Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Kniha obsahuje tři příběhy o ztracené iluzi nevinnosti, úzkostech a tragédiích 2. světové války sepsané scenáristou Garthem Enissem a nakreslené Russem Braunem, Peterem Snejbjergem a Carlosem Ezquerrou.

Noční čarodějnice
Během překotného postupu německé armády do hloubi Sovětského Svazu a stejně tak chvatného ústupu obránců vlasti přichází na ruskou předsunutou leteckou základnu nový noční bombardovací pluk. Letecké posádky riskují během smrtonosných nočních letů krutou záhubu v plamenech, ještě větší utrpení by však ve svém důsledku představovalo zajetí. Příslušnicemi 588. gardového nočního bombardovacího pluku jsou totiž výhradně ženy. Na východní frontě se jejich noční vražedné výpady stanou legendou – jak mezi spojenci tak nepřáteli se jim říká Noční čarodějnice.

Drahý Billy
Píše se rok 1942: v tropické nádheře Dálného východu si mladá žena připadá jako v ráji. Avšak válka se už rozšířila i do Jihočínského moře a ráj se proměnil v peklo. Zdravotní sestru Carrii Suttonovou zastihne v Singapuru japonská invaze. Vzápětí zažije utrpení překračující i ty nejhorší představy. Snaží se však začít znovu a při životě ji drží vznikající milostný vztah s mladým pilotem a až sžíravá touha po pomstě. Ale i vítězství ve válce se může ukázat jako bezcenné ve srovnání s tím, čím musela zaplatit Carrie.

Tankisti
Po Dni D začala bitva o Normandii, v níž se střetli nezkušení spojenečtí vojáci s ostřílenými německými veterány. Zatímco elitní obrněné divize SS proměnily francouzskou krajinu v území smrti, osamělá osádka britského tanku, ztracená mezi nepřátelskými liniemi, se snaží znovu připojit ke zbytku čety. Její jedinou nadějí je zkušený velitel, desátník Stiles. Ale bude si vědět rady tváří v tvář německému tigeru – tanku, jenž v každém budí hrůzu?

Scénář
Garth Ennis
Art
Russel Braun, Carlos Ezquerra, Peter Snejbjerg
Obálka
John Cassaday, Garry Leach
Překlad
Martin Verner
Redakce
Michal Jareš
Žánry
akční, válečný
ISBN/ISSN
978-80-7461-182-7 (BBart s.r.o.)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Váha
920 g
Stran
248
Cena
499 Kč
Originál
The Complete Battlefields 1 ()
 • hroubek
  hroubek28.4.2022 17:01Bitevní pole #01
  Tento komiks jsem objevil v knihkupectví za velmi atraktivní cenu, takže jsem ho tam nemohl nechat. A jsem velmi rád za toto rozhodnutí, jelikož jde o dost dobrý válečný komiks, který hlavně není černobílý. Tři příběhy, jenž jsou specifické svou kresbou, vyprávěním a taky pointami, které překvapí. Ennis se s tím nepáře a jeho vyobrazení druhé světové není vůbec pěkné. Až nepříjemně vyobrazuje násilí a další válečná zvěrstva. Nekochá se s tím, jen před tím nezavírá oči. Hodně moc mi sedl Ennisův přístup k příběhům a taky se mi líbil jeho doslov. A teď ke konkrétním příběhům.

  Noční čarodějnice - krásný příběh, který popisuje odvahu ruských ženských pilotek a jejich nasazení do boje. A taky, že ne všichni nacisti byli zvířata. 8,5/10

  Drahý Billy - ze začátku mě nesedla kresba, ale tento příběh má nejzajímavější a taky nejdrsnější začátek. A pak se to pomalinku rozjíždí a i ta milostná linka se mi líbila. Velmi zde funguje vyobrazované násilí od Japonců a hlavně parádní pointa, kterou jsem nečekal. 8/10

