Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
První z příběhů o Meta-baronech, napůl lidech, napůl robotech, který vypráví o zakladateli rodu Kronovi a o původu jejich nezměrného bohatství, jež získali poté, co se zpronevěřili svému poslání válečníků.

Scénář
Alejandro Jodorowsky
Art
Juan Giménez
Obálka
Juan Giménez
Překlad
Michal Lázňovský
Žánry
drama, sci-fi
ISBN/ISSN
80-7186-829-9 (Egmont ČR (Albatros Media a.s.))
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
235 x 315 mm
Tisk
barevný
Váha
593 g
Stran
68
Cena
269 Kč
Originál
La Caste des Meta-barons - Tome 1: Othon le Trisaieul (Les Humanoïdes Associés, 1992)
 • Kapis
  Kapis mecenáš2.12.2015 07:41Kasta Meta-baronů #1: Praděd Oton
  Tak jsem si to přečetl v rámci porovnání s velkými Metabarony a zjistil jsem tyto poznatky: větší formát není až zas o tolik větší a v menším formátu mi to přijde kompaktnější a že by nějak zapadaly detaily jsem nezaznamenal, ani když jsem si to pečlivě prohlížel vedle sebe. Překlad je zde horší, za to je tu asi deset stránek navíc, což opravdu nechápu. Jinak je to obrovské dobrodružství a moc mě to celé baví. 4 hvězdy stále platí.

 • louza
  Velkoformátové vydání legendárního majstrštyku, který o hodně let později zhmotnila v jedné knize Crew. Mělo smůlu, že přišlo v době kdy na něj zdaleka nebyl český trh připravený. Oproti pozdější sbírce je tato první část nezmenšená, díky čemuž vynikne (překvapivě) zejména kresebná stránka věci. Album bohužel trochu ztrácí smysl v případě absence zbytku ságy. Je ale dobrým dokladem doby a snahy posunout komixovou kulturu v čechách od Loba k něčemu trochu více propracovanému (ale stejně krvavému).
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.1.2014 16:51Kasta Meta-baronů #1: Praděd Oton
  Jůůů, to byl pěkný komiks:-) Krásná kresba nádherně vykreslovala svět autorovy fantastické imaginace. Sympatické sci-fi, které mě rozhodně zaujalo a nenechalo chladným. Má někdo nějaké další (nové) informace ohledně případného vydání dalších dílů?

  Celkový dojem: 80%
 • Kocour
  Po přečtení Incalu si to člověk vážně užije mnohem víc :) Konečně to všechno dává nějaký smysl. Ale i předtím, když jsem ještě žádný kontext neznal, mi přišel Praděd Oton skvělej.
 • Absinther
  Vypiplaná detailní kresba+neomezená fantasie+ promyšlený, mnohovrstevnatý scénář(odkazující a těžící z jodorovského psychologické práce)=Absolutní frajeřinka-u nás navíc vydaná ve velmi rozumném formátu.Bohužel jen jeden díl....Kdo ale přečetl(posháněl,postahoval,pokradl)zbytek série-určitě nelitoval..........Snad se jednoho dne dočkáme kompletu
 • Ricarderon
  Ricarderon mecenáš6.7.2011 01:57Kasta Meta-baronů #1: Praděd Oton
  Dnes, po Incalu, se dá na Metabarony nahlédnout konečně tak, jak si zaslouží, reálie známe, víme, oč se jedná. Ale v roce 2003 tu nebyl nikdo, kdo by podivnou a vícevrstevnatou scifárnu docenil. Přečtěte si je ale dnes a budete chtít pokračování, protože komiks konečně dává smysl v širším kontextu.

  Je to přitom smůla, protože se nedá předpokládat, že by je někdo po onom fiasku chtěl dovydávat.
 • flipflop
  Slibně se rozjíždějící série. Škoda, že nevyšly další díly.
