie?). Záporov je ale o trocha viac - často odfláknutá kresba, skratkovitosť niektorých konaní a čo mne osobne najviac vadí - totálna dehonestácia kapitána Hooka (namiesto rešpektu som voči nemu cítil akurát tak pohŕdanie). V konečnom dôsledku Hooka hodnotím ako priemer, aj keď v tom 1992 roku to musel byť pre každého "comicfana" darček ako hrom.
 • Flash
  Flash mecenáš3.1.2015 01:59Hook
  Jako malý jsem to četl a pamatuju si,že to nebylo, až tak nejhorší a vnímám to jako pohádku pro děti před spaním. Teď po letech sem to přečetl ani né za půl hodinky a v podstatě se není na co soustředit. Jediné co mě trochu víc pobavilo,byla pasáž,kdy Hook se snaží převychovat Panovi děti. Hodně mě taky zaujala myšlenka tohoto díla,které si hraje,v podstatě s tím jak nezestárnout a zůstat dítětem. A ten sen máme někdy všichni.
 • Kabukiman
  Kabukiman23.10.2013 20:01Hook
  Pamatuju si, že jsem se u filmu děsně nudil. Hook vyšel v době, kdy bylo v čechách ještě komiksové pusto a tak je celkem škoda, že místo něj v takové podobě nevyšlo něco zásadnějšího. Každopádně je to povedená komiksová adaptace blbého filmu.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš30.11.2010 18:52Hook
  Hooka jsem dostal jako děcko v době, kdy vyšel a byl jsem s ním rozhodně spokojený (nanicovatý film jsem viděl až po letech). Není to možná veledílo, ale neurazí a pro cílovku slušnej. Na svou dobu poměrně netradičně komiks v pevné vazbě.
 • Murphy722
  Murphy7229.3.2008 02:10Hook
  Ale jo...Tak comics je takový sic nemasný neslaný, ale jinak celkem fajn..Film byl opravdu pro děti, ale i pro dospělého diváka se zde našlo spektrum hollywoodských hvězd a aspoň chvíle oddechu..
 • krvinka56
  krvinka5614.9.2007 06:43Hook
  Jediným plusem této knihy je pevná vazba (tady by mi to bylo vceku jedno), barvy a kresba nejsou nijak oslňující a jelikož je to podle děsnýho filmu tak komiks je ještě horší.
 • Spider-man
  Spider-man27.5.2006 15:59Hook
  Pro děti nepochybně, film se mi líbil víc, byť nepatří me Spielbergovy majstrštyky.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade5.2.2006 23:19Hook
  Opravdu jen pro děcka. MdS
4881