Hrdina Divokého západu Lucky Luke přijede do městyse Grass Townu. Zde se setká s mužem, jenž se prohlašuje za císaře Spojených států Smithe I. Luke i celý Grass Town zprvu pokládají celou věc za neškodnou zábavu. Pak ovšem vyjde najevo, že Smith je velice bohatý a drží si armádu vlastních, po zuby ozbrojených vojáků…

Scénář
René Goscinny
Kresba
Morris
Překlad
Edda Němcová
Obálka
Morris
Žánry
humorný, western
ISBN/ISSN
978-80-252-0981-3 (Egmont ČR (Albatros Media a.s.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
215 x 285 mm
Tisk
barevný
Stran
48
Cena
129 Kč
Originál
Lucky Luke #45: L'empereur Smith ()
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš23.3.2015 19:42Lucky Luke #14: Císař Smith
  Velmi dobře jsem se pobavil, ale minimálně tenhle díl mi oproti Asterixovi, ale i třeba Indiánovi Umpa-pa přijde slabší, protože tam na rozdíl od kolegů přílišný přesah necítím.
 • sedw
  Opět výborný Lucky Luke. Oproti minulým dílům poměrně dost ubylo humoru a uvažoval jsem i o 4*, od půlky jsem se však bavil náramně a to ani ne tak humorem, kterého skutečně tolik nebylo, jako výborným a do absurdnosti dovedeným scénářem, který je hodný zamyšlení. Pravděpodobně bych tento díl nedoporučil lidem, kteří s Lucky Lukem ještě nemají zkušenost, protože je přecejen mírně odlišný, nicméně se jedná o skvělé čtení.
 • andre
  Díl má jasnou myšlenku za kterou si jde bez větších odboček. .... a zase jsme se nenásilně dozvěděli něco málo o divokém západě:)
 • royan
  Zajímavý díl. Nebylo tady tolik srandiček jako v jiných dílech, ale to k Lucky Lukovi patří. Nesnaží se jen bavit, ale také nechat čtenáře o některých věcech se zamyslet . Jako co se může stát když se dostane moc do rukou jednomu zprvu neškodnému pošahancovi....a že jich v dějinách nebylo málo
 • listr
  Lucky Luke si pořád drží standart dobré zábavy.