Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3

+ 3 další ukázky

Muž z oceli pro novou generaci. Znáte jeho příběh? To si jen myslíte.
Clark Kent je jiný. Umí létat. Vidí skrz zdi. Zapaluje předměty pohledem. Je jako bůh pobývající mezi smrtelníky. Jenže je sám a nemá cíl.
Stejně jako většina ostatních dvacetiletých neví, co si počít se životem. Vybrat si může cokoliv: sport, vědu, finance i média. Budoucnosti se meze nekladou… stačí před světem utajit své schopnosti i původ.
Jenže když nebe ztmavne, zakryto loděmi ze vzdálených planet, a samotná existence Země je ohrožena, Clark musí učinit to nejdůležitější rozhodnutí svého života: odhalit světu, kým je, a obětovat naději na normální život… nebo sledovat, jak všichni kolem umírají.

Scenárista J. Michael Straczynski se pouští do moderního pojetí příběhu osamělého přeživšího z planety Krypton a jeho zápasu o záchranu lidstva před tou samou mimozemskou silou, která zničila jeho domovský svět. Společně s výtvarníkem Shanem Davisem (Green Lantern) předkládá čtenářům zcela odlišného Supermana.

Scénář
J. Michael Straczynski
Art
Shane Davis
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7507-536-9 (BB/art s.r.o.)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 264
Tisk
barevný
Váha
577 g
Stran
136
Cena
499 Kč
Originál
Superman: Earth One (DC Comics)
 • Spacecore
  Spacecore19.7.2020 15:09Superman: Země jedna #1
  Čteno dvakrát a v obou případech jsem se nenudil, i přes to, že jde o bambiliontý Supermanův origin, tentokrát pečlivě chovaný v rukou mistra Straczynskiho, který je mistr filmového střihu a obecně takového cinematického způsobu scénářů, což asi pochytil během své kariéry skutečného televizního / filmového scenáristy. Tady mi přišlo, že na to jak "málo" prostoru Straczynski dostal, tak nejen, že do toho narval všechno, co musel v rámci "počátku" Supermana odvyprávět, ale ještě ty prvky podal po svým a vytvořil příběh, který odsýpá a má tah na branku. Kresba tomu všemu odpovídá, je střídmě realistická. Za mě bych vytknul jedině absenci nějakého klasického záporáka, ale to už by zas bylo moc přes kopírák. A i tady ten zloun byl celkem snesitelný jako padouch.
 • karl173
  karl173 mecenáš15.1.2019 18:03Superman: Země jedna #1
  Není špatné, ale obsahuje to jen překopírované a stokrát viděné. Nepřináší to nic nového. Vše je dost zkratkovité a vlastně se autor pokoušel psát jen co nejvíce stručněji. Clark Kent tady během pár stránek dokáže milion věcí a ani se u toho nezadýchá. Chápu, že je to SUPERMAN, ale tohle zkrátka nemá žádnou hloubku a nedokázalo to ve mě vyvolat téměř žádné emoce vůči této postavě. Jediné co tento komiks zachraňuje je to, že se to alespoň dobře čte a dá se to brát jako akční jednohubka. Kresba se také povedla, ale na zadek si nesednete. Celkem zklamání. 55%
 • louza
  louza12.11.2018 20:42Superman: Země jedna #1
  Promarněná šance. Úžasná kresba, úžasný scenárista, ale naprosto průměrný výsledek. Oproti výbornému rebootu Batmana z pera Geoffa Johnse je tohle bečko až cečko. Přitom tam Straczynski přijde zezačátku s opravdu pěkným rozjezdem i bezva vysvětleními (třeba proč superman nenosí masku, emzákův původ). Ale jak se do děje zamotá emzák z vesmíru fyzicky, jde to celé do kopru. Tohle mělo být o lidech a ne o demolici NY, kterých jsme už v rámci Supermana viděli stovky. Bída.
 • choze
  choze28.7.2018 14:39Superman: Země jedna #1
  Straczynskimu tu a tam uklouzne nějaký ten fajn nápadíček (padouchův background), ale jinak je to slabota s ublábolenými monology a tradičně iritujícími Straczynskiho pokusy o humor. Průměrná mainstreamová kresba to taky nezachrání, takže ve výsledku dost zbytečná věc na jedno přečtení, stejně jako Johnsův Batman: Rok jedna. Pánové se holt nepředřeli, shrábli prachy a šli domů, on po nich nic světoborného asi nikdo ani nepožadoval. Pokud se vám to líbí, gratuluju, buď jste začali číst superhrdinovky před pěti minutama nebo vám stačí hodně málo.
 • PKD
  PKD7.11.2017 19:09Superman: Země jedna #1
  Vlastním originál všech prozatimních tj.3 knih.
 • Fimi
  Fimi mecenáš26.9.2017 22:19Superman: Země jedna #1
  Celkem průměrná záležitost, ale bohužel, pokračování, které je diametrálně lepší, u nás už nevyjde....politika BB art je opravdu zvratků hodná, začínají jednu serii za druhou a ani jednu nedokončí...co se týká Země jedna, kresba je perfektní, mně prostě sedí, origin tisíc krát viděn, ale to se nedá nic dělat....čistý průměr, ale jak řikám, další knihy jsou lepší a jistě by nás potěšily...
 • Luigim
  Luigim24.11.2016 21:35Superman: Země jedna #1
  Super scénář a kvalitni kresba. Co víc si přát? Snad jen škoda že není příběh delší. Doufám, že u nás vyjdou i zbylé dvě knihy. Jak Batman Země jedna tak i Superman Země jedna mě opravdu mile překvapily. Jen tak dál a udržet vysokou laťku.
 • J.T.honza
  J.T.honza18.9.2016 11:38Superman: Země jedna #1
  Straczynski je bůh a tohle je jeden z nejlepších komiksů o Supermanovi, které u nás česky vyšly. Tohle chci číst! Budou další díly?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.9.2016 09:10Superman: Země jedna #1
  - Víš, jako kluk jsem četl spoustu dobrodružných románů a pokaždé jsem vyloženě trpěl, když se padouch rozhodl všeho nechat, jen aby hrdinovi doprodrobna odvyprávěl svoje plány. Nedávalo to prostě smysl.
  - Máš samozřejmě pravdu. Je to úplně mimo.


