Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Koupit
Hellboyův tvůrce Mike Mignola ve spolupráci se scénáristou Johnem Arcudim a výtvarníkem Guyem Davisem dále rozvíjejí příběh započatý v knize Žabí mor.

Novým velitelem týmu Úřadu paranormálního výzkumu a obrany se stává mrtvý vojenský kapitán Benjamin Daimio a celý úřad se stěhuje do nové centrály – obrovského po dlouhou dobu uzavřeného výzkumného zařízení, ve kterém americká vláda prováděla ve spolupráci s nacistickými vědci utajené experimenty.

Nejpodivnější komiksový tým se díky tomuto příběhu o živé mrtvole, šílenství, kopí osudu a monstrózní bráně do nebes stává ještě podivnějším.

Zkratka Ú. P. V. O. znamená Úřad paranormálního výzkumu a obrany, který by vám měl být více než povědomý, pokud jste někdy zavítali do světa Hellboye. Pro fanoušky rohatého bojovníka je tahle pobočná série naprostou nutností.

Přestože má tenhle díl pořadové číslo čtyři, jedná se vlastně o druhý díl série Ú. P. V. O.! První dva díly byly totiž pouze sebranými povídkami náhodně vytvořenými různými tvůrci pro různé příležitosti.

Obsahuje sešity série B.P.R.D. The Dead #1-5 a příběh 'B.P.R.D.: Born Again' z Hellboy Premiere Edition

