Jeremiah: Puška ve vodě
KRC Comics1. vydání 2003
3.2
...
...
...
...
Jeremiaha a jeho přítele Kurdyho potkáváme poprvé krátce poté, co unikli skupince pronásledovatelů chtivých odvety za prohranou hospodskou bitku. Zběsilý úprk je zažene do močálů, kde se ani jeden z nich nevyzná, a jenom šťastná náhoda (a to pro obě strany) je dá dohromady s mladíkem jménem Jason, který bydlí nedaleko. Po spatření jeho rodinky však oba naši hrdinové začnou o svém štěstí pochybovat. Posuďte sami: stárnoucí nynfomanská maminka Marge, nemluvný manžel Less (čtvrtý v pořadí) s deset let starými novinami, despotický synáček Shank, jeho týraná manželka Angela, obtloustlý Will, mírně retardovaný Todd, šilhavá vnučka Líza, no a samozřejmě, frustrovaný Jason. Ukázková rodinka, není-liž pravda? Na přátelské atmosféře přidává ještě krvavé tajemství, o kterém sice nikdo přímo nemluví, ale o to víc se na něj dělají "tajuplné" narážky.

Scénář
Hermann Huppen
Art
Hermann Huppen
Žánry
dobrodružný
ISBN/ISSN
80-903195-0-5
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
225 x 300 mm
Tisk
barevný
Stran
48
Původní cena
239 Kč
Originál
Jeremiah #22: Le fusil dans l'eau (Dupuis, 2001)
První půle sympaticky připomíná Texaský masakr motorovou pilou a člověk jen trne v očekávání, co že to ze zápletky nakonec vyleze. Jenže ono vlastně nic moc nevyleze. Bizarní rodinka je prostě jen bizarní rodinka a kriminální podtext sice zajímavě vykrystalizuje, ale žádné ohromující finále se nekoná. Pravdou je, že jde o jeden díl z více jak třicetidílné série, ale ta chybějící alba před tímto svazkem jsou jednoduše znát. Člověk nemá šanci plně pochopit souvislosti, stejně jako různé bezděčné náznaky a v důsledku ani přízračně postapokalyptickou atmosféru. Samotná epizoda je naštěstí snadno uchopitelná, ale kdybych měl možnost se s postavami blíže seznámit, možná by pro mě vývoj událostí nebyl takovou záhadou. Takhle je to pouhý střípek z mozaiky, který není vůbec špatný – minimálně kresby Hermanna Huppena rozhodně vynikají –, ale v důsledku ani nijak fascinující. Určitě by stálo za to číst sérii komplexně, čert vezmi mizernou redakci, jaké se nakladatelství KRC Comics dopustilo.
Já čekal nějakou přízeň od starý Jeremiášky, ale tak temný jako ona to rozhodně neni. Na druhou stranu na hixploitation mám slabost a nevadilo mi zase jednou zprostředkovaně okusit onu slavnou jižanskou pohostinnost. Navíc na formátovou příbuznost s tehdejšími booky od BBArtu překvapil pěkný malovaný vizuál.
Koupil jsem tuto knihu také v levných knihách,aniž bych měl sebemenší informaci o tom,že tento book vyšel.Nijak extra mě to nebavilo,scénář slabej průměr a kresba lehkej nadprůměr.A redakční úprava stojí za starou belu..Nebo za těch 29 Kč za kterých jsem to koupil.
Jenom bych opakoval co je napsáno níže ... a proč ne :) Překlad je otřesný. Napadlo mě dvě možnosti proč není překladatel uvedený nikde v tiráži. Za prvé: Stydí se ( a není divu). Za druhé: K překladu byl použitý nějaký softwarový překladač. Druhou variantu vidím jako pravděpodobnější. Není potom divu, že tohle album skončilo v levných knihách za 39 Kč. No co si budem povídat, skončilo by tam i kdyby bylo skvěle přeložený, protože začít bez jakékoli propagace vydávat u nás evropský komiks jsou vyhozený prachy. Když odhlédnu od překladu tak příběh je docela zajímavý béčko, atmosférou mi trochu připomínal Texaský masakr(nevim proč, ale furt jsem čekal, kde se vynoří Leatherface). Kresba je pěkná a i série může být docela zajímavá, ale to už se nikdy nedozvíme.....
Jako ochutnávka z dlouhé řady je to sice pěkné, ale chtělo by to přečíst si víc dílů. Pak by mi to pravděpodobně přišlo mnohem lepší.
Krom odflakle redakce je to vcelku slusny book. Scenar sice nijak originalni ci prekvapivy, ale vytahuje ho kresbomalba do lehkeho nadprumeru. Bohuzel preklad a lettering je fakt otresny..