Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Jednou za čas se sejde scenárista a kreslíř, aby vytvořili příběh… a místo toho stvoří něco mnohem víc. Jeph Loeb a Jim Lee jsou právě takovým týmem a jejich novátorský přístup k batmanovské řadě jim přinesl mimořádné uznání nejen kritiky, ale i příznivců komiksové literatury.
Ve dvanácti kapitolách vyprávějí příběh o přátelství a zradě. Příběh, který ovlivní život jak Batmana, tak Bruce Wayna.
Temný rytíř se v tomto komiksu utkává se spoustou známých padouchů. Včetně obrovského Killer Croca, děsivého Scarecrowa, nesmrtelného Ra’s al Ghula, rozpolceného Two-Face, hádankami posedlého Riddlera… a dokonce i samotného Jokera. Ale něco mu nesedí. Aby dokázal celý rébus rozlousknout, musí se spojit s nebezpečnou Catwoman a postavit se svému starému příteli – Supermanovi. Postupně se Batman dostává blíž a blíž k tajemnému muži v obvazech, který, zdá se, se všemi manipuluje. Jenže dostat se k němu blízko a porazit ho, to jsou dvě zcela odlišné věci.

Scénář
Jeph Loeb
Art
Jim Lee
Ink
Scott Williams
Barvy
Alex Sinclair
Obálka
Jim Lee, Scott Williams
Překlad
Jiří Pavlovský
Redakce
Viktor Janiš
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7461-117-9 (BBart s.r.o.)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Váha
985 g
Stran
320
Cena
590 Kč
Originál
Batman: Hush ()
Varianty
DC komiksový komplet #001: Batman: Ticho, kniha první (2017)
DC komiksový komplet #002: Batman: Ticho, kniha druhá (2017)
Batman: Ticho (2012)
Batman: Ticho (Limitovaná edice) (2012)
Batman: Ticho II (2005)
Batman: Ticho I (2004)
 • Jonas Woodsman
  Podobne, ako pri 1. knihe som sa perfektne zabavil, pri čítaní tohoto skvelého komiksového diela od výtvarníka Jima Leeho. Jediné čo mi priišlo fakt divné bolo to falošné nafingovanie vzkriesenia Jamesona Todda. Ako, ja viem že slabinou Clayfaca je voda,ale prišlo mi zvláštne, že tohoto mocného záporáka zastavil obyčajný dážd´. Ako fakt? Ale aj tak si myslím, že dobrý komiks. Finále bolo napínavé a úžasné, teda ak nepoznáte spoilery. Perfektné završenie komiksu Batman Ticho.
 • Jonas Woodsman
  Perfektný príbeh, skvelá kresba, dobrá cena. Perfektný komiks pre začiatočníkov, ale dobrý komiks aj pre pokročilejších čítateľov. Kresba od Jima Leeho je pecka. V tejto forme tvrdej väzby sú dosky komiksu o niečo náchylnejšie o obitý roh či drobný škrabanček, ale to je problémom celého dc komiksového kompletu a nie iba tejto knihy, takže si myslím, že ak si budete na knihy z tejto série budete dávať o niečo väčší pozor ,tak by malo byť všetko ok. Komiks je z mojej strany dokonalý. Toto je fakt jedna z Batmanových klasík.
 • Covenant
  Covenant15.11.2021 11:57Batman: Ticho (Limitovaná edice)
  Nádherná ilustrace a nabušený komiks. Některé postavy, jsem ani neznal. Nejzásadnější neznalost proběhla u Clayface. Přišel mi tam pak trochu navíc, stejně tak ten pán s šavlí, co už jsem zapomněl i jak se jmenuje (byl tam kvůli Lazarově studni) a Batgirl (nebo Hunteres?), která tam měla jen epizodní roli, pro mě zbytečnou (no dobře, záchrana je důležitá, ale...). Na druhou stranu, kdybych tušil, že někdo takový existuje (Clayface), nebyl bych pak překvapen, vývojem událostí. Když jsem se s těmito postavami vypořádal, děj byl potom dobrý, nicméně výtvarná stránka, zde opravdu vede. Výtka, kterou mám, ale u všech těchto komiksů je, že mi vždycky přijde směšný, jak jsou všichni muži svalovci a všechny ženy modelky. Že Bruce Wayne a Clark Kent, vypadají stejně, akorát mají jiný účes. Ale celkový dojem je více, než uspokojující.
 • trudoš
  I když je finále zajímavě pojaté, a to v tom smyslu, že se neustále mění tvář toho, kdo je strůjcem všeho zla, nějak se nemohu vyrovnat s jeho definitivním odhalením. Vždyť je to scenáristicky plytké – je to jediná nová postava, která v příběhu nemá vlastně žádnou jinou roli, takže všechny ty tanečky kolem ní jsou vysloveně průhledné. A to raději ani nebudu rozebírat, že se nedočkáme plnohodnotné konfrontace. Přesto jsou tu momenty, které jsem si užil náramně, ty však často měly spíš smysl pro Batmanovské univerzum jako takové, než pro samotnou dvanáctidílnou sérii. Neříkám, že se Jeph Loeb nesnažil, vytáhl na světlo mnoho ikonických figur panteonu a dal bizarnímu komplotu parádní osobní rozměr, ale v důsledku stojí vyprávění spíš na vizuálním zpracování než na scénáři.
  Znovu ovšem potěšil výlet do minulosti. Příběh z roku 1939 okouzlí hlavně pro svou nekompromisní drastičnost, až si říkám, jaký by z toho dneska mohl být velkopanský blockbuster. Kam se hrabe Muž z oceli Zacka Snydera.
 • faster86
  Další hromada postav, rozuzlování případu. Stejně jako první půlka je to fajn. Co bych u všech 12ti sešitů vypíchnul je konzistentnost kvality. Už v prvním sešitě první knihy vyskočíme lehce nad průměr a tu kvalitu drží až do posledního, 12tého čísla.
 • faster86
  Ikonický příběh kreslený největším symbolem mainstreamismu. Spousta postav. Příjemná detektivka, která rychle utíká.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš18.12.2020 06:36DC komiksový komplet #001: Batman: Ticho, kniha první
  „Najskôr ma zradilo moje telo. Potom sa pridalo i moje mesto. Asi sme obaja príliš starí.“ Prvé, čo ma zaujalo, bola prekrásna, fascinujúca vizuálna stránka. Parádna obálka. K tomu fantastická kresba. Hoci treba dodať, že v niektorých okienkach je toho (všetkého) priveľa. Strácate sa v tom a neviete, na čo presne sa pozeráte. Alebo je tam veľa detailov, alebo je tam len jeden detail natiahnutý na celé okno, čo je tiež neprehľadné. Súčasťou zošitu je viacero zaujímavých sprievodných textov. Parádnym bonusom je koniec, kde nájdete do češtiny preložený, historicky prvý minipríbeh s Batmanom (vtedy ešte Bat-Manom) z r. 1939. Je síce strašný, ale ide o historickú kuriozitu, ktorú si musíme vážiť. Príbeh je výborný. Predstavuje silného Batmanovho súpera, na ktorom je v prvej časti najlepšie to, že ho takmer nevidíme. O to je to zlovestnejšie. Ovplyvňuje všetkých zásadných hrdinových protivníkov (čo je zlé), ale i priateľov (čo je najhoršie). Udivilo ma, ako bleskovo sa je Bruce Wayne schopný prezliecť z operného smokingu do kostýmu (OK, prekliatie komiksov) a objavenie všetkých najzásadnejších Batmanových súperov a spojencov je miestami samoúčelné (najviac do očí udrie asi relatívne zbytočná návšteva Metropolisu).
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš18.12.2020 06:36DC komiksový komplet #002: Batman: Ticho, kniha druhá
  „To malo byť čo? Vtip? Teraz sa o teba ozaj začínam báť.“ V podstate rovnaké, ako jednotka. Príbeh je natoľko akčný a plný kladných a záporných postáv, ako aj antagonistov, že sa nemáte kedy nudiť. Namiesto toho si vizuálne parádne spracovanú komiksovú jazdu užívate. Každopádne, výskyt mnohých z nich je samoúčelný (najviac asi Lexa Luthora). Druhý diel ma bavil predsa len o čosi menej, lebo všetkého (postáv, zvratov, udalostí) v ňom bolo už fakt priveľa. Ani pri druhom čítaní som niektoré extrémne zamotané momenty nepochopil. Príbeh sa pochopiteľne dostáva na svoj koniec a dochádza k nevyhnutnému rozuzleniu. To je však príliš prekombinované na môj vkus. Obávam sa, že ak by som sa nad ním zamyslel detailnejšie, mnohé časti by nedávali zmysel. Ale čo, kašľať na to. Je to farebné, je to bombastické, je to veľkolepé, bohovsky to vonia, úžasne sa tým listuje a bonusom sú parádne obálky na konci (+ kuriózny komiks z r. 1939, kedy sa čitatelia historicky prvý raz dozvedeli, prečo sa z Brucea stal Batman).
 • DamianG
  Dočítal som obe knihy super príbeh, super kresba, myslím že je to super začiatok pre začínajúcich čitateľov komiksov stačí ak aspoň niečo malo vedia o batmanovy.
 • SNUFKIN
  SNUFKIN21.6.2020 10:55Batman: Ticho II
  Takhle ma vypadat dokonaly mainstream. Cetl jsem to ponekolikate a porad vyborne. Kresba i dialogy.
 • trudoš
  Třináct let, které uplynuly od okamžiku, kdy jsem komiks četl poprvé, moje dojmy z něj vlastně ani moc nezměnily. Za tu dobu se mi sice rozšířily obzory ohledně DC univerza, takže zdejší plejáda hrdinů a záporáků už pro mě nebyla tak nepřehledná, ale ono to pro dějovou linku v důsledku ani není moc podstatné. Scenárista Jeph Loeb si stejně jen připravuje půdu pro finální odhalení a Batmana nechává pouze zmateně pobíhat z jednoho konce Gothamu na druhý. Přesto má první část Ticha výbornou atmosféru a perfektní tah na bránu. Ale to je asi tak všechno. Podobně to mám s kresbou - ačkoli Jim Lee předvádí perfektní řemeslo, už to zkrátka není tak ohromující jako tehdy. Dost možná proto, že mi ty drobné superhrdinské stereotypy začaly postupně lézt krkem. Kostým Huntress je toho potvrzením.
  Skvělým bonusem je ovšem první výskyt Batmana v Detective Comics. Je to tak úžasně trapně naivňoučké, až je v tom kus geniality. Především při srovnání tehdy a teď. Tu osmdesátku Netopejrek prostě nezapře.
 • Negan
  Díky tomuto druhému dílu komiksu Batman ticho jsem začal číst komiksy,takže asi víte co je můj názor :D
 • DegiCZ
  Za mě úžasný dvojdíl. Nedokázal jsem se odtrhnout a dal celou knihu na jeden zápřah. Krásná malba, super zápletka, užasné souboje. Doufám, že dalsí DCKK budou alespoň z poloviny tak dobré.
 • DegiCZ
  Prostě pekcka na úvod serie. Bavila mě každý stránka. Spousta záporáků, spousta bitek, krásná kresba. Za mě rozhodně doporučuji.
 • sedw
  Zábavný komiks, který mi však nenabídl nic navíc. Kresba je úchvatná, rozhodně jedna z nejlepších, se kterou jsem měl tu čest, ale děj je zbytečně překombinovaný. Loeb se snaží použít pokud možno všechny hlavní záporáky z Batmana a je to trochu na škodu. Ale jak jsem napsal, jedná se o zábavný komiks s vysoce nadprůměrnou kresbou, takže koupě rozhodně nelituji. Retro komiks v tomto případě oproti předchozímu dílu v dnešní době už příliš neobstojí, v době, kdy vycházel, to však musela být bomba.
 • sedw
  Zábavný komiks, který mi však nenabídl nic navíc. Kresba je úchvatná, rozhodně jedna z nejlepších, se kterou jsem měl tu čest, ale děj je zbytečně překombinovaný. Loeb se snaží použít pokud možno všechny hlavní záporáky z Batmana a je to trochu na škodu. Ale jak jsem napsal, jedná se o zábavný komiks s vysoce nadprůměrnou kresbou, takže koupě rozhodně nelituji. Úplně první komiks s Batmanem je krásně naivní, ale překvapivě se dobře četl i dnes, po více, než 80 letech.