 • massilia
  massilia10.12.2009 12:21Kasta Meta-baronů #1: Praděd Oton
  Jediný komiksový Jodorowsky na našem trhu - bohužel, a jediný díl zajímavé série - bohužel. Nevím, jestli nebylo na takovou sérii v roce 2003 v Česku moc brzy, přece jen styl vyprávění se blíží klasickým sci-fi ságám, s místy až mystickým pozadím, na které český komiksový čtenář jaksi není zvyklý. Velký formát Gimenezově kresbě skvěle svědčí. Pokud někoho zajímá, jak příběhy pokračují, může si je buď objednat ze zahraničí a pocvičit si při nich cizí jazyk, nebo najít na internetu. Jenže číst to v počítači už není tak úplně ono :(
 • Dr_Bilo
  Další díly jsou lepší...
 • Wiruss
  Je to divné není to americké, ale je to dobré další díly jsou lepší tak i za ně dávám o trochu více než si zaslouží...
 • KdG
  Moc dobrý, fakt to na mě zapůsobilo. Teď ještě zjistit jak to cele dopadne.
 • Kapis
  Kapis mecenáš9.1.2006 14:58Kasta Meta-baronů #1: Praděd Oton
  Nebylo to zlé, ale jelikož je nulová šance na pokračování............just 70
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade15.6.2005 16:41Kasta Meta-baronů #1: Praděd Oton
  Mě to celkem zaujalo, takovej poklidnej rozjezd. Bohužel už u nás nejspíš nevyjde pokračování. MdS
 • Ogre
  Slusne scifi .... aj ked neviem ci sa dockame dalsich dielov ... ako rozjazd serie ukecane. Ked nevyjde v cestine, nakupim v polstine.
 • MichalS
  Vypadalo to na rozjezd neceho velkeho, coz asi i je, ale samo o sobe to nejak nefunguje. Vzhledem k tomu, ze dalsi pokracovani je silne nejiste, tak je dost problematicke to nekomu doporucit.
 • maarv
  nejak mi to nesedlo...pribehovy vypraveni a tak nejak vubec. kresba je sice moc pekna ale ja radeji zajimavejsi pribeh. Ikdyz prece jen je to prvni dil takze se to mozna casem zlepsi...a mozna pri rychlosti vydavani taky ne:)
 • Zack
  Zack admin22.6.2004 15:40Kasta Meta-baronů #1: Praděd Oton
  Na me je to moc rozvlekly... bral jsem to jako uvod do sagy, ktera holt bez podrobneho popisu realii nefunguje, bohuzel nic vic tu nevyslo, takze tenhle prvni book me nechal naprosto chladnym a osobne mam Metabarony zaskatulkovany jako to nejslabsi, co sem od Jodorowskyho cet... (nicmene to je opravdu velmi subjektivni nazor zalozeny pouze na jednom booku, ktery mi nesed). Kresba je skvela, vytvarne se ji vytknout nic neda, me jen nejak nebavila...
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš22.6.2004 13:35Kasta Meta-baronů #1: Praděd Oton
  Vypada to fajn, mooc fajn. Chtel bych dalsi dily, ale jak podotknul Willis, nevypada to s Meta-Barony uplne nejlepe.
 • snook
  Přesně tak! Souhlasím s Dominantem. V podstatě celou první půlku jsem jaksi tápal, což ještě umocnil hrozný překlad. Ale hodnotit Metabarony podle prvního dílu je ošemetný. Doufám, že se nad námi někdy smiluje komiksový bůh a sešle nám dar v podobě pokračování.
 • willis
  Je to rozjezd osmidílné série. Takže je to pojatý jako úvod do světa Metabaronů a seznámení se s prostřecím a věřím, že s dalšími díly by hodnocení ještě stoupalo (ovšem jestli někdy pokračování vyjdou to je velký otazník). Jinak kresba je nadprůměrná a scénář vypadá taky dobře pro příznivce Duny a vesmírných dobrodružství vůbec.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš22.6.2004 08:36Kasta Meta-baronů #1: Praděd Oton
  Zajímavý, ale chvilkama sem se vtom strácel.