  To byla celkem vtipná sebereflexe. Kdysi jsem psal, že mě originy celkem baví, jenže obávám se, že už jich je najednou zase nějak moc, ale tak takový už je DC svět. Tohle je vyloženě průměrný start nejznámějšího superhrdiny, který já osobně bych zkousl mnohem více, kdyby (maybe spolier!) neobsahoval megamonstrozní mimozemskou superinvazi, která málem vyhladí lidstvo, ale nakonec to na těch pár stránkách všechno stejně dobře dopadne. Achjo.

  Celkový dojem: 50%
 • jh666
  jh66626.7.2016 08:54Superman: Země jedna #1
  Po Batmanovi ze Země jedna a jiných knihách JMS jsem sice čekal víc, ale zklamán nejsem. Superman: Země jedna je příjemné alternativní převyprávění Supíkova originu. Vedlejší postavy jsou fajn a skvělá je i kresba. Trochu slabší mi přišel záporák. 75 %
 • Fry
  Fry admin21.7.2016 19:09Superman: Země jedna #1
  "Superman: Země jedna #1" - Nemusel by to být až takový průšvih, kdyby u nás nevyšly daleko lepší příběhy s "Mužem z oceli". Takových restartů jsme už přece jen v posledních letech viděli docela dost. A o co hůř, i když Straczynski umí vystavět tu správnou atmosféru, není to zkrátka ono. Asi nejhorším nápadem byl jisto jistě ten nový záporák, jehož jméno budiž zapomenuto. Takhle raději ne. Na průměr to vytahuje už jen Davisova ladná kresba ... Za mě 3*!
 • Norri
  Norri mecenáš20.6.2016 09:55Superman: Země jedna #1
  Největší slabinou českého vydání je fakt, že u nás kniha nevyšla před rokem 2013, kdy do kin přišel film “Muž z oceli”, který se Zemí jedna volně inspiroval. Výborná kresba. Více zde: http://vlcibouda.net/komiks/977-superman-zeme-jedna
 • kaylin
  kaylin19.6.2016 05:40Superman: Země jedna #1
  Očekáváte, že se z Clarka Kenta stane Superman, na což také dojde. Není to v ničem zásadně výjimečné, je to jen další variace. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/06/1194-superman-zeme-jedna-55.html
 • Schramm
  Schramm5.6.2016 18:13Superman: Země jedna #1
  Solidní průměr. Po těch Morrisonových pikatchovinách a při čekání na nového Snydera příjemná jednohubka. Nic víc, nic míň. Ovšem Utajený počátek u mě pořád vede.
 • Kaluž
  Kaluž mecenáš31.5.2016 11:51Superman: Země jedna #1
  „Podle mě je k sežrání.“

