Cyclops a Emma Frostová se snaží znovu rozjet tým X-Men, s jediným cílem - ohromit svět. Ukázat mu, že mutanti bojují nejen za sebe, ale i za normální lidi. Jenže nepočítají s další ohromující novinkou. Vědci objevili lék proti mutantství. Mezi lidmi i rasou homo superior vypuká panika, přátelé se staví proti sobě, a brzy jde o všechno. Zvláště, když do boje vstupuje tajemný Ord... a jeden velmi překvapivý spojenec.

Jeden z nejúspěšnějších příběhů ze světa X-Men v podání legendárního Josse Whedona (Buffy, Firefly, The Avengers).

V české mutaci vyšel tento svazek jako druhý v pořadí.

Každá kniha obsahuje exkluzivní rozhovory s autory a kreslíři, shrnutí minulých událostí, galerie postav, náčrtky, seznam zásadních knih a jiné zajímavé informace. Hřbety jednotlivých knih tvoří marvelovskou krajinu, jejímž autorem je výtvarník Gabriele Dell´Otto (Tajná válka). Vychází jednou za 14 dní.

Obsahuje sešity série Astonishing X-Men #1-6

Svazek, který vyšel během testovacího období (v září a říjnu 2012, v cca týdenních rozestupech, první 4 knihy, jen v několika vybraných městech), má nepatrně menší rozměry a jeho titulek je vyveden v bílé barvě.