 • Harlequeen
  Byl jsem v antikvariátu a tohle bylo jediné z komiksů, co tam měli (do té doby jsem četl jen Rebirth), koupil jsem a tak moc mě to zaujalo, že jsem hledal druhý díl!
 • Plechy
  Plechy31.8.2019 20:29Batman: Ticho
  Kresba je krásná, ale příběh je spíše průměrný. Batman přiběhne k záporákovi, pak následuje konfrontace a pak běží za jiným záporákem. Jako taková "seznamovačka" dobrý ale jinak to ničím nenadchne.
 • RaggamuffinSVK
  Nie je o čom. Vyvrcholenie série je šokujúce a pri čítaní som naozaj nedokázal robiť prestávky a celé Ticho som zlhtol na jeden šup. Opäť musím chváliť kresbu. Z DC kompletu ide pre mňa o jednu zo sérií, ktorý mi najviac sadla a vybrala si trvalé miesto v mojej pamäti.
 • RaggamuffinSVK
  Absolútne namakaný detektívny príbeh s množstvom známych postáv, perfektnou kresbou a pravou temnou atmosférou. Aj keď je toho v niektorých momentoch na stránkach až priveľa, tempo neustále graduje a donúti vás siahnuť aj po druhom dieli.
 • matty87
  Ticho kniha druhá směle pokračuje tam, kde ta první skončila a nutno podotknout, že je to pořád dost slušná jízda. Místy je komiks lehce zamotaný ale chce to vydržet číst a na konci vše bude dávat smysl. Jeden z mých oblíbených komiksů z Batmanem.
 • matty87
  Moje první setkání s komiksovým Batmanem nemohlo dopadnout lépe, hlavně díky fenomenální kresbě Jima Lee. První kniha DCKK a dost slušný začátek.
 • JohnyG
  Jednoduše skvělý Batman. Obvykle mi použití všech záporáků i klaďasů v jediném komiksu vadí, ale tady se to rozprostírá na víc než 300 stranách, takže proč ne (a objevila se tu i má oblíbená Huntress). Jinak se tu na pozadí postupně odvíjí příjemně ponurý, detektivní příběh zatímco fasádu tvoří akční scény s fajn atmosférou a tempem, takže mě i přes obrovský rozsah tenhle book ani chvíli nenudil. Plus má něco navíc, [spoiler] Batman a Catwoman to dají dohromady a ten se jí ukáže i jako Bruce [/spoiler] a zajímavě pracuje s některými panely. Kresba je moc pěkná, užil jsem si třeba prohlížení Batcave na celých dvoustranách. Vypointování toho, kdo je Ticho mohlo být krapet lepší, vezmu-li v potaz, že o to jde vlastně celou dobu, ale to nemění nic na tom, že jde o parádní komiks, který jde jen doporučit.
 • PlayQuant
  Nooo... povedal by som že fajn. Keď som dočítal 1tku a prešiel som na 2ku tak v pohode pokračoval príbeh. Skvelé postavy ako Riddler, Ra's al Ghul alebo aj Nightwing.
  Celkom napínavé. Len ten koniec bol taký zvláštny. Podľa pohľadu začiatočníka to bola super kniha :) 4/5
 • choze
  choze29.8.2018 10:32Batman: Ticho II
  Jak napsat zásadní (nebo se tak aspoň tvářící) batmanovský příběh? Batman by v něm měl stanout před nějakou zásadní výzvou, spiknutím, padouchem, majícími kořeny už v jeho dětství a připomenuvší nějakou zásadní událost z jeho minulosti (nad rámec povinné vzpomínky na vraždu rodičů), přitom se utkat s většinou svých úhlavních nepřátel a se Supermanem a aspoň trochu a dočasně by se mělo změnit něco na jeho statu quo, tj. buď se objeví nová důležitá postava nebo někdo důležitý zemře nebo si Batman pustí někoho do života/odhalí mu svou identitu (zde Catwoman). Loeb tu podle toho jede, děj mu narozdíl od Dlouhého Halloweenu nebo Temného vítězství pěkně sviští a i když odhalení záporáka nepřekvapí, v průběhu děje čtenáře několikrát znejistí. Jim Lee pak odvádí maximum v rámci Imagelike kresby a jeho dynamickými, propracovanými, atmosférickými i sexy obrazy postav, soubojů i města jsem se kochal, speciálně se mi líbily flashbacky v jiném stylu. Výsledkem je nadprůměrný Batman, který dá čtenáři, co od něj očekává - solidní příběh s aurou velké události a s parádní kresbou - který bych zařadil za Millerovy Batmany a Soví tribunál.
 • choze
  choze29.8.2018 10:29Batman: Ticho I
  Jak napsat zásadní (nebo se tak aspoň tvářící) batmanovský příběh? Batman by v něm měl stanout před nějakou zásadní výzvou, spiknutím, padouchem, majícími kořeny už v jeho dětství a připomenuvší nějakou zásadní událost z jeho minulosti (nad rámec povinné vzpomínky na vraždu rodičů), přitom se utkat s většinou svých úhlavních nepřátel a se Supermanem a aspoň trochu a dočasně by se mělo změnit něco na jeho statu quo, tj. buď se objeví nová důležitá postava nebo někdo důležitý zemře nebo si Batman pustí někoho do života/odhalí mu svou identitu (zde Catwoman). Loeb tu podle toho jede, děj mu narozdíl od Dlouhého Halloweenu nebo Temného vítězství pěkně sviští a i když odhalení záporáka nepřekvapí, v průběhu děje čtenáře několikrát znejistí. Jim Lee pak odvádí maximum v rámci Imagelike kresby a jeho dynamickými, propracovanými, atmosférickými i sexy obrazy postav, soubojů i města jsem se kochal, speciálně se mi líbily flashbacky v jiném stylu. Výsledkem je nadprůměrný Batman, který dá čtenáři, co od něj očekává - solidní příběh s aurou velké události a s parádní kresbou - který bych zařadil za Millerovy Batmany a Soví tribunál.
 • PlayQuant
  Výborný komiks! Som nový v Dc Universe svete ale aj tak som sa počas čítania tohoto komiksu naučil hlavné postavy. Skvelá kresba, skvelé dialógy a hlavne príbeh. Ešte som nečítal knihu druhú tak som zvedavý na koniec. Odporúčam začiatočníkom a aj fanúšikom Batmana. 4/5
 • Venomslav12stars
  O malinko lepší než 1kniha ale i tak průměr ale scéna na letadle byla povedená 3/5
 • Venomslav12stars
  No mě to moc nebavilo ale občas to bylo zajímavé je to OK
 • perak
  Autoři nás seznámili víceméně se všemi hlavními kladnými i zápornými postavami Batmanova univerza. Na to kolik tam bylo postav, tak příběh celkem dával i smysl. A k tomu výborná kresba - především na ženské postavy je radost pohledět:).
 • Komiksum
  Pokračování Batman Dlouhý Halloween remaster edice, akorát s horší kresbou a debilnějším scénářem. Postavy se střídají divně, Joker je strašnej. Ústřední záporák má dost zvláštní motivaci, konec příběhu je velmi zmatečný a Loebovi se to úplně rozpadlo po rukama. Zkrátka průměr, za ty peníze to takový hřích není.
 • Komiksum
  Tohle byla moje první konfrontace s Batmanem, a při prvním čtení mi to přišlo relativně dobré. Jenže pak přišlo druhé přečtení a vše se zbořilo. Působí to na mě jako kdyby si DC řeklo, že chtějí remasterovanou edici dlouhýho Halloweenu jen s horším příběhem. Pro nováčky na seznámení s postavou fajn, ale pro zaběhlé profily žádná sláva. Nejlepší moment komiksu je když Superman dostane přes držku, mám to jako tapetu na mobilu❤ Takže průměr, ale za tu cenu si to kupte, je to fajn početní za 3*.
 • Sharick
  Sharick27.5.2018 09:35Batman: Ticho
  Dokonalá kresba. Super příběh a skvělý průvodce po DC Batman universu. Je to jako horská dráha, kam vás posadí. Užíváte si jízdu až do konce a pak až vystoupíte chcete jet ještě jedno.
 • S4TW
  A víte co? Já jsem spokojený. Netvrdím, že se nejedná o klasickou batmanovskou spotřebku, ale u Batmana tohle mnohdy nejspíš stačí. Je zde představena většina nejdůležitějších postav, které se u netopýřího muže objevovala(je). Příběh má spadeno na pořádnou zápletku, kdy to hrdina schytává zleva, zprava. Nastane i kýžené překvapení v podobě hlavního záporáka a celé té zápletky, která je vskutku hodně zapletená. Ovšem na můj vkus z toho hlavní hrdina vyšel nějak snadno. Prostě jsem čekal větší šok na konci, větší boom/wow efekt, který se nedostavil. Jak jsem si četbu užíval v jejím průběhu (prostě akční batmanovská zábava, nemohu si pomoct), tak mě konec nechal celkem chladným a to je škoda. Navíc hnací motor záporáka je prapodivný a jelikož to není nějak hlouběji rozvedené, tak je to vlastně pěkně slabý a málo uvěřitelný motiv. Nicméně jsem díky tomuto komiksu objevil kouzlo Bruce Wayna, asi to nebude nejzlomovější, nejzásadnější či jeden z nejlepších komiksů, jaké jsem četl, pořád to na mě totiž působilo jako klasická spotřebka (ač velmi dobrá), ale jízdu temným a nemilosrdným Gothamem jsem si užíval. Kresba je super, nevím, co kdo proti ní má (ač pro ní platí podobné pravidlo jako pro celý komiks - úplná topovka to také není). Retro na konci mi přišlo slabší, než to v první knize, už to začíná být hloupoučké a do příjemné detektivky se přimíchávají ty rádoby krutopřísně debilní věci (a kresba je skutečně bizár, ale tak retro, víš jak).
 • mearez
  Jako za mě neskutečná sračka, horší to bejt fakt nemůže. Všichni to velebí kvůli Jimovi Leemu a tý spoustě padouchů, co tam je, ale jak příběh tak kreba jsou špatný (samozřejmě Lee narozdíl ode mě umí kreslit, ale je to můj názor). Prostě jako otvíračka DCKK pro mě naprostá pitomost, ve dvojce už jsem se slušně nudil. Fakt, jestli je Batman super hrdina, od kterýho u nás vyšlo nejvíc komiksů, tak je mi líto, že toho Batmana nenahradil třeba Punisher od Aarona nebo Moon Knight od Lemira. Fakt nechápu, jak to někdo může považovat za kvaliní čtivo, tohle vůbec nic nepřineslo žánru, kresba není přelomová, a pokud se můžu ohradit proti Fimimu, tak si myslim, že třeba takový Sterankovo retro je pro komiks důležitější, něž tenhle výblitek od DC. Joker je tam naprostej kripl, Harley je špatně napsaná, klíčovej zvrat ve mě nevivolal ani dávivej reflex. Jesli tohle konzumujou fandové mainstreamu, tak je mi jich líto a takovýhle věci by neměly vznikat.
