Koupit
Comicsový časopis neboli comics na kvadrát.

Comicsy:
Red Meat - Max Cannon
Trollové v mlze, část 1. - Scotch Arleston, Jean-Louis Mourier
Dobrá trefa - Karel Jerie
Princip nepravděpodobnosti - Štěpán Kopřiva, Jiří Grus
Dříve známí jako Liga Spravedlivých (ochutnávka) - Keith Giffen, J. M. DeMatteis, Kevin Maguirre
Müšlenky - Alan Moore, Rick Veitch

Publicistika:
Nová tvář Crwe (úvodník) - Jiří Pavlovský
Vaše vnitřnosti v koši nekončí (listárna)
Česká krev: Aktuality - Tomáš Prokůpek
Mučírna Next Generation: Perspektiva - Klaus Janson
Jak se pořádal Crwecon - Jiří Pavlovský
Mučírna Martina Němce - Martin Němec
Gotfridův seznam (co vyšlo za minulý rok)
Komiksové milníky - Milan Krejčí
Z cizího krev teče: O americkém komiksu - Jiří Pavlovský
Muž na pitevním stole: John Marc DeMatteis - Jiří Pavlovský
10 nejdůležitějších českých komiksů...které nikdy nevyšly - Tomáš Prokůpek
Drůbky: Od Crewe do Crewe
Drůbky: Komiksy v tomhle čísle
Oh! My Goddess! - Ľudovít Plata

Scénář
Christophe Arleston (Scotch), Max Cannon, J.M. DeMatteis (Michael Ellis, Wally Lombego), Keith Giffen, Karel Jerie, Štěpán Kopřiva, Alan Moore
Art
Max Cannon, Jiří Grus, Karel Jerie, Kevin Maguire, Jean-Louis Mourier, Rick Veitch
Lettering
Alena Tejnická (Sarah)
Překlad
František Fuka, Štěpán Kopřiva, Richard Podaný
Publicistika
Klaus Janson, Milan Krejčí, Martin Němec, Jiří Pavlovský, Ľudovít Plata (Turlogh), Tomáš Prokůpek
Redakce
Alena Tejnická (Sarah)
Žánry
akční, humorný, magazín, stripy
ISBN/ISSN
80-87024-05-2 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
210 x 295 mm
Tisk
barevný + černobílý
Váha
230 g
Stran
72
Cena
99 Kč
Originál
- (-)
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš13.6.2011 08:18Crew² #17
  Trollové mě ke koupi booku zrovna nenalákali. Naopak skvěle pobavil (vyšší) Princip. Greyshirt je v pohodě, ale byl tentokrát dost předvídatelný. Trefa mě netrefila na komoru, ale zásah slušnej.
 • Kaluž
  Kaluž mecenáš6.9.2009 16:39Crew² #17
  TOP: Red Meat & Princip nepravděpodobnosti & Müšlenky
 • andywart
  andywart18.8.2009 08:08Crew² #17
  Trollovia sú fajn. Taký nenútený francúzsky štýl. škoda len, že to nie je moje gusto. Dobrá trefa mi príde skôr ako priemer. Odhliadnuc od vtipnej balistiky tu Jerie má trochu problém s vyplnením veľkoplošných panelov. Grus a Kopřiva sú skvelí aj keď mi úplne nesedí farebnosť. Moore má obvykle dobré scenáre, ale Veitchova kresba sa mi veľmi nepáči. Red Meat je stará dobrá klasika.
 • matrosh
  matrosh17.3.2009 21:53Crew² #17
  trollové byli skvělí, pobivil i red meat, Kopřiva s Grusem a samozřejmě Moore, Bohužel nedokážu ocenit dobrou trefu, to mě fakt přišlo jako omalovánka z ohníčku
 • Woffce
  Woffce18.11.2008 11:56Crew² #17
  Zajímali mě "Trollové" - a celkem opodstatněně. Zjevná inspirace "Asterixe" stojí jen za zmínku, není výtkou, jen snad napíšu, že v porovnání s Goscinnym má Arlestonův humor přeci jen trochu těžší zadek. Ale i přesto je mi líto, že u nás vydanou "trollí" tetralogii už asi těžko někde splaším. "Dobrá trefa" je zkrátka dobrá trefa do mýho (ne?)vkusu, "Müšlenky" mi přišly (jako často u A.Moorea) jako dobře napsanej ne až tak dobře vymyšlenej příběh, tentokrát s docela protivnou mi kresbou. Ukázka z "Dříve známí..." by mě snad i navnadila, nebýt tak krátká; ergo: Takhle naprosto postrádá smysl. "Princip nepravděpodobnosti" - ač ho znám z "Inseminátora" - potěšil, a když přidám opět výživnou porci "Red Meatu" (Max, to je prostě kanón), musím napsat: Vůbec ne špatná Crew.