Scénář
John Arcudi, Mike Mignola
Art
Guy Davis
Lettering
Martin Trojan
Překlad
Jan Kantůrek, Hana Studeničová
Redakce
Marek Barányi (Keram), Václav Dort, Richard Klíčník
Žánry
akční, dobrodružný, horor
ISBN/ISSN
978-80-86839-95-0 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
160 x 240 mm
Tisk
barevný
Váha
549 g
Stran
160
Cena
499 Kč
Originál
B.P.R.D. #04: The Dead (Dark Horse Comics, 2005)
Varianty
Ú.P.V.O. #04: Smrt (2. vydání) (2019)
Ú.P.V.O. #04: Smrt (2015)
 • Moon
  Po delší pauze jsem se konečně zas dostal do hellboyovského světa a nelitoval jsem. Skvělá kresba, napětí a konečně se něco blíže dozvídáme o Abeovi Sapienovi. Super knížka, nemohu se dočkat další.
 • Norri
  Norri mecenáš5.4.2020 21:10Ú.P.V.O. #04: Smrt
  To co Žabímu moru k dokonalosti chybělo, to tady je. Kniha obsahuje dvě paralelní linie - v jedné se Ú.P.V.O. zabydluje na novém místě a ve druhé pátrá Abe Sapien po svém původu - a obě jsou perfektní. Líbí se mi i kresba, která pomáhá být sérii Ú.P.V.O. úplně jiná, než je Hellboy, a přesto mít tu správnou atmosféru. Maximální spokojenost!
 • Cinema Ranger
  Cinema Ranger5.9.2019 07:09Ú.P.V.O. #04: Smrt (2. vydání)
  První tři díly byly slabé, ale tohle bylo něco neskutečného, sice to nemá na samostatnou sérii Hellboye, ale i tak se jedná o neskutečnej komiks. 85%
 • karl173
  karl173 mecenáš24.4.2019 20:29Ú.P.V.O. #04: Smrt
  Ú.P.V.O. je série, která mě od minulého dílu neskutečně chytla a to především díky kresbě, postavám a dobře promyšlenému příběhu, který mě především vyhovoval svým tempem vyprávění. Tento díl je tentokrát trochu chaotický. Není to vyloženě nic hrozného a na rošádu například druhého Hellboye to nemá, ale zkrátka to skvělé tempo se tu krapet rozhodilo. Avšak má to svůj důvod. Příběh jede na více dějových linek a čím více se kniha blíží svému konci, tím více vše dává smysl a všechny dějové linky výborně vyvrcholí. I tak se mi ale tento díl líbil o trochu méně než ten předchozí, avšak jedná se stále o velmi dobrou a nadprůměrnou zábavu.
 • Radek Blacksad
  Radek Blacksad mecenáš5.10.2018 23:31Ú.P.V.O. #04: Smrt
  Hlavný príbeh trpí v prvej polovici na veľmi pomalé tempo a ja som na tom normálne zaspal. Už som bol nachystaný to totálne sprdnúť, keď zrazu sa to celé rozbehlo, primiešal sa do toho humor, hlášky a pribudla nová a dobre napísaná postava kapitána. Dynamická druhá polovica smeruje k naozaj veľkolepému finále knihy s vydareným a originálnym netvorom. A dosť mi sedí aj kresba Guya Davisa. Celkom sa teším na ďalšiu časť.
 • faster86
  faster8613.9.2018 23:23Ú.P.V.O. #04: Smrt
  Nejsou peníze takže se stěhujeme.... Jelikož sme upvo tak se samozřejmě stěhujeme do baráku, který dělá bububu. Tato část me jaksi nebavila i když se tu objevuje sem tam nějaká ta humorná vložka. Za to Abe si jde zkusit "všude dobře doma nejlíp" na vlastní kůži. Tohle mě zas neskutečně bavilo. Jelikož se svižně skáče mezi dějama tak ta stěhovací část tak nebolí.
 • Fimi
  Fimi mecenáš28.8.2018 00:01Ú.P.V.O. #04: Smrt
  Prostě Abe, jeho linka je neskutečně děsivá a smutná až romantická a krásná. Zbytek takový klasicky Mignola na vysoké úrovni, Roger mě baví a novej kapitán je nahláškovaný frajer, který si mě získal. Spokojenost, Žabí mor krásně pokračuje.
 • trudoš
  trudoš admin20.4.2018 05:50Ú.P.V.O. #04: Smrt
