Asterixova dobrodružství #05: Asterix a cesta kolem Galie (5. vydání)
Albatros (Albatros Media a.s.), Egmont ČR (Albatros Media a.s.)5. vydáníbřezen 2015série Asterixova dobrodružství 29/135
4.4
...
...
...
...
Na rozkaz Césara přijíždí do Malobonu generální inspektor Lucius Asparágus aby pokořil vzpurné Galy. Po neúspěšném útoku se je pokusí izolovat od okolního světa. To se samozřejmě Asterixovi nelíbí a uzavře s ním sázku: on a Obelix objedou celou Galii a z každého města dovezou tamnější specialitu. Vydávají se na cestu na níž potkají nejen vstřícnost a pomoc ale i zradu a hlavně, hlavně dobré jídlo a víno.

Od tohoto vydání přechází český vydavatel na původní francouzské číslování pořadí vydání.

Scénář
René Goscinny
Art
Alberto Uderzo
Obálka
Alberto Uderzo
Překlad
Edda Němcová
Redakce
Stanislav Kadlec
Žánry
dobrodružný, humorný
ISBN/ISSN
978-80-252-3037-4 (Albatros (Albatros Media a.s.))
978-80-252-3037-4 (Egmont ČR (Albatros Media a.s.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
210 x 297 mm
Hmotnost
200 g
Tisk
barevný
Stran
48
Původní cena
99 Kč
Originál
Astérix #05: Le Tour de Gaule d'Astérix (Dargaud, 1965)
Varianty
Asterixova dobrodružství #05: Asterix a cesta kolem Galie (5. vydání) (2015)
Asterixova dobrodružství #05: Asterix a cesta kolem Galie (4. vydání) (2007)
Asterixova dobrodružství #05: Asterix a cesta kolem Galie (3. vydání) (2005)
Asterixova dobrodružství #05: Asterix a cesta kolem Galie (2. vydání) (1999)
Asterixova dobrodružství #05: Asterix a cesta kolem Galie (1993)
SPOILERY
Líbil se mi tenhle díl? Nejspíš ano. Těžko říct.
Ale teď vážně - Cesta kolem Galie je velmi povedeným a milým dílem, navíc i zeměpisně poznávacím. Všechny vtípky nejsou hned na očích, proto může mít čtenář pocit, že jich není tolik. Což je pro tento díl zřejmě příznačné, podobně schovaný je i Idefix, který se ke známé dvojici zde poprvé přidá a až do poslední stránky putuje s hrdiny bez povšimnutí. U kresby stojím zřejmě na druhé straně barikády, líbila se mi, často je hezky detailní, na nic ošklivé jsem nenarazil. Trochu mě zaskočilo, jak rychle vyeskalovala sázka s Asparágusem, koneckonců si všechny podmínky určil sám Asterix. Celkově příběh hezky ubíhá a přesto, že se vlastně opakuje jeden podobný cyklus - Asterix s Obelixem dorazí do etapového města, brzy musí odrazit Římany, nepřišlo mi to stereotypní (to samé platí o zmiňování tloušťky, tedy pardon, silnější postavy Obelixe) . Líbil se mi i překlad, spousta vtipů funguje skvěle v češtině, někde jsou sice lehce našroubované, ale smysl se neztrácí. Nějaká chybka se také najde, například v jedné části je u prásknutí biče psané "knall". Za mě vcelku velmi povedený díl.
Asterix a cesta kolem Galie je po predošlých veľmi vydarených dieloch trochu slabší. To cestovanie je síce veľkolepé a hrdinovia navštívia viaceré Francúzske mestá, ale vtípky tentokrát nie sú tak premakané. Najviac zaujímavé na tejto časti je, že sa tu prvýkrát objaví pes Idefix.
Za mě absolutní spokojenost. Koupil jsem jej společně se Sídlištěm bohů, vydaným o nějakých 6 let později, a ze srovnání vychází tenhle raný kousek mnohem lépe. Vtípky možná nejsou až tak promakané a kresba je méně dynamická, přesto Cesta kolem Galie působí v téhle své jednoduchosti velice čistě.
Asterix a Obelix v nejlepší formě. Cesta po Galii je zábavná s množství skvělých vtípků a "zvláštností" francouzských, pardon galských, regionů. 90 %
Moc pekne, aneb jak to slo i bez lednicky. Prvni vyskyt Idefixe - po celou vypravu si ho vsimne Obelix az na konci.
Nema chybu - hlavně jak objižději Galii
Řekl bych jeden z malinko slabších dílů, ale i tak celkem zábava.
Spolu s Asterixem a Gótové můj první Asterix a taky jsem ho měl radši.
Asi můj nejméně oblíbený Asterix od Reného, ale pořád DOBRÝ!
2313211