 • Tauren
  Tauren12.3.2008 18:34Crew² #17
  Slabé číslo.
 • Davey
  Davey3.3.2008 22:47Crew² #17
  Trolové jsou super! :D
 • erik
  erik17.1.2008 08:31Crew² #17
  Piemer bez výrazných komentárov.
 • Spacecore
  Spacecore16.1.2008 18:05Crew² #17
  Po špatné šestnácte vyvážená a perfektní sedmnáctka
 • satupeka
  satupeka28.11.2007 13:35Crew² #17
  Dobrá trefa přímo do mojí mozkovny. Zbytek solidní, ale nijak výjimečná zábava.
 • KdG
  KdG29.12.2006 18:49Crew² #17
  Trolové jsou výborný, red meat taky, dobrá trefa nic moc, princip nepravděpodobnosti příjemně překvapil a müšlenky dobrá pointa.
  Jinak celkově lehký nadprůměr.
 • squash
  squash11.12.2006 09:04Crew² #17
  Čekal jsem až budou Trollové kompletní a tenhle díl je oproti "Létajícím petaurům" opravdu povedený. Müšlenky jsou výborný. Pricip jsem neznal a tak mě taky moc potěšil. Trefa ujde. Ligu si kupovat nebudu...
 • Lukkas
  Lukkas26.11.2006 22:20Crew² #17
  Red meat mě tentokrát moc nepobavil, zato Trollové to je něco jinýho, ti sou fakt dobří, Dobrá trefa se mi líbila a jelikož nemám Inseminátor, tak mě Princip Nepravděpodobnosti uspokojil (a ne jednou:)).
 • Saiffer
  Saiffer mecenáš15.9.2006 17:13Crew² #17
  # Red Meat - nuda # Trollí války mám jednoducho rád a tieto ma v tom len utvrdili # Dobrá trefa - tu som si v polovici hovoril, že to je dosť o ničom, nakoniec však prišla skvelá pointa obracajúca celý dej naruby # Princip nepravděpodobnosti mi pripomenul Sinistra a Dextra, inak teda Gruřiva rulez # ochutnávka Dříve známí jako Liga Spravedlivých ma teda veľmi nenadchla, ale spolu s CREWou som si ju kúpil (takže som čítal ochutnávku presne po funuse :) # Alana Moora som sa v poslednej dobe trochu prejedol, Müšlenky a ich pointa mi však zas dokázala, že kto umí ten umí. Čož znamená že táto CREW sa fakt vydarila + nový krvavý háv (naozaj pekné je hlavne zahlavie a zápätie) + skvelý článok o CRWECONe a Mučírna Nemce :) + tiráž + ďalšie články + fotka nahého (asi dosť divného) týpka na CREWách = to proste treba vidieť
 • Dinik
  Dinik3.9.2006 18:19Crew² #17
  Tahle Crew je vážně jen obyčejný průměr. Zdá se mi, že kvalita Crwe jde čísla od čísla níž a níž. Trollové nic moc, doufám, že další díly už v Crwi nebudou. Nijak zvlášť jsem se u toho nebavil. Jde zřejmě jen o pohrobek BBartu, který zůstal ležet v archivu. Tak co s ním jiného, než šup s tím do Crwe. Čtenáři natěšení na další číslo to určitě sežerou i s navijákem, stačí, když to pořádně vychválíme. Byla to fakt slabota. Zbytek comicsů v čísle taky nic extra, takže jsem velmi zklamán.
 • Slaine
  Slaine admin28.8.2006 12:14Crew² #17
  Předně musím pochválit Crew za změnu designu... konečně dělá čest svýmu jménu a je mnohem stylovější a ucelenější. Jediný co bych vytknul je to číslování stran - to prostřední výrazný "strana X" bych nechal, zbytek odmáznul. Příběhy v tomhle čísle mi taky docela sedly - Müšlenky jsou výborný, ostatně jako všichni Greyshirtové (až na ten název... to že v angličtině je to napsaný zkráceně - thinx, neznamená, že to musí za každou cenu nějak zmršit v češtině :). Dobrá trefa zajímavá, trošku mi to prostředím připomnělo Dunu, takže líbilo. Princip nepravděpodobnosti už mám, tzn. sice zbytečný zaplácnutí místa, ale s chutí jsem si ho podruhý (i potřetí :) přečetl. Trolli jsou nenáročná, dlouhá, useknutá a zatím nepříliš zábavná... zábava. Články super. Nejvíc mě však asi pobavil v tomhle čísle fenomenální redakční strip :))
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade14.8.2006 14:48Crew² #17
  Tahle krev mě moc nechytla, páč Trolly nemám rád, Gruse s Kopřivou mám už v Inseminátoru a Red Meata znám komplet. Dobrá trefa je dobrou trefou a Greyshirt je jasným vítězem tohoto čísla. MdS
 • krvinka56
  krvinka5610.8.2006 13:56Crew² #17
  Nové grafické spracování crewe není špatný,tak jak to je uspořádané bych to do dalších čísel rozhodně nechtěl.No a teď k hodnocení.
