Příběh:
Přiznání (dokončení)
Konec Mátohy?

Miniprofily:
Wolverine
Vulture

Publicistika:
Wolverinovo drápy
Madame Web

Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originál: Přiznání (dokončení) - část Amazing Spider-Man #250 (březen 1984)
Konec Mátohy? - Amazing Spider-Man #251 (duben 1984)


Scénář
Tom DeFalco, Roger Stern
Art
Ron Frenz, John Romita Jr.
Ink
Klaus Janson
Barvy
Christie Scheeleová
Obálka
Edward Hannigan
Překlad
Katarína Rybková
Redakce
Miloš Chovanec
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-7147-104-6 (Semic-Slovart)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Váha
48 g
Stran
36
Cena
25 Kčs
 • VanTom
  VanTom29.6.2022 11:54Záhadný Spider-Man #19
  I bez pavoučího instinktu Petr vystopuje Zlého ducha (jméno Mátoha na obálce mě v dětství silně mátlo). Soubojem ve skladišti pak startuje dlouhá strhující akce na/ve vytuněném obrněném voze řítícím se ulicemi, která patří k nejlepším a nejvyhrocenějším v celé Spideyho historii – i proto, že Zlý duch pozvolna propadá podobnému šílenství jako jeho předchůdce. Opravdu tomu pomohla i skvělá, dynamičtější kresba (od Johna Romity Jr. ji přebral Ron Frenz). A na konci Spider-Man zmizí – bože, jak já tenkrát po Tajných válkách superhrdinů toužil! :-)
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš30.5.2021 14:17Záhadný Spider-Man #19
  Mimoriadne dôležité číslo, lebo sa tu jednak uzatvára Spider-Manov súboj s Hobgoblinom (aspoň teda dočasne, pretože v komiksoch je mŕtvy iba málokedy aj naozaj mŕtvy) a jednak sa na konci staneme svedkami Spider-Manovho slávneho vstupu do tajných vojen, v ktorých získal Venoma... a ktoré Semic-Slovart nikdy nevydal (!). Uzavretie (dočasné) dejovej linky s Hobgoblinom sa nesie v znamení nonstop akcie. Nočným veľkomestom sa závratnou rýchlosťou rúti obrnená bojová dodávka, za volantom je nezastaviteľný a krutý Hobgoblin (neberúci ohľady na také nepodstatnosti, ako sú nevinní chodci) a na streche ordinuje náš obľúbený Pán Pavúk, ktorý už toho má tak akurát po pavučinu a mieni si to s nástupcom šialeného Green Goblina definitívne vydiskutovať.
 • Fruitix
  Fruitix25.10.2015 19:59Záhadný Spider-Man #19
  Komix k nahlédnutí zde.
 • mAGiic
  mAGiic editor23.10.2014 23:20Záhadný Spider-Man #19
  Spider-Man překvapí Hobgoblina v jeho skrýši, kde s ním svede souboj, při kterém celý sklad vybouchne. Hobgoblin se pak snaží uject ze skladu v pancířovém voze, ve kterém bojuje se Spideym, ale dodávka i s nimi skončí v moři a závěr je skvělej. Pro mě nejlepší díl ze všech sešitů od Semicu. 5/5
 • thorrg
  thorrg28.2.2014 20:21Záhadný Spider-Man #19
  Tenhle sešit změnil můj život. Nikdy předtím a nikdy potom jsem nečetl s takovým zaujetím a úžasem.
 • The Genius
  The Genius24.9.2008 15:05Záhadný Spider-Man #19
  Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :) Hobgoblin rulez :)
 • erik
  erik20.3.2008 09:08Záhadný Spider-Man #19
  Záverečný diel s Mátohou (no dobre, Hobgoblinom) a štart tajných vojen. Ale tu som učinil historicky omylný krok. Kresba sa mi znepáčila a finančná situácia ma donútila vybrať si medzi Conanom a Spidermanom. Vtedy som práve prenikal do Howarda a fantasy, takže vyhral barbar. Dnes viem, že som mal začať kradnúť.
 • choze
  choze22.2.2008 14:57Záhadný Spider-Man #19
  Přiznání (dokončení)

  Obsah
  Zlým duchem vydíraný Jameson se rozhodne doznat se ve svých novinách ke stvoření Štíra. Spider-man překvapí Zlého ducha v jeho úkrytu, kam ho přivedl pavoučí vyhledávač a svede s ním souboj, při kterém jsou zničeny Osbornovy deníky a s nimi i důkazy proti Jamesonovi, Harrymu a dalším vydíraným. Jedna z bomb Zlého ducha vzápětí vyhodí úkryt s ním a Spideym uvnitř do povětří.

  Konec Mátohy?