  Tož dobrý to bylo... taková příjemná revitalizace pro omladinu. Nic zásadního, ale ani nic, z čeho by mi vytekl mozek ušima. Ústřední záporák je sice taková generická mrdka vystřižená přímo z cirkusového představení pro caparty a prakticky tady zase jen supluje klasický šmejd z vesmíru, ovšem s citem vystavěná charakterizace postav a celkové dějové poselství je sympatickým mrknutím nejen na letité fanoušky, ale i na Supermanem nepolíbené nováčky. A to se vždycky cení. Přehledná kresba Shanea Davise navíc dosahuje vyšších příček na škále výtvarné jakosti, takže je to i velmi atraktivní potěcha pro oko.
 • Lenny
  Lenny mecenáš28.5.2016 09:34Superman: Země jedna #1
  Recenze na: http://bit.ly/1WS6yjK
 • ConanVJ
  ConanVJ21.5.2016 22:12Superman: Země jedna #1
  Parádní čtení, který mě bavilo celou dobu. Zas trochu jiný pohled na Supermanům počátek. 100% :)
 • ikshorm
  ikshorm18.5.2016 16:14Superman: Země jedna #1
  Založeno vedle Batman: Earth One a zapomenuto.
 • marek zigmund stanko
  marek zigmund stanko17.5.2016 22:47Superman: Země jedna #1
  .btw. vlastně se ani moc nedivím, že zde tato postava moc sympatií nesbírá, inu, je to migrant :)
 • marek zigmund stanko
  marek zigmund stanko17.5.2016 22:24Superman: Země jedna #1
  ..jeden z nemnoha inspiračních zdrojů pro Man of Steel, co skvěle funguje jak na ploše invazního scífka, tak jako komorní samomluva Boha, hledajícího místo mezi lidmi.. nepřekvapivě emotivní, dynamický příběh s nádhernou kresbou
 • cyboy
  cyboy mecenáš13.5.2016 22:28Superman: Země jedna #1
  Ach jo. Ja ten BB/art vazne nechapu. Na pokracovani ceka x serii, ale proc nerozjet dalsi a dalsi a dalsi... A kdyz uz neco rozjizdet, tak poradnou kvalitu! (sarkasmus)
  Technicky vzato je to pekna kniha - vazana, na kvalitni papiru, kresba je uchazejici. Obsahove je to mnohem horsi. Az tak ze vubec nechapu proc to nevyslo jen jako paperback za uplne jinou cenu. Tohle by se skvele vyjimalo v trafice vedle Slunicka a ABC.
  Panove v DC se totalne zblaznili a tak zaplatili nejlepsim neurochirurgum aby Straczynskemu provedli frontalni lobotomii a zbavili ho tak vseho co z nej delalo dobreho autora. Nasledne mu zadali restartovani Supermana pro teenagerovske publikum. Kazdy soudny clovek by vedel ze po lobotomii to s kreativitou neni uplne nejlepsi, takze i vysledek tomu bude odpovidat.
  Pribeh je tak infantilni a naivni az mnohdy vyvolava spis dojem parodie na sebe sama. Vsechny postavy, vcetne Supermana, jsou naprosto ploche a neuveritelne. O originalite pribehu radeji ani nemluvit. Je to takovy Den nezavislosti, kde misto Willa Smithe da vsem na zadecek Supermanecek s mladickym kukucem crashtestove figuriny. Sen kazdeho teenagera, ktery od rada do vecera lezi v pribezich o tom, kde je dvanactilety jinoch vyvolen zachranit minimalne svet, kdyz ne celou galaxii a jsoucno k tomu.
  Z Batmana: Zeme jedna jsem uplne nadseny nebyl, ale tohle neni jen o trosku horsi, tohle je radove horsi.
  Tenhle tyden mi nevysel - nejdriv hloupoucky Thor z UKK2, pak Tisic masek a ted tohle. Popravde Thor je proti tomu hoden nominace na cenu Willa Eisnera.
  Ve svetle novych serii a vydavatelskych pokusu uz vubec neverim ze BB/art nekdy dovyda 100 naboju, protoze na tomhle musi strasne krvacet.
  Neveril bych ze to k nejakemu komiksu napisu, ale tohle je odpad.
  20%

