Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Podle originálního příběhu "The Sword and Magi" J. P. Simona a podle scénáře José Maria Forque.

Scénář
Jaroslav Jiran
Art
Karel Zeman
Obálka
Martin Zhouf
Redakce
Martin Zhouf
Žánry
sci-fi
ISBN/ISSN
ISSN 1210-6798 (Mladá fronta)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
210 x 297 mm
Tisk
barevný
Stran
48
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš3.12. 17:15Nexus - Ikarie speciál comics
  Jedna velká kravina, kterou mám jen do sbírky, protože Karel Zeman. Tečka.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš20.2.2012 12:58Nexus - Ikarie speciál comics
  Karel Zeman u mě proslul především svou kopírkou Slaina, která vyšla v Kometě (19+20) jako Stopou velkého Tora. Jedná se nicméně o celkem zdatného kreslíře, což ovšem zde potvrzuje jen místy. Scénář je poněkud chaotická space opera. Každopádně mě komiks ještě více navnadil na filmovou předlohu, kterou již léta marně sháním. V nabídce sci-fi VHS mě navíc nalákal na hodně libově vypadající Murder on the moon.
 • willis
  willis23.10.2008 09:44Nexus - Ikarie speciál comics
  Tenhle film bych celkem rád viděl (na csfd má ohromující hodnocení 7 % a to je myslím dostačující lákadlo). Ve své době byl kolem točení a megalomanské výpravy docela slušný humbuk. Zhouf, který navrhoval design kosmických lodí a snad nějakého města, byl také v díky Ikarii a obálkám, které dělal snad ke každé nové sci-fi knížce, docela známý. No byl to průser ze kterého se ani scénárista a režisér v jedné osobě nevzpamatoval, nic jiného už nenatočil a raději zemřel. Ke komiksu... kresba ucházející, námět splácaný z několika jiných sci-fi filmů a knížek... Osudová láska, zlý diktátor, vzpoura, vítězství, happyend. Moc to sice po hromadě nedrží, ale zaplácne to dlohou chvíli třeba při obtížích na toaletě. :)
 • Michigan
  Michigan21.6.2004 21:57Nexus - Ikarie speciál comics
  Vlastne nechapu, proc tenhle komix vysel, byl to mozna pokus o prezentaci absolutne beckovyho pokusu o ceskej sci-fi film americkejch kvalit. A musim rict, ze jakej film, takovej i tenhle komix, uvnitr najdete misty opravdu hroznou kresbu, kterou nezachrani ani pribeh, kterej je samozrejme na motivy filmu. Proste ne ze byste se u toho obcas nebavili, ale tohleto bohate staci si precist jen jednou. A tak jediny plus u tehle Ikarie special je hezka obalka, ktera vas ale namlsa na neco, co uvnitr nenajdete...
26