Závěrečný díl komiksové adaptace bestselleru Stiega Larssona Milénium.

Lisbeth Salanderová leží v kritickém stavu s prostřelenou hlavou na jednotce intenzivní péče. O život bojuje ve více směrech: pokud se uzdraví, bude vypovídat před stockholmským soudem kvůli obvinění z trojnásobné vraždy. S pomocí novináře Mikaela Blomkvista bude muset nejen dokázat svou nevinu, ale také odhalit ty, kdo dopustili, aby se bezbranní lidé, jako byla ona sama, stali oběťmi zneužívání a násilí.

A k tomu všemu plánuje pomstu muži, který se ji pokusil zabít, a zkorumpovaným vládním institucím, jež jí málem zničily život.


"Ještě jsem nečetl Larssonovo Milénium, jenom komiksovou adaptaci od Denise Miny, která ve mně vyvolala chuť přečíst si přímo Larssonův originál a (je to rouhání?) jeho pokračování z pera Davida Lagercrantze (ze kterého možná také vznikne komiksová podoba?)… Celá komiksová série od Vertiga je vynikající." - Collected Editions

"Komiksová adaptace Dívky, která kopla do vosího hnízda výstižně zachycuje zajímavé části románu. V komiksu je k vidění skvělá, výrazná tvorba. Pokud jste fanoušek Lisbeth Salanderové a trilogie Milénium, rozhodně byste si komiks měli přečíst. Bude vás bavit!"

Scénář
Denise Mina
Kresba
Antonio Fuso, Andrea Mutti
Lettering
Andrej Nechaj
Barvy
Giulia Brusco, Patricia Mulvihill (Trish)
Překlad
Luděk Janda
Obálka
Lee Bermejo
Grafické úpravy
Andrej Nechaj
Žánry
detektivka, noir
ISBN/ISSN
978-80-7491-535-2 (Host)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
272
Cena
499 Kč
Originál
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest (DC Entertainment, 2015)