 • S4TW
  Zní to skoro neuvěřitelně, ale až teď jsem se dostal k prvnímu komiksu s Batmanem. Tudíž není divu, že pociťuji jistou dětskou radost a nadšení, neboť Batman je prostě setsakramentsky dobrá postava a já už se vůbec nedivím, že se jedná o nejpopulárnější superhrdinskou postavu a možná vůbec nejoblíbenější komiksovou postavu. Ono to není jen díky samotnému Batmanovi, ale co dělá superhrdiny? No, přece jejich protivníci a ti u Temného rytíře patří k těm nejlepším. Tento konkrétní komiks je klasickými padoucha Báti doslova nabitý. Obecně je zrovna tento komiks vhodný pro batmanovské začátečníky, jelikož vám postupně všechny a všechno představuje, ale tak dobrou a zábavnou formou, že to nepůsobí přepláceně či příliš encyklopedicky. Já se bavil od začátku do konce, kdy mě příběh chytl a nepustil. Nechybí klasické batmanovské prvky - vyšetřování, souboje, záhady, temnost či tragédie. Výborné jsou i prostřihy do minulosti. V podstatě všichni záporáci jsou parádní a navíc je zde ještě tajemná postava za oponou, která tomu dodává tu zmiňovanou záhadnost. Jako nepopírám, že mé nadšení je způsobeno tím, že to je můj první Batmanem, ale to se nedá nic dělat, za mě parádní komiks. Navíc skvělá kresba Jima Leeho (jakápak přejedenost), která je skutečně precizní, krásná a jeho jedno či dvojstrany by se skvěle vyjímaly na zdi. A ještě jedno navíc - poslední (vlastně úplně první) sešit je vynikající retro, po stránce scénáře mě překvapilo jak moc dobré je, to jsem opravdu od komiksu z roku 1939 nečekal, na druhou stranu kresba to už je slabota, ale i tak - příjemný bonus. Tenhle komiks rozhodně doporučuji všem nováčkům v batmanovské světě, jelikož pak budete hned chtít dalšího Báťu!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš30.3.2018 20:56DC komiksový komplet #002: Batman: Ticho, kniha druhá
  Jak jsem psal u původního českého vydání - průměr a přejezenost Jimem Lee. Bonus na konci je příjemný a další zajímavá eskapáda raného Batmana. Už začíná vypadat tak, jak ho známe. Jinak starý papír svědčí starému Batmanovi víc. Mám s čím srovnat a tohle je moc vyšperkované.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš30.3.2018 20:55DC komiksový komplet #001: Batman: Ticho, kniha první
  Jak jsem psal u původního českého vydání - průměr a přejezenost Jimem Lee. Dále hodnotím docela kladně bonusek na konci, nicméně, na laciném papíře to působí efektněji. Mastering to celé shodil. Škoda. No, aspoň je tam první Batman ever.
 • tresida99
  Na toto pokračování jsem čekal , byl jsem napjatý jak to dopadlo. Velmi ale velmi mě překvapilo finále , klobouk dolů !
 • tresida99
  První setkání s komixováím Batmanem a byl jsem velmi nadšen a zároven napjat co bude dál. Skvělá kresba , děj a i ty menší bonusy je něco co vyčaruje úsměv.
 • karl173
  karl173 mecenáš9.1.2018 21:00Batman: Ticho
  Skvělý příběh s Batmanem, který je dnes už kultovní záležitostí. Každý ví stejně jako jsem to věděl já než jsem si konečně tuhle knihu mohl celou přečíst, že nabízí širokou paletu záporáků i hrdinů, ale na co jsem byl nejvíc zvědavý bylo samotné pojetí Batmana a příběh. Když začnu příběhem, tak ten bych zhodnotil jako velmi povedený příběh, který dokáže zaujmout, má napětí a atmosféru a po celou dobu vás bude táhnout dál a dál za pravdou a budete se u něj dobře bavit. Pak je tu to zmíněné pojetí Batmana. Detektivní práce, velké souboje, neustálé myšlení, chyby, podcenění přítele i nepřítele. Zkrátka je tu vše co Batman má mít a jak ho máme rádi. Jsou zde velmi dobré vedlejší postavy. Catwoman zde rozhodně není jen do počtu, ale má tu zde velkou roli. Co se týče kresby, tak tam nemám žádné námitky. Vypadá skvěle, je správně temná. Má to příjemné detaily. Nic není zbytečně přeplácané a díky tomu je vše dobře přehledné. Zkrátka Batman jak ho všichni chceme. 90 %
 • Radek Blacksad
  Radek Blacksad mecenáš8.1.2018 22:54Batman: Ticho
  Tá kresba je dokonalá! Neskutočné pohľady, každá jedna strana je premakaná a veľmi dobre sa na komiks pozerá. Pri niektorých scénach som mal až otvorenú hubu ako to Jim Lee nakreslil. Príbeh je trochu prekombinovaný a postáv je až príliš veľa, ale má to spád a dynamiku, hlášky a aj nejaké tie prekvapenia. Je to taký zábavný park plný atrakcií a najlepší Batman akého som čítal.
 • Radek Blacksad
  Radek Blacksad mecenáš8.1.2018 22:46Batman: Ticho II
  Mňa bavila táto druhá časť ešte viac ako prvá. Neskutočná kresba! Jim Lee nakreslil jeden z najkrajších komiksov aké som kedy videl, každá jedna strana je premakaná. Síce je dej už dosť prekombinovaný, bavilo ma to zo všetkých Batmanov najviac.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš6.1.2018 17:28Batman: Ticho
  Napoprvé působí tento příběh velmi poutavě, který vás tak rychle vtáhne, že si ani neuvědomujete, že vás zase vyplyvnul zpátky a vy si najednou říkáte, to je jako všechno... Ve své době mě i ta kresba bavila, ale dnes už mi to přijde takové nezáživné, nechci říct nudné, ale takové, že už vím do čeho jdu a vlastně je to taková standardka. Bohožel pro Jima Leeho, nastavil takovou laťku, kterou začali všichni kopírovat a není divu, že lidi už to nemusí brát. Mě bohužel už také ne a s přibývajícím věkem mi už i vadí přehršel oněch pláštěnek v příběhu s Batmanem. Robina ještě přežiju, ale ten zbytek mi už místy až vadí. Každopádně příběh je opravdu zajímavý, ale musím prostě konstatovat, že to provedení je spíše pro mládež. Pro mě čistý průměr 3 z 5.
 • Radek Blacksad
  Radek Blacksad mecenáš4.1.2018 01:58Batman: Ticho I
  Perfektne kreslený a veľmi dynamický Batman. Skoro stále sa niečo deje a veľmi dobre sa na komiks pozerá. Príbeh síce nie je nič extra, ale nenudil som sa ani chvíľu.
 • PKD
  PKD7.11.2017 18:35Batman: Ticho I
  Bezchybné! Co dodat?
 • louza
  Forma Ticha rozhodně převládá nad obsahem. Rádoby překvapivá pointa celého příběhu je uhádnutelná už z jeho počátku. Chvílemi se zdá, jako by se autor mermomocí snažil použít vše co batmanovský vesmír nabízí. Megalomanské snažení je podpořené zářivou a vytříbenou kresbou, která jen podtrhuje prvoplánovou snahu o jakési bombastické Batmanovo best of. Budu asi za kacíře, ale třeba přímočará Země jedna z pera proklínaného rutinéra Geoffa Johnse se mi líbila víc.
 • TonyT
  TonyT5.9.2017 08:56Batman: Ticho
  Co o komiksu Batman Ticho říci, snad jen to že kdybych byl náctiletý tak bych asi pravděpodobně chrochtal blahem, žel to už mi dávno není a tak blahem zdaleka nechrochtám. I když na druhou stranu mám pocit, že Batman Ticho je přesně ten typ komiksů, který podle mého názoru velmi rychle stárne. Asi největší problém mám s kresbou Jima Leeho, která je sice dokonalá a správně super ale ve finále na mě působí uměle a neživotně. Příběhově to není špatné ale Jeph Loeb už ukázal že umí i lepší příběhy, ostatně lepší bylo i spojení s kreslířem Timem Sale. Na celkové hodnocení tohoto díla se podílí více faktorů a to podle toho kolik vám je let, kolik toho máte načteno a jak moc máte rádi superhrdinské komiksy. A proto za mě už jenom opravdu slabé tři hvězdy.
 • TheLavk
  Komiks jsem nemohl přestat číst, příběh je zamotaný, nakonec ale dává smysl. Objeví se ikoničtí záporáci netopýřího muže včetně jednoho, zbrusu nového záporáka.
  Kresba nejspíš nijak neohromí, ale ani neurazí. Objeví se však momenty, kdy kresba opravdu vyniká.
  Za mě jeden z nejlepších příběhů netopýra a skvělá volba do DCKK.
 • TheLavk
  Komiks jsem nemohl přestat číst, příběh je zamotaný, nakonec ale dává smysl. Objeví se ikoničtí záporáci netopýřího muže včetně jednoho, zbrusu nového záporáka.
  Kresba nejspíš nijak neohromí, ale ani neurazí. Objeví se však momenty, kdy kresba opravdu vyniká.
  Za mě jeden z nejlepších příběhů netopýra a skvělá volba do DCKK.
 • mearez
  mearez14.5.2017 20:47Batman: Ticho I
  Něják nadšenej z toho nejsem. Ale jako příběh za něco stojí, to jo. Kresba úžasná, a ta Ivy. Super příběh. Měly by to zařadit do seznamu povinné četby k maturitě.
 • plus-rovnáse
  O něco slabší než první část, ale i tak jsem komiks přečetl na jeden zátah a užil jsem si svého prvního (počítáme-li knihy, druhého) Batmana. Obě části mě zpříjemnili sobotní odpoledne, které jsem nemohl strávit jinak. Co dodat?...
 • plus-rovnáse
  Moje úplně první setkání s Batmanem (i když jednu nebo dvě stránky si myslím pamatuju z Crew2...?) a bavil jsem se. Jediné co bych mohl komiksu vytknut byla velikost písmen, jinak skvěle strávené odpoledne (čteno i s druhou částí, nečtu jako lenochod...:)
 • jayjay86
  Totální hovénko tato kniha :-) Resp. tento příběh, ale budu to hodnotit dohromady, i když první kniha možná o hvězdičku lepší, u druhé jsem se už neskutečně přemáhal to celé dočíst. Záporáci jsou fajn, kresba je fajn, batman a celej příběh je však totální provar. Věřím, že pro fanoušky netopýřího šaška dobrý, ale pro čtenáře odjinud je to vážně hrůza.. Retro příběh byl asi zajímavější(resp. stejně zajímavej, ale ne zbytečně nataženej do x seSHITů) než celé Ticho ;-)

 • jayjay86
  Totální hovénko tato kniha :-) Resp. tento příběh, ale budu to hodnotit dohromady, i když první kniha možná o hvězdičku lepší, u druhé jsem se už neskutečně přemáhal to celé dočíst. Záporáci jsou fajn, kresba je fajn, batman a celej příběh je však totální provar. Věřím, že pro fanoušky netopýřího šaška dobrý, ale pro čtenáře odjinud je to vážně hrůza, děs a utrpení. O 1st app Batmana se raději bavit ani nebudeme.. :-)
 • Doncek4321
  Mě to bavilo, kresba pěkná, příběh byl docela zamotaný, ale nakonec to dávalo hlavu a patu. Za ty prachy dobrá volba.
 • J.Connor
  Druhý díl moje pocity rozhodně nevylepšil. Lee je v pohodě, byť to můj šálek kávy není, k hrdinům a jejich nadlidským strastem se jeho styl hodí. Vyústění příběhu, ale scénář rozhodně nezachránilo, spíš naopak - zmatečné, podivné a překotné defilé padouchů spěje k závěru, který se může honosit stejnými přívlastky. Naprosto jiná káva je suprový retrosešitek, který svou naivitou neuvěřitelně baví. Už je hlavní boss Kruger, který vyhladí tisíce lidí, o čemž si může i Joker jen zdát nebo to, jak ho Batman odhalí. V laboratoři najde výstřižek z novin, kde se praví, že prof. Kruger byl propuštěn z blázince a připravuje paprsky smrti, pročež si Batman navlíkne pláštěnku a jde si prófu vyháknout rovnou k němu domů. Jako komplet by mě to určitě nebavilo, ale jako krátké roztomilé výlety do historie mi tyhle bonusy naprosto sedí.
 • willis
  Překombinovaný průvodce panoptikem batmanovských padouchů v pěkné, barevné kresbě.
 • J.Connor
  Zpracování booku úžasný, encyklopedický info rád oželím a první sešitek Batmana je skvělý bonus. Sošnost postav Jima Leeho už mi bohužel ne vždy vyhovuje a nad příběhem jakožto zmatenou přehlídkou Batmanových záporáků taky krčím obočí. V podstatě jsem si zatím ověřil svou dosavadní povrchní zkušenost, že DC je oproti Marvelu v obecné rovině mnohem více repetitivní a postavy plošší.
 • MrKulda
  Je dobře, že se to rozdělilo na dvě knihy. Nedovedu si představit, jak bych četl takový dlouhý příběh, ve kterém se laicky řečeno "jenom" stále opakují padouši. Naštěstí je to alespoň celé napsáno i nakresleno velmi kvalitně, a například takovou bitvu na hřbitově jsem si opravdu vychutnával. Ono na tom není vlastně ani nic tak špatně, jenom už to prostě malinko pokulhává, první polovina vás svým nápadem nadchne, ale sakra, nemůže se to vléct přes celý příběh, to chce taky občas něco nového. A co se konce týče... motiv jednoho záporáka jsem trochu nepochopil, motiv druhého mi přišel opravdu směšný, až zbytečný a vynucený, a třetí... řeknete si "that's all?...okej"... Tak alespoň že zbytek komiksu fungoval parádně a nenudil.