  Tankisti - největší problém s tímto příběhem je ten, že přeskakuje od jedné postavy k druhé. Jakmile se na to zvykne je to suprové a napínavé čtení, kterému nechybí i trocha humoru. I zde jsou silné výjevy, ze kterých mrazí v zádech. 8,5/10
 • sedw
  sedw23.4.2019 22:51Bitevní pole #01
  Mírně nadprůměrná sbírka od Ennise. První příběh dobrý, druhý naprosto skvělý, poslední zmatený a o ničem. Plusové body jsou za téma, komiks s tématikou z druhé světové války jsem už dlouho nečetl, takže pro mě byl velmi svěží.
 • Fuf00n
  Fuf00n12.10.2018 10:09Bitevní pole #01
  Ennis zase nezklamal. Vsechny 3 pribehy mi prisly pekne vypointovany a celkove s kresbou mi to sedlo jak prdka na rendlik.
 • karl173
  karl173 mecenáš15.8.2018 21:07Bitevní pole #01
  Ennis zde stvořil dva velmi povedené a jeden průměrný příběh. První příběh je zajímavý a poučný, také je dobře napsaný a dokáže po celou dobu čtenáře bavit a upoutat. Druhý příběh je zase zajímavý tím jak je psaný a vyprávěcí metoda zde hraje velkou roli. Tenhle příběh považuji za nejlepší. Třetí příběh je ale spíše jen průměrný. Není v něm toho moc co by dokázalo čtenáři něco dát a navíc mluva desátníka Stilese mě celkem kazila čtení. Kresba je u všech příběhů na podobné úrovni. Hodí se k příběhům a dobře se na ni dívá, byť se nejedná o nějaké veledílo, je spíše dostačující. 80%
 • sala
  sala21.5.2018 14:26Bitevní pole #01
  Tohle má jedinou vadu, že to BB art zaříznul
 • S4TW
  S4TW24.1.2018 08:17Bitevní pole #01
  Když jsem byl mladší, tak téma druhé světové války bylo něco, co jsem neskutečně žral. Mnoho přečtených knih, shlédnutých filmů a dokumentů či dohraných her. O to víc jsem byl nadšený, když jsem zjistil, že existuje i komiks s českým překladem (ono moc těch druhou válečných komiksů není ani v originále, aspoň těch od zkušených autorů). Na druhou stranu tu byla velká obava, že se jedná o již tak oprané téma, že autor snad ani nemůže přijít s něčím příliš originálním či zajímavým. Jak jsem se mýlil. Hned první sešit mi předhodil příběh o jednotce, o které jsem do té doby vůbec neslyšel (z doslovu je pak jasné, proč). To samé by se v podstatě dalo říct i o druhém příběhu. Třetí se již více věnuje velmi známému tématu (invaze v Normandii), na druhou stranu se tu ocitáme na straně Britů, z jejichž pohledu