Comics o našem světě a o onom světě a taky o různých pocitech mezi tím. Dozvíte se v něm humornou, inteligentní a nenásilnou formou odpovědi na spousty důležitých otázek, které se vám budou v životě velice hodit. Jak vznikají plastikoví lidé? Jak to chodí v Říši mrtvých? Kam se ztrácejí odstřelené domy? Co mají společného bazuky a cukrátka? Co se skrývá na zakrváceném vrcholku pyramidy IKEA? Proč nemohou peníze pít alkohol? Jak se šňupe budoucnost? Kolik stojí nové tělo? A hlavně: kdo pořád píše na obaly od mléka ty návody, jak správně a dobře žít??

Přeloženo podle amerického vydání. První české vydání v r. 2001 vyšlo se dvěma variantami obálek.
Duben 2004 -Pixy (2. vydání) pouze verze s červenou obálkou.


Scénář
Max Andersson
Art
Max Andersson
Obálka
Max Andersson
Lettering
Jakub Němeček
Překlad
Jakub Němeček
Žánry
satirický, ze života
ISBN/ISSN
80-902935-4-9 (Mot (Mot komiks, s.r.o.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
230 x 315 mm
Tisk
černobílý
Váha
369 g
Stran
72
Varianty
Pixy (2. vydání) (2004)
Pixy (2001)
 • zd
  zd13.1.2017 14:18Pixy (2. vydání)
  Parádní temnej komiks. Doporučuju i stejnojmenné loutkové představení: http://rodinnedivadlo.cz/pixy/
 • JimmyII
  JimmyII15.3.2016 15:39Pixy
  Čirá, temná, zvrácená, dekadentní, bizarní, černohumorná genialita!
 • sedw
  sedw18.11.2014 23:16Pixy (2. vydání)
  Tak tohle je bez debat to nejdivnější, co jsem měl zatím možnost číst. Stále se ještě divím, jak někdo mohl takový úlet vymyslet a přitom to celé udržet pohromadě. Jednalo se opravdu o jedinečný zážitek, ale na můj vkus možná až příliš. Autor přináší spoustu geniálních nápadů, příběh není ani tak napínavý, ale člověk prostě musí pořád číst dál, aby se dozvěděl, jak absurdní to může ještě být. O to větší škodou pak je, že příběh nebyl ukončen úplně podle mých představ a čekal jsem nějaký výrazný a originální konec. Celkové dojmy jsou nicméně velmi kladné, na plný počet (věřím, že na něj tento komiks má) však budu potřebovat minimálně jedno další přečtení, abych vše pochytil. V neposlední řadě je třeba vyzdvihnout kresbu, která dokonale doplňuje atmosféru zmaru a zoufalství a opravdu jsem se mnohdy cítil, právě díky této kresbě, poměrně nepříjemně (o což se však dle mého názoru autor pokoušel a rozhodně se tedy nejedná o výtku!). Suma sumárum - toto dílo by si měl přečíst každý, aby pochopil, o čem mohou komiksy být a jaké originální nápady mohou zpracovávat.
 • Shpeckk
 • jirin
  jirin5.6.2014 01:50Pixy (2. vydání)
  Hodně rozporuplné. Spousta zajímavých nápadů a myšlenek - svět mrtvých, čas běží pozpátku atd. - ale málo rozvedené a v podstatě žádný konec. Tak asi průměr, ale někdy zkusím dát další šanci.
 • kaylin
  kaylin28.5.2014 15:49Pixy (2. vydání)
  Tohle si stejně musíte přečíst, abyste to docenili. "Pixy" opravdu není komiks jako jakýkoli jiný, a pokud nemáte s Maxem Anderssonem žádné jiné zkušenosti - já je před "Pixym" neměl - budete hodně překvapeni. A já si myslím, že mile. Tohle je komiks, u něhož bych nečekal, že mě až tak strhne, ale když jsem ho četl, byl to prostě zážitek. Jako kdyby se Tim Burton stal dekadentním básníkem a uvědomil si, že život je všechno, jenom ne to, co ve skutečnosti žijeme. Realita a smysl našeho života jsou zde postaveny na hlavu, jsou zde úžasné pasáže, kdy se standardní pravila doslova otáčejí a získávají nový význam. A celé je to krásné zábavné a depresivní. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/05/646-pixy-95.html