  Obálka je fakt super Tetram na přední straně dobrej.Red meat je opět vynikající jeho humor mám rád.Trolové v mlze sou fajn na původní u nás vydané příběhy nemají ale sou dobří líbí semi jen škoda že sou rozdělení.Dobrá trefa je nic moc jak po kresební stránce tak příběhové nic moc.Princip nepravděpodobnosti je perfektní až nato že mi některé postavy připadají jako hrdinové z knížky nitro těžkne glicerínem,příběh je super kresba taky,a vůbec mi nevadí že to někde už vyšlo.Mušlenky no asi nejhorší Geršrituv příběh,no je moc divnej.Ukázka zLigy ani nemusela být.4lanky opět zajimavé až na ten o těch nevydaných českých komiksech to ani nemuselo bít.Seznam loňských komisů uvítá asi každý kdo si chce ověřit co mu chybí ve sbírce tak se asi hodí.Tuhle crew hodnotím jako dsti průmněrnou ,pár zajimavých věcí tu je ale za to dlouhé čekání to zas tak moc nestálo .Předchozí crwe byly o nějakej ten kus lepší.Doufám že další crew už bude fajn.
 • andre
  andre mecenáš9.8.2006 08:18Crew² #17
  Mám takový pocit, že čím dýl se na crew čeká, tím je horší. Protože dávat do crew hned dvě věci, které vyšly v nedávné době, mi připadá nefér hra. Chápu různé důvody proč tam je to a to(podpora prodeje, nebyly podklady,... atd.), ale v konečné fázi jsou mi (ty důvody) uprdele. Tímto nehodnotím kvalitu děl, ale to, že tam jsou dvě věci, které se dají stále bez problémů koupit. Dále (upozorňuji: toto je můj ososbní názor a vkus) malba K.Jerieho, mi připadá vyloženě hnusná (neříkám, že neumí kresli, to ani náhodou), ale ten styl, kterým se prezentuje mi prostě vůbec nesedí. Ať se raději věnuje scénářům, ty mu jdou lépe, nebo změní styl. Müšlenky by mě byly uspokojily, nebýt té špátné reprodukce. Trolly jsem si nechal na příště. No snad jenom ten Red Meat stál opravdu za tu koupi. ... Jo, je to tak, jsem velice zklamaný, tentokrát mi crew nové obzory neotevřela, pouze roztrpčila.
 • HEX
  HEX8.8.2006 18:47Crew² #17
  Trollové pěkná nuda,škoda že je příběh rozseknutý, takže je budu muset vytrpět i příště.Dobrá trefa nuda.Zajímavý je až Princip nepravděpodobnosti se skvěle nakreslenou přestřelkou.Ukázku z Ligy oceňuji, protože mě utvrdila v tom že tahle partička není nic o co bych se měl zajímat.A nejlepší na konec Mušlenky .Publicistika se mi tentokrát taky do vkusu moc netrefila, takže když to shrnu, vychází mi z toho nejslabší CREW v její nové historii...
 • Andreew
  Andreew5.8.2006 17:33Crew² #17
  Troli jsou celkem sranda, jen mě zarazilo jejich rozdělení na dvě části. Zbytek comicsů je taky oukej, potěšil mě Princip nepravděpodobnosti od klaunského dua Korus:-) . Obálka je pěkná, cákance strike back!! Nová grafika se mi taky zamlouvá.
  Jinak další normální crew - neurazí , nenadchne....