toho zase taková kvanta nebyla. Tudíž co do originality se autorovi povedlo vytěžit opravdu hodně a já jsem rád, že jsem si poodhalil další tajemství, které ještě druhá světová skrývá. Z doslovu je navíc patrné, kolik času nejspíš Ennis věnoval samotnému studiu tématu a že přípravu rozhodně nepodcenil. Kniha se pak četla jedna radost a moje srdce fanouška válečných konfliktů jen plesalo. Samozřejmě, že se zde objeví pár klišé, ale to k tomu také prostě patří. Kvalita scénáře je opravdu na vysoké úrovni, autor není prvoplánový a nesnaží se jít pouze to nejjednodušší cestou. Zbytečné příběhy nevyplňuje jednoduchou akcí, ale daleko více se zaměřuje na samotnou psychologii a pocity postav. První příběh hodnotím na výbornou. Druhý v podstatě také, jelikož se jedná o skutečně zajímavý pohled na jednu konkrétní osobnost. Poslední mi dělal trochu problém ve stylu vyprávění, kde jsem se místy trochu ztrácel, ale nakonec se jednalo o nadprůměrně dobrý příběh (vynikající překlad nářečí). Nejslabší část celé knihy je asi kresba, jelikož tomuto tématu by seděla buď nějaká daleko víc preciznější, fotorealistická nebo naopak daleko víc alternativní, experimentální. Bohužel dostáváme něco mezi tím. Osobně jsem neměl vůbec problém s kresbou v posledním sešitě, která se mi moc líbila. Naopak jsem nějak nepřišel na chuť té z druhého sešitu, především díky barvám. Ale celkově jsem z knihy velmi nadšený a výjimečně přimhouřím nad kresbou obě oči, protože zážitek ze čtení byl opravdu silný.
 • p3tris
  p3tris8.8.2017 07:25Bitevní pole #01
  Opravdu silná kniha, která bez obalu ukazuje, jaké je válka svině. Je vidět, že autor nastudoval plno pramenů, z nichž vytvořil tři vynikající příběhy. Stejně tak ilustrátoři dokázali přesně vystihnout nejen zobrazovanou techniku. Ale jestli bych měl něco opravdu vyzdvihnout, je to začátek druhé povídky. Z britských žen, kterým stéká po stehnech krev, a čekají v moři s hrdostí na poslední kulku, mě bude mrazit ještě hodně dlouho.
  Poznámka pod čarou k překladateli: Zobrazené Hurricany Mk.IIC neměly kulomety, ale kanóny.
 • salamandr
  salamandr27.7.2017 16:06Bitevní pole #01
  noční čarodějnice: dobrá kresba i příběh 5*, drahý billy: občas až tragická kresba, ale příběh je OK 3*, tankisti: kresba ok, příběh není až taková sláva 3-4*