201881
 • Kapis
  Kapis mecenáš3.12.2015 08:14Kasta Meta-baronů #1: Praděd Oton
  RiP: jojo, díky, já si myslel, že to bude vtěpnuto někde jinde;) Já tak daleko ještě nejsem, vychutnávám si to pomalu.
 • RiP
  Kapis: Těch 11 (ne 10) stránek v souborném vydání je, podívej se znovu a pozorněji na stranu 524, tam ti bude vše vysvětleno :-)
 • Lenny
  Lenny mecenáš2.1.2014 17:46Kasta Meta-baronů #1: Praděd Oton
  GWB: Crew to na vánoce vydá komplet
 • Azalin
  Azalin mecenáš1.10.2011 15:34Kasta Meta-baronů #1: Praděd Oton
  No doufejme, doufejme.. já jsem tohleto četl v Heavy Metalu (kde taky bohužel vyšel jenom první díl) a sedlo mi to maximálně - příběh, kresba, atmosféra..
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš6.7.2011 15:21Kasta Meta-baronů #1: Praděd Oton
  to Ricarderon: jestli se z Incalu nestane lezak, tak nam Crew Metabarony v peknem spalku ala Incal a Vyprava nakonec vyda:).
Četl/a (44)
Alikkk, bboorreekk, ben_bella, bierce, Blacksad, calvin10, Darth Raelchi, davidek, DEmnoG, Draco nobilis, emanek, Final, flipflop, Fos4, Future-Death, invape, J.Connor, jindroush, jiskra, Kapis, KdG, kinak, Kocour, Lachvos, Lawer de Sanctis, Le Porello, monte walsh, NecRoman, Ozymandias, Paldini, Pej, Petrkoll, RadimNemec, raimi, regressiv, Saint of Killers, skepsi, Spacecore, start05, suricattaontheway, tacmud, tukak, vranakx, zgrywus
(123)
adam.ra, Alikkk, Ashek, Azbest, AZTeck, bboorreekk, beanek, BeeSee, Benji, ben_bella, bierce, Black Bro, yo, blackJag, Blacksad, bmc75, bobo666_2005, Braindead, calvin10, Cassidy, Corvus, Crics, CSE_AC/DC, davidek, DAxik, DEmnoG, DevCageR, disclose, doophy, Draco nobilis, DracoAn, dre, Einstain666 , eliera, emanek, Erich, fel68, filemon, Final, Fos4, Fréza, Frizer, Future-Death, goodspeed, Greyman, grinder, Hamichal, hellw10, HevyEli, holubdema, horaczhlinska, imro, invape, J.Connor, Jestrab2, JindrasT, jiskra, Johnny Sasaki, KdG, killermarf, kinak, Kjon, Klatic, Kocour, koniklec, kucik, Lawer de Sanctis, Le Porello, Lobok257, maara, Mankin, Markyz de Sade, Marvin, Masinfira, merhyx, mgeralt, mirror, misa, Mitthrawnuruodo, monte walsh, monty.cl, moris.cz, NecRoman, Netorack, Nightmare, Odal , Odrikani, Paldini, pavel, pdfak, pechna, Petrkoll, POLAKST, Poseidon1978, RadimNemec, raimi, RainDamage, Ricarderon, Saiffer, Samurai-Jack, Saran, skepsi, Skot, Slaine, sleepless, Stara.kryta, start05, strougy, suricattaontheway, tacmud, tomaseek, Tombal, Tominos, Trevelyan, tukak, Viking, vranakx, Wiruss, Xeelee, xintax, yojimbo, Zajo original, zdennanek, zebedee
Chce (6)
chcita, delsemela, normsko, Plumm, Premek, quardok
Shání (3)
Černá Krysa, normsko, quardok
Nabízí (3)
kinak, mgeralt, tukak