Koupit
Pokračování příběhů jednoho z nejslavnějších fantasy hrdinů, Conana z Cimmerie. Vstupte do nebezpečného světa plného tajemných bytostí z dávných věků, obřích monster, bohů, okřídlených démonů, vrahů, lupičů, kouzelníků a taktéž zrádných žen.

Obsahuje příběhy:
Barbar Conan #09: Zahrada strachu (Conan the Barbarian #09: The Garden of Fear) (upraveno podle neconanovské povídky R.E.Howarda)
Barbar Conan #10: Střez se hněvu Anuova! (Conan the Barbarian #10: Beware the Wrath of Anu!)
Barbar Conan #11: Darebáci v domě (Conan the Barbarian #11: Rogues in the House) (podle stejnojmenné povídky R.E.Howarda)
Barbar Conan #12: Obyvatel temnot (Conan the Barbarian #12: The Dweller in the Dark)
Barbar Conan #12: Dračí krev (Conan the Barbarian #12: The Blood of the Dragon)
Barbar Conan #13: Síť pavoučího boha (Conan the Barbarian #13: Web of the Spider-God)
Barbar Conan #14: Meč zvaný Stormbringer! (Conan the Barbarian #14: A Sword Called Stormbringer!) (autor námětu a Elrika z Melniboné - Michael Moorcock)
Barbar Conan #15: Zelená císařovna z Melniboné (Conan the Barbarian #15: The Green Empress of Melniboné) (autor námětu a Elrika z Melniboné - Michael Moorcock)
Barbar Conan #16: Dcera pána mrazu (Conan the Barbarian #16: The Frost Giant's Daughter) (podle stejnojmenné povídky R.E.Howarda)
Barbar Conan #16: Meč a magie (Conan the Barbarian #16: The Sword and the Sorcerers)

Obsahuje sešity série Conan The Barbarian #9-16 (září 1971 - červenec 1972)

Scénář
Roy Thomas
Kresba
Barry Windsor-Smith (Barry Smith)
Lettering
Sam Rosen
Překlad
Ľudovít Plata (Turlogh)
Redakce
Jiří Pavlovský
Obálka
Alex Horley
Žánry
akční, dobrodružný, fantasy
ISBN/ISSN
80-86321-31-2 (Crew)
80-86321-31-2 (Netopejr)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
165 x 255 mm
Tisk
černobílý
Váha
400 g
Stran
190
Náklad
2000ks
Cena
219 Kč
Originál
Conan The Barbarian (Marvel Comics, 1971, 1972)
 • VanTom
  Je potěšitelné, že se autoři nedrželi pouze povídek R. E. Howarda, ale pustili se i do vlastní tvorby (resp. častěji adaptace zápletek jiných spisovatelů). Ta na druhou stranu kvalit předlohy nedosahuje, striktně naplňuje (a dokola omílá) zajeté formule a je také výrazně ukecanější, typicky pro komiksy té doby. Ovšem do okouzlujícího světa S&S stále dokonale zapadá (a čtenáře přenáší).
 • trudoš
  Přestože je Conan jedním z mých nejoblíbenějších hrdinů, nemůžu si pomoci, ale v komiksové podobě z let sedmdesátých u mě prostě nefunguje (opak platí pro moderní zpracování z pera Kurta Busieka). Příběhy jsou sice milé, ale jinak klišovité, průhledné a někdy takřka až pohádkové. Divadelní rubačka se spoustou zbytečného textu, který dneska vyznívá lehce naivně a nijak to nezachraňují ani neustálé promenády v kožešinových slipech. Chybí tomu atmosféra Howardových textů a zůstalo jen líbivé pozlátko svalovce se zachmuřeným pohledem. Jako by se autoři snažili zachovat originál a přitom z toho vytesat Shakespeara.
  I když jsou tyto komiksy považovány za klasiku Sword & Sorcery, zdaleka nedosahují kvalit děl jako je třeba Thorgal nebo Výprava za ptákem času. Jasně, jde o komiksy služebně mladší, ale to u mě hodnotu starého komiksového Conana nijak nevylepšuje.
 • dracula
  Rovnako dobré čítanie ako prvý zväzok.
 • J.Connor
  Projekt comicsových legend jsem už hodnotil u předchozích volume, ale musím ještě zmínit, že se mi hoši trefili do vkusu, když vydávali hlavně moje (a myslím, že nejen moje) dva favority, a sice Cimmeřana a pavouka ze sousedství. Wolverine pak zatíženej do Madripooru, což rovněž můžu a aspoň oživuje sérii. Kvůli těm pár X-menům se už pak rozhodě neurazím.
 • willis
  Ale jo, až na příběhy s Elrikem (Moorcock mě nikdy nebavil), slušná porce Conana. V příbězích Darebáci v domě a Dcera pána mrazu dokonce nadprůměrná.
 • Kapis
  Pro mně trochu slabší než jednička, příběhy s dokola omílanými zápletkami, Conan zabijí bez respektu čaroděje, obry, bohy, zkrátka vše co mu přijde pod ruku, trochu se to přejídá. Příběhy psané podle povídek někoho jiného než Howarda, naprosto postrádají háv toho krásného poetična, suchá řezačka, bez jakékoliv literární kvality.

