Koupit
Ultimate Spider-Man: Dvojitá porce (5. a 6. díl)
Atomová elektrárna není to nejlepší místo k zápasu se zbrusu novým superpadouchem. Jenže, co dělat, když si to doktor Octopus namířil přímo tam? Navíc Spider-Man pomalu zjišťuje, že se z něj asi nestane nejpopulárnější superhrdina světa. Jde po něm policie i novináři... a teď se po jeho stopě vydává lovec Kraven.

Ultimate X-Men: Návrat do Projektu X (6. díl) a Ultimate X-Men: Gambit (1. díl)
X-Meni jsou stále v zajetí a zdá se, že Wolverinovi jeho záchranná operace těžce nevyšla. Jenže ještě není všem dnům konec. Dochází k finálnímu střetnutí, ve kterém se nebudou brát zajatci.
A abyste mohli trochu rozmrznout a vzpamatovat se, tak je tu malý odskok do New Yorku, kde se objevuje nová postava. Kouzelník, podvodník... a taky trochu mutant... Gambit.

Obsahuje sešity série Ultimate Spider-Man #18-19 a Ultimate X-Men #12-13

Scénář
Brian Michael Bendis, Mark Millar
Art
Mark Bagley, Adam Kubert
Překlad
Jiří Pavlovský
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
ISSN 1805-2738 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
155 x 240 mm
Tisk
barevný
Váha
234 g
Stran
96
Cena
199 Kč
 • Delphín
  Delphín8.12.2020 23:34Ultimate Spider-Man a spol. #10
  Spider-Man: Mně se zdá, že v této sérii má Bendis a jeho tým problém s fight scénami. Jsou takové křečovité, nezáživné. Čím si to ale Bendis kompenzuje je ale scénář a práce s postavama. Ta je konkrétně v tomto čísle naprosto fenomenální. Charakter každé postavy je vskutku ojedinělý, ač Doc Ocka moc nevidíme v boji, užijeme si ho zde dostatek. Celý komiks provází řada výborných monologů. Spider-Mana si nelze vynachválit, fakt jsem si ho užil
  Finále X-Menů bylo opravdu dost fajn. Ke hvězdám musím vyzdvihnout příběh Gambit. Ten mě opravdu dostal a skvěle nalákal na další díl!
 • karl173
  karl173 mecenáš23.11.2017 21:04Ultimate Spider-Man a spol. #10
  Povedený komiks v kterém se skvěle vyhrocuje souboj Spider-mana s Octopusem a nutno dodat že je to asi pro mě zatím nejlepší záporák. Do toho Kraven. Jsem zvědavý na vyvrcholení. Určitě to byl po čase zase velmi dobrý Spider-man.
  V X-menech je finále projektu X a ten nezklamal. Bylo to zábavné a dobře napsané. Co mě ale překvapilo byla první část Gambita. Příběh má hloubku a je dobře propracovaný. Jsem zvědavý co ukáže závěr.
  Pak je tu kresba. Ta se mi ve všech sešitech líbila a drží si svojí dobrou úroveň.
  Celkově bych komiks ohodnotil na 85%
 • kaylin
  kaylin21.4.2014 10:39Ultimate Spider-Man a spol. #10
  "Ultimate Spider-Man a spol. 10" je zase jedním z těch slabších, a to hlavně proto, že ani Spider-Man to tentokrát nezachraňuje. Zachraňuje to jedině "Gambit", který před sebou může mít celkem zářnou budoucnost, anebo také pořádné pády. Docela jsem zvědavý na to, jak si Spidey poradí s Octopusem, ale ještě zajímavější by mohlo být, jak se to vyvine s Kravenem. Pořád si myslím, že se ale ještě objeví nějaký ten příběh, který mě skutečně dostane. No, doufat v to mohu. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/04/591-ultimate-spider-man-spol-10-55.html
 • sedw
  Chvlíi jsem přemýšlel, jestli 4 nebo 5*, ale nakonec musím za 5. Spider-man mě bavil hodně, hlavně první sešit, ale i druhý si drží hodně vysokou úroveň. Líbí se mi i trochu civilnější linka Mary vs. Gwen. Co se týče X-menů, Návrat do projetku X mě bavil a se zakončením jsem spokojen. Co se týče Gambita, první část je trochu komornější (druhou jsem ještě nečetl) a je to příjemná změna oproti minulému hektickému sešitu. Konec navnadil na pokračování. Celkově tedy opět spokojenost a proto 5*.
 • Fry
  Fry admin1.1.2014 17:03Ultimate Spider-Man a spol. #10
  "Ultimate Spider-Man a spol. #10" - Buď je to těma Vánocema, které právě skončily, nebo se tato série rapidně zlepšila! Pokud si ještě pamatujete, tak u posledních asi tří čísel jsem si stále stěžoval, že jde kvalita stále dolů a dolů a najednou hůůůp a kvalita se vrátila! "Ultimate Spider-Man" - Sice zde ještě nedostaneme finální souboj s Dr. Octopusem a ani s Kravenem, ale jde poznat, že se příběh blíží do finále a že to "finále" bude stát za to! "Ultimate X-Men" - X-Menům konečně končí "Projekt X", který mě bavil snad zatím nejmíň v rámci celého "Ultimate vesmíru" a hned po něm je tu "Gambit" (nebo alespoň jeho první část) a k té se nedá říct nic jiného než: "Jednoznačně nejlepší"! Po tomhle čísle se určitě budete těšit na to další! A aby toho nebylo málo, tak se tady redakce rozmáchla z obálkama! A ještě jeden menší dodatek: Slečny si v tomto čísle přijdou určitě na své, protože snad skoro celou dobu je tu Peter bez trička. Za mě 5*!
 • erik
  Po dlhšej dobe sa v Spider-manovi niečo deje, Kraven sa síce iba tak producíruje kade-tade, zato Dr. Octopus si získava moje sympatie, hlavne za jeho záverečný moment.

