Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
V daleké – či blízké? – budoucnosti se odehrává další příběh prezidenta Golden City, Harrisona Bankse, a obyvatel chudinské zóny v bývalém přístavišti. Banks pátrá po své ženě, ale když ji najde, s hrůzou se dozvídá, že se zmýlil. Brzy zjistí, že se stal pouhou loutkou ve hře, v níž se setkává s těmi nejhrůznějšími důsledky vědeckého rozvoje. Mladí obyvatelé bývalé přístavní zóny se mu snaží pomoci; on však nesmí za žádnou cenu zklamat jejich důvěru. Podaří se Banksovi překonat svého hlavního protivníka – Bankse?

Scénář
Daniel Pecqueur
Kresba
Nicolas Malfin
Barvy
Stéphane Rosa, Pierre Schelle
Překlad
Lucie Bicková
Obálka
Nicolas Malfin
Žánry
akční, dobrodružný, sci-fi
ISBN/ISSN
80-7257-772-7 (BB/art s.r.o.)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
240 x 320 mm
Tisk
barevný
Stran
48
Cena
199 Kč
Originál
Golden City #2: Banks contre Banks (Delcourt, 2000)
 • VanTom
  Zápletka se nám zamotává (dvojníci, roboti) a svižné tempo se ztrácí v množství strojených dialogů. Druhý díl mne na rozdíl od prvního nepřesvědčil, když i prostředí "ztuctovatělo".
 • choze
  Základní expozici máme od minula za sebou a tak svištíme dál po očekávatelné dějové ose. Banks si ve vazbě samozřejmě dlouho nepobude, brzy se spojí a zkamarádí s vykradači vraků a najde svou ženu, přičemž má v patách nového zabijáka... a čtenář dostává další porci toho, co minule - prvoplánových postav, nepříliš překvapivých zvratů a hlavně atrakcí v podobě technických hraček a akce s nimi. A zatímco se začíná stejně jako minule sabotáží dopravního prostředku, nekončí se dvojitým cliffhangerem, ale rozjímáním Mify, která se v tomhle díle dostala do popředí.
 • Azalin
  Rozhodně lepší než první díl, příběh se začíná solidně rozjíždět.. zajímavá zápletka.. stále taková rychločetba, za 20 minut vymalováno..
 • trudoš
  Oproti předchozímu albu jsem se bavil přeci jen o dost méně. Zápletka je sledem jednoho dějového klišé za druhým a příběh se záměrně komplikuje v závislosti na chování postav, které zas jednají na základě přání scenáristy. Což by nebyl problém, kdyby to často nebylo v rozporu s jejich na startu definovanými charaktery. A na to, aby vyprávění začal čtenář brát skutečně vážně, jsou kulisy postkatastrofického světa stále ještě moc pozlátkové, přičemž jeho společenská pravidla a zákonitosti jako by byla tvořena za pochodu. Sled událostí tak příliš nepřekvapí, ale zároveň je ještě mnoho věcí nevyřčeno na to, aby se dal soudit celek. Uvidíme, co další díl.
 • doophy
  Pěkná kresba, příjemný příběh, škoda jen, že to nebylo v ČR dokončené!
 • KdG
  Příjemná kresba, příběh v pohodě a zmíněné "post katastrofické" prostředí nemá chybu.
 • Kapis
  Nebylo to až tak špatné, trochu naivní celé, moc mě to nezaujalo. Mám rád "postkatatrofální prostředí" ale zde bylo ztvárněno tak pohádkově. Navíc je to u nás nedokončeno.
 • DEmnoG
  Pekna kresba, postkatastroficky svet, i pres detske hrdiny necekejte detsky pribeh.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš26.9.2004 07:46Golden City #02: Banks proti Banksovi
  SLušná série. DObrej příběh a docela pěkná kresba.
41361