  Dcera pána mrazu pak celý dojem spravuje, povídka přímo podle Howarda jde rozeznat snadno jako liška v kurníku. Ale i ta není ve srovnání s "Dcerou pána mrazu" od CC dokonalá, ale o tom jinde. Po přečtení komentů na Conana 3 se už chystám ke koupi, ať mám to fantasy období, kterým teď procházím tak nějak kompaktně využito.
 • Murphy722
  Nevím jaksik jsem se tzv. "Ztratil v překladu...". Možná mi to nesedlo, možná mi to přišlo nějak mimo chápání. Prostě jsem se ztrácel.....
 • erik
  Lepšie ako jednotka.
 • DracoAn
  Od semicu byly lepsi uz jenom s toho duvodu ze byly barevny a ze vybirali lepsi serie. Jinak dobry pribehy.
 • Final
  Jak rád si vždycky zaspomínám na Conana od SEMICU. Tenhle Conan mi ale také chutnal! Dal bych si další chod :o)
 • maarv
  Zajimavejsi nez jednicka ktera me chytla az na konci a druha kniha me na konci zas pousti..proste uz to po nekolika prectenych sesitech nebylo ono. Presto bych Conana nezavrhoval.
 • DEmnoG
  O kousicek lepsi nez prvni Conan z CL. Scenare nejsou tak primocare, jako v jednicce. Nejvic se mi libil posledni dil, mam takovy pocit, ze jsem nedavno nekde cetl povidku se stejnym napadem.
 • Slaine
  Dobře se to čte, ale není to nic převratnýho. Docela příjemný retro.
 • Zajo original
  Zajo original mecenáš21.7.2004 15:56Comicsové legendy #05: Barbar Conan #02
  len preto ze su to legendy a vdaka nim je komiks komiksom
 • Markyz de Sade
  Conana mám rád už od Semicu, takže tenhle potěšil. To že neni namakanej, si vysvětluju tim, že je v těhlech dílech ještě moc mladej. MdS
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš13.7.2004 08:32Comicsové legendy #05: Barbar Conan #02
  Tady mi nejvíc vadilo, že Conan prostě nebyl namakanej brutal barbar. Byl to takovej blbej atlet a to neni vono. Příběhy ušlo, ale Conan bez brutal korby prostě neni tak dobrej
1219132
Četl/a (45)
autokineton, bboorreekk, calvin10, Cemino, ConanVJ, DEmnoG, emanek, erik, filmator, Final, gezic, hicks, holubdema, house192, hromotlk, hypermlok, J.Connor, James, jankie, Kaaos, Kapis, KdG, Lawer de Sanctis, Lobok257, Macek78, MignolaMoore, mineralk, Murphy722, mywiel, oleav, Ozymandias, Paldini, pechna, raenius, RaptoR, robertsedmik, SHORTY, Slaine, sleepless, trudoš, Tyfus, TZcomics, VanTom, Velkej šéf, vrazdinek
(158)
5555, adam.ra, arsan, Ashek, autokineton, Avian, Azalin, Azbest, AZTeck, bboorreekk, Benji, blackJag, bmc75, bobo666_2005, Braindead, bronxik, burzum, calvin10, Cassidy, Celestius, Cemino, ConanVJ, Corvus, CP, Cr4sh, Crics, CSE_AC/DC, danyno76, Dave-7, DEmnoG, denny, disclose, Doctorow, doophy, DracoAn, dracula, emanek, Erich, erik, fel68, felis, filemon, Final, Frizer, goldschmidchen, goodspeed, GORERATED, grinder, Grynca, hedgehog, HELLEIA, hicks, holubdema, house192, hromotlk, Hulik, hypermlok, ikshorm, invape, J.Connor, James, jankie, Jestrab2, JindrasT, Joshua_T, Kabukiman, Kapis, Karolín78, Kazumaki, KdG, Keram, killermarf, KINIMODUS, Klatic, kucik, Lawer de Sanctis, Lobok257, lutrix, maara, Macek78, Mankin, Markyz de Sade, Martin Buchal, Masinfira, Matej-29, Matio, mcleek, merhyx, metalmaus, mgeralt, MickeyStuma, mikado, MIKER65, mikina, Milo_Harwey, mimo_provoz, MindReader, mineralk, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, monty.cl, morbn, MP, NecRoman, Nightmare, Ninjer, noMster, Odal , OldaB, Paldini, pavel, pbabinec, pechna, pennywise, pk123x, POLAKST, Poseidon1978, PP, R3d, Radkos, raenius, RainDamage, RaptoR, Ricarderon, robertsedmik, roswelll, royan, Saiffer, Saran, seezeethree, SHORTY, Skot, sleepless, tacmud, Tombal, Tominos, tomned, trudoš, tulipstros, tuwanakha, Tyfus, TZcomics, VanTom, Velkej šéf, Viking, vranakx, vrazdinek, Wasps, whaaa, willis, Wiruss, xintax, yarda, yogi, z-e-d, Zajo original, zdennanek, Zíďas
Chce (13)
deadpool, denny2420, FatMonster, fusnix, gruno, imro, Maty48, morlum, Netorack, nx, Premek, Slaine, xxaannddeerr
Shání (2)
FatMonster, nx
Nabízí (2)
Draug, Fox01