Jáchym i jeho rodiče žili šťastně v údolí ukrytém mezi horami. Jenomže pak se objevily stíny, a nic už nebylo jako dřív. Temná hrozba byla vyslovena: můžou jen utéct, nebo se podřídit.
Vydejte se na podivuhodnou cestu, cestu nebezpečnou i dojemnou zároveň.

Pedrosův komiks Tři stíny byl v roce 2009 nominován na prestižní americkou cenu Will Eisner Award v kategorii grafický román.

Scénář
Cyril Pedrosa
Art
Cyril Pedrosa
Obálka
Cyril Pedrosa
Překlad
Tomáš Chlud, Václav Najman
ISBN/ISSN
978-80-904234-4-2 (Tomáš Chlud - Sýpka)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
165 x 230 mm
Tisk
černobílý
Stran
270
Cena
320 Kč
Originál
Trois Ombres ()
 • choze
  choze27.1.2016 10:08Tři stíny
  Dojemný příběh v dynamické kresbě. Ne, že by mě to sejmulo, ale rozhodně fajn věc.
 • kaylin
  kaylin25.8.2015 07:44Tři stíny
  st dopadne, ale přitom je závěr takový, který očekávat nebudete a je ve svém podání nesmírně krásný. Finále je poetické, a i když to není klasické happy end, dá se o něm takto mluvit. Je to možná ještě něco víc. Tak nádherná kombinace šťastného a smutného konce, až vás to překvapí. I když jsou v příběhu - hlavně na cestě - některá trochu hluchá místa, nebo taková, která podle mě nemají až takový význam, i když jsou hodně rozkreslena, je komiks "Tři stíny" krásným zážitkem, který se vám s jiným komiksem nebude opakovat. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/08/987-tri-stiny-75.html
 • Černá Krysa
  Černá Krysa29.7.2015 18:39Tři stíny
  Skvělá, děsně atmosfeŕická kresba. Příběh hořkej a těžkopádně doléhající na novopečeného rodiče (já). Poetika smíchaná se zlověstností. Jeden z nejlepších komiksů, co jsem četla, vlastně i jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla....
 • Norri
  Norri mecenáš5.7.2015 18:07Tři stíny
  Nevím, jak to mám hodnotit. Ač nejsem fanoušek černobílého komiksu, tak ta kresba je úžasná. Poselství je jistě také dobré, ale... Už dva dny to převracím v hlavě a pořád mi tam něco nesedí. Pořád mi něco uniká a nebo tam hledám něco, co tam není. A možná se v tom moc vrtám. Každopádně je to úžasný komiks a stojí za přečtení.
 • Kapis
  Kapis mecenáš14.5.2015 06:55Tři stíny
  Velice silný a jak píše invape dojemný příběh. A jak píše Kaluž, přes to temno a marnost, z toho radost ze života přímo cáká. Jelikož vše bylo řečeno, nemám co dodat. Snad jen, více takových!!
 • K-Os
  K-Os2.1.2013 13:35Tři stíny
  kresba se mi libi a skvele se hodi k pocatecnim radostnym casum i k temnemu pokracovani deje, ktery vyusti velmi uspokojive a ja osobne jsem cekal konec mnohem vic obycejnejsi a kycovity. mam tuhle knihu moc rad a znova si ji cas od casu listuju.
 • invape
  invape mecenáš30.11.2012 15:16Tři stíny
  dojemný a vynikající příběh o smíření se s nevyhnutelným
 • mart.in
  mart.in mecenáš8.11.2012 21:59Tři stíny
  Nějak mě to neoslovilo, ani příběh, ani kresba. Ale chápu, že někomu se to líbit může.
 • Azalin
  Azalin mecenáš18.10.2012 16:05Tři stíny
  Hmmm, těžko se to hodnotí, je to podobně špatně stravitelné dílo jako třeba Habibi (jediná aspoň trošku podobná věc, která mě napadla). Jenže mi příliš nesedí kresba, no a příběh, o ten vlastně ani moc nejde, jde tady o určité řekněme poselství, které autorovi neupírám, ale na komiksovou knihu mi to připadá trošku málo..
 • Kaluž
  Kaluž mecenáš13.1.2012 04:07Tři stíny
  „Vydržet a dál žít s radostí.“