  P.S.: Kentuv rozhovor se Supermanem na konci knihy je snad kapitolou sam pro sebe. Jestli je komiks hloupy, tak interview je Superhloupe. Vubec by me neprekvapilo, kdyby ho nekde citovala nejaka blondyna pri predavani cen Miss Dummy. DC by melo restartovat i samo sebe a predstavit svou novou tvar pro mlade publikum jako DS - Down Syndrome. A firemnim motem by mohlo byt: Nemyslime. Uprimne.
13183211
 • cyboy
  cyboy mecenáš14.5.2016 23:00Superman: Země jedna #1
  Reedice Terroru tam je psana na listopad. Styd se, ze sis nechal ujit prvni vydani. ;) Pujcim, pokud mi na smrt rodiny odprisahnes ze se k tomu budes chovat slusne. :D
 • Killingjoke
  Killingjoke mecenáš14.5.2016 19:57Superman: Země jedna #1
  cyboy: Poprosil jsem bráchu, aby mi vytáhl ty příslušné pasáže z FB BB/Artu, já osobně FB nemám. Je tam na různé dotazy uvedeno toto:

  4.5. Tazatel: "To je fajn a co dál? Podle většiny komiksových čtenářů u vás vydávání komiksů docela vázne."
  4.5. BB/Art: "Podzim bude bohatý: Suicide Squad, Sága 3, 100 nábojů, Batman, Liga Spravedlnosti, Harley Quinn, Wonder Woman, Scoo-By Doo..."

  a pak...

  9.5. Tazatel: "Zdravím, nevíte už, kdy by mohl být zveřejněn ediční plán komiksů na podzim?"
  9.5. BB/Art: "Právě vyřizujeme práva a připravujeme plán ke zveřejnění, cca za 2 týdny."