  X-Meni v rýchlom tempe zmažú Project X, poteší hlavne stret Wolverine-Sabretooth. Gambit preorientoval celú sériu k intímnemu príbehu z ulice, po (skvelom) Millarovi je Austen rozhodne príjemnou zmenou.

  Suma-sumárum, jedno z lepších čísel.
 • xflori01
  xflori0128.8.2013 10:08Ultimate Spider-Man a spol. #10
  Ó, tenhle díl je zase vynikající. Spider-Man bojuje s Ottem, a i když hláškuje o sto šest, dostane pěkně na zadek. A Kraven se také pouští do akce...
  X-Meni završení Projektu X - dost humánních myšlenek, ale to by mělo někdy být. A Gambit - ten mě teda dostal, už se těším na další díl. Dnes nemám pochybnosti o dání 5 hvězdiček.
 • brkowycz
  brkowycz24.8.2013 11:04Ultimate Spider-Man a spol. #10
  S tímhle číslem jsem fakt spokojený. Spiderman začíná pěknou prohláškovanou bitkou s Doctorem, kdy dostává pavouček přes drštičku. V tomhle bych rád vyzvdivhl Bendisův přístup, který velice pěkně mapuje začátky mladého superhrdiny tím, že Peter neustále přeceňuje svoje schopnosti. A to nejen na poli bitevním, ale i na společenském. Přes veškerou snahu se mu nedaří přiklonit veřejnost na svojí stranu a všichni ho prostě mají za podivného pošuka. Zkrátka někam příběhnout v uplém oblečku a dát šílenýmu Doctorovi dvě rány na solar ještě neznamená, že vás davy budou milovat.

  Finále X-manů trochu zklamalo. Bitka zase tak epická nebyla a prostě nejsem velkým fanouškem utopických výlevů humanismu, že i největší sráč, vrah, sadista a záporák si zaslouží přežít. Na jednu stranu je dobře, že komiksy a příběhy už od mala vychovávají lidi k přesvědčení, že každý lidský život má svou cenu a vražda je ten nejhorší přečin, na druhou stranu by mě zajímalo, kolik životů mají tyhle slitování na svědomí. Kolikrát měl Batman možnost zabít Jokera, aby ušetřil jeho život, Joker utekl a zabil stovky dalších lidí? Kolikrát Doctor mohl zabít Mastera, aby ho ušetřil/předal spravedlnosti, které později Master uniká, aby vraždil, manipuloval a ničil životy skrze celý vesmír a čas. A co Spider-man a všichni ty záporáci, které přemohl, mohl zabít - nebo pouze je nechat, aby se zabili (například pádem z budovy), ale on je nejen že nezabije, on je ke všemu zachrání. Takže se pak záporák o 30 čísel později vrací na svou další běsnící zabijáckou túru. Slitování a humanismus kladných postav z komiksových a televizních sérií zřejmě zabil už statisíce lidí.

  Jo, a Gambit vypadá dobře. Je to citlivě napsaný, solidně nakreslený, ale na větší hodnocení si počkáme, až se v příštím čísle příběh uzavře.
 • Final
  Final mecenáš23.8.2013 13:58Ultimate Spider-Man a spol. #10
  Ultimate Spider-Man
  Spidey se pouští po hlavě do svého prvního souboje s dokotrem Octopusem, ale ten s přehledem na bojišti kraluje, a tak Spider-man vítězí jen ve slovním vtipkování, které ho naštěstí zachrání i z následného zatčení. Petrovi stále nevychází udělat si jméno jako superhrdina, a naopak to vždy skončí tím, že ho v televizi obviňují ze zločinů. Nyní má na krku policii a teď i agenty Shieldu. Scénárista B.M.Bendis tak zatím tahá Petra Parkera od jednoho průseru do druhému. V druhé půli pak začíná Kravenův lov a mimoto Petr zakusí první trable s žárlivostí :-D Nepříjemností si užívá také průmyslník Hammer, kterému jde po krku doktor Octopus... Dej příjemně plyne, kresba je přehledná, zajímavá, a i když k souboji dojde jen v první části, tak zbytek vytahují nahoru tradičně vtipné situace či konverzace. Ultimate Spider-Man zůstává na své standardní (a vysoké) úrovni, hodnotím 90%.