  Celkově si stěžovat nemůžu, bavilo mne to, komiks na úrovni to opravdu je, a co je hlavní - účel představení Batmanova universa toto dílo splňuje perfektně.
 • DavidkkkCZ
  Jakožto absolutní neznalec komiksů a v podstatě i celého DC univerza, jsem využil příležitosti vyzkoušet nový DC komiksový komplet, jenž měl fungovat jako takové proklouznutí do světa hrdinů, a k tomu všemu za perfektní cenu - pouhých 49 Kč, nejen za samotný komiks, ale i malé překvapení v podobě jakéhosi přehledu všech našich hrdinů a jejich krátkým popisem. Batmana, který vystupuje v prvním komiksu jako hlavní hrdina, jsem nikdy příliš neobdivoval a popravdě řečeno mě nikdy nezajímal. Ano, dělal jsem chybu. Ihned na začátku komiksu, který začíná velkolepou bitkou, mi došlo, že Batman neboli Bruce Wayne je chlápek, který svým charismatem, kostýmem a povahou překonává jakéhokoliv jiného troubu se schopnostmi. A to i například Kapitána Ameriku či Iron Mana z Marvelu. Nevím, zda je to tím, že Batman: Ticho, kniha první, byl můj úplně první přečtený komiks, ale příběh mě dostal a fungoval na mou osobu přesně tak, jak měl Jeph Loeb, scénárista v plánu. Opravdu převelice se mi zamlouvá ten fakt, že v této pouhé první části, se vlastně setkáme téměř se všemi Batmanovými padouchy, které poznáme i my neznalci. Každý z nich je opravdu napsaný tak, že mu jeho osobnost věříte a jejich zločiny mají skutečný důvod. Nejlepší ovšem je, že hlavní záporák, který vlastně nevíme, ani jak vypadá či jak se jmenuje, využívá všechny tyto superpadouchy najednou, aby Batmana zastavili. Mezitím, co on si sedí v teplíčku u krbu a hřeje si nožky. K tomuto ultimátnímu dílu máte k dispozici ještě opravdu pěknou kresbu od Jima Leeho, která si pohrává s odstíny šedé až černé barvy a využívá potenciálu netopýřího muže, který nosí černý kostým podobný prosté tmě. Božínku, to byl ale nářez, hlavně ten konec, ale k tomu už se musíte dostat sami, nebudete litovat.
 • kaylin
  Navázání na minulost se musí ocenit. Ale díky tomu, že má Batman mezi svými padouchy Clayface, dá se všechno, co nejde nějak pořádně vysvětlit, hodit na něj. Tohle mi prostě kazí dojem a ten scénář najednou nevyznívá tak chytře, jak by se chtěl tvářit. Kresba Jima Leeho mě ale pořád baví, i když třeba v tomhle případně mi ještě zajímavější přišla netradiční, která je použita pro flashbacky. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/01/1361-dc-komiksovy-komplet-2-batman.html
 • P.G.
  Tak tady mi to už docela dost skřípe a zdá se mi, jako by scénárista tvořil děj ve stylu: už mi dochází nápady, je na čase odvést pozornost, on si toho nikdo nevšimne. Protože závěr je tedy opravdu "prazvláštní". Kresba si sice stále drží vysokou kvalitu, ale místy bohužel přispívá k chaotičnosti děje. Co se týká bonusového čísla, tentokráte DC #33, tak opět barevně nevýrazné, což mě tedy opravdu netěší.
 • P.G.
  Batman není zrovna můj oblíbenec, ale v tomto komiksu mi jeho přítomnost ani moc nevadila. Kresba je výborná a k příběhu celkem sedne. Co už tak moc fajn není, je scénář. Děj je značně strohý a přímočarý, takřka bez ničeho, co by čtenáře přimělo zpomalit a zapřemýšlet. Pravda, já se zarazila hned u objevení se Heleny a dlouho přemýšlela, jak se tam sakra vzala! Na druhou stranu, pátrání bylo celkem příjemná odbočka, takže pro mě plus. Další odbočka přišla vzápětí i u Pamely a Seliny. I díky tomu mám teď alespoň nějakou spojku mezi příběhy z preCoIE a New52.
  Koncept DCKK mi nepřijde špatný, je sice bonusově o něco chudší než NHM, ale to pro mě nepředstavuje problém. Těšila jsem se na "bonusové" 1. číslo s Batmanem, ale výsledek mě doslova šokoval. To jim v tiskárně došly barvičky? Vždyť tyto první komiksy přímo hýří barvami! Nedalo mi to a prošla si přetisky různých prvních čísel a prohlédla i nějaké ty scany - a zjistila, že "vyblité barvičky" nejsou jediný problém, některé barvy (např. fialová, oranžová) nejsou evidentně přetisknuté korektně. Za toto tedy v hodnocení nula bodů. Druhá věc, která mě moc netěší, je provedení knihy - kdyby nebyla šitá (což naštěstí je), tak z ní mám po prvním přečtení salátové vydání.
 • Doncek4321
  Musím říct, že za 50 kč dost luxusní čtení. DCUKK začalo skvěle. Palec nahoru za takový styl vydávání, snad si to najde své čtenáře. Jen je velká škoda, že trh je docela přesycen, mohli s tím počkat na konec UKK2.
 • mttra
  Pro me o dost lepsi nez ta prvni polovina..je to takovy vic detektivni,a o nahle zvraty neni nouze..mne se druhej dil libil,a dalsi hvezdu davam opet za bonusovej sesit z praveku,ptz kde jinde bychom si tohle mohli precist.. :) 4*
 • MickeyStuma
  Tady nelze jinak, než zopakovat koment z prvního dílu. Komiks jako takový je co se týče kresby excelentní. Po scenáristické stránce to však velmi trpí typickým sešitovým neduhem. Chybí tomu plynulost a padouši v každém sešitovém díle vstupují do příběhu velmi násilně a nesystematicky. Pokud by se četl jeden sešit vždy po měsíci jak to původně vycházelo, nijak by to čtenářsky nevyniklo, ale takhle celkově to bohužel vyznívá značně nelogicky. A na konci opět potěší přetisk zcela původního Batmana ze série Detective comics. Tentokrát z č. 33 z listopadu roku 1939. Super
 • MickeyStuma
  Komiks jako takový je co se týče kresby excelentní. Po scenáristické stránce to však velmi trpí typickým sešitovým neduhem. Chybí tomu plynulost a padouši v každém sešitovém díle vstupují do příběhu velmi násilně a nesystematicky. Pokud by se četl jeden sešit vždy po měsíci jak to původně vycházelo, nijak by to čtenářsky nevyniklo, ale takhle celkově to bohužel vyznívá značně nelogicky. Na konci potěší přetisk prvního objevení Batmana v sérii Detective comics č. 27 z května roku 1939. To snad sběratele potěší ze všeho nejvíc.
 • SiWeX
  Názor člověka co to má v souborném vydání je asi jasný ne ... 😀
 • mttra
  Dejove az moc rychly a jednoduchy,zadny WAU! UFF! Takze za scenar 2* ... Kresba hezka,hvezda k dobru.. A dalsi hvezda za rozhodnuti vydat DC KOMPLET,a za bonus v podobe ukazek prvnich cisel,dooost dobrej napad.. !! Takze celkem 4 *,uvidim co druha cast...
 • Carnage
  Druhá část u mě malinko kleska, opravdu je tam toho najednou moc a tak nějak mi docela chybělo lepší rozuzlení příběhu. Jak tu psal Walome, motiv záporáka mi přišel celkem mimo. Kresba luxus celkově ale o fous slabší jak první část.
 • Luigim
  Parádní dokončující jízda
 • Luigim
  Jsem rád, že DC comics začalo vydávat takovýto komplet. Protože dostat se k tomuto komiksu není lehké. Stejně jako ke všem co jsou staršího data vydání a nejsou dotisky. A jako nový čtenář toto oceňuji. Nyní ke komiksu. Kresba byla špičková opravdu jsem si jí užíval vč. těch jemných detailů. Scénář a příběh také na luxusní úrovni. Ty flashbacky? Kráááása. Opravdu povedený komiks a za pár babek.
 • dvory
  Dokonalost, užíval jsem si to od začátku až do konce!
 • Walome
  Těžký průměr. Supráci se střídají naprosto nelogicky, scénář je děravej, motiv hlavního záporáka je prapodivnej atd. atd. Ale zábavnou funkci to plní.
 • kaylin
  K vydání v podstatě nemám co vytknout. Velmi se povedlo, a to především jako skvělý úvod do série, která má co nabídnout. Je vidět, že se s tím tvůrci trochu více piplali, že je zde více zajímavostí. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/01/1355-dc-komiksovy-komplet-1-batman.html
 • Walome
  Nebýt toho bonusu na konci, dostane to dvě hvězdičky a ani nemrknu. Nudná kresba, scénář nepřekvapí, supráci se zjevují a mizí jak je u DC mainstreamu tradicí a za celou knihu se nestane nic, co by mě nějak znatelně poznamenalo a dokonce bych si dovolil tvrdit, že se nestane vůbec nic zajímavého. Je tam pár supr panelů (asi 3), ale jinak teda meh.
 • Tyfus
 • Fimi
  a příběh se uzavírá, opravdu líp DCKK začít nemohla...výborné
 • JackOneil
  Tedy, musím uznat, že tímto kouskem si mne s největší pravděpodobností série DC kompletu na nějaký ten čas získala. Jsem fanoušek Marvelu, primárně skrze UKK a tak DC u mě zatím moc prostoru nenašlo. Tento komiks funguje na výbornou. Akce není to jediné a tak je tu dost prostoru na rozvoj vztahů a nebo na vzpomínky z dětství. Zde musím podotknout, že se mi flashbacky obzvlášť líbily. Doufám, že DC udrží tuto laťku a v sérii budou vycházet obdobně dobré kousky.
 • Tyfus
  Vždy jsem byl zarytý marvelák, kromě asi 3 starých Batmanů od Unicornu jsem nikdy nic DC nečetl. Už nějakou dobu jsem se do DC světa chtěl ponořit, ale jednoduše jsem nevěděl kde začít. Proto jsem rád za tuto DC obdobu UKK. Z prvního čísla jsem nadšený! Batman je tu peckovní, staví se i Superman! Scénář pěkně odsejpá a famozní kresba Jima Lee to jenom podtrhuje! Nemůžu se dočkat dalšího dílu! Marvel v UKK a NHM má už za sebou ty nejlepší kousky, proto se velmi těším na další díly tohoto kompletu! Za mě pěcka!!!
 • dvory
  "Jsem Batman! Pšššt.." Tak jo, tohle mě navnadilo. Batmana prostě žeru a tohle je pecka, takhle nějak si představuju příběh s Batmanem. Střídají se tu akční scény, flashbacky z Bruceova dětství a sem tam líbačka s Catwoman a fight se Supermanem. A kresba Jima Lee? Úžasná! Ty dvoustránky (nejen) jsou fakt parádní. Jsem rád, že se mi díky této kolekci dostanou do sbírky i u nás jinak vyprodaný kousky.
 • MrKulda
  Dokonalý, kresba super, neustále se tu něco děje, atmosféra, přechody do vzpomínek z dětství... prostě - je to Batman. A toho nemůžete nemít rádi.
  Doufám, že si DC komiksový komplet udrží stejnou (nebo alespoň částečnou) kvalitu, jakou odstartovala, s tímto univerzem tolik zkušeností nemám a rád bych, aby mě tato kolekce do něho více zasvětila. Tak snad :)
 • Fimi
  Tak je to tu, konečně DCKK a hned Ticho a první číslo Bat-mana...výborné, tady není co řešit, jeden z nej příběhů z Batmanem

  MEGA: jen klid je to sto let starý Iron man, to bude kolem 60% max
 • petrsimcik
  Mě teda nadchlo zpracování :) Je obyčejnější a proto se bude míň kurvit a trhat při manipulaci obchodech. Žádná měkká pevná vazba z vifikundacema, ale hezky tvrdé desky. A další věc za kterou je rozhodně plus jsou názvy na hřbetě knihy. Pryč s nicneříkajícím číslem.

