Zkrat #02
Martin Přibyl1. vydání 2004série Zkrat 2/6
3.5
...
...
...
...
Druhé číslo brněnského komiksového fanzinu.

Obsah:
Infekce - Tomáš Prokůpek, Matěj Němeček
Spev - Pavel Keníž
Karel Zeman - rozhovor (publicistika)
Žabák - Martin Přibyl, Karel Zeman
Mr. Ironickx č. 14 - Michal Kohout
Život je někde jinde - Aleksandar Pavković, Vladan Nikolić
Svačinka - David Zachoval (Zack), Anna Dvořáčková (Andraste)
Ruka boží - Martin Přibyl, Petr Včelka
Pako - Shooty

Scénář
Pavel Keníž, Michal Kohout, Aleksandar Pavković, Martin Přibyl, Tomáš Prokůpek, Martin Šútovec (Shooty), David Zachoval (Zack)
Art
Pavel Keníž, Anna Kijenská (Andraste), Michal Kohout, Matěj Němeček, Vladan Nikolić, Martin Šútovec (Shooty), Petr Včelka, Karel Zeman
Obálka
Petr Včelka
Publicistika
Martin Přibyl
Redakce
Martin Přibyl, Tomáš Prokůpek
Žánry
akční, dobrodružný, fantasy, magazín, satirický, stripy, ze života
ISBN/ISSN
-
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
210 x 297 mm
Tisk
černobílý
Stran
36
Původní cena
50 Kč
A zase slušně, TOP: Srbská dvojka Pavkovič / Nikolič (výbornej scénář a ještě lepší kresba).
Četl jsem to snad čtyřikrát, než jsem se odhodlal o druhém Zkratu něco napsat - nemám rád když nemám ve věcech úplně jasno, což teda furt asi nemám, ale musím své subjektivní pocity zde připojit. V Infekci vidím zcela jasně záblesk "manifestu o komiksech beze slov" o němž píše T. Prokůpek zde: http://www.comicsdb.cz/comics.php?id=736. Poslední panel je úplně jasný i když ho jistě může každý chápat po svém. Pro mne znázorňuje úpěnlivou představu člověka blízkého smrti o místě, kde by se rád nacházel místo toho být zasypán kuličkami. Ať už tyto představují cokoliv - některý ze sedni hříchů nebo jen snad hodně špatný sen, kde se dá ukrýt úplně cokoliv. Ano, podle mého je na posledním panelu zcela bez pochyby přední strana dveří kam náš hrdina z panelu předposledního marně zvedá ruku. Hodně se mi líbil "Život je někde jinde," který si na nic nehraje. S hodně přimhouřeným okem neuškodila Zacko-Andrastovská ornitologická patologina, která má aspoň údernnost ale číslo je zakončeno docela dost trapnou rukou boží, bez urážky, ale to je patlanina neskutečná. Ještě ten ostrov mohl mít více biblický název třeba Jericho, to by bylo sice víc k blití, ale tématicky našponované. No tak asi tak:-)
Docela dobrej Zkrat. Dost se mi líbilo všechno, kromě Ruky boží, kterou absolutně nachápu. A u jinak skvělé Infekce jsem co? No přeci nepochopil poslední panel! :))
"Život je nekde jinde" ma absolútne dostal a "Spev" bol squelý. Rozhovor s Karlom Zemanom bol tiež prekvapivo zaujímavý. Ostatné bol priemer (Svačinka, Mr. Ironix, Žabák, Pako) alebo mimochápacie halušky (Infekce) alebo totálný bordel (Ruka boží). V každom prípade to, čo bolo dobré, bolo dobré veľmi a celkovo mi spravilo radosť, že tu vychádza niečo s čerstvými nezabehnutými nápadmi.
Infekce líbila (a taky se přidávám, že poslední políčko nechápu... na druhou stranu Mulholland Drive sem též nepochopil a líbilo se mi kurevsky :), Spev šel. Ruka boží - nějak moc netuším o co tam šlo (a tady Lynchovský argument neplatí...). Zbytek už sem zapomněl. Co však vím, že jsem z druhýho Zkratu měl celkem dobrej dojem - takže 70.
"Infekce" pro me zustava zahadou (unika mi, co je vlastne na poslednim panelu - jestli to je zaber na dvere od bytu z venkovni strany, tak to stejne nechapu). Co je velmi dobre je "Zabak", "Svacinka" a "Zivot je nekde jinde".
infekce je krasna! svacince rozhodne ubira CB provedeni a Ruka Bozi je mi stale zahadou prestoze jsem se ji pokusl tak 4x desifrovat
Zack16.6.2004 09:01Zkrat #02
Nektery comicsy sem vuuuuubec nepochopil... a skoro mam pocit, ze jich byla vetsina. Doufal sem, ze Zkrat pujde cestou prozaictejsi, ted druhym dilem se zda, ze to bude spis takovy mensi bratricek Aarghu (nebo odpadkovy kos Aarghu?), coz je imho strasna skoda. Infekce je fakt desny umeni, ale totalne nechapu (co je proboha na poslednim panelu?), Žabák je dobre nakresleny, scenar neuveritelne naivni (Martine, kdyz neumis psat dialogy, tak je proste nepis :), to samy plati o Ruce (tam bych skoro rek, ze umelec Vcelka zapomnel na to, ze by taky melo byt poznat, co vlastne kresli, i kdyz tady si myslim, ze to neni tim, ze kreslit neumi, ale protoze se proste nechal unest). Do Zkratu sem vkladal velky nadeje. Nejde ani tak o kvalitu, ale o smer vyvoje. Pseudoumelecky experimenty proc ne, ale ted uz to vypada, ze u nas neumi nikdo nic jinyho. Uvidime trojka, kde co se mi doneslo, by meli byt comicsy zajimavejsi i pro "normalniho", neintelektualniho ctenare.
Tak tady se mi líbily jenom dva komiksy. Žabák a skvělá svačinka. Ostatní mě vůbec nebavilo...
741
robert.hladil23.1.2016 19:22Zkrat #02
oleav11.11.2013 16:45Zkrat #02
J.Connor5.2.2012 14:06Zkrat #02
Kapis5.2.2012 14:06Zkrat #02
Neutrino5.2.2012 14:06Zkrat #02
Saiffer5.2.2012 14:06Zkrat #02
Slaine5.2.2012 14:06Zkrat #02
DEmnoG5.2.2012 14:06Zkrat #02
karel5.2.2012 14:06Zkrat #02
Zack5.2.2012 14:06Zkrat #02