Scénář
Joss Whedon
Art
John Cassaday
Ink
John Cassaday
Barvy
Laura DePuy Martinová
Obálka
John Cassaday, Laura DePuy Martinová
Lettering
Chris Eliopoulos, David Horák
Překlad
Jiří Pavlovský
Redakce
Gualtiero Viganó
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
ISSN 2280-708X (Hachette Fascicoli)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
177 x 266 mm
Tisk
barevný
Váha
605 g
Cena
99 Kč
Originál
Astonishing X-Men: Gifted (Marvel Comics, 2004)
Varianty
Astonishing X-Men #01: Nadaní (2019)
Ultimátní komiksový komplet #036: Astonishing X-Men: Nadaní (2013)
 • Spacecore
  Koupil jsem si novou Pevnost s přílohou, abych měl nějaké X-Meny do sbírky a absolutně jsem zapomněl, že jsem to četl před víc jak deseti lety. Vzpomínky mi najeli až když začaly padat první hlášky, které jsem si moc dobře vybavoval a komiks je jima doslova protkán (Emma perlí o stošest!). Mám holt mizernou paměť. Každopádně jsem si čtení rád zopakoval, jak Whedona, tak Cassadaye mám moc rád a tady to byl celkem fresh start a téhle sestavě to vyloženě fungovalo a dnes už je to téměř kultovní. O čemž svědčí i různé motivy komiksu, které prosákly až do nejnovějších filmových adaptací.
 • Spider-man
  Spider-man28.2. 12:29Astonishing X-Men #01: Nadaní
  Popravdě, čekal jsem od Whedona víc, ale jedná se o slušnou jízdu a jednotlivé cliffhangery na konci sešitů jsou dostatečné napínavé, takže člověk musí číst dál.
 • Ivan Kucera
  No, dosť ma to nudilo. Josh Whedon je (s Kevinom Smithom) ďalší známy hollywoodsky tvorca, ktorý sa nebál a písal scenáre aj ku komiksom, ktoré sú dosť slávne (Smith sa špecializoval najmä na Daredevila). Kresba nádherná a námet zaujímavý (neskôr z neho čerpal môj neobľúbený film X-Men: Posledný vzdor), no inak ma nebavili ani postavy a ani príbeh (a ústredný zlosyn dosť slabý). Avšak ako vravím, po vizuálnej stránke žranica.
 • Log 1 = 0
  Log 1 = 07.11.2020 16:51Astonishing X-Men #01: Nadaní
  Několik mutantů obnovuje X-men školu pro mutanty, a do toho se objeví lék, který by z nich mohl udělat lidi. Jako, není to nejlepší superhrdinský příběh všech dob, ale postavy jsou rozdílné, jsou jasné jejich vztahy a motivace, akční scény zapadají do příběhu, který je o nich a jejich dilematech a rozkolech, humor je příjemně mimochodem a ne narvaný na sílu, ne všechno je černobílé. Jako jo, pokud vám tenhle žánr nic neříká, asi vás to nezaháčkuje, ale jinak to je nadprůměrná věc.
 • MEGA
  Nemůžu říct, že by mě to nějak ohromilo, ale příběh funguje skvěle, postavy jsou sympatické a dialogy jsou vtipné a čtivé. Je tady hromada akce a příběh nikdy nestojí dlouho na místě, takže se to čte jedním dechem. Je zde moment, kdy určitá postava vstane z mrtvých a nejen, že to nevyzní jako otravné klišé, ale onen návrat je dokonce nejvíc emocionální část knihy. Tento komiks je skvělý nenáročný mainstream, který můžu jenom doporučit. Silné 4*
 • Good Games
  Good Games18.9.2020 10:09Astonishing X-Men #01: Nadaní
  V rámci superhrdisnkých komiksov sa jedná o prvú ligu. Asi najlepší X-Menovský komiks, ktorý má kvalitné a svižné dialógy, pútavý príbeh a vystupujú v ňom sympatickí hrdinovia. =►Celá recenzia◄=
 • mearez
  mearez21.7.2020 13:26Astonishing X-Men #01: Nadaní
  Ok, takže tentokrát hodnotím vydání od Crwe. Byl jsem fakt překvapenej, protože se mi to na podruhý líbilo mnohem víc, než poprvý. Vydařenej a zajímavej příběh, kresba se mi tentokrát fakt líbila a pořádně sem si jí vychutnal. Jediný, co na komiksu fakt vadí je fakt, že se komiks neobešel bez oživení určitý postavy, to fakt nenávidim. Ovšem přes to jsem se přenes a tomuhle komiksu se nedá nic vytknout. Na druhej pokus lepší. Za mě 5*.
 • perak
  Tak tohle mne bavilo nad očekávání. Samotných X-menů tam není zas až tak moc, ale na druhou stranu právě proto měl autor větší prostor si s postavami pohrát a dát jim větší propracovanost, emoce, vzájemnou interakci (a to někdy i zápornou) a nemálo povedených hlášek. Ne zcela mne bavil hlavní záporák, ale o něj v této knize nakonec úplně nešlo. Těším se na pokračování.
 • Blackthunder
  Blackthunder29.10.2019 00:38Astonishing X-Men #01: Nadaní
  V téhle době asi ani nemusím říkat, že Whedon prostě umí, ale Whedon umí. Skvělý příběh který mně vtáhnul do děje v podstatě od prvního panelu...
  Úžasný příběh ještě doplňuje dech-beroucí kresba, která je naprosto nádherná. K tomu uvěřitelné dialogy... Prostě nemám co vytknout.
 • Cinema Ranger
  Cinema Ranger19.10.2019 21:17Astonishing X-Men #01: Nadaní
  Vím, četl jsem již UKK, ale kamarád si pořídil toto vydání a půjčil mi jej. Názor se nijak nezměnil, opět hodnotím 3 hvězdami.
 • mearez
  X-meni jsou značka, která mě snad nikdy nezklame. Whedon krásně navazuje na X-meny od Morrissona, dovolil bych si říct, že Whedon odstartoval mnohem lépe než Morrisson v New X-men a tempo drží prakticky celou knihu. V komiksu nejsou hluchá místa, až tedy na jedno oživění, které je překvapující, ale mě osobně jakékoliv oživení komiksových postav vždycky neskutečne štve (až tedy na Buckyho a Captaina Americu v Avengers #4). Zápletka se mi líbí, Nick Fury se mi líbí, postav yjsou skvěle napsaný, opravdu scénáristicky se jedná o skvělý kousek.
  Kresba ovšem vázne. Cassaday vůbec nejde do detailů, všechno působí sterilně a hlavně místy chybí nějáké propracovanější pozadí.
  Jedná se o naprosto skvěle napsaný, ale hůře nakreslený komiks, který má skvělé tempo. Pro fandy X-menů naprostá povinnost. Za mě 4*.
 • Cinema Ranger
 • Blackhand47XD
  Tenhle komiks mne nikdy nebral tolik jako ostatní. Sice se tu řeší otázky osobnosti apod., ale to jaksi nestačilo k tomu, aby mne komiks zaujal.
 • Darth Raelchi
  Po přečtení Impéria od Morrisona šel tento komiks a následné pokračování na spodní příčku. Každopádně to je jen takové drobné soupeření. Přitom je tento komiks fakt umě napsaný a i pěkně nakreslený. X-meni ze 60. let v moderním pojetí, resp. X-meni ze 70. let také. Proč ne a Wolverine tak skvěle hláškuje, já ho očuchal.... Boží.
 • tom99
  Jeden z nejlepších X-Menovských komiksů, který jsem zde četl. Oceňuji zde především Josse Whedona, který si dokázal poradit s celou řadou postav, ukočírovat je, využít jejich předností a skvěle je zakomponovat do příběhu. Wolverine, Cyclops, Emma Frost. Všechno to jsou postavy, které jsou přesně takové jako z animovaného seriálu z konce 20. století. Líbí se mi i myšlenka, že lidi X-Meny moc nemusí, zatímco jiné superhrdiny žerou.
 • S4TW
  Moje první komiksová kniha kterou jsem četl a byl jsem nadšený. Příběh super, akorát takový trochu u X-Men ohraný, ale pořád funkční. Jinak záporák super! Wolverine vs Cyclop mě také bavili. Grafika úchvatná.
 • trudoš
  Joss Whedon jednoduše a doslova válí. X-Meni jsou v jeho rukou postavy veskrze lidské, tak jak to jen od superhrdinů můžete chtít. Zároveň však není ubráno na akčnosti zápletky, vtipných hláškách, osudových rozhodnutích a emocích toho nejčistšího charakteru. Prostě boží.
  Jediná škoda je, že jde o střípek z univerza, které jako obyčejný smrtelník mluvící pouze mateřštinou nikdy neodhalím v plné nádheře. Tím pádem jsou pro mě narážky na věci minulé či hrozby do budoucna jen házení perel sviním. Nedokážu je ocenit, jsem schopen chápat jen to, co se mi odehrává aktuálně před očima. Naštěstí nakladatel čtenáři v kratičkém prologu vysvětlí ty nejzákladnější události, týkající se X-Menů a především děje, který bude vzápětí následovat. A protože Joss Whedon pracuje takříkajíc s čistým štítem (tedy staví X-Meny znovu na nohy), je zápletka všehovšudy konzistentní.
  PS: Zase jednou se mi potvrdilo, že Wolverine je jednoznačně nejlepší superhrdina. Hned po Batmanovi, samozřejmě.
 • jh666
  Joss Whedon mi opět potvrdil svou genialtu. Tenhle komiks je boží svým břitkým humorem a je podtržený velmi pěknou kresbou. Navíc ve složení týmu nechybí tři moji nejoblíbenější mutanti (Wolverine, Shadowcat a Beast), takže super. Jen Cyclopse mohl vynechat.
 • firesnake
  Sice nejsou X-Meni mí oblíbení hrdinové, ale i tak to celkem šlo.
 • Xeelee
  Stejně X-meny nikdy nebudou mít rádi. Ale pokus dobrej.
 • mr.des
  Tak tohle me velmi bavilo. Davam 90%.
 • sedw
  Velmi příjemné čtení a kresba, v podstatě můj druhý pořádný komiks a velmi jsem se bavil. Tehdy před rokem bych tomu asi dal 5*, po tom, co jsem něco načetl už ne, ale pořád se jedná o velmi solidní 4* a kéž bychom se dočkali někdy dovydání zbytku tohoto runu.
 • luky.kuky10
  Musim rict ze po druhem precteni me pribeh dostal daleko vic. Souboj beasta s wolverinem byl luxusni a comics je cely hodne akcni. Super je i vystup Furyho. Colossus je borec! Nadherna je kresba, a ikdyz je jednoducha, skvele se na ni diva. Za nedlouho vyjde pokracovani - uz aby to bylo:)
 • Murphy722
  Ale jo, šlapačka dobrá! Whedon už dokázal na Avengerech jak se to dělá. Čili čas strávený nad stránkami ubíhá velice rychle. Nečetl jsem si, nebo nevím jestli tato idea byla vměstnána do X-menů First Class, jak si Hank hraje na ne-X-mena a aplikuje si serum. Jak je vidno Scottík, si nedá s Jean pokoj a tak vytáčí Emmu do běla, ale jí to k diamantu sluší. Oblíbená postava celého děje pro mne je bezpochyby Dr. Hank McCoy. Beast rocks!
 • Saiffer
  Neviem ako to Joss Whedon robi, ale kvalita jeho scénarov funguje jak vo filme (Avengers) tak v seriáloch (Buffy, Firefly, Angel, Dollhouse) no a teraz vidím, že i v komiksoch. Dajte mu postavy s históriou (alebo dosť času aby ju vytvoril) a on z nich vyžmýka aj to, čo ony samé netušili, že v sebe majú. Asi to bude tým, že vždy dodrží 5 základných pravidiel:

  1. Emócie fungujú.
  2. Hlášky sú vtipné.
  3. Postavy majú svoju povahu, motivácie a tým hĺbku.
  4. Vyhýba sa klišé.
  5. Vždy chce daným príbehom alebo situáciou niečo povedať. Inými slovami, všetko tam má svoj zmysel.