72884
Četl/a (79)
2scha, 81splinter, adevr, Alfi, ben_bella, Blacksad, calvin10, Cemino, crewni.konzerva, Darth Raelchi, Doppelganger, Draco nobilis, emanek, erik, farnhajt, fel68, figis, Filios dVekerec, filmator, filosh, Final, flipflop, Fox01, gwen666, Houbař, house192, hypermlok, J.Connor, James, jankie, jd., jindroush, jiskra, kallenved, Kaluž, KdG, Kocour, Lawer de Sanctis, libcenko, Librarian, Lobok257, mart.in, Mercurio, monte walsh, Moyek, namdnas, oleav, Paldini, pavlosson, pbabinec, pearlxjam, Petr, Petrisko911 , PKD, raimi, robertsedmik, RudyRod, seneke, SHORTY, Slaine, sleepless, smazenapikantniskeble, Spacecore, spekktrum, strougy, syon, tacmud, tankgirl, the.kasztan, Tommy_88, trudoš, tukak, TZcomics, Velkej šéf, vranakx, vrazdinek, VXP, zgrywus, zlejzmrd
(287)
007, 2scha, 5555, 81splinter, adam.ra, adevr, afri, Alfi, amazing_k, andik007, Andreew, andywart, arnecht, arsan, Artigas, Avian, Azalin, Azbest, AZTeck, bboorreekk, BeeSee, Benji, ben_bella, Black Bro, yo, blackJag, Blacksad, Blaine, bmc75, bobo666_2005, bodhi, Braindead, brkowycz, bronxik, budkin, burzum, Butch, calvin10, calviti, Cassidy, Celestius, Cemino, Corvus, Cr4sh, crewni.konzerva, Crics, CSE_AC/DC, cybern, Davey, DAxik, DEmnoG, denny, Deyw, Dinik, dirty_sanchez, disclose, Doctorow, doophy, Doppelganger, Draco nobilis, DracoAn, dre, dr_benway, Duff.man, duri, emanek, erik, farnhajt, fel68, felis, figis, Filios dVekerec, filosh, Final, Fox01, FrAnK, FrankieOndatra, freestyletricker, Fréza, Frizer, Fry, Fugas, goodspeed, GORERATED, Grebenda, Greyman, grinder, Grynca, gwen666, Hamichal, Hannibal92, hawkzn, hedgehog, HELLEIA, hi_jacker, holubdema, horaczhlinska, Houbař, house192, hugosnowden, Hulik, Hurvy, hypermlok, ikshorm, imro, invape, J.Connor, James, jankie, jd., Jestrab2, jett, JindrasT, jindroush, jiskra, Johnny Sasaki, Jokerka, Joshua_T, J|P, Kabukiman, kallenved, Kaluž, kamil, Kapis, karel, Karel Sec, karelcedr, Kazumaki, KdG, KejMart, killermarf, Klatic, KLAUN_DOMINANT, Knize_Ignor, Kocour, koniklec, konous, krvinka56, Lamahe, Landauer, Lawer de Sanctis, Lenny, libcenko, Librarian, Lisien, listr, Lobodlak, Lobok257, Lojza, lokeren7777, Luse, maara, macomix, mainman, Majkl, mangan, Mankin, markic, Markyz de Sade, mart.in, Masinfira, Matej-29, matohan, matrosh, Maxman2000, MB, mcleek, Meesha, Mercurio, metalmaus, mgeralt, Michal Opitz, mikado, mike731, mikki.maser, Milo_Harwey, misa, Mistak, Mleako, moiqpiom, monte walsh, monty.cl, morbn, Moyek, MP, Mr.Plysh, namdnas, NecRoman, Netorack, Nightmare, noMster, o2t2, obitus, Odal , Odrikani, OldaB, oleav, Olesh, Orbeek, pajo1919, Paldini, pata, pavel, pavlosson, pbabinec, pearlxjam, pechna, pennywise, Petr, Petrisko911 , PKD, planika, POLAKST, Poseidon1978, PP, q, RadimNemec, Radkos, Raikou, raimi, RainDamage, Ricarderon, Robb, robertsedmik, Rorschach, RudyRod, Ruw, Saiffer, saja, Samurai-Jack, Saran, sedllak, seezeethree, seneke, SHORTY, Sidi Santini, Skot, skřetman29, Slaine, Slávek, sleepless, songoku, Spacecore, spekktrum, Stara.kryta, strougy, syon, t0mas, tacmud, tankgirl, the.kasztan, Tialster, Toe, Tombal, Tomek, Tommmson, Tommy_88, tomned, Toren, trudoš, tukak, tulipstros, TZcomics, vallyslayer, valon, vasek, VaZbič, Velkej šéf, Viking, vranakx, vrazdinek, VXP, willis, Wiruss, xai, xintax, xspeed, yogi, yojimbo, z-e-d, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, zebedee, zgrywus, Zíďas, zlejzmrd, Zod
Chce (8)
DAN478, fusnix, Kitykatyn, Maty48, nick, Pán rostlin, R3d, RaptoR
Shání (4)
gobers, Kitykatyn, MickeyStuma, Pán rostlin
Nabízí (3)
budkin, Fry, Grynca