  Co se týče kvality Ticha tak o tom se netřeba bavit a kvality celkem ... podle mě jich bude dost málo na to by se to stihlo výrazně zkazit. Z UKK a NHM dám dohromady taky 80 pecek :)
 • Mitthrawnuruodo
  Prostě paráda - zpracování kvalitní, cena ještě lepší. Moc se mi líbí retro sešit na konci, v tomto případě opravdová legenda, kterou by měl každý komiksák mít u sebe. Pro mě rozhodně lepší než Marvel UKK, jak výběrem příběhů, tak zpracováním.
 • Vojtěch 393
  Vojtěch 3931.1.2017 17:04Batman: Ticho
  Nádherná a kvalitní komiksová knížka, lepená vazba drží perfektně. Ticho - dnes už ikonickej batmanovskej příběh - jsem si užil po všech stránkách. Doslova lahůdkami jsou scény Batmana a Catwoman (potažmo Bruce a Seliny), skoroumlácení Jokera a tak bych mohl pokračovat, protože jeden skvělý panel střídá druhý. Akvarelem malované flashbacky vizuální stránku příběhu parádně obohacujou. Velkej palec nahoru... rád si to někdy přečtu podruhé...
 • Fimi
  Fimi mecenáš20.12.2016 20:46Batman: Ticho
  opravdu skvělé, tohle je klenot, postav jak když nasereš, a Hush je opravdu drsnej, paráda
 • TomD87
  TomD8724.6.2016 12:09Batman: Ticho
  Mnohí na to o dušu frflú, no ja na tento príbeh nedám dopustiť. Chcelo by to celé viazané vydanie. Opovrhujem brožami.
 • baatcha
  baatcha20.4.2016 08:56Batman: Ticho II
  Je to dlouhé, hloupé a strašně nudné. Navíc je (spoiler) jednou z klíčových postav Batmanův *zahradník*, evidentně klasická postava, o které u nás ovšem nikdy nikdo neslyšel, takže i to finální emotivní odhalení vyzní naprázdno. A kromě toho fakt nesnáším kresbu Jima Lee.
 • Fry
  Fry admin21.9.2015 16:17Batman: Ticho
  "Batman: Ticho" - Tak jsem se k tomu konečně dokopal ... "Ticho" je nádherně nakreslený dvanáctidílný příběh, který ovšem nevybočuje z řady ... "Ticho" mi nepřipadalo o nic lepší, jak jakýkoliv jiný Batman, kterého jsem dosud četl ... "Ticho" je podle mě docela obyčejný záporák, který se dá lehce odhalit i přes rozčarování v některých kapitolách ... Ve výsledku je "Ticho" prostě další Batman, který nevybočuje z davu. Loeb, Lee a Williams odvedli velice slušnou práci, ale když se za tím ohlédnu zpět, mám takový pocit, že by to Morrison zvládl mnohem lépe, přece jen v chaotičnosti příběhu je to prostě mistr ... Za mě 4*!
 • luky.kuky10
  luky.kuky1013.5.2015 12:03Batman: Ticho II
  Jeph Loeb je genius, a spolecne s Jimem Lee vytvorili neco neobvykleho. Neco, kde do uplneho konce neni jistota totoznosti Batmanova protivnika. Ticho.. Skvely, detektivni, fascinujici, luxusne nakresleny a hlavne zabavny comics, ktery i po nekolika precteni bude stale bavit.
 • luky.kuky10
  luky.kuky1010.5.2015 22:11Batman: Ticho I
  O vynikajici kresbe se zminovat nemusim.. Co se pribehu tyce, tak ten je vysperkovany do posledniho detailu. V prvni knize mame takove naznaky batmanova noveho protivnika, a cele se to vsechno zacina rozvijet. Nechybi tomu akce ani vasen (sceny s cateoman jsou neskutecne pusobive). A tak ten, kdo ma moznost sehnat (dnes uz tezko sehnatelny kousek) a precist, urcite nebude litovat!
 • louza
  Forma Ticha rozhodně převládá nad obsahem. Rádoby překvapivá pointa celého příběhu je uhádnutelná už z jeho počátku. Chvílemi se zdá, jako by se autor mermomocí snažil použít vše co batmanovský vesmír nabízí. Megalomanské snažení je podpořené zářivou a vytříbenou kresbou, která jen podtrhuje prvoplánovou snahu o jakési bombastické Batmanovo best of. Budu asi za kacíře, ale třeba přímočará Země jedna z pera proklínaného rutinéra Geoffa Johnse se mi líbila víc.
 • jh666
  jh6666.12.2014 12:45Batman: Ticho
  istrovské dílo, jinak se to asi nedá vyjádřit. V první řadě jsem rád, že se mi tenhle kousek vůbec podařilo sehnat, protože je na spoustě míst vyprodaný. A teď ke komiksu samotnému. Nejde mu vytknout absolutně nic. Příběh, budování atmosféry, závěrečné odhalení, kresba, prostě je všechno je naprosto dokonalé. Jephu Loebovi, Jimu Lee a všem dalším se za tenhle kousek hluboce klaním. 110 %
 • mAGiic
  mAGiic editor25.10.2014 22:16Batman: Ticho
  Hodně akce, temná atmosféra, žhavé kočky a spousta padouchů...něco málo tam chybí, ale určitě velký naprůměr v Batmanovi! ****
 • mAGiic
  mAGiic editor25.10.2014 22:15Batman: Ticho II
  Druhý mi přišel o chloupek lepší než první, ale přesto k úplné dokonalosti něco málo chybí. Je tu hodně záporáků, je tu "Ticho", Superman, prezidentem je Lex Luthor a atmosféra...ta táhne první i druhý díl. Za mě 4*
 • mAGiic
  mAGiic editor25.10.2014 22:13Batman: Ticho I
  Výborná moderní kresba, scénář Jepha Loeba je fantastich a celé to šlape jako hodinky, druhý díl se mi líbil o něco více.
 • MultiScorey
  MultiScorey14.9.2014 21:04Batman: Ticho
  Dobrý komiks s dobrým příběhem, ale musím uznat, že kresba tohoto komiksu je skvělá! Tady ta kresba patří mezi ty nejlepší, co jsem viděl.
 • Bubsy
  Bubsy12.9.2014 16:23Batman: Ticho
  Kdyby se sám autor v předmluvě nepochválil za to jak dobře vymyslel hlavního záporáka a jak se mezi čtenáři bude diskutovat o tom kdo to asi je, nikdo by si to asi nemyslel. Prakticky od začátku knihy je jasno kdo za tím je (nebo aspoň u mě to tak bylo) a docela mi to ubralo na pocitu z knihy. Jinak se, ale knížka moc dobře čte a má pěknej spád. U většiny comicsů trpím, když autor vytahuje tolik postav z jiných a spřátelených řad, ale tady mi to nevadilo a naopak to i docela dobře fungovalo.
  Kresba navíc hodně pomáhá a skvěle se na ní dívá. Prostě Jim Lee... Potěšilo mě i zpracování BB/Artu.
 • kaylin
  kaylin24.6.2014 08:19Batman: Ticho II
  "Batman: Ticho" je poměrně kvalitní příběh, přece jen, taková přehlídka superhrdinů se zase hned tak nevidí. Jeph Loeb je scénáristou, který si koncerty se všemi postavami může dovolit, což předvedl ještě několikrát. Proč být malý, když to jde ve velkém? Navíc, kresba Jima Leeho si zaslouží co největší počet postav, kterými může čtenářovo oko oblažit. Tohle je prostě jedna z nejlepších mainstreamových kreseb, které jsou nádherně detailní, a to nikoli pouze v rámci postav, ale i díky propracovávanému pozadí. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/06/663-batman-ticho-ii-70.html
 • kaylin
  kaylin23.6.2014 08:50Batman: Ticho I
  Nechci říkat, že komiks byl hlavně dárkem pro Jima Leeho, ale v některých momentech to tak vypadá. Bruce Wayne se vydává do Metropolis, aby zde nechyběl ani Superman. Je však pravda, že Jeph Loeb je natolik dobrým scénáristou, že to vše vypadá naprosto přirozeně a příběh se hned neomrzí. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/06/661-batman-ticho-i-70.html
 • sedw
  sedw1.12.2013 20:04Batman: Ticho
  Zábavný komiks, který mi však nenabídl nic navíc. Kresba je úchvatná, rozhodně jedna z nejlepších, se kterou jsem měl tu čest, ale děj je zbytečně překombinovaný. Loeb se snaží použít pokud možno všechny hlavní záporáky z Batmana a je to trochu na škodu. Ale jak jsem napsal, jedná se o zábavný komiks s vysoce nadprůměrnou kresbou, takže koupě rozhodně nelituji.
 • J.T.honza
  J.T.honza26.11.2013 13:04Batman: Ticho
  Jako jo, v podstatě jsem spokojený, je to pořádná bichle, vydrží na dlouho a obrázky jsou moc pěkné. Škoda, že ten děj je nějaký překombinovaný a ve výsledku mi moc nedává smysl. Možná bych se měl dát do druhého čtení, protože většinu knihy jsem se bavil, jen ta závěrečná pointa ale jaksi prošla kolem mě...
 • Deyw
  tenhle kousek sem propasl a ted toho lituju..chtel bych ho do sbirky takze to pisu i sem...kdyby nekdo chtel prodat tak prosim napiste emal a reknete si cenu..opravdu dobre zaplatim :-) muj email: Deywik@wo.cz
 • luky.kuky10
  luky.kuky1021.10.2013 20:29Batman: Ticho
  Nemůžu si pomoct ale podle mě je skoro všechno co u nás vyjde s Batmanem luxusní záležitost! Tahle bichle to jen potvrzuje!
 • Final
  Final mecenáš5.9.2013 11:05Batman: Ticho II
  Překombinovaná záležitost, předpokládám, že důvodem je, aby se v tom aspoň mihl kdejaký záporňák běžně otravující Batmana. A Superman k tomu. Ve výsledku dávám čtyři hvězdy hlavně za kresbu a za to, že i ta překombinovanost dává nakonec po vysvětlení smysl (i když motivaci hlavního osnovatele plánu těžko uvěřit).
 • Jack043
  Jack0435.12.2012 18:40Batman: Ticho
  Úžasné kresby, temný a záhadný příběh. Tuhle detektivní jízdu jsem si parádně užil. Chtělo by to další takhle dobré Batmany !!!
 • Absinther
  Absinther29.10.2012 12:33Batman: Ticho II
  Trochu z toho celého(ticho1+2)čouhá křečovitá snaha o vykonstruování toho nejepičtějšího Batmanovského příběhu ve kterém bude nacpáno co nejvíce(pokudmožno úplně vše)z Batvesmíru.....Na druhou stranu je fakt příjemné hltat všechny ty(staré známé) odkazy, postavy, situace a kochat se perfektní kresbou.........Takže jsem odpustil kůkům, že chtěli být nejlepší z nejlepších(kdo by se za to na ně mohl zlobit-žejo...)a beze studu tu tomu vpálím plný kotel.
 • mart.in
  mart.in mecenáš23.7.2012 12:30Batman: Ticho
  Před lety jsem to propásl, takže na tohle vydání jsem se opravdu těšil. A bylo proč! Kniha narvaná akcí, úžasnou kresbou a zatraceně pěknýma holkama - ani vteřinu čtení/prohlížení jsem se nenudil, naopak. Nemám proto důvod hledat nějaké chyby.
 • marek zigmund stanko
  marek zigmund stanko8.6.2012 10:50Batman: Ticho
  ..netopýr je pořád vůl (!) ale comics kde i wheelchair girl je sexy, nejde nepochválit ! :)
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš30.5.2012 16:01Batman: Ticho (Limitovaná edice)
  DemnoG: já tipuju, že tam určitě někdo poslal přítelkyni s penězma pro druhej kousek a časem to někde vyhodí na aukru za šílenej balík, ale jinak bych tipl, že ne...o)
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš30.5.2012 15:30Batman: Ticho (Limitovaná edice)
  Da se limitovana edice vubec jeste nekde koupit:)?
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš30.5.2012 09:28Batman: Ticho (Limitovaná edice)
  Kabukiman: já naprosto souhlasím a vidím to stejně. 1500,- za něco co už vyšlo a mám první vydání? Hm, asi ne, díky...
 • Kabukiman
  Kabukiman29.5.2012 20:02Batman: Ticho (Limitovaná edice)
  Možná dělám chybu když si to ticho nekoupim znovu,ale příště bych raděj bral limitku u něčeho co už jako poctivej kupovač českýho komiksu nemam doma...
