Mezi řádky #03: Když zaklepe mrtvý
CREW1. vydánílistopad 2016série Mezi řádky 3/11
4.2
...
...
...
...
Koupit
Fantasy série o Tommym Taylorovi je jednou z největších událostí nového tisíciletí. A teď, celé roky po vydání posledního dílu, se zmizelý tvůrce (mnohými považovaný za mrtvého) vynořil s novou knihou. Jenže je tu jeden drobný problém. Tahle kniha je podvrh, který má za cíl zničit autora a jeho největší výtvor – skutečného Toma Taylora


Obsahuje sešity série The Unwritten #13-18

Scénář
Mike Carey
Art
Peter Gross, Kurt Huggins, Ryan Kelly
Ink
Peter Gross, Ryan Kelly
Barvy
Chris Chuckry, Zelda Devonová, Jeanne McGee
Obálka
Joko Šimizuová
Lettering
Katka Cíhová, Jakub D. Kočí
Překlad
Petr Kotrle
Redakce
Boris Hokr, Jiří Pavlovský
Žánry
fantasy, horor, městská fantasy
ISBN/ISSN
978-80-7449-405-5
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
167 x 258 x 10 mm
Hmotnost
450 g
Tisk
barevný
Stran
168
Původní cena
429 Kč
Originál
The Unwritten #03: Dead Man's Knock (Vertigo (DC Comics), 2011)
Díl, ve kterém začíná docházet k prvním zásadním zvratům a který mě opravdu bavil od začátku do konce. Tato série mě baví stále více.
první komentář jsem psal před oěti lety a můj náhled se dost změnil.... (faster 2018: Po tom co Tommy pozvedne hůlku a vyřkne zaklínadlo jsem se nesnášel za to že jsem si půjčil takovou píčovinu. Na silu dočtená knížka, ale už to nikdy v životě nechcu vidět ani o tom slyšet. Nikdy. A nezachránil to ani nápad s tim sešitem kde sami určujete průběh děje) děje se tu spousta věcí, ale i přes to mě to nedostalo jako první dvě knížky ale pořád hodně dobré
Po tom co Tommy pozvedne hůlku a vyřkne zaklínadlo jsem se nesnášel za to že jsem si půjčil takovou píčovinu. Na silu dočtená knížka, ale už to nikdy v životě nechcu vidět ani o tom slyšet. Nikdy. A nezachránil to ani nápad s tim sešitem kde sami určujete průběh děje (můj konec je s tou ženskou v léčebně, což se ale neslučuje s dalším dějem).
Bezesporu dobrá série, u které si však nejsem stále jistý, kde je hranice mezi sofistikovanou mnohovrstevností a přeplácaností. Jinak ten gamebook by byl dobrý nápad, ale vlastně mě nakonec celkem dost nudil, neb se stejně brzy zvrhl v lineární děj zbytečně přeskakujících stránek. Ruku na srdce, Nikkarinova Spellsword Saga VII: Ultimate dragon fantasy quest byla v tomto ohledu stokrát lepší.

Celkový dojem: 70%
2017:
Série “Mezi řádky” není pro každého. Je to běh na dlouhou trať. Musíte počítat s tím, že jednotlivé knihy nejsou uzavřené a vysvětlení, kterého se zoufale dožadujete, hned tak nedostanete. Přečtete tu knihu poprvé, řeknete si, že vám asi něco uteklo, tak si ji přečtete podruhé a pak se smíříte s tím, že tam to vysvětlení prostě není a musíte si počkat na další knihu. Třetí kniha je dobrým pokračováním série. Zajímavým prvkem je gamebook o minulosti Lizzie. Ale právě gamebook ukazuje, jak je čtení série “Mezi řádky” náročné a zrádné. Je jasné, že se nespokojíte s jejím prvním životním osudem, který Líze přiřadíte. Budete chtít znát všechny možné kombinace, ale výsledkem bude, že stejně nebudete vědět, která je ta správná. Po předlouhém zběsilém listování desítkami stránek tam a zpátky zjistíte, že vlastně nevíte, kdo Lizzie ve skutečnosti je. Více zde: http://vlcibouda.net/komiks/1060-mezi-radky3

