Ukázka
Ukázka
Dobrodružně-špionážní příběh a la James Bond na námět Pitta Stronga.

Scénář
M.L. Ahner, M. Brančík
Art
Shkrabsh
Obálka
Shkrabsh
Žánry
akční, detektivka
ISBN/ISSN
80-85381-00-1 (Ariel Press)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
210 x 305 mm
Tisk
černobílý
Váha
98 g
Stran
32
Cena
12 Kčs
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš25.1.2021 08:24Puma #1: Tom Shark a ďábelský dr. Harbich
  Toto ma ako malého obišlo a keď som si to niekde okolo roku 2020 zohnal v antikvariáte, bol som najskôr nadšený. Keď som ale číslo otvorila prelistoval ním, zostali len oči pre plač. Z historicko-zberateľského hľadiska je určite fajn vlastniť to, ale tým to asi hasne. Komplet celý zošit je vyplnený JEDNÝM nekonečne dlhým, nezáživným, nudným, čierno-bielym Tomom Sharkom, do ktorého som sa nedokázal začítať a nakoniec som zošit, vyčerpaný ako po maratóne, so spokojným pokojom v duši zaradil do svojej zbierky a už sa mu nevenoval.
 • choze
  Jeden z těch krásně obskurních domácích komiksů z komiksboomu v první půlce devadesátek. Brakový scénář je místy nesnesitelně ukecaný, saudkovská kresba je pak místy snaživá (hlavně celky ulic jsou fajn), jindy poslabší. Beru, že je to oddechovka, ale i tak je to triviální, blbé a nudné až běda. Jen pro sběratele podobných osbskurností.
 • baatcha
  Teprve teď objevuji tyhle staré poklady! Tom Shark je pulpový hrdina z ranku Nicka Cartera a já prostě musím Pumě vyseknout poklonu, že pro svůj první komiks sáhla právě po takovéhle klasice. Jednak si tím zajistila scénář, který rozhodně nenudí, a zároveň se vyhla úskalím, které by představovala tvorba kompletně autorského příběhu, na což dojela spousta českých porevolučních (nadšených, ale nezkušených) tvůrců. Kresba sice odkazuje na Saudkovu školu, ale dokáže být nádherně svá a to hlavně v případě temných ulic, starých vehiklů a jiných technických udělátek. To, jak si kreslíř hraje se září reflektorů, lomem světla na sklenici nebo odlesky na brýlích je prostě mazec! Dva nebo tři vtípky byly naprosto libové, a přestože množství textu prozrazuje literární předlohu, četlo se to úplně samo!
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš30.11.2010 21:33Puma #1: Tom Shark a ďábelský dr. Harbich
  Naprostý souhlas s willisem, k přečtení jsem se po shlédnutí obálky a letmém prolistování doslova nutil, ale nakonec překvapivě v pohodě.
 • willis
  Braková detektivka s šíleným superpadouchem. Lehká zábava, která si na nic nehraje. Jinak obálky všech tří čísel časopisu Puma jsou spíš odrazující. Vnitřek po tomhle první dojmu potom může jenom příjemně překvapit....
 • Woffce
  Lehkou rukou ( v dobrým slova smyslu) nakreslenej a napsanej lehkej žánr - bylo lehký nelitovat koupě (nedávno na Aukru). A pobavil mě - mimojiný - Sharkův převlek č. 37 "Old Man" s tváří Karla Marxe. Škoda Pumy....
 • krvinka56
  No tak detektivní komiksy zrovna moc v oblibě nemám ale tohle není zas tak špatný .Dobře odvedený příběh sice drobet přemrštěný a místy trochu nudný ale ve výsledku fajn odychovka.Kresba tak to je sní poněkud horší hlavní záporák vypadá místy spíše jako krysa než člověk.Písmena taky natom nejsou až tak moc dobře několikrát sou až prakticky nečitelná díky tomu jak sou moc usebe.Obálka mi přijde tak trochu nanic oničem nevypovídá.
 • Markyz de Sade
  Líbila se mi kresba i příběh. MdS
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš21.7.2004 12:38Puma #1: Tom Shark a ďábelský dr. Harbich
  Jako malej sem to žral. Dr. Harbich byl fakt zlej doktor-psychouš. Navíc mi sedla kresba i příběh.