  Najlepší X-meni čo som doteraz čítal. Parádna, moderná kresba je už len čerešnička na torte.
 • Walome
  Na to, že jsou to xmeni, je to poměrně vydařený komiks s příběhem, který se sice neobejde bez z mrtvýchvstání, ale má "hlavu a patu".
 • formi123.
  No co na to říct kresba mě moc nezaujala,ale příběh na jedničku.Ale jestli někdo ještě nemáte a uvažujete o koupi x-meny-Nadaní tak si je určitě kupte,to že mě kresba nezaujala přece neznamená,že se vám to nebude líbit :))
 • kaylin
  Když chcete mainstreamový komiks, tohle je přesně to, co si pod ním představit. Spolu s komiksem "The Incredible Hulk: Tiché výkřiky" je to další komiks, který skvěle spojuje zábavu i příběh, který má smysl. V tomhle případě je ale pravda, že mě příběh zase tolik nedostal. Podle toho také hodnocení. Kresba je modernější, než v případě Dale Keowna, ale scénář Petera Davida mě bavil mnohem víc. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/05/34-ultimatni-komiksovy-komplet-36.html
 • karel
  Je to podle mě běžný superhrdinský balast, pár hlášek a vtipnch narážek, kresba profesionální. Neni to můj typ obrázkového čtiva - chybí mi dlouhodobý kontext obdobného typu komixu abych mohl říct že to je super paráda.
 • erik
  Astonishing X-Men v podaní Jossa Whedona prišli do doby, kedy sa to crossovermi a kadejakými eventmi len tak hemžilo, nuž osekanie zostavy na minimum a spustenie príbehov, ktoré na to okolo zvysoka kašľali, pôsobilo sviežo. To píšem preto, lebo chápem nadšenie znalých a čudovanie sa tých druhých.

  Príbeh o nájdení lieku je podaný prehľadne, X-Meni hláškujú, bijú sa (väčšinou navzájom) a snažia sa presvedčiť davy, že sú vlastne fajn. Keďže hlavné udalosti, ktoré sa v príbehu odohrávajú, majú úplne iný význam pre toho, kto čítal všetkých dvadsaťštyri dielov i s giant-size špeciálom, ťažko sa mi to hodnotí. Je to rozbeh, príjemný, ale zasa nič extra (poznám mraky lepších X-menovských príbehov a to dokonca aj zo súčasnosti, napr. komplet rada Wolverine & The X-Men). Cassaday ma nebaví, rozlíšiť medzi sebou podľa tváre Cyclopsa a Colossusa prakticky nejde (a to neskôr Summers zhodí škuľky a je to úplné peklo), o pozadiach už písali iní, na zadok z nich nikto nespadne.

  Ale je to fajn a bude lepšie, Whedon sa rozhodne v záplave Austenov, Fractionov a Brubakerov vyníma ako cadillac v cigánskej osade (však sa u X-Menov dlho neohrial).

  Vydanie sa mi pozdáva, jemne zvlnené stránky a zlé uvedenie pôvodných zošitov na tom nič nezmení.
 • Syndrom
  Kresba by mohla být nápaditější (pozadí jsou vážně neuvěřitelně fádní i na mainstreamové standardy), ale skvělé ironické a upřímné dialogy komiks vyvažují. Relativně dobrý příběh pak ke konci trochu brzdí příliš dějových linií a obecně nedostatečně propracovaná dramaturgie. Whedon byl vždycky hlavně kecka než strůjce vizuální řeči a tak si dává prioritně záležet na civilních problémech postav než na epice. Samotné charaktery pak tvoří jádro celé jeho tvorby (genezi tohoto jádra můžeme přičíst zálibě v superhrdinských komiksech a seriálové scenáristice), ovšem oproti Moorovi, který z nich také těží, se vydal bipolárně odlišnou cestou. Tedy oproti složité vnitřní psychologii superhrdinských postav nasazuje vztahy, vztahy, vztahy a nadsázku.
 • Hannibal92
  Za ty prachy samozřejmě luxus, ale jinak mě moc nezaujal. Komiksové x-meny nijak extra nemiluju a příběh mě nijak extra neoslovil. Ani tak ale nákupu rozhodně nelituju
 • Kaluž
  „Nastal čas, abychom si získali veřejnost, co, Summersi?“
  „Musíme udělat mnohem víc, Logane. Musíme ji ohromit.“

  Vypadá to, že plán se vydařil. Většina komiksového národa byla opravdu ohromena a vzala trafiky útokem. A to bych se nesměl označovat za fandu do komiksů, kdybych také ždibíček neokusil.

  Podobně jako komentátor Killingjoke jsem si prostudoval marvelovský The Ultimate Graphic Novel Collection seznam a dopředu vyzobal relativně zajímavé kousky k přečtení. Vybíral jsem spíše podle autorů jednotlivých děl. Nebudu vám nic nalhávat, marvelovské universum nemám nijak zvlášť zmapované, komiksy, ve kterých se to barevnými okostýmovanými superhrdiny jen hemží čtu zřídkakdy a když už se dostanu k nějaké té superhrdinské události, tak většinou z konkurenční stáje vydavatelství DC. Tamnější hrdinové jsou mi prostě více sympatičtější, temnější (mrk, mrk). Ale prioritním hlediskem výběru je vždy autor scénáře a kresby, nikoliv vydavatelský dům nebo protagonista. Takže kdyby Alan Moore napsal scénář komiksu, ve kterém létající Adolf Hitler ve spandexu pročesává Evropu a vraždí tisíce židovských dětí, možná by to stálo za přečtení (nebo alespoň přemýšlení, zda se Moore už totálně nezcvoknul). Jedinou vyjímkou porušující toto kritérium jsou komiksy se Spider-Manem. Ne, že bych proti němu něco měl, postava je to zajímavá a občas i zábavná, ale neskutečně mě sere Peter Parker.