2022:
Jednotlivé knihy nejsou samostatné příběhy. Samostatně by nedávaly smysl. Nejdou proto samostatně hodnotit. Je potřeba spíše hodnotit to, jak rozvíjí příběh. V této knize se toho poměrně hodně stane a vyprávění nepřešlapuje na místě, což je dobře. Zároveň je tento příběh spíše akčnější než filozofičtější, jak tomu bylo u předchozích dvou knih. Pořád je to ale hodně chytré a zábavné. Gamebook v této knize mi připadal stejně iritující, jako když jsem to četl poprvé, a přesto jsem si poctivě prošel všechny možnosti příběhu.
Třetí kniha řádků dále rozvíjí příběh reálného Harryho Poťera jemuž je v patách literární mafie manipulující se světem konzumentů písmenek. Děj se nijak o překot nežene v před, ale čtenář se alespoň dozví něco z minulosti a pohnutek hlavních postav, trochu se objasní fungování nepřátel a upevní se svazky mezi hlavními postavami. Vyprávění je hladké, čtivé a stejně podbízivě mělké jako u svého předobrazu. Občas se mihne pěkný nápad jako příběh Lizz v podobě gamebooku. Série si drží svou úroveň, ale nijak podstatně ji nezvyšuje. 70%
Carey nezklamal a ze série Mezi řádky se začíná stávat favorit, který má ambici nahradit skončivšího Lucifera. Jen tak dál!
"Mezi řádky #03: Když zaklepe mrtvý" - Atmosféra pochmurného Londýnského počasí kontrastuje s vyzněním celého příběhu ... Přesto mám pocit, že místy i tak hlavní dějová linie přešlapuje na místě a my jen čekáme, co bude dál. Představení spolku, odhalení minulosti jedné z postav (formou gamebooku) i vydání poslední knihy ze série Tommyho Taylora však čtenáře nechává napjatého až do samotného konce, který je naštěstí jakž takž uspokojivý. Jenom by to chtělo přestat přešlapovat na tom jednom místě ... Za mě 4*!
Tento díl byl pro mě po minulém nářezu trošku zklamáním, nicméně jedná se o typ série, kterou si člověk lépe vychutná při opakovaném čtení, jako třeba u Y: Poslední z mužů.
Treti dil Mezi radky definitivne potvrzuje, ze jde o kvalitni serii a ze je treba nedockave vyhlizet dalsi dily (bohuzel jeste osm, takze ctyri roky...).
Pribeh je tentokrat primocarejsi, nez byl ve druhem dile a konecne se dozvidame, nebo spis zaciname se dozvidat, jak cely ten svet funguje, kdo Tommy je a odhaluje i to, co pohani jeho protivniky. Jednim slovem skvele.
Predposledni sesit je ve forme gamebooku a i kdyz jsem jim uspesne prosel napoprve, tak stejne jsem si prosel i vsechny odbocky. Vytecny napad, ktery jen dokazuje jak moc si Carey pousti fantazii na spacir a navic opakovane hleda zpusoby jak narusovat formu.
Tento tyden je velmi vydareny - Mysi Hlidka, Cinska ctvrt a ted Mezi radky (o Lize radeji ani nemluvim, ta se mi rozlezela tak, ze mam sto chuti snizit hodnoceni). Kez by takovych tydnu bylo vic, ale bojim se ze uz v patek si zkazim naladu osmdesatkovym Capitanem v NHM.
Vyborne! 90%
203223
Četl/a (89)
123peta, Alikkk, anka, Baffman55, Bedou, ben_bella, binnmode, blackJag, borknagar1, calvin10, charvos, Const.ex, Covenant, cyboy, dajik, Deckard, DEmnoG, Destiny666, Doppelganger, Draco nobilis, Elfo.here, Elnie, erik, farnhajt, faster86, figis, Filios dVekerec, Final, Fox01, Fry, Garp, Georgíno J., Golem, Grrr, IndyP, invape, Jabba, James, japes, Jay-jay, jh666, jindroush, jirkapenzes, jiskra, Kaaos, kallenved, kaylin, Lachvos, lacoste, Librarian, lucmartincova, Martinb, massilia, MEGA, mgeralt, namdnas, Norri, oleav, Olesh, opytz, Paldini, Petr, Petrisko911 , petrSF, PrastenejCitron, punisher, puolpm, RaptoR, Rezet, Rinter, rooty, Scaleo1, Schirru, Schramm, sedw, Sir_Pete, Skot, Spacecore, t0mas, Thurin, Tiba, trudoš, Ukko, xflori01, Zavulon, Zbysek2410, Zdendy, zgrywus, zlejzmrd
(170)
2scha, adam.ra, Alfred, Alikkk, anka, Awakener, Azalin, BadBoy, Baffman55, bboorreekk, Bedou, BeeSee, binnmode, blackJag, bmc75, borknagar1, bourgeois, brkowycz, burzum, calvin10, calviti, Captain Collar, Černá Krysa, charvos, chmelus, cobe, Const.ex, Cr4sh, CreepyDragon, CSE_AC/DC, cyboy, Dali, Deckard, deefha, DEmnoG, Destiny666, discovery, doophy, Doppelganger, Draco nobilis, dre, Elnie, erik, farnhajt, faster86, FatMonster, felis, figis, filemon, Filios dVekerec, Final, Fox01, Fry, Fuf00n, Georgíno J., Golem, Grrr, hanocri, Hawwwran, herbert, herrman, hiro666, Hulik, hyba1991, hypermlok, invape, Jabba, JackOneil, Jak, James, james dixon, Jay-jay, jerry67, jh666, jindroush, jirkapenzes, jiskra, Kaaos, KadetJaina, kallenved, Kapis, Karel Sec, kaylin, Kokuun, komik.sx, lacoste, Lenny, Librarian, lifi, Light, lucmartincova, maara, Malachias, markic, Martinb, Marvin, Matej-29, MB, mcleek, MEGA, merhyx, mgeralt, Mitak, moris.cz, Mr. Baboon, Mr.Plysh, mstefl, Nightmare, Norri, oleav, Olesh, Onkel 1928, opytz, Paldini, pavouk, pearlxjam, pechna, Pekario, Petr, Petrisko911 , petrSF, porculan, Poseidon1978, punisher, puolpm, RadimNemec, Radkos, Ragnarog, RaptoR, Ricarderon, Rich, Rinter, rooty, Rumburaq, Scaleo1, Schirru, Schramm, sedw, Sir_Pete, skepsi, Skot, sleepless, StanleyHu, suricattaontheway, syon, tacmud, Thurin, Tialster, Tiba, Tony TwoDee, Traum, trudoš, tulipstros, Ukko, Velkej šéf, vishnar, Vítek, Wakker, willis, xflori01, xintax, yogi, Zajo original, Zavulon, Zbysek2410, zd, Zdendy, zgrywus, zlejzmrd, Zlord_Antijezis
Chce (26)
Askalon, besikv, delsemela, filosh, Fr3d_K, gumidekmedvidek, hahahoho, Himlik, Infarkt, Joshua_T, Mamut12, Mankin, Maty48, Miriyak, monty.cl, mywiel, nx, Premek, pxashes, royan, sala, Saran, skepsi, songoku, timek, xxaannddeerr
Koupí (2)
buscheer, mineralk
Prodá (4)
bourgeois, Librarian, MB, oleav