 • Zeebonk
  Zeebonk19.3.2014 19:46Pixy
  Zvrácené. Bizarní. Bizarně zvrácené. Geniální. Nerad bych papouškoval to, co bylo řečeno níže, ale jsem líný to číst, takže mě případně omluvte. Pixy je underground, jak se patří, Andersson chrlí nápady jako otylá bulimička večeři a jeho kresba je tak hnusná, až je naprosto dokonalá. Všechny komiksové složky spolu obcují v dokonalé symbióze a ruční lettering je jen třešnička na dortu. Prostě a jednoduše je to nádherný, originální kus komiksu a Maxe bychom měli překládat jako na běžícím pásu.
 • Saiffer
  Saiffer mecenáš10.6.2011 10:36Pixy
  [spoiler]
  Originálne, nové, osviežujúce. Skvelé nápady ako domy nakazené graffitmi, žijúce a serúce peniaze, žijúce potretené embryo - wau :D Ale od polovice už som mal pocit, že príbeh nejak stráca dych i nápady. A koniec mi prišiel vyložene do stratena čo ma sklamalo :/
  [/spoiler]
 • Tasemnice
  Tasemnice8.1.2011 21:35Pixy
  miluju tenhle komix!!je proste bomba!!!:)
 • flipflop
  flipflop9.5.2010 01:51Pixy
  šmarjá, to byla blbina, ale skutečně originální
 • pažout
  pažout8.11.2009 18:37Pixy
  Pixy = vynikající komiks. Jak tohle mohl někdo vymyslet jsem pochopil hlavně po přednášce M.A. na letošním Komiksfestu, kde mj. vysvětloval, kolik inspirace bere ve svých komiksech z Bible:D Míň než sto nedám ani za nic a těším se na další Anderssonovy komiksy.
 • Draco nobilis
  Draco nobilis admin16.9.2009 23:30Pixy
  K černé obálce jsem dokoupila i červenou z druhého vydání (a ano vím, že první vydání mělo dvě verze). Zasloužilo by si víc než sto procent a já jdu číst bosenského plackopsa a koukat na Nail Films. Jeden z nejlepších autorů, co znám, který se kompletně trefuje do mého vkusu. Díky Bože za to, že jsi stvořil Maxe Anderssona! Pokud jsi to byl ty Satane, Šelmo zvaná Drak, Výhonku Temnot, Zplozenče Pekla, díky tobě! Pokud jsi to byl ty Buddho (či některé božstvo z hinduistického panteonu), děkuji, že se karmické kolo života otočilo takto příhodně v mé časové epoše. Omlouvám se všem ostatním božstvům, pokud jste právě Vy způsobili, že se tu M. A. zjevil, či ho ponoukli k tvorbě, mé díky patří Vám! Tobě, Alláhu, neděkuju jen proto, že nevěřím, že bys ho seslal, páč děláš jen samý krávoviny.
 • Le Porello
  Le Porello15.9.2009 00:52Pixy
  Jak tak pročítampředešlý komentáře, neni co dodat
 • Kaluž
  Kaluž mecenáš4.9.2009 19:08Pixy
  Pixy je makabrózně skvělá věc. Šílenější komiks u nás nenajdete.
 • iantomasik
  iantomasik14.8.2009 12:12Pixy
  skvělý první krok do světa "trochu jiného" komixu. max andersson je takový tim burton světa komixu. stejně zvrhl, škodolibý, zábavný, okouzlující a přiznejme si, i povrchní.

  ---

  "Ahoj mami, to jsem já. Počkej chvíli, něco tu šumí. Na tomhle smradlavym místě neni moc dobrý pokrytí.. Slyšíš? Ptáš se, kdo volá? No já, přece, tvůj potracenej plod, ty děvko."

