Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Příhody vesmírného detektiva Funky Kovala. Koval bojuje s invazí mimozemšťanů, kteří chtějí ovládnout Zemi manipulací nejvyšších politických činitelů.

Originál: Funky Koval: Bez oddechu. První barevné vydání jako celku: RSW "Prasa-Książka-Ruch", 1987. Další vydání: Prószyński i S-ka, 1992; Egmont-Polska, 2002.

Scénář
M. Parowski, J. Rodek
Art
Bogusław Polch
Obálka
Bogusław Polch
Překlad
P. Müller
Žánry
akční, detektivka, sci-fi
ISBN/ISSN
80-900139-1-0 (S. Press)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
210 x 285 mm
Tisk
barevný
Váha
134 g
Stran
48
Cena
20 Kč
Originál
Funky Koval: Bez oddechu (RSW "Prasa-Książka-Ruch", 1987)
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš16.12.2020 08:32Funky Koval #1: Jedním dechem
  V 90. rokoch som bol s rodičmi v Prahe a od pouličného predavača mi kúpili brutálne kombo: Thorgala: Dieťa z hviezd a Funkyho Kovala. Oba albumy boli jedinečné, fenomenálne, úžasné a geniálne. A každý iný. Funky Koval ponúkol mimoriadne pestrý sci-fi svet s množstvom chytľavých postáv, zvratov a podmanivého vizuálneho stvárnenia. Škoda, že odvtedy u nás nevyšlo jediné pokračovanie.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.11.2017 23:01Funky Koval #1: Jedním dechem
  Mé první komiksy byly Funky Koval a Thorgal: Dítě z hvězd. Oba komiksy opatruji jako klenot a díky nim jsem se dostal tam, kde jsem teď. Naprostá klasika, ale bohužel s časem trochu stárne, aspoň ta česká verze. Když jsem nedávno četl polskou verzi a dokonce i její další (zatím) tři pokračování, tak mi to takové nepřijde, ba naopak. Přijde mi to v polštině víc srozumitelné a dávající smysl, než v mé mateřštině. Vím, zajímavý paradox, ale je to tak. Každopádně si občas zalistuji moji českou sešitovou verzí. Kresba je každopádně to, co mě pořád dokola uchvacuje, a asi i nepřestane. Takhle krásně kreslit komiksy umí fakt jen Evropa. Nechci se dotknout USA a dalších zemí, ale něco na té Evropě prostě je. Pro odvážlivce, sežeňte si polskou verzi, opravdu stojí za přečtení, je to neskutečný komiksový zážitek. Ani to moc netrvá a chytnete polštinu, dá se to a pro komiksové účely a sci-fi účely také, nepotřebujete být polský native. Funky Koval je a bude klenot evropského komiksu.
 • Schramm
  Schramm17.2.2014 23:10Funky Koval #1: Jedním dechem
  Jeden z mých prvních komiksů - a to mu tehdy tuším komkurovaly akorát Želvy ninja a Spider-Man of Semic Slovartu. Nostalgie jako sviňa, tak berte to hodnocení. Už jsem ve věku, že nemusím bejt furt objektivní (a za poznání, že i kreslený obrázky můžou bejt sakra sexy, si to Funky zaslouží) :)
 • Lobok257
  Lobok25719.11.2013 09:50Funky Koval #1: Jedním dechem
  Při vzpomínce na dětství,na desítky hodin prohlížení... srdeční záležitost
 • Absinther
  Absinther9.10.2012 18:25Funky Koval #1: Jedním dechem
  Takové klasické oldskůlové hardkór scifíčko, které nemá moc ani hlavu ani patu ale všem nám(nebo některým-no) to bylo úplně jedno protože jsme byli malí haranti a skrze tohle jsme začli poznávat, že komiks může být i dospělejší, ostřejší a tvrdší než rychlé šípy :)
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš30.11.2010 21:09Funky Koval #1: Jedním dechem
  Pro mě naprosto zásadní záležitost minulosti, která ale v pohodě obstojí i po letech. Funky je zcela libový akční sci-fi komiks, kterých jsem u nás zatím moc neviděl ani dosud. Ze všech těch zkrachovalých vydavatelů je mi tak S.pressu i vzhledem k Thorgalovi asi nejvíc líto. Jo a choze vyzdvihuje zcela správně dvě nejzásadnější scény, k jeho závěrečnému přání se připojuju.
