Hellboy, kniha druhá
Comics Centrum1. vydáníčervenec 2016série Hellboy 37/44
4.9
...
Hellboy je poněkud svérázný vyšetřovatel Úřadu paranormálního výzkumu a obrany. Řešení jeho případů ho přivádí na prapodivná místa a vede k setkáním s prazvláštními tvory. Zároveň ho neustále pronásleduje jeho původ a to, proč byl přiveden na tenhle svět.

Hellboyův duchovní otec Mike Mignola míchá pro čtenáře naprosto neodolatelnou směs bájí a legend, přidává skvělou atmosféru, akci a humor a to všechno jim pak podává v neobyčejně atraktivní kresbě. Není tedy divu, že si naši čtenáři již vychutnávají Hellboyovi příběhy již neuvěřitelných devatenáct let a dychtivě čekají na každý nový díl jeho dobrodružství. Nyní mají možnost si přečíst další čtyři Hellboyovy knihy ve dvojnásobném formátu a dozvědět se spoustu dalších zajímavostí přímo od Mika Mignoly.

Čtyři díly Hellboye v jednom svazku ve velkém formátu, doplněné o velké množství skic, náčrtů a komentářů scenáristy a výtvarníka Mika Mignoly a Richarda Corbena.

Svazek obsahuje:
Hellboy #05: Červ dobyvatel
Hellboy #06: Podivná místa
Hellboy #07: Pražský upír
Hellboy #10: Paskřivec

- Povídky ze sedmé a desáté knihy jsou řazeny společně chronologicky
- Rozšířenou galerii skic s komentáři Mikea Mignoly a Richarda Corbena


Scénář
Mike Mignola
Art
Jason Shawn Alexander, Richard Corben, Joshua Dysart, Duncan Fegredo, Mike Mignola, Philip Craig Russell
Barvy
Dave Stewart
Obálka
Mike Mignola
Lettering
Martin Trojan
Překlad
Václav Dort, Jan Kantůrek
Redakce
Marek Barányi (Keram), Václav Dort, Cary Grazzini, Richard Klíčník, Petr Pláteník, Martin Šinkovský, Martin Trojan
Žánry
akční, horor, mytologický
ISBN/ISSN
978-80-88152-06-4
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
245 x 325 x 55 mm
Hmotnost
3776 g
Tisk
barevný
Stran
640
Původní cena
2200 Kč
Originál
Hellboy Library Edition, volume 3 a 4 (Dark Horse Comics)
Nejsem fanoušek Corbena, ale tady je dobrý. Jsem fanoušek Hellboyovských povídek a tady je jich strašná hromada. A stejně jako u jedničky ..... by člověk nevěřil, že zrovna hellboyovi ten velký formát dopomůže aby byl ještě lepší.
V první Pekelné knižnici jsem se do Hellboye zamiloval. Možná až příliš. Po prvním i druhém přečtení první kolosálky jsem byl nadšený a proto jsem nadšení očekával i po přečtení druhé kolosálky. Euforie se ale nedostavila. Nejsem zklamaný z knihy, ta je dobrá a ty příběhy jsou pořád skvělé, ale mrzí mě absence nadšení, ke kterému mi nepomohlo ani druhé přečtení.
Pecka! Jak Corbena nemusím, tak díky němu považuji povídku Paskřivec za to nejlepší z prvních dvou knižnic. Nádherná práce.
Dá se tu něco vytknout? 100 %
5311
M_M21.11.2016 22:33Hellboy, kniha druhá
Četl/a (74)
2scha, 81splinter, Alikkk, AlmightyMates , Ash Pointak, besikv, binnmode, borknagar1, calvin10, ComicBookGuy, davidek, DEmnoG, Dezodoo, duri, Erich, farnhajt, faster86, Fida, figis, filemon, foudy, Garp, Georgíno J., IndyP, Infarkt, invape, jardoom, Jimbeam90, jindroush, kallenved, Kaluž, kapicka, Khagrael, Kocour, kubosos, Light, LookAss, Mariohurbanek, mart.in, michelangelo, mineralk, mozzu, Mr.Plysh, mstefl, NecRoman, Norri, oleav, Olesh, Petrisko911 , Poniczech, Poseidon1978, RadimNemec, raenius, RaptoR, regressiv, Ricky Gervais, robertsedmik, rockyt, rooty, roswelll, Rowan, SHORTY, SNUFKIN, suricattaontheway, Suši, Tony TwoDee, Ukko, Ursus, utresyby, Walome, Wiw, wolfgang, zlejzmrd, Zlord_Antijezis
(199)
123peta, 2scha, 665+1, 81splinter, Alfi, Alfred, Alikkk, AlmightyMates , antiimini, asgardpepa, Ash Pointak, astérix, Awakener, barthez, batoo, bboorreekk, ben_bella, besikv, binnmode, BlackDragon, blackJag, Blair, bmc75, Bob, borknagar1, bronxik, Buchtic, burzum, buscheer, Cabal, calvin10, ComicBookGuy, Corvus, CSE_AC/DC, D.K.Logic, Dani El, davidek, DAxik, Deckard, DEmnoG, Devilek, Dezodoo, disclose, doophy, dr_benway, duri, Erich, farnhajt, faster86, Fida, fifas, figis, filemon, fubong, Galupus, Garp, Georgíno J., grellenort, Hartmann , herbert, herrman, hlavathor, Houbař, Hulik, husakpetr93, hypermlok, Idy, ikshorm, IndyP, Infarkt, invape, jakub186, James, jankie, japes, jardoom, jeanbaklajean, Jimbeam90, jindroush, jjjirik, jmenujiseradekbouril, Joshua_T, kallenved, Kaluž, kapicka, Karel Sec, Kocour, Kokuun, komik.sx, Kouzelnik7, krvinka56, kubanec13, kubosos, kucik, Kunden, Lamahe, Lenny, Light, Lobok257, Lojza, LookAss, m.abrams, mAGiic, malylada, marduk, Mariohurbanek, mart.in, Marthy76, merhyx, michelangelo, mikado, MIKER65, mikina, mimo_provoz, mineralk, mirec, monty.cl, mozzu, MP, Mr.Plysh, mstefl, mywiel, namdnas, NecRoman, NellUl, Netorack, Niaz, Nightmare, Nomad, Norri, oleav, Olesh, Onkel 1928, Paldini, paulhunter, pavel, pechna, Petrisko911 , Poseidon1978, Qee, RadimNemec, raenius, Raijin, raimi, razielus, Ricarderon, Rich, Ricky Gervais, robertsedmik, rockyt, rooty, roswelll, Saran, Šedo, sedw, SHORTY, Sidi Santini, Skot, Slaine, sleepless, SmoothNCool, SNUFKIN, spagr, SpiderJerusalem, StanleyHu, Stara.kryta, suricattaontheway, Suši, syon, Tabasco, tacmud, terrordemon, The Genius, Tialster, Toe, Tomate, Tony TwoDee, TonyT, Toren, Trevelyan, tukak, tulipstros, Ukko, Ursus, utresyby, Valis, Vrenn, vteco, VXP, Wiruss, Wiw, wolfgang, xai, xintax, xxaannddeerr, Zajo original, Zbysek2410, zlejzmrd, Zlord_Antijezis
Chce (8)
delsemela, filosh, gezic, ghousty, HevyEli, Maty48, nx, Radkos
Koupí (4)
Al0f0k, Dalistar, gezic, HevyEli
Prodá (4)
buscheer, grellenort, merhyx, Slaine