  Tak se přihlaste, kdo z vás by chtěl dostat takovej telefonát? A kdo z vás by "to chtěl vůbec dostat"? Angína Pektoris teda dítě rozhodně nechtěla. Jenže i potracený embryo odchází na onen svět a běda jak se tam dopídí ke žlutejm stránkám.. To vás pak čeká pořádná porce čtení ukolébavek po telefonu. Ještě, že je tu Alka, otec toho nevyvinutýho šmejda, zkrachovalec s těžkou šichtou v mincovně, kde centy serou jak slepice. Alka se nebojí vzít devítiraňák a věci do svejch rukou.
  Nejspíš si totiž ještě neuvědomil zásadní otázku - jak zabít někoho, kdo už je mrtvej?

  Komix Pixy - vpravdě gejzír bizarní originality a strhujících kreseb. Řekl bych, že už není třeba prozrazovat více z mírně netradičního příběhu. Věty, jež padly pro ilustraci, stačí. Stejně jako pro ilustraci, tentokrát tu vizuální, stačí dvě barvy - černá a bílá - tedy lehké retro, jež nikdy nevyjde z módy.

  Max Andersson, autor komixu, je zkrátka člověk k popukání a tam, kde lidi chčijou z imaginace a zvrhlosti Tima Burtona, se on jen lehce uchechtává a do bubliny svýho hrdiny vráží moudra typu: ,,Tvoje hlava s tim culíkem vypadá jako koňská prdel, chybí ji akorát díra.. BANG!"

  Nečekejte však drsnou jízdu ve stylu Bukowskýho a podobnejch ošoustů, Pixy je přes všechnu svoji brutální totalitně-konzumně-degenarativní stylizaci vlastně dost roztomilá záležitost, vedle který pak věci typu Emily the Strange nebo Lenore vypadaj podobně trapně jako potítko s lebkama v Kenvelu.

  Pokud jste teda ve světě "intelektuálněji laděných" komixů doma a nacpat dvě kila do sedmdesáti dvou stránek křídovýho papíru s kvalitním materiále vám přijde jako rozumná investice, nelze tenhle skvost než doporučit. A jestli jste snad při bádání v kalných vodách komixu skončili u Čtyřlístku, pak je to přímo povinnost.

  Možná se tak v knihkupectví potkáme, můj výtisk skončil v bytě bejvalky, která ho tutově ani nečetla a už se mi začíná stejskat. Embryo na ní. ♣