 • Azalin
  Azalin mecenáš27.5.2012 12:12Batman: Ticho
  Hodně sexy knížka. Jim Lee mnohdy exceluje, příběh je to ale takový lehce kostrbatý a hlavní zápletka těžce nepřesvědčivá. Přesto určitě stojí za koupi, i když s Batmanem existují lepší a hlavně atmosféričtější příběhy.
 • DAxik
  DAxik26.5.2012 20:27Batman: Ticho
  Pořádná komiksová cihla! Nutno přiznat, že jsem se nového vydání trošku bál, ale tohle je opravdu velmi milé překvapení. Povinná četba pro milovníky vysoce kvalitního "obrázkového čtení"...
 • punisher
  punisher21.5.2012 10:46Batman: Ticho
  Konečně jsem se dočkal znovuvydání tohoto skvělého komiksu.Kresba je špičková,scénář také a to je to hlavní ne? No,vlastně bych chtěl poděkovat BBartu za toto vydání,které se jim velice povedlo.
 • Const.ex
  Const.ex18.5.2012 11:22Batman: Ticho
  11111111: je to první vydání. První vydání takto dohromady (I a II díl).
 • 11111111
  1111111117.5.2012 21:44Batman: Ticho
  Opravte si chybu - je to 2. vydání
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš28.2.2012 19:39Batman: Ticho II
  Pro mě na úrovni jedničky. Skvělá kresba. Slušná atmoška. Dobrej Batman. Né ten nejlepší, ale dobrej...Procenty by to bylo asi 82%
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš28.2.2012 15:05Batman: Ticho I
  Ticho už jsem jednou četl a moc mě nezaujlo, tak jsem se mu rozhodl dát druhou šanci. Jsem přeci lidumil. Z příběhu si zatim úplně neplním trenýrky mazem či sezamem (nedává to smysl, ale písmena jsou podobná), ale má to atmosféru a Lee kreslí nádherně ženský. Hlavně jejich postavy. Krásné nohy a pozadí. Pěkné...
 • punisher
  punisher12.8.2011 10:59Batman: Ticho I
  Půjčeno v knihovně.
 • Bury
  Bury21.3.2011 20:10Batman: Ticho II
  Takže : Kresba je prostě dokonalá (Jim Lee umí) ,fight Batman vs Superman -super a lovestory Batmana a Catwomen -úžasný ,ale jinak příběh nic moc (celkem mi vadí kopa záporáku kteří se objeví jen na chvilku -radši mám jedno pořádného ,ale to mi vadilo třebas i u Spidermana) CZ provedení je kvalitní .
 • Bury
  Bury21.3.2011 20:09Batman: Ticho I
  Takže : Kresba je prostě dokonalá (Jim Lee umí) ,fight Batman vs Superman -super a lovestory Batmana a Catwomen -úžasný ,ale jinak příběh nic moc (celkem mi vadí kopa záporáku kteří se objeví jen na chvilku -radši mám jedno pořádného ,ale to mi vadilo třebas i u Spidermana) CZ provedení je kvalitní .
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.3.2011 16:38Batman: Ticho II
  Jim Lee je skutečně borec, s Loebem bych byl poněkud střízlivější. Tahle plejáda všemožných batmanovských hrdinů a padouchů předvádí velmi působivé divadýlko, ale jediné, co mě skutečně pobavilo a asi mi uvíze v paměti, je sem tam citoslovce "fap".
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.3.2011 12:18Batman: Ticho I
  Super kresba, super kočky. Jinak nuda.
 • rooty
  rooty2.3.2011 13:11Batman: Ticho I
  *pohnutky hlavního záporáka...A když už píšu opravu, tak jen dopíšu, že mi příjdou opravdu směšné

 • rooty
  rooty2.3.2011 13:10Batman: Ticho II
  *pohnutky hlavního záporáka...A když už píšu opravu, tak jen dopíšu, že mi příjdou opravdu směšné
 • rooty
  rooty2.3.2011 13:06Batman: Ticho II
  Tak u tohohle komiksu jsem si oblíbil Batmana, temného rytíře, jeho temné město a postavy které ho obklopují v jeho světě .Kniha se stala mojí biblí u které jsem každý večer usínal. Po koupení dalších knih jsem zjistil, že má ještě lepší příběhy, jako rok jedna nebo dlouhý halloween,ale i tak je to pořád moje srdcová záležitost. Moje seznámení s postavou nemohlo proběhnout lépe, protože tenhle comics slouží jako informační kniha všech důležitých událostí batmanova světa, navíc tu vystupuje velká část jeho protivníků i jeho maskovaných přátel. Je fakt, že doteď nechápu pořádně hlavní pohnutky záporáka, ale i tak mi to nevadí v celkovém hodnocení..protože u této knihy (resp. 2 knih) se vždycky pobavím.

 • rooty
  rooty2.3.2011 13:04Batman: Ticho I
  Tak u tohohle komiksu jsem si oblíbil Batmana, temného rytíře, jeho temné město a postavy které ho obklopují v jeho světě .Kniha se stala mojí biblí u které jsem každý večer usínal. Po koupení dalších knih jsem zjistil, že má ještě lepší příběhy, jako rok jedna nebo dlouhý halloween,ale i tak je to pořád moje srdcová záležitost. Moje seznámení s postavou nemohlo proběhnout lépe, protože tenhle comics slouží jako informační kniha všech důležitých událostí batmanova světa, navíc tu vystupuje velká část jeho protivníků i jeho maskovaných přátel. Je fakt, že doteď nechápu pořádně hlavní pohnutky záporáka, ale i tak mi to nevadí v celkovém hodnocení..protože u této knihy (resp. 2 knih) se vždycky pobavím.
 • DancinPuppet
  DancinPuppet2.11.2010 22:49Batman: Ticho II
  Doplním jen to, co přibylo od I. Do příběhu se přimíchávají snad všichni zásadní padouši batmanovské série a ti, co se neukážou jsou alespoň zmíněni. Hush Batmanovi tak silně pocuchal nervy a zahýbal mu vesmírem, že si v samém závěru nemůže být jistý naprosto ničím. Příběh je i přes své kvality skvělé detektivky pozlátkem pro takovou bat-enciklopedii zásadních postav a událostí někde uvnitř toho všeho, čímž se nám naskytuje skvělá možnost začít s batmanem bez obav, že snad nebudeme vědět co se dělo před tichem. Jakožto fanoušek samozřejmě sleduji jak je to v Batmanově Gothamu nyní a je třeba říct, že právě Ticho bylo dost zásadní pro následující slet událostí.
 • DancinPuppet
  DancinPuppet2.11.2010 22:41Batman: Ticho I
  Dynamický styl kresby superhrdinského totemu, zvaného Batman, rukou Jima Leeho rozhodně neurazí a dobře se na něj kouká. Po příběhové stránce dávám ,,jen" 90%, protože jak ukazuje II, jde to ještě lépe a tvůrci si tohle dostaveníčko Batmana s Poison Ivy dávají jako rozcvičku.
 • George
  George26.2.2010 12:02Batman: Ticho II
  JIM LEE A JEPH LOEB SOU BOHOVÉ!!!!!!
 • George
  George23.2.2010 11:29Batman: Ticho II
  Včera sem si tuto knihu objednal hlavně kvůli tomu že kreslíř je JIM LEE a vašemu hodnocení takže doufám že mě nazklame
 • massilia
  massilia30.11.2009 14:39Batman: Ticho I
  Nemám rád tenhle styl hyperdokonalé kresby. Je studená jak úsměv Britney Spears, a lze jen těžko tušit, zda to kreslil člověk nebo počítač. Když i příběh je nudný a bez chuti jako ožvýkaná žvýkačka, rýsuje se nám jedno z největších komiksových zklamání posledních let.
 • remco
  remco13.5.2009 14:12Batman: Ticho II
  výborný batman
 • remco
  remco13.5.2009 14:12Batman: Ticho I
  výborný batman
 • FrAnK
  FrAnK25.12.2008 18:59Batman: Ticho II
  Opet, perfektni kresba a scenar nic lepsiho u nas nevyslo a prece jenom ikdyz tu byl Joker tak pro me byla lepsi jednicka..
 • The Genius
  The Genius24.9.2008 12:36Batman: Ticho II
  Kresba je úchvatná, spracování taky. Je to sice tak trochu mainstreamovější Batman než ti, kvůli kterým jsem si tuhle postavu oblíbil, ale rozhodně to není špatné. Sice jsem už pomalu od začátku tušil, kdo za tím vším stojí, ale Loeb s mým přesvědčením v průběhu vyprávění parkrát pěkně zamával :) Hodnotím jako celek, tudíž 80
 • The Genius
  The Genius24.9.2008 12:35Batman: Ticho I
  Kresba je úchvatná, spracování taky. Je to sice tak trochu mainstreamovější Batman než ti, kvůli kterým jsem si tuhle postavu oblíbil, ale rozhodně to není špatné. Sice jsem už pomalu od začátku tušil, kdo za tím vším stojí, ale Loeb s mým přesvědčením v průběhu vyprávění parkrát pěkně zamával :) Hodnotím jako celek, tudíž 80
 • FrAnK
  FrAnK18.7.2008 17:38Batman: Ticho I
  Uplne nej co kdy u nas bylo vydany z netopírem ta atmosfera, kresba vod Leea uplne jedinecna a zamerena na detail akorat mi vadil ze tam byl moc superman a v supermanovi pro zitrek byl zas malo batman ale rikam uple uza neli nejlepsi co kdy bylo s batmanem spahano..
 • Tauren
  Tauren7.3.2008 18:12Batman: Ticho II
  Na můj vkus až moc postav, ale stejně to bylo s Leeovou kresbou skvělé louskání.
 • Tauren
  Tauren7.3.2008 18:11Batman: Ticho I
  Na můj vkus až moc postav, ale stejně to bylo s Leeovou kresbou skvělé louskání.
 • erik
  erik14.1.2008 08:54Batman: Ticho II
  Príbeh sa zamotáva, dobrá kresba zostáva. Je škoda, že záver trošku zaniká v prekombinovanosti a ofáčovanec je tým, kým je, čo všetci tušia. Celkové hodnotenie - dobrá séria scenáristicky na úrovni tak do pol pása k Long Halloween.
 • erik
  erik14.1.2008 08:52Batman: Ticho I
  Výborne kreslený Batman, ktorý si ešte udržuje pocit komplexnej zápletky. Kto čítal Long Halloween, ten naráža na úplne rovnaké schémy.
 • Blair
  Blair4.1.2008 10:04Batman: Ticho I
  Skvela ukazka souzneni Jima Leeho a Jepha Loeba. Loeb prichazi s uzasnym pribehem, ktery obstoji jak samostatne, tak v rozlehlem batmanovskem universu. Nema cenu tu psat, jake nasledky pak prichazeji. Snad jen to, ze tento pribeh ma opravdu sve legendarni misto tam, kam se jen temny rytir muze vydat.

  Od 100% me odradila kvalita papiru, vadny prebal a hlavne nevkladane obalky mezi sesity, ale az nekde na konci.
 • Big G
  Big G1.1.2008 17:04Batman: Ticho I
  No, Loeb schopný scenárista je, jen v Tichu mu to všechno tak úplně nevyšlo...
 • Monk
  Monk1.1.2008 16:43Batman: Ticho I
  Vzhledem k tomu, že s mým oblíbeným netopýrem toho v Čechách tolik nevychází, tak jsem knihám s ním ochotný leccos odpustit, tak dávám 90. Kresba/malba je úžasná, nicméně Loeb není zas tak zdatný scénárista a jak se ukazuje v druhé knize, nabral si toho na bedra moc. Začátek to byl ovšem slibný.
 • Spacecore
  Spacecore15.12.2007 11:19Batman: Ticho II
  Druhá kniha mnohem lepší než první..doporučuju přečst obě dvě naráz
 • Spacecore
  Spacecore15.12.2007 11:18Batman: Ticho I
  Nadchlo mě to.Víc nemusím dodávat :) Jo a dobrej románek s Catwoman,aspoň už je definitivně potvrzené,že batman není gay :)
 • Jokerka
  Jokerka18.10.2007 20:27Batman: Ticho II
  Takze. Shrnme to kratce a strucne. Pribeh je zajimavy. Do zebricku mych nejoblibenejsich postav pribyla Poison Ivy, ktera je skutecne neodolatelna a jeji kamoska Harley. Kdo se zaradil do zebricku neoblibenych postav je Catwoman, ktera to se svojio nespoutanosti uz vazne prehani. (ale je fakt ze kdyby ne, tak uz to neni catwoman, to e fakt) Ticho je podarene, hluboke a k zamysleni. A tak kresba! Takze je to jasny. Je to silny nadprumer! :-)
 • Michal Opitz
  Michal Opitz mecenáš15.10.2007 08:06Batman: Ticho II
  Kresba výborná, scénář na mě působil trochu bezradně. První díl se mi líbil o trochu víc než druhý.