  za 100kč fajn koupě
 • adevr
  adevr4.6.2017 15:07Bitevní pole #01
  Na tomhle Komiksu je docela důležitý doslov...
  Poměrně dost věcí pak osvětlí a dá příběhům ten smysl a pohled na některé události za války, které vnímají angličané trošku jinak, než středoevropané s minulostí předkládanou nám desetiletí prosovětskými ideologickými pracovníky ve vzdělávacích ústavech a následně i v dalších částech života bez internetu.
  Takže po tomhle dovzdělání se doslovem, můžu říct komiksu jen ,,bravo!" A ostatně na ten v pořadí druhý, podle mne, nejlepší příběh, jsem se dovzdělávat ani nemusel, to byla fakt super záležitost.
  Škoda jen nezájmu čtenářů, kvůli kterému se pravděpodobně pokračování nedočkám..
 • Doncek4321
  Doncek432125.2.2017 17:14Bitevní pole #01
  2 ze 3 príběhů fakt super, poslední tankový příběh nic moc... Líbilo se mi, že jsem se něco i dozvěděl.
 • ConanVJ
  ConanVJ18.6.2016 17:33Bitevní pole #01
  Kniha obsahující tři příběhy z 2.sv. války jsou pěkně odvyprávěné a ukazují i zvěrstva, které se v této době konaly. První a třetí příběh má pěknoukresbu a prostědní příběh mi přišel kresbou trošku slabší. 90% :)
 • trudoš
  trudoš editor1.1.2016 02:21Bitevní pole #01
  Je milé překvapení, nakolik se dokáže Garth Ennis držet při zemi a působit civilně. Bitevní pole tak nabízí drsné epizody z 2. světové války působící dojmem autentické výpovědi. Achillovkou je jen lehce jednostranný pohled hrající do karet vítězům.
  Po psychologické stránce je rozhodně nejpropracovanější příběh Drahý Billy. Na válečné zločiny je třeba nahlížet s nadhledem, jako na něco, co se již stalo a nejde odestát. Jenže jak tohle chcete vysvětlit obětem?
  Povedená je i Noční čarodějnice, kdy autor ve dvou dějových liniích představuje vojáky protilehlých stran. Paradoxně mi však přišly nejsilnější drobné scény mimo hlavní dějovou linii, které zachycují beznadějnou atmosféru celé války.
  Jako nejslabší článek celého alba považuji finální Tankisty. Nejde o to, že by nefungovali, spíš mi vadila celková zmatenost, kdy autor přeskakuje z jedné postavy na druhou, a to samé dělá i s válečnými scénami. Velké finále, tedy souboj dvou nepřátelských tanků, pak odbude ve dvou obrázcích.
 • luky.kuky10
  luky.kuky1019.9.2015 16:52Bitevní pole #01
  Celkem jsem se na toto tesil. Cekal jsem daleko vice akce. Hlavne teda u pribehu tankisti. Kazdopadne z celkoveho zpracovani jsem nadsen, a urcite bych bral pokracovani.
 • choze
  choze16.3.2015 14:09Bitevní pole #01
  Žádného Mause nečekejte. Militarista Ennis jen s chutí servíruje tři mainstreamově nakreslené válečné storky plné dobových, technických a naturalistických detailů, přičemž nejsilnější je ta prostřední a nejslabší (a nejukecanější) ta poslední.
 • Fry
  Fry admin10.1.2015 15:11Bitevní pole #01
  "Bitevní pole #1" - Tak toto se mi líbilo opravdu hodně... Komiksové příběhy z války, které se dají číst! Osobně se mi nejvíce líbil příběh "Tankisti", ve kterém se osamocený tank britské armády protlouká do vnitrozemí... navíc občasné vtípky nebo mluva velitele "Stilese" to dovádí k dokonalosti! Jako druhý nejlepší bych dal "Noční čarodějnice", kde se dozvídáme o heroických skutcích žen v Sovětské armádě. A osobně nejslabší byl pro mě příběh "Drahý Billy" ve kterém se dozvíme něco o hrůzách války v Tichomoří... Pecková záležitost! A doufám, že se v nejbližší době dočkáme druhé knihy a poté i třetí... Za mě 5*!
 • kaylin
  kaylin16.7.2014 14:55Bitevní pole #01
  "Bitevní pole" je knihou, která přináší silné příběhy, povětšinou, a myslím si, že tohle je hodně dobrý způsob, jak lidem přiblížit válečné události. Trocha historie a trocha fabulace k tomu. Výsledný dojem vůbec není špatný. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/07/696-bitevni-pole-1-70.html
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.10.2013 23:30Bitevní pole #01
  S prvními stránkami do mě začaly vstupovat obavy, do jaké míry Ennis pouze využívá klišovité téma druhé světové války a co z něj proboha chce udělat. Ovšem brzy si mě Ennis získal. Prvním, zdánlivě banálním, předpokladem pro takové téma je, že válka nebyla tak úplně černobílá, což platí zejména o východní frontě, která se tak často prezentuje. Nechci tu psát o takových zbytečných věcech, jako že ne každý německý voják byl krvelačná nacistická zrůda, nebo že ne každý americký voják byl příkladem ctnosti. Hlavní je, že Ennis to pochopil. Jeho doslov o studiu pramenů je více než sympatická věc.