  Takže v tom edičáku co máš, určitě není všechno (doufám, že jej zveřejní, i kvůli knížkám a snad tam opravdu bude reedice Terroru od Simmonse :D). Počkáme si ty cca 2 týdny a uvidíme, jak to bude s komiksy. Na první pohled se to veze stále na vlně DC New 52. Takže já z toho výčtu kupuju pouze těch 100 nábojů, ale i tak jsem rád, že tuhle sérii nezařízli a doufám nezaříznou. Zbytek peněz na komiksy ode mne letos dostane nejspíš Crew. Snad jsem zase trošku zmírnil tvé znechucení :D
 • cyboy
  cyboy mecenáš14.5.2016 18:49Superman: Země jedna #1
  Prave jsem se vratil z knizniho veletrhu a koukam do edicniho planu BB/artu. Za mesic All star western 2, v zari Saga 3 (super!) a jinak nic... Takze bud v tom maji sami bordel, nebo do konce roku uz vydaji jen dva komiksy.
 • cyboy
  cyboy mecenáš13.5.2016 23:01Superman: Země jedna #1
  Takze budeme v nejlepsi pripade cekat uz jen dva a pul roku... Ja jim nemuzu odpustit ani stopnuti DMZ. Jako chapu ze z heroickych proklamaci, ze si komiksy vydavaji pro radost a naslednem zahlceni trhu omnibusy pochybne kvality v obrovskych nakladech by se financne vycerpala jakakoliv firma a to i ta velikosti BB/artu, ale porad nechapu jejich vydavatelskou politiku. Me to prijde jako metoda pokusu/omylu. "Hele v televizi bezi Arrow, tak nejakyho vydame, to se bude prodavat." ... "Kur.., neprodava se, tak co zkusit novyho Supermana, napsal to Straczynski, to se bude prodavat." a tak dale a tak dale. A ze v televizi bezi napr. taky Daredevil a mohli by navazat na Bendisovu radu, to je ani nenapadne.
  Navic si podle me obrovsky zahravaji s duverou svych zakazniku a tim si sami podrezavaji vlastni vetev. Proc mam kupovat prvni dil nejake serie, kdyz dalsi dil vyjde za dva, tri roky anebo nevyjde vubec? Hadam ale, ze na ComicsDB radeji vubec nechodi, takze si tady stejne jen marne cintam na pentli.
  Kazdopadne vazne diky za informaci o 100 nabojich, pujdu kvuli tomu spat o neco mene rozladeny.
 • Killingjoke
  Killingjoke mecenáš13.5.2016 22:41Superman: Země jedna #1
  cyboy: :D :D :D Super!!! Ještě že jsem tohle neměl v plánu kupovat :D Jen k těm 100 nábojům... Brácha mi včera říkal, že BB/Art psal 4.5. na svém FB (asi v nějakém komentáři pod příspěvkem), že se na podzim dalších 100 nábojů chystá. Tak věřme, že to klapne a nepohřbí ty poslední dva díly, co budou zbývat. To by bylo na trest smrti! :)
Četl/a (78)
2scha, Al0f0k, Bronn, calvin10, choze, Clarkos, ConanVJ, Craxx, crewni.konzerva, cyboy, Deckard, Doppelganger, erik, farnhajt, filosh, Fox01, Fry, fvalek1, Goldfinch, Hawwwran, Hugin, hypermlok, invape, James, JANNE, jh666, Jimbeam90, jiskra, Kaaos, Kadin, kallenved, Kaluž, karl173, kaylin, Keenkeen, Keno, Kil-Khal, Lachvos, lacoste, Librarian, Lijem24, Lukasitch, luky.kuky10, marek zigmund stanko, Mates17, Mercurio, mineralk, MonsterGyre, monte walsh, MP, namdnas, Norri, Olesh, pearlxjam, Petrisko911 , PKD, PrastenejCitron, punisher, raenius, rewkon, Schramm, Spacecore, Spike, terrordemon, the.kasztan, Tiba, Toe, tomaseek, Tommar, trudoš, vrazdinek, VXP, Vyjebanec17, Walome, Wiw, xflori01, Zbysek2410, zlejzmrd
(167)
2scha, 665+1, adam.ra, afri, Al0f0k, Alfi, Alfonzo, ArmadOon, Azbest, bboorreekk, beanek, Beng.D, blackJag, Blair, bmc75, bronxik, burzum, calvin10, Caylen-Tor, Clarkos, ConanVJ, Craxx, CSE_AC/DC, cyboy, DAxik, Deckard, disclose, DKoscik, doophy, Doppelganger, Drekorian, dvoracekpetr1, erik, farnhajt, fel68, fifas, filemon, Filip123, filippo, filosh, firesnake, Fox01, Fry, fvalek1, gezic, halamastepan, Hawwwran, Hebled, holubdema, Hugin, Hulik, hyba1991, hypermlok, ikshorm, invape, J.T.honza, James, JANNE, jeanbaklajean, jendavondra, jerry67, jh666, Jimbeam90, jiskra, Josh, Joshua_T, Kadin, kallenved, Kaluž, karl173, kaylin, Keenkeen, kendor007, Keno, KINIMODUS, komik.sx, Krvavý Patejl, kubanec13, Lachvos, lacoste, Lijem24, Lobok257, Luigim, luky.kuky10, Macek78, malejmates, markic, Marthy76, Mates17, Maty48, MB, mcleek, Mercurio, merhyx, mikado, Milo_Harwey, mimo_provoz, Minc, mineralk, MonsterGyre, monty.cl, MP, Mr.Plysh, mrkirby, namdnas, NecRoman, Nightmare, noMster, Norri, OldaB, Olesh, pavel, pearlxjam, pechna, Petrisko911 , PKD, Poseidon1978, Premek, punisher, Quentin, Radkos, raenius, rewkon, RodRoder, Roiser, Rowan, Rumburaq, S313, Saiffer, saja, Salien, Schramm, ShadowJuice, Sidi Santini, Skot, slavik38, sleepless, Spacecore, Spike, Stlucius, suricattaontheway, Symbi, tacmud, Tiba, Till, tomaseek, Tomket.Tom, Tommar, tomntp, trudoš, Tyfus, utresyby, Valis, vishnar, Vítek, Vojtěch 393, vrazdinek, Wiruss, Wiw, xai, xflori01, xintax, yogi, yojimbo, Zajo original, Zbysek2410, zlejzmrd
Chce (15)
Azik2586, deadpool, FatMonster, Miriyak, mozzu, nx, polika36, Raul, Saran, Sebastian the wise, Strokes, TenCoJeZbytečnej, TommyBOYER, xxaannddeerr, z-e-d
Shání (2)
FatMonster, Raul
Nabízí (5)
Fox01, kaylin, MB, Mildaha1, suricattaontheway