  Hořké obrázkové čtení se sladkou tečkou. Všechen ten bol a marnost, které se tiše a neodvratně vkrádají do životů ústřední trojice, jsou sice neustále na periferii čtenářova vnímání, přesto, díky velice citlivému přístupu autora ke kresbě i scénáři, z komiksu vyzařuje ohromná radost ze života. Příběh o vyrovnání se ze ztrátou bližního je završen, pro někoho možná banálním, ale pro mě uspokojivým poselstvím. Až jsem měl na krajíčku. Já, takový Punisher, kurva. A ten lettering se vážně povedl.
 • marek zigmund stanko
  marek zigmund stanko11.10.2011 12:18Tři stíny
  předvídatelné, občas zbytečně mudrlantské (!) a i když pedrosa není pure žabožrout, mají TŘI STÍNY znaky jejich školy. Na druhou stranu myšlenky a poselství příběhu jsou lidské způsobem mě blízkým; takže ve finále spokojenost
 • brkowycz
  brkowycz18.8.2011 09:06Tři stíny
  Hned ze začátku bych rád vyzdvihnul kresbu, která se mi hrozně líbila a výborně se hodí k tomuhle románu. Připomínalo mi to figurky z filmů "Nightmare before christmas" nebo "Mrtvá nevěsta". Takové vševystihující, ale nepřehnané karikatury.
  Co se příběhu týče, tak i z této strany jsem potěšen. Prostřední část, která jakoby "natahuje", se taková zdá být až zpětně, po dočtení celé knihy. Ale i tato prostřední část má své opodstatnění, když otec Luis říká, že je i na lodi stíny dohnali, což koresponduje se závěrečným poselstvím. To bych přirovnal k poselství filmu "Fontána". A protože je to můj oblíbený film, stal se oblíbeným i tento comics. Přijde mi, jako taková ta skrytá perla, u které většina váhá, jestli si jí přečte, ale když to udělá, tak spokojená.
 • flipflop
  flipflop17.2.2011 19:57Tři stíny
  Moc pěkný komiks s příjemnou kresbou a milým poselstvím.
 • yojimbo
  yojimbo6.2.2011 16:42Tři stíny
  Skvělou, kouzelnou kresbu tak trochu sráží scénář, který, ačkoliv má dobře našlápnuto, postupně ztrácí grády a je rozmělněn zbytečnými vedlejšími postavami a událostmi. Škoda, protože jednoduchá premisa příběhu byla skutečně slibná a hodně mě navnadila, tudíž následovalo lehké zklamání z promarněné příležitosti. Ale abych moc nehanil - Tři stíny jsou krásný komiks, rozhodně stojí za koupi!
 • mikki.maser
  mikki.maser2.2.2011 21:55Tři stíny
  souhlas s GWB
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.1.2011 12:00Tři stíny
  Není pro mě jednoduché, psát o tomhle dílku - jedna věc je však jistá, jedná se o velmi zajímavý komiks.
  První, co bych zmínil je kresba, která je dynamická, půvabná a hezká, místy až fantastická a krásná. Druhá věc, která se povedla, je navození atmosféry, která kombinuje zvláštním způsobem mysterióznost a roztomilost, a místy balancuje na rozhraní realističnosti a fantastičnosti. Horší je to s dějem, který přes slibnou zápletku opíše relativně srozumitelný oblouk, ale v prostřední části je někdy možná až zbytečně zdlouhavý. Díky kresbě a celkovému duchu, který Pedrosa umí navodit, se těším na případná další dílka...
222041