  Ultimate X-Men:
  Na 22 stranách se nám dostane pořádné porce akce, a to jak v pojetí jeden na jednoho, tak i tým proti týmu. V sólo souboji se kočkují Wolverine se Sabretoothem a Wolverine dokazuje, že není jen svaly a adamantiové drápy, ale také člověk, kterému to pálí. Co mě v tomto díle asi nejvíce zaujmulo, byl zcela prolidský postoj Jean, která i přes odpor mnoha kamarádů ve vyhrocené situaci stála za učením profesora Xaviera (a který ji i tak stihne dát v závěru příběhu ještě jedno poučení v tomto směru). Co mě až tak nepotěšilo byl až příliš na efekt příchod Furyho a Shieldu. Jak je už v této sérii pro Millara typické, děj je velice hektický, sype jednu zajímavou akci za druhou, ovšem je to podáno dosti zkratkovitě a jistě by mu slušel větší rozsah stran. Kresba opět parádní. Ve výsledku velice kvalitní superhrdinská týmovka. Hodnotím 90%.

  Gambit:
  prvni setkání s Gambitem, kdy je nám představen jeho charakter a způsob života, do kterého se mu připlete malá (zatím bezejmenná) malá holčička s neobvyklou prosbou.
  Příběh je podán zajímavě, navnadí na další díl, kdy se snad dozvíme víc o holčičce i tajemném vrahovi, který ji ohrožuje. A také snad Gambit předvede, čeho je schopen. Kresba je jednodušší než u předchozích Ultimate X-Men, přijde mi zjednodušená, ale přesto ještě pěkná. Hodnotím 85%.

12336
Četl/a (63)
2scha, 81splinter, Baffman55, Balů103, Big_Boss, blackJag, Bronn, calvin10, CaptainCzech, Const.ex, Davidos402, dbar, Delphín, emanek, erik, Final, Fox01, Fry, gezic, hypermlok, invape, James, jh666, Jimbeam90, Joshua_T, karl173, kaylin, KdG, Keno, kindanerd, Light, Lijem24, Lobok257, LookAss, MEGA, Mercurio, mineralk, namdnas, Olesh, Paldini, PatrikTheMighty, pearlxjam, Petr, Poseidon1978, punisher, raenius, RudyRod, saja, Schramm, sedw, Shin, Shpeckk, Strokes, tacmud, Tommar, trudoš, Tyfus, Václav Mikula, VvV, xflori01, Zbysek2410, zgrywus, zlejzmrd
(149)
-spacilost-, 2scha, 7eleven, 81splinter, adam.ra, afri, asgardpepa, AxusNalim, Baffman, Baffman55, Balů103, Big_Boss, blackJag, bobo666_2005, brkowycz, Bronn, burzum, calvin10, camper, CaptainCzech, Const.ex, CSE_AC/DC, Davidos402, DAxik, dbar, Delphín, delta11, disclose, doophy, dracula, Drekorian, Elhonzo , emanek, erik, filemon, Final, Flash, Fox01, Fry, gezic, goodspeed, Hebled, Honza R., Hulik, hypermlok, I.am.geek, ikshorm, invape, Jack, Jak, James, jerry67, jh666, Jimbeam90, Joshua_T, Karolín78, kaylin, KdG, Keno, kindanerd, konous, Krvavý Patejl, Leland, Lijem24, Lobok257, LookAss, maara, Mankin, markic, Martin Buchal, matrosh, Mauzr, MB, mcezik, MEGA, Mercurio, merhyx, Milo_Harwey, mimo_provoz, mineralk, misa, moiqpiom, monty.cl, MP, namdnas, NecRoman, Nightmare, noMster, nx, o2t2, Olesh, Paldini, palo, PatrikTheMighty, pearlxjam, pechna, Petr, pk123x, POLAKST, Poseidon1978, prokop.prcik, punisher, Quintana, Radkos, raenius, Raijin, Ricarderon, RudyRod, Saiffer, Salien, Saran, Schramm, sedw, Shin, Shpeckk, Sidi Santini, Skot, sleepless, stanleystar, Strokes, Symbi, tacmud, The Genius, Tialster, timek, Tominos, Tommar, Toren, trudoš, tulipstros, Tyfus, Václav Mikula, Vítek, VvV, willis, xai, xflori01, xintax, xspeed, xxaannddeerr, yogi, yojimbo, z-e-d, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, zgrywus, Zíďas, zlejzmrd
Chce (9)
Azik2586, Braindead, Cemino, deadpool, Doppelganger, FatMonster, Hauzina, Maty48, Odal
Shání (3)
Al0f0k, Clarkos, Hauzina
Nabízí (2)
kaylin, MB