Asterixova dobrodružství #26: Asterixova odyssea (2. vydání)
Egmont ČR (Albatros Media a.s.)2. vydání 2008série Asterixova dobrodružství 97/135
3.8
...
Druidovi Panoramixovi dojde jedna ze zásadních přísad do kouzelného nápoje: kamenný olej, čili petroleum. A tak se musí Asterix spolu s Obelixem vypravit do Mezopotámie, aby ho získali, zatímco Římané se snaží vzniklé situace využít…

Scénář
Alberto Uderzo
Art
Alberto Uderzo
Obálka
Alberto Uderzo
Překlad
Růžena Steklačová
Redakce
Stanislav Kadlec
Žánry
dobrodružný, humorný
ISBN/ISSN
978-80-252-0861-8
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
210 x 297 mm
Tisk
barevný
Stran
48
Původní cena
129 Kč
Originál
Astérix #26: L´Odyssée d´Astérix (Vydal: Albert René, 1981)
Varianty
Asterixova dobrodružství #26: Asterixova odyssea (2. vydání) (2008)
Asterixova dobrodružství #26: Asterixova odyssea (2006)
Jeden z mých prvních - velice zajímavý.
Je to dobrý, možná o chlup méně vtipné než starší díly, ale pořád nadprůměrné čtení a zábava.
tento díl se překvapivě povedl i když Goscinny to není.
Asterix cestuje, je to dobrodružné, ale jaksi to postrádá humor a lehkost Goscinnyho vyprávění. A nezachrání to ani Sean Connery.
Asterixe mám rád, ať je jakýkoliv
Dobrej Asterix, souhlasím s DEmnoGem. Goscinny projezdil s Asterixem Evropu a Ameriku, tak se Uderzo vydal na východ (a to i v Rahazádě).
No nejako mi to niekedy nesedelo. Zas som si pár krát musel povedať, že "to by Asterix neurobil". Nejak ma to nechytilo. Na druhú stranu je to určite lepšie ako najnovší Asterix 33.
No vida, tak tohle je navrat ke korenuum jak kraava. Vazne, tenhle dil ma vse, co mam u Asterixe rad. Jako kdyby to byl jeste scenar ze "supliku" psany Goscinnym. A jestli to tak neni, tak Underzo se za ty leta lecos naucil:).
Underzo nejni Goscinny, ale furt se snažil víc než Egmont. Trošku mi připadá, že v Egmontu potřebovali před prázdninama vydat pár úspěšných titulů, aby dostali prémie. Některé věty nedávají moc smyslu. Občas se mi zdá, že někdo překládal bublinu po bublině bez toho, aby vnímal oč jde v příběhu, nebo očem se kdo baví. Škoda.
Tenhle Asterix je na rozdíl od těch předchozích, které psal Uderzo, poměrně povedený a je v něm i pár dobrých vtipů. Bohužel úrovně Goscinnyho scénářů nedosahuje a tak skvělých Asterixů, jako byl například Asterix legionářem či Nesvár se již nedočkáme.
610421