  Rovnou zkraje se musím omluvit předchozímu dílu, protože až tady mi docvaklo, že tvůrci mají s žabím morem širší plány. Takže když jsem posledně vyčítal uspěchaný konec, od skutečnosti jsem byl tááááááákhle daleko. Tedy ne, že by Smrt s motivem nějak pohnula, ale jede se dál a to poměrně vynalézavě, přičemž budoucnost nevypadá vůbec růžově. Navíc je, kromě úvodní povídky, celé album tvořeno jedním příběhem, což sérii jenom prospívá. O to spíš, že se nehraje podle pravidel Hellboye - tedy monstrum, prohra, magický předmět, výhra. Nehledě na to, že nováček Benjamin Daimio je sympaťák, i když vypadá jako mrtvola (no, on vlastně je). Hezky také krystalizuje homunkulus Roger, jenž začíná být skutečně zábavný (etuda s kalhotami je dokonalá). Zápletka přitom zůstává věrná klasickému hororu a pro jednou mi při čtení dokonce běhal mráz po zádech. Což je pro mě známkou, že se série konečně dostává do formy. Paradoxně tomu ubližují pouze „žabáci“, protože kdo neví, nepochopí důležité souvislosti.
 • sedw
  sedw18.2.2018 22:22Ú.P.V.O. #04: Smrt
  Ještě o stupeň kvalitnější, než předchozí díl. Příběh pokračuje z části tam, kde skončil minulý díl, ale rozvine se tu (a zároveň uzavře) samostatný příběh, který má super atmosféru a velmi dobrý spád. Knize určitě prospěl příchod Arcudiho, který do série vnesl větší zaměření na postavy a častější humor. Velmi se těším na pokračování.
 • luky.kuky10
  luky.kuky1022.2.2017 16:29Ú.P.V.O. #04: Smrt
  Přesunutí na novou základnu a rozrůstající se počet žab dostává příběh ještě dál než v předchozím díle. Nová posila do týmu rozehrává další záhady v týmu. A historie kolem Abea Sapiena dodává téhle knize pomyslnou třešničku.
 • Kapis
  Kapis mecenáš13.4.2016 06:55Ú.P.V.O. #04: Smrt
  Nový scénárista přinesl svěží vítr do plachet a celá série se pořádně rozhýbala. Začaly se se budovat pořádně charaktery jednotlivých postav, jejich soukromých problémů a vztahů mezi nimi. Celkově je to zajímavé a napínavé čtení, které i když nesrší totální originalitou, jen tak nevyšumí. Dobře jsem se u toho bavil. No a k pověstné pečlivosti CC - kniha samosebou na vysoké úrovni, ale asi je honil čas, protože při těch hromadných akcích mají členové týmu na zádech BPRD, místo přeloženého ÚVPO.
 • Walome
  Walome12.1.2016 12:22Ú.P.V.O. #04: Smrt
  Od tří hvězd to zachránila linka s Abem. Druhá příběhová linie mi přišla místy natahovaná, ačkoli měla skvělé momenty.
 • Lenny
  Lenny mecenáš26.11.2015 13:24Ú.P.V.O. #04: Smrt
  Zatím nejlepší díl http://www.youtube.com/watch?v=z7qEAdM_agQ
 • kaylin
  kaylin26.11.2015 07:26Ú.P.V.O. #04: Smrt
  "Ú.P.V.O. 4: Smrt" za mě získává rozhodně vysoké hodnocení, protože tuhle knihu jsem si nesmírně užil a hltal jsem každou její stránku. Myslím, že prospěl série John Arcudi, stejně jako jí svědčí Guy Davis. Tady jsem měl konečně pocit celistvosti, ale hlavně toho, že ten příběh drží pěkně pohromadě. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/11/1046-upvo-4-smrt-85.html
 • rooty
  rooty22.11.2015 08:40Ú.P.V.O. #04: Smrt
  Zatím nejlepší díl série, příchod nového scenáristy přinesl nový vítr do plachet, takže přibyla nová postava, která je zajímavá a je protikladem ostatních, tedy tvrdá až do morku kostí. Dále je tam podstatně více humoru, i když si myslím, že pořád by se dalo přidat. Ta Mignolova pasáž s Abem mi přišla zbytečně natahována a v porovnáni s příběhem ostatních postav slabší, Mignola nám opět přináší zchátralý dům se strašidlem uvnitř, takže u něj nic moc nového.
  Jsem rád za usazení Guye Davise na kreslířském postu, doufám že tam vydrží až do konce, protože obrazová stránka tuhle sérii rapidně zvedá nahoru, proto dávám 4*, za děj bych dal tak 3.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.11.2015 20:01Ú.P.V.O. #04: Smrt
  Ale jo, nakonec tomu pět hvězdiček dát musím. Sice ty příběhy tak trochu nakonec vyvanou z mysli, ale během četby se člověk rozhodně nenudí. Příběh je pěkně vystaven a má dobré nápady, je opět skvěle vykreslen a nakreslen, a pevná vazba s barevným tiskem z Comics Centra je jako obyčejně pošušňáníčko.

