Originální, pestrá, kvalitně uspořádaná encyklopedie, která v kostce podává přehled posledních pěti desetiletí světového komiksu.
Obsahuje téměř 300 ilustrací od anglických, amerických, ale i francouzských, italských a japonských mistrů žánru a jde o průkopnické dílo jak rozsahem, tak hloubkou záběru.

Publicistika
Alexander Danner, Dan Mazur
Žánry
publicistika
ISBN/ISSN
978-80-242-4856-1 (Universum (Euromedia Group, a.s.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
185 x 255 mm
Tisk
barevný
Stran
320
Cena
699 Kč
Originál
Comics: A Global History ()
 • Django
  Django mecenáš31.3. 22:44Komiks od roku 1968 do současnosti
  Pokud vás zajímá komiks i jako médium běžte do toho. Na své si přijdou fandové undergroundu a alternativního komiksu, bohužel pokud se komiksem zabývate už nějaký čas moc nových informací nedostanete. Milé mně potěšilo že evropský komiks nebyla jen Francie, ale i Španělsko. Kapitoly věnované manze jdou celkem do hloubky, takže to není jen samej tezuka.
 • puml
  Přehledné dějiny se spoustou ukázek a to i z děl ryze undergroundových.
 • Doppelganger
  Doppelganger11.7.2017 11:52Komiks od roku 1968 do současnosti
  skvělá publikace, která poskytne poměrně celistvý (i když vzhledem k omezenému prostoru a širokému záběru lehce povrchní) přehled o vývoji komiksu během uplynulých 50 let v USA, Francii a Japonsku. Okrajově je zmíněna i UK (hlavně v souvislosti s invazí britských autorů do USA) a velice okrajově také Itálie, Španělsko a Korea.

  Výsledný dojem české verzi trochu kazí pár překladatelských failů - co mi utkvělo v paměti, tak to bylo třeba skloňování jména Harley Quinn, jako by šlo o mužskou postavu, nebo že byl Ulf K. jednou uváděn jako Němec a hned vzápětí jako Rakušan.
 • keporkak
  keporkak editor10.3.2016 09:14Komiks od roku 1968 do současnosti
  Konečně kniha v češtině, která smysluplně shrnuje (nedávné) dějiny světového komiksu
812