  Co mi však trochu vadilo, byla ne úplně dokonalá kresba, která ne zcela dobře zachycovala válečné hrůzy, masakry a napětí, které postavy zažívaly. Vyhřezlá střeva připomínala dětské omalovánky, výbuchy střel spíše hvězdičky na obloze. Jinak těžko říct, která povídka mě zaujala nejvíce, každá měla něco do sebe.

  Celkový dojem: 70%
 • rooty
  rooty28.7.2013 13:48Bitevní pole #01
  Velice povedené a to jsem do šeho šel s velkou obavou. Zajimavý úvodník od Ennise mi hodně ty příběhy pozvedl a to že je tam méně akce je spíše plus. Nejlepší část - Drahý Billy - se skromnou,ale dokonale sedící kresbou Petera Snejbjerga, mě fakt dojal.
 • MindReader
  MindReader16.6.2013 16:32Bitevní pole #01
  Ukecaný Ennis, spousta keců na zacpání místa a málo akce, která je navíc většinou až na konci sešitu, aby se jako neřeklo.
 • JFL
  JFL15.3.2013 01:01Bitevní pole #01
  Exploatace pro military fandy, která klišé klasických válečných příběhů nahrazuje schématy okázalého násilí a patosu. Projekt, který umně blafuje vážnost a závažnost. Co si ale myslet o díle, které se na jedné straně prsí seznamem literatury a obšírným doslovem, kde Ennis zdůrazňuje studium reálií, ale při tom si tvůrce ani nedal práci s pořádným překladem němčiny? Všechny německé průpovídky v první a třetí povídce jsou jak z předpotopního autotranslátoru (z angličtiny do němčiny s pochopitelným překlopením anglického slovosledu i absurdně doslovnými překlady frází).
 • Kabukiman
  Kabukiman14.3.2013 19:00Bitevní pole #01
  Gartha Ennise už taky vůbec nemusím a mám k němu stejný vztah jako Killingjoke. Každopádně Bitevní pole je velké překvapení a do dalšího dílu půjdu.
 • Killingjoke
  Killingjoke mecenáš8.3.2013 14:24Bitevní pole #01
  S Garthem Ennisem jsem po Preacherovi, Hitmanovi a pár knihách Punishera podepsal pomyslnou dohodu o neútočení. Jsem pevně rozhodnutý, že do Bandy (The Boys) už určitě nepůjdu. No, prostě mne v současné době Garth Ennis zajímá stejně tak jako derby Sparta – Slavia, tedy vůbec. Nevím, asi jsem jeho příběhy docela přesycen a nemůžu se ubránit dojmu, že je to pořád to samé, i když v trochu jiných kulisách a s trochu jinými hrdiny. Tolik pár osobních pocitů k autorovi…

  Trošku v rozporu s výše uvedeným, jsem o Bitevním poli ani nezapochyboval. Jednak mne období 2SV války hodně zajímá a studium tohoto konfliktu je mým velkým koníčkem. A jednak jsem tak trošku od Ennise očekával vyšší míru serióznosti, než jakou ve většině komiksů zpravidla předvádí. Do jisté míry jsem byl potěšen, protože Ennis předkládá tři zajímavé příběhy, pokaždé z trošku jiného pohledu. Navíc jsem rád, že celkem drží a až na pár výjimek (např. rozdrcený německý voják v pásech tanku) nesklouzává k prvoplánovému zobrazení násilí, ale spíše se soustřeďuje na vykreslení psychologického hlediska jednotlivých postav a motivace k jejich jednání v hraničních situacích.

  Možná tohle všechno chtělo méně mainstreamovou kresbu než, která byla použita. Z tohoto ohledu na mne asi nejvíc zapůsobila kresba Petera Snejbergera v druhém příběhu, která se od tradičního proudu vzdaluje nejvíc a navíc je zde použit coloring bez jasných, do očí bijících barviček. Russ Braun a Carlos Ezquerra prostě vystřihli kresbu, která by se neztratila v žádném komiksu z hlavního proudu. Mou poslední výtkou pak je překlad mluvy velitele tanku v posledním příběhu, protože zde jsem u některých bublin musel trošku zapřemýšlet, co postava právě říká. Ale to je asi tak vše co mi na Bitevním poli vadilo.

  Z komplexního hlediska docela spokojenost. Přece jen u nás moc válečných komiksů nevychází a tak musím být rád za každý přírůstek, který vykazuje jisté kvality. Ani jeden z příběhů sice není nic velkolepého, co by nějakým významným způsobem zůstávalo v paměti nebo vyvolalo hlubší momenty zamyšlení. Přesto se jedná o čtivé dílko, které neurazí a docela i pobaví…