  Mezi zakroužkovanými tituly se tak objevují díla pánů Whedona, Bendise, Millera, Busieka, Kirkmana, Gaimana nebo Millara. Ultimátní komiksovou premiéru si u mě tedy odbyl právě Whedon a jeho Kuledrásající X-Meni (volný překlad). Někteří se tady zmiňujete o jedněch z nejlepších X-Menů, které jste kdy četli. Teď jen nevím, zda jste jich četli málo a nemáte přehled nebo jsou všechny tak průměrné a plytké. Nebudu se v tom sáhodlouze nimrat (úvod už je natažený až hanba), tohle mi zkrátka nesedlo. Dějově bych to ještě zařadil někam k mainstreamovému průměru (takových komiksů jsou celá kvanta), ale nad ošklivě vyprázdněnou kresbou bez kulis se mi už otevírá žabikuch v kapse. Cassaday je celkem svéráz a na jeho obrázky je nutné být správně naladěn, protože tenhle maník kreslit umí (viz Planetary). V příběhu vidím nějaké styčné plochy s filmovou adaptací (léčba mutantů), u té jsem se však bavil o poznání více (možná i proto, že se tam Logan nenavlíká do žlutého kostýmku).

  Trošku mě zarazilo vysoké hodnocení místních veteránů (u mladších mě to ani tak nepřekvapuje, zdravím Hanka McKroje), já tam ty kvality nevidím. Na druhou stranu, můj verdikt klidně berte s rezervou, týmovky se superhrdiny nejsou mým denním šálkem brokolicového vývaru. I přes řadu výhrad si pokračování nejspíš nenechám ujít, už kvůli tomu, že Emma Frostová je zákeřná žárlivá svině a jsem zvědav, zda s ní někdo vytře podlahu.

  „Jsme bouchači! Kanci a zabijáci, nemám pravdu?“
  „Vole, jo!“
  „Sem s muťáky!“
  „Vole, jo!“
 • Kocour
  Tak jsem si pořídil tothleto Nadání, ale jen co jsem knihu celej natěšenej otevřel na první straně, tak se ukázalo, že už jsem to četl! Jenže jako Astonishing X-Men #1 - proto mi název Nadání nic neříkal... Nevadí, přečetl jsem si to znovu v překladu J. Pavlovského. Příběh je super. Mám dojem, že lék na mutantský gen je taková opakující se stálice x-meního světa, ale to nevadí, doktorka Kavita Rao je skvěle napsaná, trochu problematičtější mi přišel mimozemšťan Ord, který tady vystupuje asi jen proto, že v dalších číslech bude mít významnou úlohu, jenže tady působí tak trochu mimo... Postava Kitty Pryde využita naprosto dokonale - nezbývá, než se těšit na pokračování...
 • J.Connor
  Za 99,- to nesnese srovnání ani kritiku, ale i jinak je to fajn oddechovka.
 • Const.ex
  Dlouho jsem Astonishing X-Men odkládal a musím si bohužel poděkovat, že jsem si je nepořídil sešitově z US. Protože mě teda Joss dost zklamal. Čekal jsem víc. Mnohem víc :-(
 • Luigi
  Příběhově mě X-meni bavili víc jak Spidey. Cena 100 Kč a nějaké ty bonusy byly stále velkým lákadlem!
  Děj byl celkem zajímavý: Byl nalezen lék na zbavení mutantů svých schopností a souboj X-meni vs. Ord (nějaký týpek z vesmíru). Už se těším, až budu vlastníkem všech 60ti komiksů...bude to moc pěkná ozdoba pro můj pokoj!
 • KLAUN_DOMINANT
  Joss Whedon umí. Tohle jsou hodně dobří X-meni. Navíc je tam znát Whedonův humor a párkrát jsem se nějaké hlášce fakt zasmál a dalo mi to vzpomenout na doby Buffy .o) Navíc opět medailonek, historie x-menů, obálky a vůbec takový ty blbůstky kolem který já prostě můžu.
  Jestli jsem původně byť i jen jednu jedinou sekundu pochyboval jestli si budu pravidelně tohle kupovat, tak teď už nepochybuji. Až cena skočí na 200,- furt to bude komiks v pevné vazbě který jinak ostatní vydavatelství prodávají průměrně za dvojnásobek ceny. Až to bude všechno, tak to bude v poličce vypadat moooc pěkně...
 • Josh
  Za 99kč jde pořád o výbornou koupi, ale už jsem z toho nebyl až tak na větvi, jako v případě Spider-Mana, takže tentokrát za 4 hvězdy.

  Moc se mi líbil přehlednej styl vyprávění a kresby. Jako kdybyste sledovali plátno v kině - jednotlivý okýnka jsou obdelníky podobných rozměrů, plynule na sebe navazujou, působí to elegantně. Pozornost tvůrců je zaměřená hlavně na postavy, spíš než detailní prostředí tak nadchne vystihnutí i tý sebenepatrnější emoce. A že jich tam bude.

  Téma je nadčasový - objeví se lék a může zbavit mutanty odlišností, kvůli kterým si na ně ostatní ukazujou. Protože zdaleka ne všichni z nich mají "cool" mutace. Navíc ani samotný X-Meni tu nejsou žádnou oslavovanou partou.
  Věřim, že po takový vakcíně touží i řada normálních lidí v našem světě (realitě, dimenzi, nebo jak to místo, kde trčímě, chcete nazývat:)) ).

  Příběhu nechybí vtip ani akce, byť někdy trochu uměle vyvolávaná i mezi členy týmu (tzn. Wolverine vs. kdokoliv na ráně:)) ). Co ale schází je pořádnej záporák. Ord se sice tváří jako největší badass, ale ve finále je spíš tím štěkajícím psem.

  Otevřenej konec naštve, ale pak potěší vědomí, že se v rámci Ultimátního kompletu dočkáme pokračování.

  A snad už na nezvlněnym papíru:P
 • Matyeos
  Opět skvělé počtení, ale už jsem tomuto číslu nepropadl tak, jako prvnímu. Jsem moc zvědavý na další! :-)
 • Killingjoke
  Když jsem se před sklonkem roku dozvěděl, že u nás bude vycházet tzv. „Ultimátní komiksový komplet“ na okamžik jsem začal řešit dilema, zda začít kupovat všech šedesát knih, které mají v rámci UKK vyjít. Postavil jsem si pro (zajímavé počiny marvelovské historie) a proti (výsek, a často torzo delších sérií). Rozhodovacích veličin bylo více, ale nakonec jsem dospěl k závěru, že i přesto že považuji UKK za chvályhodný projekt není tak zcela určen mně a rozhodl jsem se, že si vyberu pár, svému srdci a vkusu nejbližších kousků jako jsou příběhy Daredevila.

