Asterixova dobrodružství #06: Asterix a Kleopatra (4. vydání)
Egmont ČR (Albatros Media a.s.)4. vydání 2008série Asterixova dobrodružství 33/135
4.3
...
Kleopatra, královna Egypta, se rozhodne, po hádce s Césarem, postavit velkolepý palác, aby dokázala, že Egypťané jsou dobří stavitelé. Stavbou pověří Neuminise, nepříliš schopného architekta. Má však jednu výhodu, jeho přítelem je druid z daleké země, ovládající různé kouzla. A kouzla jsou přesně to, co je potřeba na postavení velkolepého paláce do tří měsíců. Vydá se tedy za svým galským přítelem, Panoramixem. Ten pozvání neodmítá, a v doprovodu Asterixe a Obelixe se vydává na pomoc Neuiminisovi proti úkladům Césarovým, konkurence a koneckonců i hrdosti samotné Kleopatry.

U nás poprvé vyšlo jako Asterix a Kleopatra - Sedmička pionýrů, 13. ročník, vycházelo od 2. 11. 1979 do 18. 4. 1980 (zkrácená verze).
V pořadí šestý svazek vydaný pod nakladatelstvím Egmont ČR, dle chronologického řazení se jedná o 6. svazek série.


Scénář
René Goscinny
Art
Alberto Uderzo
Obálka
Alberto Uderzo
Překlad
Edda Němcová
Redakce
Stanislav Kadlec
Žánry
dobrodružný, humorný
ISBN/ISSN
978-80-252-0726-0
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
215 x 285 mm
Hmotnost
152 g
Tisk
barevný
Stran
48
Původní cena
129 Kč
Originál
Astérix #06: Astérix et Cléopâtre (Dargaud, 1965)
Varianty
Asterixova dobrodružství #06: Asterix a Kleopatra (5. vydání) (2015)
Asterixova dobrodružství #06: Asterix a Kleopatra (4. vydání) (2008)
Asterixova dobrodružství #06: Asterix a Kleopatra (3. vydání) (2005)
Asterixova dobrodružství #06: Asterix a Kleopatra (2. vydání) (1995)
Asterixova dobrodružství #06: Asterix a Kleopatra (1993)
Takový průměr který zachraňuje Kleopatra a její božský nosík
Tohle mě neskutečně baví. Jsem jedním z těch, co jako první viděli (hraný) film, tudíž pro mě příběh komiksu nebyl ničím novým, přesto jsem si ho náramně užil. Příběh nikde nedrhne, humor je velice příjemný, pobaví i hieroglyfy v bublinách a egyptské prostředí je krásně nakresleno. Prostě spousta věcí, na které člověk následně rád vzpomíná. K tomuto dílu se určitě rád vrátím a vlastně nebude záležet na tom, jestli sáhnu po tištěné verzi, nebo se podívám na jednu z filmových adaptací. Rozhodně doporučuji do sbírky.
Nie je to úplne moja šálka kávy, ale musím dať 4*. Je to proste príliš rozkošné (piráti sa radšej potopia sami, keď vidia Obelixa), hravé (dabované rozhovory, titulkované informácie), vynaliezavé (dopravné značky), šikovné (noviny) a milé (suveníry). Inteligentnejšie, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Roztopašná zrážka dvoch tak rozdielnych svetov, ako je ten galský a ten egyptský. Hravé používanie citosloviec (ťuk ťuk, haf haf, plesk plesk). Exotická pieskovo-pyramídová výprava plná vizuálne podmanivých atrakcií.
Asi najznámejší Asterix. Prostredie Egypta je oproti okukaným galským lesom svieže, pekne vypadá a je plné nápadov a všemožných tematických vtípkov. Určite to patrí k tým najlepším dielom.
Podle mě jedno z nejlepších alb
Je dobre jak pomahaji tomu - no jak se jmenuje co stavi ten palac pro Kleopatru
Dobrý díl, notoricky známý díky zfilmování.
Základní Asterixovo album. Bez něj si Asterixe ani představit nedokážu, je tam hodně povedenejch vtípků (ach, ten nos) a celkovej příběh prima.
201013