Čtyřlístek #001 (2. vydání)
Čtyřlístek2. vydání 1991série Čtyřlístek 2/719
3.6
...
...
...
...
Druhé upravené vydání prvního čísla magazínu Čtyřlístek.

Vynález prof. Myšpulína - Vladimír Urban, Jaroslav Němeček
Kouzelník Huryjáš - Vladimír Urban, Jaroslav Němeček

Scénář
Vladimír Urban
Art
Jaroslav Němeček
Obálka
Jaroslav Němeček
Žánry
dětský, magazín
ISBN/ISSN
80-85389-01-0
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
180 x 255 mm
Hmotnost
45 g
Tisk
barevný
Stran
16
Varianty
Čtyřlístek #001 (2. vydání) (1991)
Čtyřlístek #001 (1969)
Tohoto nelitujte, druhé vydání pro mě nikdy nemělo cenu. Nechal jsem někomu za pár kaček.
Tady jste se trochu sekli se sběratelskou cenou, opravdu není tolikrát vyšší než ostatní čísla, sleduju to roky na Aukru. Toto číslo se prodává od 3000 do 10 000 (v top stavu). Zrovna teď je všude jedno za pět tisíc (nebudu dělat reklamu serverům, ale není to aukro) a nikdo ho nechce, v trochu lepeném stavu. Já ho měl. Koupil jsem ho v 90. letech od jednoho pána z Annonce za 50 Kč. Prodal za pár stovek někdy 1996. Pokud jde o příběh, tak dost infantilní. A ty oranžové barvy mě nikdy nebavily. Úroveň komiksu podle mého názoru stoupá až s příchodem Štíplové a i ta se musela trochu vypsat...řekl bych, že nejlepší jsou tak 20-150.
I když je první číslo magazínu "Čtyřlístek" v současné době velmi ceněno, musím říct, že svými příběhy mě zásadně nenadchlo. Je to tím, že si autoři teprve hledali cestu, snad je to i tím, že je zde určitá naivita příběhů, která mi prostě neseděla. Hlavně ten "Čtyřlístek" mi v tomhle provedení moc nesedl. Rozhoně se ale ukázalo, že jako časopis je to zvládnuto a že se jedná o magazín, který může něco nabídnout dětem malým i těm větším. Zvládnutá forma je jednoznačně tou nejsilnější zbraní, na kterou se později nabalily i dobré příběhy. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/11/786-retro-ctyrlistek-1-60.html
Začátek legendy všech legend!
I přes silnou nostalgii dávám jen dvě hvězdy za Vrtichvosta. Jsou to prostě první krůčky naší české fantastic four a jsou ještě velmi vratké. Kdybych měl první vydání a dal za něj měsíční vejplatu,pravděpodobně bych dal pět hvězd a psal, že jde o maximální nářez,ale mám druhé vydání za dvacet kaček,takže můj pohled na tenhle komiks je střízlivější :D Nicméně úcta k zrodu českého kultu je v mém srdci přítomna:)))
Spíše z úcty, zlatá éra čtyřlístku nastala přeci jen o dost později.
tak tady ještě byli Myšpulín s Fifinkou skoro otevřeně milenci:-)))
Komplet druhá vydání jsem měl, ale časem jsem je rozprodal. Celkem to zamrzí. MdS
Jo jo, ze sběratelství jsem rád, že tenhle reprint prvního čtyřlístkovskýho dobrodružství mám.
Tak za tohle vám dneska lidi nabídnou několik tisíc...