2158144
 • Darker
  Darker mecenáš21.5.2018 14:49Bitevní pole #01
  sala: A co teprve War Stories od Ennise, to kdyby vydali... sen :)
Četl/a (109)
2scha, 3DD!3, adevr, Alfi, Alfray, AlmightyMates , Baffman55, Balů103, bboorreekk, bierce, binnmode, Bronn, calvin10, Chaolinek, charvos, chcita, choze, ComicBookGuy, ConanVJ, crewni.konzerva, cyboy, Darker, Deckard, Dezodoo, Doncek4321, Doppelganger, Dzoglik, emanek, farnhajt, flipflop, Fox01, Fry, Fuf00n, Georgíno J., gumidekmedvidek, guseppe, hellblazer, hroubek, hypermlok, invape, Jabba, James, jankie, Joshua_T, Kaaos, kadas97, kallenved, Kaluž, karl173, kaylin, KdG, Kil-Khal, Killingjoke, Kitykatyn, Knuckless, Kocour, Kraken, Lachvos, Librarian, Light, luky.kuky10, Mariohurbanek, mart.in, Matthew, mgeralt, mineralk, mira1239, mstefl, namdnas, NecRoman, oleav, Ozymandias, p3tris, pearlxjam, pechna, Petrisko911 , Plechy, Poseidon1978, punisher, Raido26, RaptoR, rewkon, rooty, RudyRod, S4TW, Saint of Killers, sala, Schramm, sedw, seneke, Shin, sleepless, Spacecore, Spike, start05, Stlucius, tankgirl, terrordemon, the.kasztan, Tomket.Tom, Tony TwoDee, trudoš, Ukko, VasaX, vranakx, yogi, Zbysek2410, zgrywus, zlejzmrd
(216)
2scha, 665+1, adevr, Alfi, Alfray, AlmightyMates , andik007, Azbest, Balů103, bboorreekk, Beng.D, binnmode, blackJag, Bob, Bronn, burzum, calvin10, calviti, Chaolinek, charvos, chcita, Cody, ComicBookGuy, ConanVJ, CSE_AC/DC, cyboy, Darker, DAxik, disclose, DoctorWho, Doncek4321, doophy, Doppelganger, dvoracekpetr1, Dzoglik, emanek, farnhajt, faster86, fel68, felis, filemon, filosh, flipflop, Flowtek, Fox01, FrankieOndatra, Fry, Fuf00n, Georgíno J., Goeger-Devil007, goodspeed, grinder, gumidekmedvidek, guseppe, hahahoho, Hamichal, Hartmann , hartmi, Hebled, hellblazer, hellw10, herbert, Honza R., hroubek, hugosnowden, Hulik, hypermlok, ikshorm, invape, Ivan Kucera, J.T.honza, Jabba, James, james dixon, jankie, jendavondra, Jestrab2, Joshua_T, Kabukiman, kadas97, kallenved, Kaluž, Karel Sec, Kareru, karl173, kaylin, Kazumaki, KdG, keNNoslaw, KINIMODUS, Kitykatyn, Knuckless, Kocour, Kokuun, koudak89, Kraken, krvinka56, kubosos, kucik, Lenny, Librarian, Light, listr, Lobok257, luky.kuky10, maara, Mariohurbanek, markic, mart.in, Martin Buchal, Matej-29, Matthew, Maty48, mcleek, merhyx, mgeralt, MickeyStuma, Mikei, MIKER65, mikina, mineralk, mira1239, misa, monty.cl, MP, Mrlah, mstefl, mywiel, namdnas, NecRoman, Nevimtrebastofi, Niaz, Nightmare, NOD82, noMster, Norri, nx, okbook, OldaB, Olesh, OwerLord, p3tris, pajo1919, Paldini, pavel, pearlxjam, pechna, Petrisko911 , Poseidon1978, punisher, Radkos, Raido26, Raijin, RaptoR, rewkon, Ricarderon, Rocksteady147, rooty, Rowan, RudyRod, S4TW, Saiffer, Saint of Killers, sala, Salien, SASAN_KING, Scaleo1, Schramm, sedw, seneke, Shin, Sidi Santini, Skot, slavik38, sleepless, Spacecore, Spike, StanleyHu, stanleystar, Stara.kryta, start05, Stlucius, suricattaontheway, tacmud, tankgirl, terrordemon, TIM.biker, timek, tomastrejbal, Tomket.Tom, tomned, Tony TwoDee, Trevelyan, trudoš, tulipstros, Ukko, vallyslayer, VasaX, Velkej šéf, Viking, Vítek, Vlcacka, vranakx, vteco, Wiruss, xai, xintax, xxaannddeerr, yogi, yojimbo, Zajo original, Zbysek2410, zebedee, zgrywus, Zíďas, zlejzmrd
Chce (4)
Braindead, delsemela, Grebenda, sadoman
Nabízí (3)
Fox01, kaylin, rooty