  Celkový doejm: 90%
 • mart.in
  mart.in mecenáš21.11.2015 11:05Ú.P.V.O. #04: Smrt
  Stručně - naprosto skvělé ve všech ohledech, dokonale vyladěné napětí, akce a humor. Fajn oživení novou postavou, Daimio je borec!
 • Mleako
  Mleako mecenáš21.11.2015 09:38Ú.P.V.O. #04: Smrt
  Smrt je skvělá kniha. Věda, náckové, mystično a nakonec i nějaká ta obluda. Přesně tehnle typ příběhů mi k Hellboyovi a BPRD sedne jako prdel na hrnec a naprosto dokáže člověka pohltit.
 • Fry
  Fry admin17.11.2015 16:29Ú.P.V.O. #04: Smrt
  "Ú.P.V.O. #4: Smrt" - Původ, smrt a německá machinerie... "Abe Sapien" se vydává po stopách svého původu, do domu u moře, který odhalí víc než jen pravdu a zbytek týmu se mezitím stěhuje do nové centrály pod vedením nového kapitána "Damia" ... Jenže nová základna neskrývá pouze velké množství pater a elektronických zařízení, ale také vědce, který si prošel nacistickým Německem a dokáže otevřít bránu do nebes! Tentokrát to bude opravdu drsné ... Se čtvrtou knihou nám "Ú.P.V.O." servíruje zatím nejdokonaleji vytvořený příběh, který vedle temnoty, smutku a tajemna také přidává odlehčený humor... Za mě 5*!
 • Light
  Light14.11.2015 18:55Ú.P.V.O. #04: Smrt
  Tímhle dílem si UPVO opravdu naplno získalo mou pozornost. Super kresba, fajn napínavý příběh a fenomenální humor. Doufejme, že to časem vyjde všechno.
38331
Četl/a (97)
2scha, Alikkk, Balů103, ben_bella, bierce, binnmode, borknagar1, Bronn, calvin10, charvos, dajik, Deckard, DEmnoG, Dezodoo, dvory, erik, farnhajt, figis, Final, Fives, foudy, Fox01, Fry, Giskard, Hanussen, house192, Infarkt, invape, James, japes, jardoom, jh666, jindroush, Kaaos, kallenved, Kapis, karl173, kaylin, KdG, Khagrael, Killingjoke, Knuckless, Kocour, L4MIOzZ, Lachvos, Librarian, Light, LookAss, luky.kuky10, Mariohurbanek, mart.in, massilia, Mercurio, mineralk, Mleako, Mrtvejbazen, mstefl, Nekrokok, Noci, Norri, oleav, Olesh, Paldini, pearlxjam, Petrisko911 , Poseidon1978, punisher, RadimNemec, raenius, RaptoR, Raul, regressiv, RudyRod, schefik, Schramm, sedw, Shake, Sir_Pete, sleepless, Spike, syon, terrordemon, the.kasztan, Tomket.Tom, Tony TwoDee, trudoš, tukak, Ukko, Velkej šéf, vita, VXP, Walome, wolfgang, z-e-d, Zavulon, Zbysek2410, zlejzmrd
(208)
2scha, 665+1, adam.ra, Alfi, Alikkk, andik007, Ashek, Awakener, AwatarDK, Baffman, Balů103, bananzluty, batoo, bierce, binnmode, BlackDragon, blackJag, bmc75, Bob, borknagar1, bourgeois, burzum, Cabal, calvin10, charvos, ConanVJ, Corvus, CSE_AC/DC, D.K.Logic, DankoKonik, DAxik, Deckard, DegiCZ, DEmnoG, Devilek, Dezodoo, Dinik, disclose, DoctorWho, doophy, dvory, erik, farnhajt, faster86, fel68, figis, Filcka, filemon, Filip123, filosh, Final, Fives, Fox01, Fricki, Fry, Galupus, ghousty, gongon44, grinder, Hanussen, herrman, Honzin, house192, Hulik, husakpetr93, hyba1991, Infarkt, invape, Jak, James, jardoom, jh666, jindroush, jmenujiseradekbouril, Joshua_T, Kaaos, kallenved, Kapis, Karel Sec, karl173, kaylin, Kazumaki, KdG, kendor007, Knuckless, Kocour, Kokuun, komik.sx, komiksák007, koniklec, kubanec13, Lachvos, Lamahe, Light, Lobok257, Loks19, LookAss, luky.kuky10, maara, Malachias, marduk, Mariohurbanek, markic, mart.in, Marthy76, Marvin, Matej-29, Mercurio, merhyx, mgeralt, mikado, MIKER65, mikina, mimo_provoz, mineralk, mirec, Miriyak, Mleako, moiqpiom, monty.cl, MP, Mr.Plysh, Mrlah, Mrtvejbazen, mstefl, namdnas, NecRoman, Nekrokok, Netorack, Niaz, Nightmare, Noci, noMster, Norri, okbook, oleav, Olesh, padre_negro, Paldini, pavel, pearlxjam, pechna, perper, Petrisko911 , petrsimcik, Piros0013, plema, Poseidon1978, punisher, Qee, radek, RadimNemec, Radkos, raenius, RaptoR, razielus, Remi LeBo, Ricarderon, Rich, RodRoder, RudyRod, Rumburaq, Saiffer, Samurai-Jack, Saran, schefik, Schramm, Šedo, sedw, seezeethree, Shake, Sidi Santini, Sir_Pete, Skot, sleepless, SmoothNCool, smrtihlav7, songoku, Spike, StanleyHu, syon, tacmud, terrordemon, the.kasztan, Tialster, Tomasino79, tomastrejbal, Tomket.Tom, Tony TwoDee, TonyT, Traum, trudoš, tulipstros, Ukko, vallyslayer, Velkej šéf, vita, Vítek, willis, Wiruss, wolfgang, xintax, yogi, Zajo original, Zavulon, Zbysek2410, Zíďas, zlejzmrd
Chce (22)
arnecht, Benji, ComicBookGuy, deadpool, FatMonster, Jabba, Komediant1842, Komiksum, lucmartincova, Maty48, meffis, MonsterGyre, Neuro, nx, plaštěnkář, rockyt, sleepless, Tabasco, Tomzany, VXP, xxaannddeerr, Yefery
Shání (5)
Al0f0k, ComicBookGuy, FatMonster, lucmartincova, Tabasco
Nabízí (1)
Fox01