 • Kaluž
  Kaluž mecenáš19.2.2010 18:20Funky Koval #1: Jedním dechem
  Tak tenhle Funky Koval je vážně kanón, ale pánové Rodek a Parowski jeho postavu téměř pohřbili pod nánosem velice nekvalitního scénáře. Taková nesmyslná a hlavně nesoudržná snůška podivností se jen tak nevidí. Kresba je ovšem prvotřídní, což vysvětluje zdejší kladné ohlasy komentujících, kteří komiks hodnotí s ohledem na dobu, kdy jím byli okouzleni poprvé jako děti a po ruce tehdy nebylo nic jiného. Já to poprvé četl až teď. A náklad 100 000 kusů? NEUVĚŘITELNÉ. Ti toho musejí mít ještě plné sklady.
 • willis
  willis15.8.2008 14:18Funky Koval #1: Jedním dechem
  Takový mírně zmatený kosmický dobrodružství v duchu Flashe Gordona a podobných brakových (nic proti nim) námětů.
 • Spider-man
  Spider-man1.12.2007 09:26Funky Koval #1: Jedním dechem
  Kurňa, jakto, že jsem tohle ještě nehodnotil? Vždyť jsem to jako malej dost žral, ale teď mi ve sbírce docela citelně chybí.
 • choze
  choze30.11.2007 12:42Funky Koval #1: Jedním dechem
  Když si přečtete Popis, zní to strašně béčkově, ale ve skutečnosti jde o inteligentní, s mimořádným citem pro detail nakreslenou kultovní polskou záležitost, považovanou za jeden z nejlepších polských comicsů vůbec. I na dnešní poměry a konkurenci na trhu výborná věc, kterou až teď začínám doceňovat, protože když vyšla bylo mi deset a moc jsem tenhle vysloveně dospělácký comics nepobral. Spolu s Thorgalem první prvoligový zahraniční sci-fi comics pro dospělé u nás, tak těsně po revoluci to muselo být zjevení. Létající auta, monumentální rakety, tajemní mimozemšťané, trocha erotiky, trocha politiky... Pamatuju, jak mi tenkrát zahýbala hormony scéna, kdy Funky dálkově ovládaný padouchy málem znásilní Brendu a smrt Totha a Contiho byla taky dost drsná. První z celkem tří dílů (Bez oddechu, Sám proti všem, Proti sobě), kéž by někdo vydal i zbytek, když už vydali Thorgala. A mohli by to i zfilmovat.
 • Dinik
  Jeden z mých prvních comicsů od zahraničního tvůrce. Jako dítě jsem z něj byl na větvi, z příběhu sem pár věcí nepochopil, ale dnes už se na to dívám trochu jinak. Poměrně slušná oddychovka.
 • KdG
  Docela dobré, pěkná atmosféra, škoda že u nás nevyšli všechny 3 díly.
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo14.7.2005 21:36Funky Koval #1: Jedním dechem
  Klasika
 • Kapis
  Kapis mecenáš23.2.2005 11:42Funky Koval #1: Jedním dechem
  Svého času jeden ze 2 nebo tří comicsů na trhu. Když nechám bokem sentimentalitu, moc dobré dílko
 • karel
  karel mecenáš5.11.2004 08:11Funky Koval #1: Jedním dechem
  vanek detstvi. v dobe vydani naproste okouzleni atmosferou! az ted na to koukam ze se jedna o původni polskou tvorbu
  budu si ho muset doma zas najít a vytáhnout
 • Netorack
  Netorack30.7.2004 00:30Funky Koval #1: Jedním dechem
  Dobrý. Jako malému se mi líbily ty uniformy a zbraně a lodě a všechno :) Kdysi jsem ho ztratil, nedávno jsem si ho znovu koupil v Krakatitu. Náklad 100 000 výtisků? Uaaah
 • Michigan
  Michigan28.7.2004 20:36Funky Koval #1: Jedním dechem
  Da se rict, ze tenhle komiks se opravdu cte jednim dechem, a je docela zabavny. Bohuzel, obcas mi prislo, ze na nekterych mistech pokulhaval scenar, lepe receno nektery reakce postav jsou obcas trochu nelogicky...
