Příběh:
Na všechno minulé si vzpomínám
Cloak a Daggerová I: Kněz

Miniprofily:
Shadowcat
Hobgoblin

Publicistika:
Ze života Petra Parkera III

V příběhu Cloak a Daggerová nevystupuje Spider-Man. Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originál: Na všechno minulé si vzpomínám - Amazing Spider-Man #259 (prosinec 1984)
Cloak a Daggerová - čerpá z minisérie Cloak and Dagger 1st series #1-4 (říjen 1983-leden 1984)


Scénář
Tom DeFalco, Edward Hannigan, Bill Mantlo
Art
Ron Frenz, Rick Leonardi
Ink
Terry Austin, Josef Rubinstein (Joe)
Barvy
Bob Sharen, Glynis Wein Oliverová (Wein)
Obálka
Ron Frenz
Lettering
Květa Šlosárová
Překlad
Katarína Rybková
Redakce
Miloš Chovanec
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-4147-191-7 (Semic-Slovart)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Váha
49 g
Stran
36
Cena
25 Kč
 • VanTom
  VanTom9.2.2023 12:45Záhadný Spider-Man #26
  Skutečný životní příběh Mary Jane Watsonové, aneb nádherná, jímavá (a opravdu hezky napsaná) ukázka toho, jak při přátelské procházce – otevřené zpovědi vybrousit charakter oblíbené postavy, dosud poněkud prázdné a jednorozměrné "větroplašky". Prostřihy na Zlého ducha (jehož skrývanou identitu Semic bezostyšně propálil v bonusovém profilu!), v paktu s Rosem rozšiřujícího své zločinecké impérium, jej přerušují poměrně obhrouble – zjevně aby tu byla aspoň nějaká super(padoušská) akce. Příjemně pak začíná i příběh Pláště a Dýky, i když z jeho zařazení jako výplně místa u mne dodnes setrvávají smíšené pocity.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš12.12.2020 07:38Záhadný Spider-Man #26
  Príjemne smutné a civilné (úvod s Petrom a MJ). Trocha akcie a vzrušenia následne obstará kvalitný a legendárny Hobgoblin, ktorému jeho "smrť" teda fakt dlho nevydržala (naposledy sme ho videli "utopeného" v Z8hadnom Spider-Manovi 19). A čo je najdôležitejšie - práve tu začal na konci čísla Semic-Slovart vydávať geniálne temný komiks Cloak a Dagger (ktorý v roku 2018 vyšiel v trochu pozmenenom poradí v samostatnej knižke v rámci série Nejmocnejší hrdinové Marvelu).
 • Fruitix
  Fruitix25.10.2015 20:00Záhadný Spider-Man #26
  Komix k nahlédnutí zde.
 • mAGiic
  mAGiic editor23.10.2014 23:37Záhadný Spider-Man #26
  Mary Jane vypráví svůj životní příběh Spideymu a mezitím Rose s Hobgoblinem vybírají výpalné od všech bookmakerů. Spidey z televize zjišťuje že Hobgoblin žije. Poprvé se v sešitě objevují příběhy Cloak a Daggerové. Upřímně jsem této sérii nikdy nepřišel na chuť..4* za Spideyho
 • The Genius
  The Genius24.9.2008 15:07Záhadný Spider-Man #26
  Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :) Hobgoblin je zpět, hurá :)
 • choze
  choze24.2.2008 12:28Záhadný Spider-Man #26
  Na všechno minulé si vzpomínám

  Obsah
  Peter se rozhoduje zda potvrdit či vyvrátit obvinění Mary Jane, že je Spider-man a Mary Jane mu zatím vypráví svůj životní příběh. Rosem instruovaný Zlý duch mezitím navštíví všechny významné bookmakery ve městě a přinutí je platit jemu a Rosemu výpalné. Když se Peter dozví z televizních zpráv, že Zlý duch je stále naživu, okamžitě ho vyráží hledat.

  Komentář
  Skvělý kecací příběh, člověk by i slzu uronil. MJ dostala solidní background a stala z ní postava z masa a krve. Samozřejmě v pubertě jsem to viděl jinak a byl nasranej, že se tu tolik kecá, zatímco můj favorit Zlý duch jen stepuje v pozadí :) Nad tím, že v profilu Hobgoblina vykecal Slovart jako by se nechumelilo jeho identitu (respektive jednu z mnoha jeho identit) ještě před jejím odhalením v comicsu, mi zůstává rozum stát. To může udělat fakt jen tuplované hovado.

  Cloak a Daggerová I: Kněz

  Obsah
  Kostel otce Degada je poslední baštou naděje v smrduté městské stoce hemžící se kriminálními živly a lidským odpadem. Jedné noci se v něm zoufalému knězi zjeví dvě tajuplné bytosti s nadpřirozenými schopnostmi a posláním potírat zlo a požádají ho o pomoc. Ve stejnou chvili o kus dál řeší policistka Brigid O´Reillová případ podivných samozvaných mstitelů...

  Komentář
  Zařazení tohoto comicsu dodnes vnímám se smíšenými pocity. Ne, že by byl špatný, naopak, mé oblíbené Přání smrti z něj jen čiší a svou temnotou, depresivností a drsností vytváří ke Spideymu dobrý kontrast, ale já chtěl v Spideyho booku prostě jen Spideyho a vždycky se na Pláště a Dýku díval jako na něco, co jen zabírá místo určené mému hrdinovi.
 • Kapis
  Kapis mecenáš25.6.2007 17:46Záhadný Spider-Man #26
  Mě se naopak líbili........škoda, že celá série skončila dřív, než došlo k nějakému rozuzlení
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade22.9.2004 09:02Záhadný Spider-Man #26
  Souhlasim s Klaunem... MdS
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš22.9.2004 08:30Záhadný Spider-Man #26
  Spidey dobrej ale Cloak a Daggerová byly nic moc.
 • Slaine
  Slaine admin21.9.2004 18:58Záhadný Spider-Man #26
  Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.
8122