Příběhy:
Návrat domů!
Zrazen sám sebou! (začátek)

Miniprofily:
Marvel Girl
Electro
Publicistika:
Zrod Spider-Mana

Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originál: Návrat domů! - Amazing Spider-Man #252 (květen 1984)
Zrazen sám sebou (začátek) - část Amazing Spider-Man #253 (červen 1984)


Scénář
Tom DeFalco, Roger Stern
Art
Ron Frenz, Rick Leonardi
Ink
Bill Anderson, Brett Breeding
Barvy
Glynis Wein Oliverová (Wein)
Obálka
Ron Frenz
Lettering
Květa Šlosárová
Překlad
Katarína Rybková
Redakce
Miloš Chovanec
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-7147-105-4 (Semic-Slovart)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Váha
48 g
Stran
36
Cena
25 Kč
 • VanTom
  VanTom23.11.2022 12:41Záhadný Spider-Man #20
  Příjemně civilní, neakční sešit opravdu naplňuje především záměr, aby si čtenáři dosyta prohlédli Spider-Mana v jeho novém, mimozemském, na nevyslovené myšlenky reagujícím kostýmu. A aby si Petr srovnal, co ho po návratu od Meziplanetáře * (???) čaká – a nakolik mu NY chýbal. Polovina druhého příběhu zatím jen naťukává podplácení amerického fotbalisty a v kresbě Ricka Leonardiho se mi nijak zvlášť nelíbila. Jinak překlepů a chyb se tedy v textech vyskytlo neúrekom.

  * Vzbudilo to ve vás zvědavost? Pak si kupte Tajné války superhrdinů.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš13.12.2020 06:44Záhadný Spider-Man #20
  V predchádzajúcom čísle bol ukončený Spajdyho nesmierne vyčerpávajúci súboj s tajomným Hobgoblinom, ktorý zomrel (?) a číslo sa končilo tým, že Spider-Man v parku objavil mimozemský objekt, ktorý ho uniesol do Tajných vojen. Z tých si Sieťomil na Zem doniesol legendárny nový čierny kostým, z ktorého sa následne vyvinul Venom. Vďaka neopísateľne divokému semic-slovarťáckemu prístupu k vydávaniu jednotlivých zošitov sme však v rámci Záhadného Spider-Mana Tajné vojny nikdy nevideli (!). Videli sme už len ich dôsledky, t.j, návrat superhrdinov (v čele so Spider-Manom a jeho novým kostýmom) späť na Modrú planétu. Prvý príbeh sa nesie v znamení zoznamovania sa s kostýmom a to nielen zo strany čitateľov, ale i zo strany Spider-Mana, ktorého schopnosti kostýmu samého riadne prekvapujú. Veľmi dobrý je i druhý príbeh. V ňom Spajdy rieši realistickú, ale možno o to napínavejšiu korupciu v športovom prostredí. Dokončenia príbehu sme sa dočkali až v Záhadnom Spider-Manovi 21, kde sa (konečne) do deja zapojil Ruža - po Kingpinovi môj druhý najobľúbenejší komiksový newyorský mafián. Pikoškou je neveľmi dobre informovaná redakcia, ktorá v úvodnej listárne odpovedá na list čitateľa v tom zmysle, že aktuálne James Cameron za 60 miliónov dolárov pre Carolco Pictures natáča filmovú verziu Spider-Mana. Túto obálku použil aj KVS 16: V kůži vetřelce.
 • Fruitix
  Fruitix25.10.2015 20:00Záhadný Spider-Man #20
  Komix k nahlédnutí zde.
 • mAGiic
  mAGiic editor23.10.2014 23:22Záhadný Spider-Man #20
  Díl bezprostředně se odehrávající po Tajných válkách, takže má Spidey černý kostým, jinak nudnější díl.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš8.1.2011 13:27Záhadný Spider-Man #20
  Číslo kdy odešel Romita a kdy také celá série začala až na výjimky jít rapidně z kopce
 • choze
  choze15.11.2009 12:01Záhadný Spider-Man #20
  b]Návrat domů!

  Obsah
  Je to několik dní, co většina newyorských superhrdinů zmizela neznámo kam (bojovat v tajných válkách superhrdinů), když se jednoho dne v Central Parku opět objeví ona podivná stavba z konce minulého sešitu a z ní všichni vypochodují se Spider-manem v novém černém kostýmu-symbiontu v čele. Poté, co Spidey dopraví domů dr. Connorse, zavolá tetě May, mine se s Černou kočkou a rozhodne se nezveřejnit fotky z tajných válek, vydá se proletět na pavučinách ulicemi a ukáže dvěma nespokojeným puberťákům, v jak krásném městě to vlastně žijí.