  Abych však nekupoval zajíce v pytli, rozhodl jsem se na zkoušku koupit první díl Astonishing X-Men od Josse Whedona, o kterém jsem slyšel ze všech stran jen samou chválu. A nelituju, příběh je to hodně dobrý a napínavý. Dostáváme se na pomyslně nový počátek X-Menů, kteří svým počínáním chtějí lidem dokázat, že jsou tady proto, aby je chránili. Protivníkem jim je mimozemšťan Ord, sérum hubící mutantní gen, ale hlavně vlastní neshody a otázky priorit. Postavy působí plasticky a každá má svůj vyvážený prostor. Příběh je podpořen výbornou a k superhrdinskému komiksu vhodnou kresbou Johna Cassadaye, je to prostě typický mainstream.

  Několik slov k provedení. Pevná vazba, lesklý papír (občas se však objevuje výtka, že je zvlněný, v mém výtisku to není však nic tragického), ostré barvy. Součástí jsou krátké článečky upřesňující předchozí historii, medailonky autora, vysvětlení některých pojmů ze světa X-Men. Prostě něco, co je skvělé pro čtenáře, který se podobně jako já setkává se sérií Astonishing X-Men zcela poprvé. Hřbet všech šedesáti knih by měl tvořit jakési obrazové dioráma s nejznámějšími postavami Marvelu, což může byt pro pravidelného kupujícího všech čísel velmi pěkné na pohled v knihovně a znamenat určitý bonus. Já, který hodlám koupit jen pár knih, bych namísto obrázku na hřbetě uvítal raději klasicky název a autora. Preferován je zájem těch, kteří budou sbírat komplet a to chápu.

  Na závěr bych rád uvedl, že považuji UKK za vcelku zajímavý projekt, který byl v počátku doprovázen trošku kontroverzním průzkumem trhu. Když nic jiného, třeba dokáže nalákat nové čtenáře, nebo vyvolá velkou poptávku po některé z představovaných sérií, kterou pak možná někdo vydá kompletně. To vše však ukáže čas a já tak UKK držím palce.
 • brkowycz
  Opravdu slušná záležitost, Whedon zřejmě umí. Zaměřuje se především na postavy, ale takovým zábavnějším způsobem. K nějakým vážnějším bitkám tam nedochází, spíš k takovému tomu žvatlání, ale není to stejně zbytečné mletí pyskem, kterým trpěl Preacher. Kresba je taky famózní, celkově parádní záležitost a ne jen proto, že by to stálo 99kč ;)
 • Fry
  Pomalu, ale jistě se začíná "Ultimátní komiksový komplet" stávat čím dál lepší! Doufám, že další kniha nezklame!

  A těď něco málo k příběhu: Profesor X opustil školu a nechal ji řídit Cyclopsem (Scotem) a jeho "přítelkyní" Emmou Frost (Bývalý padouch)! No a právě v tuto chvíli se na školu vrací Kitty Pride (Shadowcat), aby mohla učit nové mutanty! Ale co by člověk nechtěl, hned budou mít X-meni úkol, a to zastavit Orda z jiné planety a vypořádat se s tím, že byl nalezen lék, díky kterému se mutanti mohou zbavit svých schopností! Wolverine, Cyclops, Emma Frost, Kitty Pride a Mc Croy to nebudou mít lehké!
 • Oompa Loompa
  jo ho hooo...hodně velká pecka za 99,-...slupnul jsem to naráz, prostě žůžo labůžo...a teď nesnesitelných 14 dní čekání na další číslo...
 • ikshorm
  Souhlasím s Lightem. V New X-Men i v tomhle mě neskutečně baví Emma Frost, proto se budu muset pídit po tom, co má na konci za lubem.

  Seznam trafik na Komiksáriu byl trochu zavádějící - u každé byly dvě adresy. První a čtvrtý díl mi dovezli kolegové z Pardubického nádraží (díky, brkowycz, že na mě zbylo ;) ) a druhý a třetí odněkud ze Zlína.

