Druhý svazek souborného vydání komiksových dobrodružství galského hrdiny Asterixe a jeho mohutného přítele Obelixe obsahuje chronologicky další čtyři alba.

Čtenáři v něm najdou tyto příběhy:
Asterix a cesta kolem Galie
Asterix a Kleopatra
Souboj náčelníků
Asterix v Británii


1. vydání v této podobě (s novou verzí souborné obálky, s opraveným coloringem, s odlišným letteringem a upraveným překladem).
Identický dotisk v říjnu 2021


Scénář
René Goscinny
Art
Alberto Uderzo
Obálka
Alberto Uderzo
Překlad
Edda Němcová, Kateřina Vinšová
Redakce
Stanislav Kadlec
Žánry
dobrodružný, humorný
ISBN/ISSN
978-80-252-2165-5 (Egmont ČR (Albatros Media a.s.))
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
220 x 290 mm
Tisk
barevný
Váha
1000 g
Stran
192
Cena
449 Kč
Varianty
Asterix V-VIII (2. vydání) (2012)
Asterix V-VIII (2004)
 • Sv1hl1k
  Sv1hl1k15.1.2021 10:09Asterix V-VIII (2. vydání)
  nádherné černé linky alberta uderza
 • Norri
  Norri mecenáš31.3.2020 00:51Asterix V-VIII (2. vydání)
  Opět dobré. Většinu příběhů v knize jsem už viděl v animovaných filmech, ale i tak mě pobavily. Budu ale muset snížit intenzitu čtení, nebo se mi Asterix zají. Když dáte dvě knihy (8 příběhů) hned po sobě, pak to všechno začne splývat, vtípky se opakují a celkově pak začne být zřejmější, komu jsou ty příběhy primárně určené. To není kritika těch příběhů, ale mnou zvoleného čtenářského přístupu. Jediné, co můžu této knize vytkout, je absence překladu latinských hlášek.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš1.1.2020 11:52Asterix V-VIII
  Asterix se etabloval a přibývání dílů na sebe nedalo dlouho čekat. Jedeme na vlně asterixovského zlata. Už tenkrát to Uderzo uměl a Goscinny mu šel skvěle na ruku. Cesta kolem Galie udělá velmi kvalitní průřez "dobovými" reáliemi. V Egyptě to hýří humorem a samotný animovaný film je jeho věrohodnou adaptací. Souboj náčelníků fakt pobavil a Británie jakbysmet. Jen mě mrzí nejednotnost jmen (filmy vs. komiksy). Mělo by se to nějak sladit, ale na to už je trochu pozdě. Británie mě jinak obzvlášť bavila, protože ten humor je fakt originální. Ta tzv. rivalita mezi Francouzi a Angličany je asi všem známá a tudíž se dobře paroduje. Nemám co dodat, plných 5.
 • kaylin
  kaylin30.9.2016 07:50Asterix V-VIII (2. vydání)
  Sérii se musí nechat, že rozhodně nic v této fázi neztrácí a že jsou zde příběhy, jež jsou jednoduše zapamatovatelné, ale přesto takové, k nimž se rádi v budoucnu ještě vrátíte. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/09/1270-asterix-v-viii-85.html
 • sedw
  sedw25.5.2015 00:01Asterix V-VIII (2. vydání)
  Asterix a cesta kolem Gálie (3,5*) – Co se týče příběhu, tento díl bych prozatím asi nejoriginálnější, Asterix a Obelix nikoho nezachraňovali a člověk se dozvěděl něco zajímavého o jednotlivých zastávkách. Ač trochu chybělo napětí, příběh mě opravdu bavil. Bohužel se tentokrát nepodařilo do příběhu zakomponovat tolik vtipů a co se týče humoru, jednalo se prozatím o nejméně vtipný díl, u kterého jsem se téměř nezasmál. Kresba je stále na stejně vysoké úrovni a zde nemám výtek. Opět se tedy jedná o velmi příjemné čtení, které však nedosahuje kvalitou na předchozí tři příběhy.
  Asterix a Kleopatra (4,5*) – Výborný příběh, plný skvělých nápadů. Originalitou směle překonává cestu kolem Galie a i zasazení do jiného prostředí velmi pomohlo. Oproti minulému příběhu přibylo i vtipných situací, přičemž mnohé jsou spojeny s novým přírůstkem do příběhu – s Idefixem. Potěšily i opakované vtipy s piráty a s otevíráním dveří Obelixem. Prozatím nejlepší Asterixův příběh, půl * ale ještě šetřím, jelikož věřím, že to jde ještě lépe. Kresba opět nezklamala a drží si vysokou úroveň.
  Souboj náčelníků (4,5*) – Jak je vidět, příběh si umí udržet kvalitu i v případě, že se celý odehrává ve vesnici a nikam se necestuje. Nápad byl originální a zábavně podaný, zejména Obelix mě v tomto příběhu hodně bavil. Nechyběl ani tradičně kvalitní humor a povedená kresba. Za mě tedy velká spokojenost a řadím tento příběh mezi moje nejoblíbenější.
  Asterix v Británii (5*) – Prozatím nejlepší Asterix a myslím si, že jeden z nejlepších dílů vůbec, který bude těžké překonávat. Hodně je to dáno tím, že zbožňuji Británii a Gosciny tuto zemi dokonale vystihl a do příběhu zakomponoval tolik narážek na vše, co je britské, až jsem tomu nemohl uvěřit. Vtipy o mlze a o dešti, „čaj“ o páté a další mi utkví v paměti ještě hodně dlouho. Kresba jako vždy skvělá, takže tady není proč váhat a dávám 5*.

  Ač průměr vychází na lepší 4*, tentokrát musím dát 5, jelikož 3 ze 4 příběhů jsou opravdu výborné a slabší první příběh tak s radostí prominu.
 • erik
  erik30.1.2008 09:56Asterix V-VIII
  Asterix je jednoducho klasika klasík.
23141