  Obsah
  Zlý duch prchá po předchozím souboji ze svého požárem zachváceného úkrytu v obrněné dodávce vezoucí černého pasažéra - Spider-mana. Zatímco spolu uvnitř bojují (přičemž se Spideymu vrátí neutralizovaný pavoučí smysl), vůz se v plné rychlosti zřítí do řeky a exploduje. Na hladinu vyplave jen Spider-man - po Zlém duchovi zůstane jen maska přízračně se vznášející ve vodě. Jameson, který se mezitím už přiznal, odstupuje z pozice šéfredaktora Drbů dne, zůstávaje jejich vydavatelem. Poté, co Peter uklidní Harryho, narazí v Central Parku na podivnou stavbu a ve Spideyho kostýmu vstoupí dovnitř - a zmizí.

  Komentář
  Vím, že mě tam venku neslyšíš, ale zbytečně ztrácíš čas! Zjistíš, že ani tvá neuvěřitelná síla si neporadí s tímhle oknem! Je vytvořeno ze speciálního vyztuženého plastiku! Musel bys udeřit silou rovnající se střele z minometu, abys ho mohl aspoň...škrábnout! Po předešlém okecávacím čísle nastupuje sešit, který je jedním velkým soubojem a pro mě spolu se Smrtí Gwen Stacy nejlepším Spideyho soubojem vůbec. Obrněná dodávka ženoucí se ulicemi města, její autodestrukce pod vodou a palčivá otázka nad potrhanou zlověstnou maskou - přežil jsem opravdu jen já? Ale vykládejte o kráse nakupených superhrdinských klišé comics ultras :) Jinak jestli vidíte rozpor mezi tím, že tentýž konec jsem u čtrnáctky kritizoval, vězte, že tam to bylo odfláknuté, tady to perfektně funguje. Parádní obálka s pro české čtenáře poněkud matoucím názvem (Mátohu měli Slováci, my ho znali jako Zlého ducha). Oproti originálu vypadla jedna (první) strana z Konce Mátohy s velkým obrázkem hořícího skladiště zvenčí. Na konci druhého příběhu trampolína pro Tajné války superhrdinů, které už ale Slovart nevydal.


 • Kapis
  Kapis mecenáš25.6.2007 17:43Záhadný Spider-Man #19
  Taky dobrý.až na Mátohu, byl jsem z toho jako prcek celý rozhozený, kdo je kdo a vůbec;-)
 • AxusNalim
  AxusNalim2.1.2006 23:52Záhadný Spider-Man #19
  Kdybych ZSM četl poprvé dnes, asi by mě tak nechytl, ale v roce vydání mi bylo jen pár let, a Spider-Man byl jeden z mých nejoblíbenějších komiksů. Čísla s Tarantulou, Will-O-Wispem a Hobgoblinem (14-19) se mi líbila nejvíc.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade22.9.2004 08:57Záhadný Spider-Man #19
  Kterej imbecil vymyslel slovo Mátoha??? Jinak lepší díl... MdS
 • Slaine
  Slaine admin13.9.2004 16:32Záhadný Spider-Man #19
  Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš13.9.2004 08:29Záhadný Spider-Man #19
  Další z lepších dílů. Mátoha byl taky dobrej.
9142
Četl/a (29)
2scha, 81splinter, Cemino, emanek, erik, Final, flipflop, house192, Ivan Kucera, Izmir Čupr, J.Connor, Kapis, Keno, Killingjoke, Kiwi1902, Knuckless, Laik, mAGiic, mineralk, radimisko, robertsedmik, SHORTY, Slaine, tacmud, Tyfus, VanTom, vita, vranakx, Zdendy
(125)
2scha, 5555, 665+1, 81splinter, adam.ra, afri, Agiru, Alfi, arnecht, Avian, Azbest, AZTeck, BeeSee, Benji, Black Bro, yo, blackJag, bobo666_2005, Braindead, BreakingAway, burzum, Caiiiczech, Cassidy, Celestius, Cemino, chalmovsky, chauvesouris, choze, Corvus, CSE_AC/DC, danyno76, Dinik, doophy, DracoAn, elfos, ElGregory, emanek, Erich, erik, fel68, filemon, Final, Financ, Frizer, Fruitix, fubong, gocatgo, goodspeed, grinder, Hamichal, Hauzina, HELLEIA, herbert, holubdema, house192, Hulik, imro, invape, J.Connor, Jane, JindrasT, Kabukiman, Kapis, KdG, Keno, killermarf, Kiwi1902, Knuckless, krvinka56, Laik, Lenny, Lobok257, lokeren7777, Markyz de Sade, Masinfira, matrosh, MB, merhyx, mikado, MIKER65, mineralk, Miriyak, moiqpiom, morbi, Nightmare, Odal , oru, pechna, pennywise, Poseidon06061978, Poseidon1978, radimisko, Radowan, Raikou, RainDamage, Redlum, Ricarderon, robertsedmik, Rocksteady147, Saiffer, saja, Samurai-Jack, SHORTY, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, stanleystar, tacmud, The Genius, Tialster, trudoš, tulipstros, Tyfus, vallyslayer, VanTom, Viking, vita, vranakx, willis, xintax, yogi, Zajo original, Zdendy, zdennanek, Zíďas
Chce (7)
123456, Fugas, jankie, komiksák13, Maty48, Netorack, RaptoR
Nabízí (2)
arnecht, yogi