  Zrazen sám sebou (začátek)

  Obsah
  Peter fotí pro Drby dne fotbalový zápas, kde se potká se svým bývalým studentem Tony Nestersem. Tony je bratrem fotbalové hvězdy Raye Nesterse, kterého záhadný zločinec Rose nutí prohrávat zápasy. Peter se svěří tetě May, že se rozhodl přerušit postgraduální studium, ale nesetká se u ní s velkým pochopením.

  Komentář
  Nastal čas létání! Po nabušeném předchozím sešitu, který byl jedním velkým soubojem, přichází naprosto zbytečná zevlovačka, které jde podle jejích vlastních slov jen o to, ukázat Spideyho v jeho novém kostýmu, bohužel nikoli během akce. Na vybírání si oddechového času po tajných válkách by nebylo nic špatného, kdybychom si ale ty tajné války předtím mohli přečíst, že. Nebo kdyby se aspoň víc rozehrálo to Peterovo dilema ohledně zveřejnění fotek z tajných válek. Symbiontí kostým je ale rozhodně příjemným oživením a jedním z nejoriginálnějších nápadů v Spider-manově historii, který bude v budoucnu ještě nemálo větven a dojen (Venom, Carnage). Pro zajímavost česká mutace má superhrdinské/superpadoušské profily na konci omylem ve slovenštině. Tak už mi do kompletace série zbývají jen tři sešity (8, 18, 22).


 • The Genius
  The Genius24.9.2008 15:05Záhadný Spider-Man #20
  Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
 • Kapis
  Kapis mecenáš25.6.2007 17:43Záhadný Spider-Man #20
  ........akorát jsme byl nadržený na ty války superhrdinů..........
 • AxusNalim
  AxusNalim2.1.2006 23:52Záhadný Spider-Man #20
  Kdybych ZSM četl poprvé dnes, asi by mě tak nechytl, ale v roce vydání mi bylo jen pár let, a Spider-Man byl jeden z mých nejoblíbenějších komiksů.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade22.9.2004 08:57Záhadný Spider-Man #20
  Nic moc, černá mi na něm nesedla... MdS
 • Slaine
  Slaine admin13.9.2004 16:33Záhadný Spider-Man #20
  Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.
515311
Četl/a (28)
2scha, 81splinter, Cemino, emanek, Final, flipflop, Ivan Kucera, Izmir Čupr, J.Connor, Kapis, Keno, Killingjoke, Kiwi1902, Knuckless, Laik, mAGiic, mineralk, radimisko, robertsedmik, SHORTY, SickNail, Slaine, tacmud, Tyfus, VanTom, vita, vranakx, Zdendy
(117)
2scha, 5555, 665+1, 81splinter, adam.ra, Agiru, Alfi, Azbest, AZTeck, BeeSee, Benji, Black Bro, yo, blackJag, bobo666_2005, Braindead, BreakingAway, burzum, Caiiiczech, Cassidy, Celestius, Cemino, chalmovsky, chauvesouris, choze, Corvus, CSE_AC/DC, danyno76, Dinik, doophy, DracoAn, ElGregory, emanek, fel68, filemon, Final, Financ, Frizer, Fruitix, fubong, goodspeed, grinder, Hamichal, Hauzina, HELLEIA, herbert, holubdema, Hulik, imro, invape, Ivan Kucera, J.Connor, Jane, JindrasT, Kabukiman, Kapis, KdG, Keno, killermarf, Kiwi1902, Knuckless, krvinka56, Laik, Lenny, Lobok257, lokeren7777, Markyz de Sade, matrosh, MB, merhyx, mikado, MIKER65, mineralk, Miriyak, moiqpiom, morbi, morbn, Nightmare, Odal , oru, pechna, pennywise, Poseidon06061978, Poseidon1978, radimisko, Radowan, Raikou, RainDamage, Redlum, Ricarderon, robertsedmik, Rocksteady147, Saiffer, saja, SHORTY, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, stanleystar, tacmud, The Genius, thorrg, Tialster, trudoš, tulipstros, Tyfus, VanTom, Viking, vita, vranakx, willis, xintax, yogi, Zajo original, Zdendy, zdennanek, Zíďas
Chce (11)
123456, afri, Fananek, Fugas, house192, jankie, komiksák13, Maty48, Netorack, RaptoR, Samurai-Jack
Shání (2)
afri, Fananek
Nabízí (1)
Ivan Kucera