  MJ - těžko bude nakladatel dělat reklamu průzkumu trhu, který byl zřejmě namířený na zjištění poptávky v menších aglomeracích. To, že si pak komunita jednotlivé svazky shání po všech čertech, nebo rozprodává na aukru, ale výsledky dost zkreslí, takže jsem zvědavý, jestli se to příští rok rozjede nebo ne, případně jak dlouho to vydrží.
 • Light
  Nejlepší česky vydaní X-meni, nechápu proč po téhle sérii ještě nikdo nesáhl :)
65116402
 • erik
  Jasné, rebríčky sú jedna vec, osobný vkus iná. Ja mám rád mierne naivnú klasiku, zábavu... Preto ma baví Wolverine and the X-Men, čo je čistá humoreska. Alebo akčný superhrdinský mainstream bez nejakých piplačiek s charaktermi (napr. Messiah Complex, Second Coming). A hlavne minulosť (napr. Age of Apocalypse), nedávno vydané komiksové legendy od Netopejra ponúkajú tisíckrát lepšie príbehy (Proteus, Hellfire Club, Dark Phoenix) ako celý Wheddon. Tým netvrdím, že je tento Astonishing zlý, naopak, je ľahký a príjemný, navyše, parádne graduje. Zo súčasných by som rozhodne vybral ešte Careyho X-Men Legacy zaoberajúci sa X-Necroshou, nie je to bomba, ale rozhodne ma baví Proteus, čo sa o Ordovi povedať nedá (ale zasa Danger je skvelá). Aby som sa pridlho nevykecával, rebríčky si rád pozriem, ale výpovednú hodnotu majú rovnakú ako prehlásenia nositeľov všetkých vierovyznaní. No a čo, že ich je niekoľko sto miliónov. :)
 • Azalin
  erik: Současné X-Menovské příběhy znám, ale žádnej lepší mě fakt nenapadá, a to ani Wolverine & The X-Men. Zatímco Whedonův run je vždycky mezi prvními, když si vygoogluješ "Best X-Men run ever" a podobně (a tyhle žebříčky jistě sestavují mnohem znalejší lidé než my), dost pochybuju o tom, že se do těch žebříčků dostaně něco ze současnosti..
 • erik
  Keďže sa mi knižky zatiaľ pekne kopia v Čechách a prvú várku mi donesú až o nejaké dva týždne, nebudem recenzovať, ale súhlasím, že prvý diel Astonishing X-Men je skôr pomalým rozbehom, ono to začne mať grády až v druhej knihe a skvelo to graduje až dokonca, ktorý však v tejto sérii nevýjde. A kresba ma vôbec nenadchla, to Bianchi s Ellisom sa na sérii vizuálne vyblbli podstatne viac.
 • Const.ex
  felis: Protože jsem se na to X-let těšil. A mělo to být prostě jasných 5*, takže 4* jsou v tomto případě velkým zklamáním. Neříkám, že to neprojdu ještě jednou a nesnížím to na 3*, protože i to je bohužel možné... no a pak už to číst radši nebudu vůbec, abych se k těm dvěma hvězdám nakonec nedostal :-(
 • Azalin
  Const.ex: Jojo, Second Coming je super, to zase jo.. :)
 • felis
  Const.ex: Nehledej v tom nic osobního, ale podle komentáře bych nečekal víc, jak dvě hvězdy. Proč čtyři?
 • Const.ex
  Azalin: Právě naopak. X-meni jsou pro mě "srdcovka", ale tady mě Whedon úplně minul. Jen co jsem otočil poslední stránku, tak jsem zklamaně musel usoudit, že opravdu nevím, v čem je těchto šest sešitů lepších, než jiné a zajímavější X-men příběhy. Second Coming to prostě není :-D
 • Azalin
  Const.ex: Fakt jo? Tak to asi nebudou X-Meni pro tebe, protože lepší jsem nikdy nečetl. Jak scénář tak kresba je, samozřejmě pouze dle mého subjektivního názoru, to nejlepší, co se kdy v X-Menech objevilo. Ono je to asi i tím, že ti Whedonovi přímo navazují na konec Morrissonova runu, kterej se u nás bohužel nedovydával..
 • erik
  Lenny - ale asi to nezistili, keď sa účelnosť prejavila štýlom - napíšem na komiksárium. Každopádne držím palce tomu, kto to bude vyhodnocovať, aby "objektívne" vyvodil úspech a začalo to vychádzať normálne.
 • Lenny
  K_D: Nechápeš, že ve velkých městech se to neprodává účelně? Potřebují zjistit, zda to půjde na odbyt i ve v těch menších.
 • MindReader
  Azalin: Jenže Radek Komiksák to chtěl sehnat do prodeje ve svém shopu, nechtěl jenom výtisk do sbírky. Sehnat to opravdu nebylo tak těžké, prakticky stačilo jít na komiksárium a napsat svůj email, jako jsem to udělal já (a měl jsem to za prodejní cenu + poštovné)
 • KLAUN_DOMINANT
  Tady jasnej souhlas s Erikem a Azalinem (vlezdoprdelka Klauníček) ale sehnat to fakt neni prdel a nemůžu pokusy talošů či francouzů (nechce se mi hledat odkud jsou) nazvat jinak než demencí. Takhle zjistěj totální hovno, protože to neni k sehnání ve větších městech. Krapet nechápu to zastávání od MB...
 • Azalin
  Jo a mimochodem, stejně to nesehnal, pokud vím.. ;-)
 • Azalin
  LOL, tak to jsem se po ránu pobavil u příspěvku od MB. Doufám, že si to přečte i Radek Komiksák, který mi říkal, kolik času a úsilí (telefonátů, SMS...) věnoval, tomu, aby "to dokázal sehnat". No zřejmě čtenáři komiksů mají v hlavách něco jiného než mozkové buňky, jinak si to nedovedu vysvětli. Tak si zase milý MB odejdi diskutovat se sobě rovnými a "nedržkuj" tady...
 • erik
  Ospravedlňujem sa každému, komu som stúpil na otlak, zvlášť študentom marketingovej komunikácie, Talianom, Francúzom, čitateľom Transformers Prime a osemročným trollom, ktorým kazím dobrú povesť. Nabudúce sa budem venovať tomu, čo mi ide najlepšie - nemesisovaniu kvalitných komiksov, aby sa v tejto neprehľadnej džungli dali kúpiť. V neposlednom rade ďakujem MB, že moje písanie dokáže efektívne využívať pre svoje blaho, čo mu prajem a teší ma to. Nech sa darí.
 • MB
  Spíš bych řekl, že každý jedinec s aspoň jednou mozkovou buňkou si to dokázal sehnat. Co se týče průzkumu, možná by bylo na místě si uvědomit, že něco, co funguje v zemi, kde je comics oblíbený, asi nebude fungovat u nás. Proč bych se měl na nějaké Francouzy/Italy zlobit, když zkoušejí, jestli už se u nás comicsům daří? Jak mají vědět, že zatím je u nás kupuje jen pět a půl nerdů? A na rovinu, pokud míní držet tu neskutečně nízkou cenu, čili chtějí prodat vysoký náklad, je tento druh průzkumu poměrně pochopitelný.
  Vlastně se tomu bezduchému držkování erika ani nedivím, je to taková moje místní nemesis, stále se nemůžu rozhodnout, jestli má osm let nebo je prostě jen troll. Jediné, čím si mohu být jistý, je fakt, že když něco napíše, nedává to smysl a pokud dá něčemu nízké hodnocení, je to zárukou kvality, za což mu děkuji a rozhodně si míním do budoucna zakoupit cokoliv, čemu dá tři hvězdy a méně.

  P.S.: Místa dodání "nezašifrovala" fandovská stránka, ale distribuční společnost Mediaprint Kappa. ale to už je asi pro některé jedince příliš složité na pochopení.
 • erik
  Ono sa dalo predpokladať aj iné vyústenie ako tento zvrhnutý stav? Každý jedinec s jednou funkčnou mozgovou bunkou musel prísť na to, že takýto prieskum je kravina. Bez reklamy (jedna navýsosť fandovská stránka čosi napíše a zašifruje miesta dostatia, to už mi je ale "široká" verejnosť), bez distribúcie a bez nádeje, že si to niekto kúpi inde ako cez e-burzu potom, čo to vykúpia ziskuchtivci a zvyšok si rozdajú vydavatelia do "raritnej" súkromnej zbierky... Vlastne, áno, nečudoval by som sa, keby sa to ako vhodná "metóda" vyučovalo na marketingovej komunikácii. Ostáva mi dúfať, že to napokon predsa len bude úspešné, marvelovských superhrdinov nie je nikdy dosť.
 • Lenny
  matrosh: Proč by je měli lidi posílat do prdele? Vždyť to od počátku bylo (alespoň na komiksáriu) hlášeno jako průzkum s tím, že pokud se to chytne tak vyjde celá ta řada 50ti nebo kolika knih. Že za to někdo dá litr a víc je jen jeho blbost... (pokud mi nevěříš, tak http://www.komiksarium.cz/index.php/2012/09/seznam-mist-kde-najdete-ultimatni-komiksovy-komplet-zatim-je-to-jen-test-trhu/ a svědčí o tom i ta zpráva ve čtvrtém díle).