 • Michal Opitz
  Michal Opitz mecenáš15.10.2007 08:06Batman: Ticho I
  Kresba výborná, scénář na mě působil trochu bezradně. První díl se mi líbil o trochu víc než druhý.
 • Wiruss
  Wiruss30.7.2007 14:37Batman: Ticho II
  Koupi tohoto booku jsem dost dlouho odkládal. A tak trochu asi věděl proč čeho je moc toho je příliš trochu mi to celé připomíná Hellboyovu povídku Mrtvola, která vycházela po dvou stránkách a na každé se muselo něco ukázat, nebo druhá možnost Lee si chtěl prostě zkusit nakresleslit všechny hlavní batmanovi protivníky, společníky atd. jinej důvod nevidím. Je toho přehršel neříkám že je to nezajímavé, ale že by to nějak natchlo to ne...

  Scénář 60%, kresba 90% české vydání 95%
 • Wiruss
  Wiruss30.7.2007 14:37Batman: Ticho I
  Koupi tohoto booku jsem dost dlouho odkládal. A tak trochu asi věděl proč čeho je moc toho je příliš trochu mi to celé připomíná Hellboyovu povídku Mrtvola, která vycházela po dvou stránkách a na každé se muselo něco ukázat, nebo druhá možnost Lee si chtěl prostě zkusit nakresleslit všechny hlavní batmanovi protivníky, společníky atd. jinej důvod nevidím. Je toho přehršel neříkám že je to nezajímavé, ale že by to nějak natchlo to ne...

  Scénář 60%, kresba 90% české vydání 95%
 • mirror
  mirror19.6.2007 20:09Batman: Ticho II
  Čo sa týka kresby (páčilo sa mi ako boli nakreslené medzipolohy pri rôznych skokoch a premetoch), coloringu a technického spracovania knihy BBartom, niet čo vytknúť, platí to čo som napísal v komentári k TICHU I. Príbeh, tu už je to horšie....tento book má viac strán, objavia sa ďalšie nové postavy, žačnú pribúdať nečakané zvraty, je toho toľko, že sa to celé akosi rozpadá a nedrží pokope. A hlavne ma vytočilo, že sa tu objavuje postava/hrdina, ktorý má tu superschopnosť, že môže byť hocikým. Kašlem na to, že je to postava, už v batmanovskom svete zabývaná a autor ju nevymysle, ale len použil. V prvom rade je to však TOTÁLNA scenáristická barla, ktorou sa dá vysvetliť čokoľvek a na jej základe je možné vytvorť nečakane-nečakaný podraz na čitateľa. Kto sa uchýli k použitiu niečoho takého iba priznáva vlastnú scenáristickú bezradnosť.
 • mirror
  mirror19.6.2007 19:36Batman: Ticho I
  Nadštandardný mainstream, malá batmanovská encyklopédia a hlavne je to jeden z mála BATMANov na tunajšom comicsovom trhu, takža jasný nákup. Príbeh sa v prvom booku iba začína, nabiehajú postavy na scénu, nič sa moc nezauzluje, žiadne kotrmelce, takže niet čo kritizovať :-) Bol som spokojný. Kresba/malba je úžasná, Lee je borec, všetky ženské parádne premakané, ulice v pozadí do detailov vypiplané, coloring tiež dokonalý. Papier, vazba, tlač to všetko sa BBartu vydarilo, svoju zásluhu na tom majú určite aj čerstvé podklady v digitálnej forme. Výsledkom je pekná kniha.
 • Big G
  Big G19.6.2007 12:25Batman: Ticho II
  Ogre: Tak to je tvůj názor, ale AA je celkově opravdu více oceňovaný než Halloween. Každý má jiný vkus, já taky nic neříkám na to, že každému Hellboyovi dáváš 100%, nebo 98% pro první Top 10... Ale raději to ukončeme...
 • Ogre
  Ogre18.6.2007 19:52Batman: Ticho II
  sorry za OT, ale Big G tu vychvaluje Arkham asylum - podla mna je to brutal nuda a este hnusnejsie je to namachlene. Batman sa motka po AA a tu pozrie do cely, tam pozrie do cely, nieco popocuva, pokeca a ide dalej ... Long Halloween je aspon dobre napisany a nakresleny. porovnavas tu neporovnatelne.
 • Big G
  Big G18.6.2007 10:06Batman: Ticho II
  erik: To máš teda recht. The Long Halloween patří mezi vůbec nejlepší batmanovské comicsy všech dob. A letos navíc vyjde ještě Arkham, což je možná dokonce i o něco lepší!
 • erik
  erik17.6.2007 10:52Batman: Ticho II
  to blackJag: Tak to sa mozes tesit na Long Halloween, po scenaristickej stranke je Ticho iba jeho slabsim variantom. Kresba, to je tazko porovnavat, kedze Sale je o dost iny ako Lee.
 • blackJag
  blackJag admin16.6.2007 17:30Batman: Ticho II
  Oba dva díly jsou výborné. Celou dobu si to drží vysoce postavenou laťku, kresebně i čtivým scénářem. Bonusem navrch je české vydání - pevné desky, přebal, tak bych to rád viděl u všeho, co u nás vyjde :-)
 • blackJag
  blackJag admin16.6.2007 17:26Batman: Ticho I
  Koupil jsem si to hned jak to vyšlo a oproti mému zvyku se do toho hned začetl. Přečetl jsem to naráz (to se mi taky nestává) a trpce litoval svého rozhodnutí... rozhodnutí přečíst si to dřív, než budu mít druhou knihu :-)
 • Tuxedo
  Tuxedo23.2.2007 10:54Batman: Ticho I
  Temný netopýří mix.
 • Zack
  Zack admin12.2.2007 16:35Batman: Ticho II
  Cely Ticho mi prijde jako barevny, efektni (a vytvarne dokonale nudny) katalog gothamovskych postav. Zvlast pokud clovek zna starsi Loebovi veci a vi, ze Batmana psat umi, musi tady fakt brecet. Vazne by me zajimalo, jaky bal vliv vydavatelstvi, protoze tady mu pribeh nedrzi pohromade jakkoliv se uporne snazi, je to serie zbytecnych setkani, ktere bych cekal u scenare prumerne hry, nez u ackove miniserie.
 • Zack
  Zack admin12.2.2007 16:35Batman: Ticho I
  Cely Ticho mi prijde jako barevny, efektni (a vytvarne dokonale nudny) katalog gothamovskych postav. Zvlast pokud clovek zna starsi Loebovi veci a vi, ze Batmana psat umi, musi tady fakt brecet. Vazne by me zajimalo, jaky bal vliv vydavatelstvi, protoze tady mu pribeh nedrzi pohromade jakkoliv se uporne snazi, je to serie zbytecnych setkani, ktere bych cekal u scenare prumerne hry, nez u ackove miniserie.
 • vifi
  vifi11.2.2007 20:29Batman: Ticho II
  Tak ja snad dokonce nemam imageovskou kresbu rad. Ale tady velmi ocenuju vybornou praci s barvou a Leeovu schopnost rozfazovat pohyby. No a k pribehu. Libilo se mi, ale nejka extra nadseni a potreba se k tomu vracet? Je to moc dlouhe. Pribeh nema na potencial na 12 sesitu. Pointa neni uplne prekvapiva (byt Loeb nekolikrat zamicha kartami). Nekolikrat se opakuje motiv "Objevi se Batmanuv nepritel - Batman s ni bojuje a porazi jej - Batmna se dozvida, ze je tady nekdo dalsi". Taky mne nastvalo odsunuti Jokera a vetsi nevyuziti jeho postavy. Ale na druhou stranu jsou tam i skvela mista: prime odkazy na sceny z Navratu TR, hrob Briana Azzarela, spouboj s "Robinem" na hrbitove. V kazdem pripade dobra ucebnice Batmanova sveta. A pro milovniky imigacke kresby skvela vec.
 • vifi
  vifi11.2.2007 20:29Batman: Ticho I
  Tak ja snad dokonce nemam imageovskou kresbu rad. Ale tady velmi ocenuju vybornou praci s barvou a Leeovu schopnost rozfazovat pohyby. No a k pribehu. Libilo se mi, ale nejka extra nadseni a potreba se k tomu vracet? Je to moc dlouhe. Pribeh nema na potencial na 12 sesitu. Pointa neni uplne prekvapiva (byt Loeb nekolikrat zamicha kartami). Nekolikrat se opakuje motiv "Objevi se Batmanuv nepritel - Batman s ni bojuje a porazi jej - Batmna se dozvida, ze je tady nekdo dalsi". Taky mne nastvalo odsunuti Jokera a vetsi nevyuziti jeho postavy. Ale na druhou stranu jsou tam i skvela mista: prime odkazy na sceny z Navratu TR, hrob Briana Azzarela, spouboj s "Robinem" na hrbitove. V kazdem pripade dobra ucebnice Batmanova sveta. A pro milovniky imigacke kresby skvela vec.
 • curlytom
  curlytom13.10.2006 08:10Batman: Ticho II
  Nevím proč, ale dvojka se mi líbila daleko víc. Možná to bude tím, že obsahuje konec příběhu ;-)
 • Corvus
  Corvus17.4.2006 09:29Batman: Ticho II
  Perfektně odvedená práce! "Ticho" je detektivní thriller z Gothamu jako řemen. Bavil jsem se královsky od začátku do konce. Děj má neuvěřitelný spád a napíná opravdu až do posledních chvil. Jeph Loeb je génius a stejně tak i Lee. Kresba je vymazlená a vtáhne vás do svých osidel. Gotham je ponurý, deštivý, s vynikajícím designem a atmosférou, tak jak má být a jak to milujume z Burtonových filmů. Akční scény jsou plné dynamiky, svalů, krve a adrenalinu! Až uvidíte Batmana se zaťatou pěstí, cedícího slova skrze zatnuté zuby a v pozadí se právě zableskne - budete přesně vědět o čem zde píšu. Je to nádhera a tento opus by neměl chybět v žádné domácí knihovně!!!
 • Corvus
  Corvus17.4.2006 09:28Batman: Ticho I
  Perfektně odvedená práce! "Ticho" je detektivní thriller z Gothamu jako řemen. Bavil jsem se královsky od začátku do konce. Děj má neuvěřitelný spád a napíná opravdu až do posledních chvil. Jeph Loeb je génius a stejně tak i Lee. Kresba je vymazlená a vtáhne vás do svých osidel. Gotham je ponurý, deštivý, s vynikajícím designem a atmosférou, tak jak má být a jak to milujume z Burtonových filmů. Akční scény jsou plné dynamiky, svalů, krve a adrenalinu! Až uvidíte Batmana se zaťatou pěstí, cedícího slova skrze zatnuté zuby a v pozadí se právě zableskne - budete přesně vědět o čem zde píšu. Je to nádhera a tento opus by neměl chybět v žádné domácí knihovně!!!
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade5.2.2006 22:33Batman: Ticho II
  Skvělá kniha po všech stránkách a ten konec mě fakt dostal. MdS
 • royan
  royan8.1.2006 14:48Batman: Ticho II
  Ta kresba je fantastická, parádní komiks s Batmanem, na konci jsem se v tom sice taky trochu zamotal,ale jinak to bylo parádní počtení .
 • Saiffer
  Saiffer mecenáš28.12.2005 02:58Batman: Ticho II
  Mnooo tak na toto som čakal. Jednotka ma nedostal, ale dúfal som, že je to "povinný" rozjazd. A bol! Dvojka je od začiatku jedna akcia za druhou v ktorej sa ešte mihajú myšlienky "netopejra" a všetko ide ako má a človek ozaj chce vedieť, čo sa stane. Na konci z toho vzíde jedná pekná motanica, z ktorej som sa ale našťastie vymotal, všetko pochopil a je to síííla. Kvôli dvojke sa oplatí kúpiť jednotka. Chýba tomu niečo, čo by tomu dalo atmosféru kultovosti, ale z dobrého nadpriemeru sa to vyšplhalo na dielko, ku ktorému sa s radosťou ešte niekedy vrátim.