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš24.7.2004 10:46Funky Koval #1: Jedním dechem
  Tak jako malymu se mi fakt libila kresba, ta byla moc dobra. A navic tusim ze ten pribeh nebyl spatnej.
 • Michal Opitz
  Michal Opitz mecenáš23.7.2004 20:52Funky Koval #1: Jedním dechem
  Tak tenhle komiks uz si pamatuju jen matne. Za to se mi vzdy vybavi vzpominka, ze mi ho v 5.tride pujcil kamarad a ja ho ztratil a on se mnou prestal kamaradit. Promin Ondro...!!!!!!!
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš22.7.2004 11:36Funky Koval #1: Jedním dechem
  Bavilo jako malýho a baví i teď.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade22.7.2004 10:58Funky Koval #1: Jedním dechem
  Tak u Funkyho jsem se jako malej dost pobavil a neřikám, že po něm nešáhnu i teď. MdS
112454
Četl/a (59)
2scha, autokineton, ben_bella, bierce, calvin10, charvos, Darth Raelchi, DEmnoG, Draco nobilis, emanek, Fananek, fel68, figis, filmator, Final, flipflop, guseppe, house192, hypermlok, Ivan Kucera, J.Connor, James, jankie, Jestrab2, Kaluž, Kapis, KdG, Killingjoke, Knuckless, Kocour, Lawer de Sanctis, Le Porello, Lobok257, Lojza, monty.cl, MP81, mstefl, NecRoman, Paja78, pechna, Poseidon1978, radimisko, RadimNemec, raimi, robertsedmik, Schramm, SHORTY, start05, tacmud, the.kasztan, tomaseek, trudoš, Tyfus, Velkej šéf, vita, vranakx, VXP, zbynek, Zdendy
(168)
2scha, 5555, adam.ra, afri, Agent24, akrijus, aphonia, Ashek, autokineton, Azbest, AZTeck, bboorreekk, BeeSee, Benji, ben_bella, bierce, Black Bro, yo, blackJag, bmc75, bobo666_2005, Braindead, burzum, calvin10, Cassidy, Celestius, choze, comixman, Corteg, Corvus, Crics, CSE_AC/DC, cybern, deefha, DEmnoG, Dinik, doophy, Draco nobilis, DracoAn, dre, emanek, Fananek, fel68, figis, filemon, Final, Financ, Frank Castle, fubong, goodspeed, Greyman, grinder, Grynca, guseppe, Hades, Hamichal, herrman, holubdema, horaczhlinska, house192, Hulik, hypermlok, illy, invape, Ivan Kucera, J.Connor, James, Jane, jankie, Jestrab2, JindrasT, Kabukiman, Kaluž, kamil, Kapis, Karek32, karel, Kazumaki, KdG, kilt, kinak, Klatic, KLAUN_DOMINANT, Knuckless, Kocour, komik.sx, koniklec, krvinka56, Lawer de Sanctis, Le Porello, Lenny, Lobok257, Lojza, maara, Mankin, MarDos78, Markyz de Sade, Marvin, Masinfira, MB, merhyx, MickeyStuma, mikado, mikina, Miriyak, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, monty.cl, MP81, mstefl, NecRoman, Netorack, Neutrino, Nightmare, noMster, Odal , OldaB, Paja78, Pán rostlin, pavel, pechna, pennywise, planika, POLAKST, Poseidon1978, q, RadimNemec, raimi, RaptoR, Ricarderon, robertsedmik, royan, saja, SASAN_KING, sawtooth, Schramm, SHORTY, Skot, Slaine, sleepless, Spider-man, Stara.kryta, start05, tacmud, the.kasztan, Tialster, Toe, tomaseek, Tombal, Trimbuon, trudoš, tulipstros, tuwanakha, Tyfus, vasek, Velkej šéf, Viking, vilten, vita, vranakx, VXP, willis, Woffce, xai, xintax, Zdendy, zdennanek, Zíďas, Zod
Nabízí (5)
Ivan Kucera, Kreatik, Masinfira, Pán rostlin, Slaine