  Nicméně s tebou souhlasím, že se jim to zvrhlo
 • matrosh
  Lenny: průzkum trhu je to docela na hovno :/ Já to nakonec sehnal pod rukou za čtyřnásobek ceny. a řeknu ti, že jediné co tohle zkoumá je kolik chytráku se na tom dokáže nabalit a nic z toho nepůjde do ruky distributorovi. A pokud to ten za rok vydá normálně tak je každej pošle do prdele stejně jako Comics Centrum když dali své knihy do Levných knih. a to nemluvim o Avengerech, kteří jdou z ručky do ručky a každej přihodí kilo na ceně. Mělo by to smysl, kdyby to byla široká distribuce do celý republiky a pak nasadit normalní cenu u třetího titulu, ale průzkum trhu v pardubicích?!? :D se nenech vysmát. Jediná další varianta co mě napadá je, že nemají práva.
 • MJ
  Když se podíváte na wikipedii, tak v GB se tyto knihy prodávají docela dlouho a stále vycházejí. U nás to pohřbila nulová reklama a snad ještě horší distribuce. Nechápu, proč to není k sehnání ve velkých městech, ale např. Soběslav /JČ/ není problém:-) úsměvné.
  TO KAPIS: tak jistě, že se z toho stane bussines, první knihu/pro mě nezajímavého spider mana/ jsem prodal za 1.099,- tj. zisk 1.050,- a to bych byl blbej neprodat, když me SM nezajímá a někdo je ochotný ty peníze za to dát.
 • brkowycz
  V Pardubicích jsem to viděl na nádraží v trafice na vlastní oči :) Ale nekoupil, superhero comicsy mě zase tolik neberou.
 • Kapis
  Nebuďte rozladěni, podle seznamu na komiksáriu jsme to chtěli s Kalužem koupit v Ostravě a buď ty trafiky na těch místech vůbec neexistují nebo o této sérii vůbec neslyšeli. Já bych si teda rozhodně tyhle první díly za tu cenu koupil už jen ze sběratelského hlediska, ale bohužel, nebylo to možné bez toho, abych jezdil kdovíkde po republice, abych dosahoval stejného výsledku (tedy žádného;-)). Takže kašlu na to. Myslím, že ten "průzkum" jim je tím pádem dost k hovnu a nezjistí jestli by to lidi kupovali, když tito nemají možnost to koupit. No nic, na aukru to určitě frikulíni zachvíli rozjedou se startovačkou 999Kč jako "RARITA" :-D
 • mart.in
  Stejně ale škoda, že nezkoumaj trh v Praze:o).
 • Lenny
  Ale vždyť je to jen průzkum trhu - pokud se to chytí, vyjde to příští rok po celé ČR.
  Jinak souhlas, X-Meni jsou to parádní
 • Azalin
  erik: Jsem na tom naštěstí stejně, jinak by mě to hodně štvalo, tohle jsou nejlepší X-Meni, které jsem kdy četl..
 • erik
  Ja dúfam, že vzhľadom na nedostupnosť, ktorú pripisujem snahe vydavateľa o vyrobenie si exkluzívneho prírastku do vlastnej zbierky, aby mohol neskôr machrovať, to raz vydá napríklad Crew a dostane sa to ku všetkým. Ešte šťastie, že to mám knižne v origináli a nemusím sa zožierať, o čo som prišiel.
 • matrosh
  tak tohle mě fakt sere, že to nemůžu nikde sehnat, ti distributoři jsou fakt padlí na hlavu :/
Četl/a (179)
2scha, 81splinter, Abbott, adevr, ADM1, Al0f0k, Alikkk, ArmadOon, Ash Pointak, Azik2586, Babany, Bart, Blackhand47XD, Bronn, Caiiiczech, calvin10, CaptainMarty, Carnage, Cemino, Chaolinek, chuckboris, Cinema Ranger, CJFlip, ConanVJ, Const.ex, Craxx, cyboy, D.K.Logic, dajik, Darth Raelchi, davidek, Davidos402, Deckard, Doly, Doncek4321, Don_Canagliume, Doppelganger, DracoAn, duri, Elnie, emanek, erik, ertefol, fifas, Filik, Final, Fives, flipflop, Fox01, Fry, gezic, Giskard, Glumal, Golem, guseppe, Gustik5, hellblazer, hicks, Houbař, hromotlk, hypermlok, invape, Ivan Kucera, J.Connor, Jabba, Jack, James, james dixon, jankie, Jay-jay, jh666, Jimbeam90, jiskra, Joshua_T, Kaaos, Kadin, kallenved, Kaluž, kaylin, KdG, Keno, Kil-Khal, Killingjoke, Knowho/Wullcann38, Knuckless, Kocour, Kokuun, Lachvos, lantan1, Le Porello, Librarian, Light, Lord Baltimore, Loxin, luky.kuky10, Madmax, Magi621, maravenger, Mariohurbanek, mart.in, Mates17, Matthew, matty87, mearez, MEGA, Mercurio, MignolaMoore, mineralk, MonsterGyre, monte walsh, moris.cz, Moyek, mozzu, Mr.Filch, mstefl, namdnas, Nexis, Norri, oleav, Olesh, onfr300, Onkel 1928, Paldini, PatrikTheMighty, pearlxjam, perak, Petr, petrSF, PH79, PrastenejCitron, punisher, raenius, raimi, RaptoR, Rinter, robertsedmik, roswelll, RudyRod, S313, S4TW, sala, samuelo12, Schramm, sedw, SekyCZ, seneke, Shin, SHORTY, Shpeckk, Sir_Pete, slavik38, Spike, start05, SteveCZ, Strokes, Symbi, t0mas, terrordemon, the.kasztan, TheDoctor, tom99, Tony TwoDee, trudoš, tukak, Tyfus, TZcomics, Ukko, Václav Mikula, vishnar, vita, vrazdinek, Walome, xflori01, yardaformi, Yefery, Zbysek2410, Zdendy, ZeznikoslavCZ, zlejzmrd
(485)