 • Saiffer
  Saiffer mecenáš27.12.2005 19:26Batman: Ticho I
  ... a ešte dodám. Z technickej stránky je to na 100% dobre odvedená práca. A trošku nechápem tie oslavné ódy na zadnej strane a trhanie rebríčkov predajnosti v Amerike, pretože toto sa mi nezdá tak prevratné ako to tam je napísane. Taký vcelku nadpriemerný superhdinský komiks so známymi postavami.
 • Saiffer
  Saiffer mecenáš27.12.2005 19:21Batman: Ticho I
  Imagelike kresba je tak dokonalá, že mi to až vadí. Pekne sa na to pozerá, ale nič viac. Scénar je zaujímavý ohľadom niektorých nápadíkov, ale pokiaľ ide o celý príbeh, tak ma to nejak nevtiahlo. Som zvedavý na dvojku. Tá zatiaľ vyzerá napínavejšie (som na začiatku).
 • morzakor
  morzakor20.10.2005 13:48Batman: Ticho II
  perfektní..perfektní....perf..ekt...ní...kresba....naprostá onanie (duševní) takova souhra coloringu a kresby se jen tak nevidí opravdové orgie...skoda proflakleho scenare, ktery je k tomu vsemu jen jakousi zaminkou
 • morzakor
  morzakor30.9.2005 13:47Batman: Ticho I
  no jedno letmé políbení bych ještě nenazýval románkem, proste dokud nedojde na soulož neni o cem mluvit
 • andre
  andre mecenáš22.8.2005 10:10Batman: Ticho II
  Je to nenáročná četba na sobotní odpoledne. Po všech stránkách dobře zpracovaná, scénář mohl být promakanější. Ale zase to nijak neurazí. Takže tak.
 • andre
  andre mecenáš19.8.2005 08:26Batman: Ticho I
  Je to dobře čtivé a po všech stránkách dobře zpracované. Pouze bych chtěl upozornit, že "románek s catwomwn" není nic nového. (např. viz. Dark knight returns)
 • willis
  willis25.7.2005 10:05Batman: Ticho II
  Když jsem vzal knížku do ruky a zběžně ji prolistoval, to co mi uhodilo do očí jsou barvy. Až mi z toho přecházel zrak. Takhle pěkně barevený komiks jsem ještě neviděl.:) Ostrý jako břitva. Stejně tak Leeova kresba. Příběh bohužel není tak originální ani přelomový jak se píše na zadní straně obálky (viz příspěvky níže). Je to takový ukázkový moderní mainstreampový komiks Leeova kresba celý příběh drží hodně vysoko, a hlavně pro ni nelituju koupi.... a ty barvy.:)
  PS: Při prvním díle se mi stalo to co DEmnoGovi a hodnotil jsem dost vysoko celkově 1+2 75 %.
 • Slaine
  Slaine admin21.7.2005 18:31Batman: Ticho II
  Druhej díl bych asi za normálních okolností ještě neměl, ale to bylo tak jednou po vysvědčení, já měl nějaký love a chvátal koupit novou crwičku a aargh! a pan prodavač v komikskrámu mi jentak mimochodem tohle nabídl a házel na mně psí oči, tak jsem si zautrácel :). Jinak je to asi až moc zamotaný, každopádně kouká se na to pěkne.
 • Slaine
  Slaine admin21.7.2005 18:28Batman: Ticho I
  První díl je o něco lepší než druhej - dvojka mi přišla až moc zamotaná. Osobně tenhle komiks neřadím mezi to nejlepší - spíš je to taková dobrá superhrdinská klasika. Což mi celkem vedle těch "veleděl" chybělo.
 • Erich
  Erich13.7.2005 11:47Batman: Ticho II
  Na 2. knihu Ticha jsem se moc tesil, jelikoz jsou v ni nektere kapitoly dost dobre. Osobne se mi nejvic libi ta s tim Jokerem a pak jeste ta s tim Robinem. Ceske zpracovani se opet povedlo a pochvalit musim i preklad. Je pravda, ze treba na Long Halloween to po scenaristicke strance nema, ale po kresebne je to zuzo.Ale jeste lepsi by bylo, kdyby Lee delal cely komiks v jednotnem stylu, v jakem jsou delany ty flashbacky.To by byl aspon ulet.
 • listr
  listr11.7.2005 17:44Batman: Ticho II
  Jasně, je to překombinované, ale pěkně, zapadá to do sebe a finále je, alespoň pro mne, nečekané. Je to dobrá sonda do současného Batmanova světa a jsem rád, že to u nás vyšlo, jen tak dál. Krezba je naprosto geniální.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš11.7.2005 11:34Batman: Ticho II
  Po prvnim booku jsem zklaman. Druhy dil se mi jeste tak do pulky hodne libil, ale zhruba od pulky, kdy se pribeh blizi k finalnimu rozuzleni provede Loeb nekolik scenaristickych kotrmelcu, ze chudak ctenar, i kdyz od prvniho dilu tusi, kdopak ze je ten zafacovanej pan nevi, na cem vlasne je. Ke konci se mi uz zda, ze uz slo jen o zavod narvat do teto serie co nejvice Batmanovych protivniku. Od Loeba jsem po Long Halloween cekal mnohem vic nebo alespon poradny detektivni pribeh. Misto toho jsem dostal skoro kompletni predstaveni Batmanova sveta a jeho postav + jednu novou. Neprekonatelny z CZ Batmanu je pro me stale Temny rytir, temne mesto, to je panecku scenar. Co se neda samosebou uprit je naprosto U-Z-A-S-N-A kresba. Zpracovani stejne jako prvni book na vytecne urovni. Prvni dil jsem prehodnotil, dal jsem mu 86%, takze druhy zase podhodnocuji, celkove je u me Ticho na 70%.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade24.5.2005 13:51Batman: Ticho I
  Hodně zajímavý pohled na Batmanův svět. MdS
 • lummox
  lummox23.1.2005 15:38Batman: Ticho I
  Kresba hezká, příběh nic moc. Románek s Catwoman je dobrý nápad, stejně už jsme na to všichni dlouho čekali :-))
 • j0hni
  j0hni3.1.2005 20:58Batman: Ticho I
  Pro mě hodně milé překvapení. SKvělá kresba a scénář určitě nadprůměrný.
 • listr
  listr1.1.2005 19:13Batman: Ticho I
  moc pěkné
 • Ogre
  Ogre27.12.2004 15:39Batman: Ticho I
  pekne farbicky, pekna kresba, nudny obohraty scenar.
 • Erich
  Erich26.12.2004 19:09Batman: Ticho I
  Na tomhle titulu predevsim zaujme kresba. Lee je proste profik a zaslouzene patri mezi spicku. Pribeh zaujme svym spadem a mnozstvim dobre znamych postav z batmanovskeho vesmiru. Loeb je dokaze vyborne zakomponovat do pribehu a rozehrava s nimi zajimavou sachovou partii. A to nejlepsi muzeme jeste cekat. Nakladatelska prace je moc dobre provedena a pekna na pohled i na omak. Je toho proste malo, co tomuto titulu vytknout.
 • willis
  willis22.12.2004 10:17Batman: Ticho I
  Lee je skvělý (jak píše Demnog-pohledy z různých úhlů, perspektiva, proporce postav), příběh mírný nadprůměr, zpracování bez připomínek. Jediná věc, kterou mi trochu vadí je, že nemám rád tenhle typ kolorování.
 • black1
  black110.12.2004 20:01Batman: Ticho I
  Priběh ubíhá na moje gusto až moc rychle, ale kresbu Jima Leeho bych si mohl prohlížet od rána do večera.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš9.12.2004 11:14Batman: Ticho I
  Slusnej rozjezd, chtelo by to uz druhy dil. Kresba, ackoliv "imagelike" styl nemam prilis v lasce, je skvela. Mozna je to tim, ze me linka trosku pripomina Batmana od FM. Prace s perspektivou vyborna, hodilo by se tak trosku inzerentni - nutno videt:). Po polygraficke strance opet luxus.
37332099106
Četl/a (94)
123peta, Alfred, Alikkk, AlmightyMates , Ash Pointak, Azik2586, Bedou, bierce, BraceGirdle, Bubákolog, choze, ConanVJ, cyboy, Darth Raelchi, dbar, deadpool, Dejweez26, Doly, ertefol, Filip123, Flowtek, Fry, Golem, guseppe, Hønzza, HellWeber, Houbař, invape, jakubcik666, James, james dixon, jh666, Jimbeam90, karl173, Keno, Kil-Khal, kinak, Knuckless, Kubix, kuzz, Lachvos, Libča, Librarian, Light, LookAss, luky.kuky10, Madmax, mAGiic, marek zigmund stanko, mart.in, Mercurio, MignolaMoore, mikjak, mindstormjak, mozzu, MP, MP81, Nexis, nocs, Olesh, Ozymandias, Peppa, Petrisko911 , Petrkoll, PH79, Pietro26, punisher, puolpm, radimisko, rafannn1, regressiv, richteralex, RudyRod, Sagikkun, Saint of Killers, saja, Schramm, sedw, Sharick, Shpeckk, Sir_Pete, Sorbony, Spike, start05, streeter, tacmud, terrordemon, TheDoctor, Tommar, TZcomics, Ukko, Vojtěch 393, VskPrzk, zlejzmrd
(191)
123peta, 3E, 665+1, adam.ra, Alfred, Alikkk, AlmightyMates , asgardpepa, Ash Pointak, Azalin, Azik2586, Bedou, BeeSee, Birgi, blackJag, BraceGirdle, Braindead, bronxik, Bubákolog, Bubsy, Buchtic, burzum, c.tucker, Capa, Caylen-Tor, Charlie1203, Cody, ConanVJ, Cr4sh, Cute_Unicorn, cyboy, davidrynes, DAxik, dbar, discovery, doophy, Dov, dracula, dvoracekpetr1, Erich, ertefol, Famozní, filemon, Filip123, Flowtek, Fry, fujsant, Ghostt, Godsmacker, Golem, grinder, guseppe, Hebled, hellblazer, HellWeber, herbert, Honzin, Houbař, Ho_Reese, Hulik, hyba1991, Indy, Isca, J.T.honza, Jack043, Jak, James, james dixon, jerry67, jh666, Jimbeam90, JimmyII, jjjirik, johx, José, karl173, keNNoslaw, Keno, kinak, KINIMODUS, Knuckless, komik.sx, koniklec, kravak, kronoss, Kubix, Lachvos, Leland, Lenny, Libča, Lobok257, LookAss, luky.kuky10, lutrix, Madmax, mAGiic, marshalx, mart.in, Matejrychly89, Matio, matohan, matrosh, meffis, Mercurio, MignolaMoore, mikado, mikina, Mikro, mindstormjak, mirec, Mortisson, mozzu, MP, MP81, MultiScorey, Neuro, noMster, Nyxxie, okbook, Olesh, Orbeek, pacient, Papa Wu, Pavouk01, pdfak, pechna, peposek, Petrisko911 , Petrkoll, PH79, Pietro26, Pjenkus, podzimator, Poseidon1978, punisher, q, radiohead99, rafannn1, razielus, Remi LeBo, restepik, RodRoder, Roiser, RudyRod, Salien, Schramm, Scorey, sedw, Sharick, Shpeckk, Sir_Pete, SiWeX, Skot, smrtihlav7, Son-Goku, Sorbony, Spideyy, Spike, Staník, stanleystar, start05, stepan.tichy, streeter, svknero, tacmud, tertr556, TheDoctor, TheWrecker, Till, TIM.biker, Toe, Tommar, Tommy Monaghan, TommyBOYER, TonyT, Toren, TZcomics, Ukko, valeriewilderness, valon, Vítek, Vojtěch 393, Wakker, xai, xintax, xxaannddeerr, yarda, Zajda, Zbysek2410, zebedee, zlejzmrd
Chce (15)
barthez, delsemela, Druid, FatMonster, fusnix, Hauzina, KadetJaina, kucik, mimo_provoz, myroslav, nx, Pandos11, Radkos, sadoman, Tabasco
Shání (4)
Basrutten, FatMonster, Hauzina, Tabasco