Koupit
'Balzamovač' je příběh o smrti, či spíše o tom, co lidé cítí, když odchází jejich blízká osoba. Smutek, žal, rozhořčení. Bolestně prožité skutečnosti lze jen těžce popsat. Balzamování tělesných pozůstatků poskytuje žijícím možnost se s nimi rozloučit a pomáhá jim zachovat co možná nejlepší vzpomínky na zemřelé.

Být balzamovačem znamená pro Mamiya Shinjurō víc než jen práci. Vděčnost rodinných příslušníků zemřelých a pocit vykonávání něčeho důležitého a pozitivního jsou kladnou stranou tohoto povolání. Je zde však i negativní aspekt, který vyplývá z každodenního přebývání se smrtí... V roce 2007 vznikl na základě komiksu 'Balzamovač' televizní seriál, který odvysílala televizní stanice TV Tōkyō.

Scénář
Mitsukazu Mihara
Art
Mitsukazu Mihara
Obálka
Mitsukazu Mihara
Lettering
Julia Strzyga (Minako)
Překlad
Martina Černáková
Redakce
Radosław Bolałek, Eva Podruhová, Magdalena Tomaszewska-Bolałek
Žánry
ze života
ISBN/ISSN
978-83-60740-41-5 (Hanami)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
150 x 210 mm
Tisk
černobílý
Váha
300 g
Stran
176
Cena
220 Kč
Originál
Shigeshōshi #01 (Shodensha, 2003)
 • perak
  perak27.5. 12:40Balzamovač #01
  První díl mne moc nebavil, téma není špatné, ale nějak tomu chybí příběh, cíl, kam tím autor směřuje. Oni to jsou spíše propojené povídky, ale pořád jim schází dostatečná pointa. Působí to tak jako střípky ze života, které vám neukáží, co bylo před ani po. Knihu pak o stupínek níž sráží lettering - je vidět, že už se jedná o vydáním starší mangu. Občas jsem se ztrácel v tom, kdo právě hovoří.
 • cyboy
  cyboy mecenáš21.4.2016 16:10Balzamovač #01
  Tak tohle se mi teda moc nelibilo. Nejen ze kresba je velmi zkratkovita, ale hlavne chybi jakekoliv ukotveni bublin k postavam a vzhledem k tristnimu ceskemu prekladu je nekdy vazne tezko desifrovatelne kdo co rika. Cele je to postavene na fascinaci balzamovanim, ktere se v Japonsku moc nemusi (jak nam autor v serii asi padesatkrat zopakuje) a i pres snahu napasovat na to pribeh, to na me porad pusobi jako reklama na pohrebni ustav.

 • Černá Krysa
  Černá Krysa12.6.2014 07:31Balzamovač #01
  Na tohle jsem se hrozně těšila. Tím víc mě zklamal hroznej překlad a děsnej lettering. Kresba je dost syrová, párkrát mě napadlo, že procvičit anatomii by kreslířce neuškodilo :) Nicméně hlavní postavu jsem si oblíbila asitak na první stránce (u mangy se mi to stává nějak často :)) a celková atmosféra knížky se mi brzo zavrtala pod kůži přesně tak, jak jsem doufala. Moc příjemný. Hned beru do ruky druhej díl - riskla jsem to a koupila všechny na ráz, páč jsem si byla jistá, že to chci.
 • Azalin
  Azalin mecenáš25.2.2011 17:37Balzamovač #01
  Není to úplně blbý, ale určitě nejslabší manga od Hanami, a to jak po grafické, tak po příběhové stránce. Na pokračování se nechystám.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.2.2011 21:51Balzamovač #01
  Souhlasím, lettering je dost hrozný, místy je strašlivý i český překlad. Navíc nesnáším, když musím číst zprava doleva, ale což... ke konci už mě to docela bavilo.
 • fusnix
  fusnix22.11.2010 19:48Balzamovač #01
  Trošku mi trvalo než sem se vcítil do hlavní postavy ale od poloviny už šlo vše jak po másle i když je to podle mě(doufám)jen pomalý rozjezd a že to v druhé knize nabere větší grády no nechám se překvapit.TTéma je každopádně velice zajímavé.
 • Mankin
  Mankin mecenáš22.9.2010 07:49Balzamovač #01
  Ja príliš existencionálne záležitosti príliš nemusím, páč sa mám celkom rád. Ale tentokrát som si pochutnal. Slabinou opäť lettering.
 • krvinka56
  krvinka5615.8.2010 18:10Balzamovač #01
  Rozhodně nejzajmavější z mang co tu vycházejí.S perfektní kresbou a příběhy které trochu chytnou u srdce.Sem zvědav kam se příběh hlaví postavy posune.Já sem tedy spokojen.
35821