 • meredith
  meredith15.9.2008 13:23Pixy
  klaním se tomu, kdo mohl vymyslet takovou "píčovinu" jako je tahle.. :-D
 • Godsmacker
  Godsmacker16.6.2008 16:02Pixy
  PIXY = WICKED SHIT!! :-D Po precteny tohodle dolka me napadaji jen slova jako "originální", "Neotřeleé nápady" apod. Je to proste naser,precetl jsem to jednim dechem a na okamzik zatouzil,aby me maminka tenkrat v brisku probodla ramínkem :-)
 • Davey
  Davey11.2.2008 20:55Pixy
  Mazec. Fakt psycho.Hodně dobré byly ty věci typu : Mrtvé peníze X živé peníze...nemohl jsem se odtrhnout od knihy.Jsem za tuto knihu rád a nedám ji z ruky.Díky bohu za MOT
 • Spacecore
  Spacecore26.1.2008 10:08Pixy
  Bych nikdy nevěřil,že se v hlavě jednoho člověka může vytvořit vír tak geniálních nápadů...Dostalo mě to a asi nepustí..
 • gormie
  gormie10.1.2008 15:05Pixy
  Opilé potracené embrio. Co dodat?
 • satupeka
  satupeka28.11.2007 13:09Pixy
  Dobrý nápady, výborná kresba...ale Kontejner se mi zdál lepší...
 • Woffce
  Woffce27.10.2007 20:06Pixy
  Je to mazec. Nádhera...
 • Kapis
  Kapis mecenáš2.2.2005 16:16Pixy
  Výborná kresba, výborný příběh, akorát je to trochu utahané, především ke konci. Jinak jak jsem to otevřel, jak tam leželi na té chodbě, tak jsem doooost čuměl. K dokonalosti to má ale daleko
 • Netorack
  Netorack11.7.2004 00:22Pixy
  Úchylárna. Zábava. Skvělá.
 • Zack
  Zack admin17.6.2004 15:31Pixy
  Takovy stylo mix Loba a typickyho undergroundu (znate to, kritika konzumni spolecnosti a tak). Obcas je nekterych tech radoby drsnaren moc, ale celkove dokonale vyvazena zalezitost. Hodne to vytahuji vyborny napady.
 • Nakor
  Nakor16.6.2004 21:32Pixy
  Takhle nejak si predstavuju underground perfektne stravitelny i sirokym masam :)
 • karel
  karel mecenáš15.6.2004 23:50Pixy
  Našlapáno nápady po okraj. Příběh o tom jak Nás seřeze komerce a prachy:)
 • Petrius
  Petrius15.6.2004 21:36Pixy
  Správně úchylná věc.Můj oblíbený comics. Líbil se mi o dost víc než Kontejner... Kresba se ke scénáři skvělě hodí.
 • Michal Opitz
  Michal Opitz mecenáš15.6.2004 20:35Pixy
  Super vec prekypujici silenyma napadama... Nedavam stovku, protoze ke konci knizka trochu ztraci tah na branku (za to zacatek je proste super jizda!).
 • Slaine
  Slaine admin15.6.2004 17:07Pixy
  Šílenost plná skvělých nápadů a super hlášek ("tvá hlava vypadá zezadu jako koňská prdel" mě ,spojeno s kresbou, fakt dostalo :)) smíchaných s melancholickou atmosférou.
 • sammpa lajunen
  sammpa lajunen15.6.2004 16:41Pixy
  masterpiece
 • Ogre
  Ogre15.6.2004 14:48Pixy
  Slusna vec plna zaujimavych napadov
 • maarv
  maarv15.6.2004 13:17Pixy
  Zkusil sem a rozhodne toho nelituju. Ale na muj vkus k dokonalosti az moc uchylny. Jsou zde super napady a je to naprosto odlisny od klasickych comicsu..tim teda nemyslim 4listek.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade15.6.2004 10:22Pixy
  Comics trošku vybočující z řady všech ostatních. Opakujte po mě: Max je Max a Pixy je Pixy. MdS
 • willis
  willis15.6.2004 10:11Pixy
  Maxe jsem objevil taky víceméně náhodně. A je to opravdu šílenec. Některý jeho nápady by totiž normálního člověka nemohly napadnout.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš15.6.2004 09:30Pixy
  Kocour: jsem skudlil a 90% a vic davam arcidilum, ze kterejch sem uplne na hadry. Pixy byl pro me prijemne prekvapeni. Nic vic, nic min. Takze 85%.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš15.6.2004 08:04Pixy
  Tohle mě dostalo míň než kontejner, ale přecejenom je to furt sakra dobrej-šílenej komiks.
 • Kocour
  Kocour14.6.2004 23:14Pixy
  DEmnoG:tak proc jen 85%? Jasne, neni to nic EXTRA prevratneho ale je to bezvadnej komiks prekypujici napady ("ten dům musíme popravit, byl nakažen graffiti") a navic vyborne nakreslenej(svym zpusobem...)a ač sem ho taky prelouskal za nakejch tech 40 min tak se k nemu velice rad vracim..proste špice a je rozhodne lepší mež Anderssonuv kontejner...
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš14.6.2004 22:10Pixy
  Pixiho jsem si koupil, aniz jsem o nem cokoliv vedel. Nejak jsem nemel co cist a uvidel jsem zajimavou obalku v regalu. Potom jsem stravil prijemnych 40minut v autobuse a nestacil se divit, jak mooooc je to dobry. Sice trochu ujety, ale fakt dobry (jak scenar, tak kresba)
642451
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.9.2009 09:54Pixy
  ha, hlasoval jsem zcela nezištně, toto jsem otevřel až poté;-) Takže jsme přivedl další zbloudilou ovečku k Pánu. Aleluja :) Tak šup na hrách a velebit, až se z tebe bude kouřit!! Jen si nespést růženec s nějakýma jiným kuličkama na šňůrce!!
 • Draco nobilis
  Draco nobilis admin17.9.2009 09:43Pixy
  Kapis: Když budeš hlasovat pro stažení oné inkriminované fotky, budu se modlit klečíce na hrachu a vezmu si svůj nejdelší růženec a uznám všechna tvá slova, bratře Kapisi. A velebiti budu Ježíše, pána našeho.
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.9.2009 08:59Pixy
  modli se hříšnice a snad ti bude odpouštěno za toto rouhání!!
 • Draco nobilis
  Draco nobilis admin17.9.2009 07:51Pixy
  Kapis: Já ale děkuji Bohu židovského národa (jehož jméno je nevyslovitelné). Co by tam jako ten falešněj prorok s tím svým pravdoláskařským životním názorem dělal?
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.9.2009 07:36Pixy
  DN: A co třeba pokleknout a poděkovat taky našemu pánu Ježíši Kristu;-)? Já osobně neznám krásnějších chvil, než s růžencem ovinutým kolem, k nebi sepnutých, rukou:-)