-spacilost-, 10milda, 2scha, 7eleven, 81splinter, Abbott, Abe, adam.ra, adevr, ADM1, Aerchel, Agent24, Agiru, Al0f0k, Alex Bishop, Alfi, Alfonzo, Alfray, AlienDr, Alikkk, andik007, ArmadOon, asgardpepa, Ash Pointak, AwatarDK, Azbest, Azik2586, Babany, Baffman, Bart, barydave, batoo, bboorreekk, beanek, Bellatrix, Bezvliv, Birgi, Blackhand47XD, blackJag, Blair, bmc75, bobo666_2005, Braindead, brkowycz, bronxik, burzum, bzklmnf, Caiiiczech, calvin10, calviti, camper, CaptainMarty, Carnage, Cassidy, Cemino, Chaolinek, Charlie1203, chuckboris, Cody, ConanVJ, Const.ex, CoupeC, Cr4sh, Craxx, Crics, CSE_AC/DC, cybern, cyboy, dajik, Dali, DAN478, daniel.cermak, DankoKonik, davidek, Davidos402, davidrynes, DAxik, dbar, Deckard, deefha, delta11, Denis1996, dhrotek, Dinik, disclose, discovery, DoctorWho, Doncek4321, Don_Canagliume, doophy, Doppelganger, Dov, DracoAn, dracula, Drbo Jebo, Drekorian, dr_benway, duri, Durvi, dvoracekpetr1, Dzoglik, Ejdý, Elhonzo , eliera, Elnie, emanek, Erich, erik, ertefol, fanik, fel68, felda, felis, fifas, filemon, Filik, Filip123, filosh, Final, firesnake, firesnake1, Fives, flipflop, folkemon77, Fox01, Fréza, Fry, Galaxy, Gamur, gezic, Gibby, Glumal, gobers, Golem, goodspeed, Grebenda, grinder, gruno, guseppe, Gustik5, hahahoho, Hamichal, Hannibal92, Hauzina, Hebled, hellblazer, herrman, hicks, hlavathor, Holmwood, holubdema, Honzin, horaczhlinska, Houbař, hovad2, Hrdina3333, hromotlk, Hulik, Hurvy, hypermlok, ikshorm, Indy, Infarkt, invape, iob, IV, J.Connor, J.T.honza, Jabba, Jack, Jack043, jackie, James, james dixon, jankie, jardoom, Jay-jay, jd., jedy357, jendavondra, Jerdas91, jerry67, Jestrab2, jh666, Jimbeam90, jirin, jiskra, jmenujiseradekbouril, joehot, johx, jones1240, José, Joshua_T, Kaaos, Kabukiman, KadetJaina, Kadin, kallenved, Kapis, Karel Sec, Kareru, karl173, kaylin, KdG, Kelt, kendor007, keNNoslaw, Keno, keyko, KINIMODUS, Kjon, KLAUN_DOMINANT, Knowho/Wullcann38, Knuckless, Kocour, Kokuun, kolik111, komik.sx, komiksák007, koniklec, konous, Kouzelnik7, kravak, Krenzi, kronoss, krupan, Krvavý Patejl, krvinka56, Kublaj, kucik, Kunden, Lachvos, ladynemesis, Landauer, Le Porello, Leland, Librarian, listr, Lobok257, Lord Baltimore, Lord_Arthas, Lucifer, Luigi, luky.kuky10, maara, macomix, Madmax, Magi621, Majkl, Malachias, malylada, mankoo, maravenger, Mariohurbanek, markic, marshalx, Marthy76, Martin Buchal, MartinV, Marvin, Matej-29, Mates17, Matio, matrosh, Matthew, matty87, Maty48, Matyeos, Mauzr, MB, mcezik, mcleek, meffis, MEGA, Mercurio, merhyx, mgeralt, Michael Jarkovský, MickeyStuma, MiDAZ, mikado, Mikei, MIKER65, MikeZ, mikki.maser, Mikko, Milo_Harwey, mimo_provoz, mineralk, mirror, misa, MJ, Mleako, moiqpiom, MonsterGyre, monte walsh, Montiseus, monty.cl, morbi, morbn, moris.cz, Moyek, MP, mr.des, Mr.Filch, mrsk, mstefl, mttra, myroslav, namdnas, NecRoman, Nexis, Niaz, Nightmare, noMster, Norri, novass, nx, o2t2, obitus, Odal , OldaB, oleav, Olesh, Ondraseeek, onfr300, Oompa Loompa, opytz, OwerLord, Pafnuc, pajo1919, Paldini, palo, Pán rostlin, Pandos11, pata, PatrikTheMighty, pavel, Pavouk01, pearlxjam, pechna, PeNNy, Pepares, peposek, Petr, petrSF, petrsimcik, PH79, Piros0013, Pjenkus, pk123x, podzimator, Poseidon1978, PrastenejCitron, Premek, pršiplášť, punisher, puolpm, pusta, Qee, Quintana, R3d, radek, Radkos, raenius, Raijin, Raikou, raimi, razielus, Remi LeBo, restepik, Rety, Ricarderon, RicHard. , Rickettsia, Rinter, robertsedmik, RodRoder, roswelll, Rowan, RudyRod, Rumburaq, S313, S4TW, Saiffer, saja, sala, Salien, samuelo12, Saran, SASAN_KING, Scaleo1, Schramm, sedw, SekyCZ, semi41, seneke, Shin, SHORTY, Shpeckk, shyANDROID, Sidi Santini, SirMinac, Sir_Pete, Sivič, Skot, Slaine, slavik38, sleepless, SmoothNCool, smrtihlav7, smtxx, Sněhurka, spagr, Spike, stanleystar, start05, stepan.tichy, SteveCZ, Strokes, strougy, suricattaontheway, Symbi, t0mas, T3ss, tacmud, Ted15, tertr556, the.kasztan, TheDoctor, TheoDread, TheWrecker, thorrg, Thurin, Tialster, tom99, Tomasino79, Tombal, Tomek, Tominos, Tommy Monaghan, tommybauch, TommyBOYER, tomned, tomntp, tondaa, Traum, trudoš, tukak, tulipstros, Tyfus, TZcomics, Ukko, Václav Mikula, VanTom, Velkej šéf, Viking, vita, Vítek, vlkodlak, vranakx, vrazdinek, Wiruss, wolfinov@seznam.cz, xai, xflori01, xintax, xspeed, xxaannddeerr, yarda, yardaformi, Yefery, yogi, yogi, yojimbo, Zajda, Zajo original, Zbysek2410, Zdendy, zdennanek, zdoog, ZeznikoslavCZ, Zíďas, zikaa, zlejzmrd
Chce (8)
BreakingAway, carlmichael, daniel.cermak, FatMonster, fusnix, kybl, Mariomichal, skriva1
Shání (1)
FatMonster
Nabízí (7)
Cemino, flipflop, Fox01, karl173, oleav, Pán rostlin, Remi LeBo