  A jaxe tak dívám, kdysi jsem Pixyho hodnotil níže (83%) a pak jsem pobekával, že nemohu hodnocení navýšit na 90% - před nedávnem jsem si tím opět listoval a dnes tedy, když už je možnost hodnocení změnit, dám těch finálních 90%.
 • Kapis
  Kapis mecenáš2.7.2007 19:53Pixy
  Když jsem si to přečetl po druhé trochu starší v dobrém psychickém rozpoložení, dal bych 90%
Četl/a (49)
123peta, 2Hitman3, aza, AZTeck, bananzluty, ben_bella, bierce, Blacksad, Černá Krysa, crewni.konzerva, DEmnoG, Draco nobilis, Filios dVekerec, filmator, filosh, flipflop, Grrr, Houbař, J.Connor, james dixon, jiskra, Kaluž, Kapis, Kocour, Lawer de Sanctis, Le Porello, Lobok257, mgeralt, michelangelo, Moyek, nfo, oleav, Paldini, Poseidon1978, raimi, robertsedmik, sercial, Slaine, Spacecore, spagr, start05, tankgirl, trudoš, Ukko, Velkej šéf, vita, VXP, Zeebonk, zgrywus
(126)
123peta, 2Hitman3, Alfi, AlienDr, Andreew, arnecht, aza, AZTeck, BeeSee, ben_bella, bioh, Black Bro, yo, blackJag, Blacksad, Bobsh, Braindead, budkin, Černá Krysa, cobe, CoupeC, crewni.konzerva, CSE_AC/DC, Davey, DAxik, DEmnoG, Draco nobilis, dre, felis, filemon, Filios dVekerec, filipes, filosh, Fréza, Frizer, goodspeed, grinder, Grrr, Hamichal, hawkzn, herbert, Houbař, hypermlok, iantomasik, invape, J.Connor, james dixon, jett, jiskra, Kaluž, Kapis, karel, Kazumaki, kilt, Kjon, Klatic, Kocour, krvinka56, Lawer de Sanctis, Le Porello, Lenny, listr, Lobok257, Macatá Réza, Markyz de Sade, Marvin, Meesha, merhyx, metalmaus, mgeralt, Michal Opitz, michelangelo, mikki.maser, milgouse, Mitthrawnuruodo, Moyek, mrtvý muž, muf.lon, nepěkná perspektiva, Netorack, Neutrino, nfo, nick, ohromno, oleav, ondra, padre_negro, Paldini, pavel, pechna, Poseidon1978, raimi, Ricarderon, robertsedmik, Rowan, Saiffer, Samurai-Jack, Saran, sedllak, sercial, Skot, Slaine, Stara.kryta, start05, stromekk, tacmud, tankgirl, trudoš, tulipstros, Ukko, vasek, Velkej šéf, Viking, vita, VXP, willis, Wiruss, Woffce, Xeelee, xintax, yama, yojimbo, Zack, zebedee, Zeebonk, zgrywus, Zod
Chce (15)
Benji, ChaoticMan, cybern, deefha, fusnix, Godsmacker, Joshua_T, kjghme, Lobodlak, Mamut12, Masinfira, Paprsek, Samurai-Jack, Tasemnice, vidocq
Shání (1)
deefha