Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Čolák a Doláč bojují proti popelnicovému gangu lupičů.

Scénář
Zdeněk Alfons Sedláček
Art
Jan Tatarka
Obálka
Jan Tatarka
Žánry
dobrodružný, humorný
ISBN/ISSN
Talent
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
210 x 294 mm
Tisk
barevný
Stran
32
Cena
12 Kčs
Originál
- (-)
 • Černá Krysa
  Černá Krysa17.2.2014 12:47Čolák a Doláč #1: Král podzemí
  Vyštracháno na půdě a s vlažným přístupem přečteno. Velmi vtipný kus, od té chvíle hýčkaný jak oko v hlavě! příjemné překvapení. Škoda, že pokračování se vůbec nedá sehnat, hned bych ho brala!
 • Lenny
  Lenny mecenáš1.8.2013 11:52Čolák a Doláč #1: Král podzemí
  choze: Tak jsem prohrabal krabici a našel první dvě čísla ufina (nejspíš jich je ale víc). V prvním je komiks "Čolák a Doláč: Horolezcem snadno a rychle" (7 stran); ve dvojce je "Čolák a Doláč: Výhra" (3 strany). Humor je spíš takový dětský, ale Krále podzemí ani Na stopě jsem nečetl, tak nemůžu porovnat.
 • choze
  Lenny: díky za tip, mám další komiks, po kterým se můžu pídit :)
 • Lenny
  Lenny mecenáš30.7.2013 21:35Čolák a Doláč #1: Král podzemí
  choze: Nějaký Čolák a Doláč na horách vyšel v časopise Ufin, ale jak je to s kvalitou nedokážu posoudit.
 • choze
  Druhý díl Čolák a Doláč: Na stopě je pro mě už od dob jeho vydání/mé puberty geniální a kultovní záležitostí a jedním z mých vůbec nejoblíbenějších českých komiksů. Očekávání byla tedy zatraceně vysoká, umocněná tím, že pídění se po jedničce bylo zatraceně dlouhé. Konečně jsem ji ve svých kristových letech získal do sbírky a při té příležitosti si ji i poprvé slavnostně přečetl. A jsem asi jedinej, kdo si myslí, že je to bída. Respektive že je to jen velmi rozpačité oťukávání terénu. Dvojka je lepší prakticky ve všem - má originálnější formát, lepší barevné provedení, mnohem zábavnější bonusovou výbavu, neotravuje nesouvisející reklamou a samotný komiks je kadencí gagů, jejich rozvíjením a celkovou dynamikou někde úplně jinde. Stačí porovnat první stránky obou dílů - kde dvojka okamžitě rozjíždí zběsilou akci na 13 panelech, jednička startuje příběh jen velmi nevzrušeně na polovičním počtu panelů a s jediným fórkem. Navíc abyste se ke komiksu vůbec dostali, musíte u jedničky překonat stránku s úvodníkem, stránku s vysvětlováním jakési mimózní mytologie (kterou dvojka naštěstí opustila), stránku se slevovým kupónem na oděvní výrobky O.P. Prostějov (který tenhle sešit vydal a napěchoval reklamou na svou produkci), stránku s extrémně trapně veršovanou a přitom vágní představovačkou postav (z níž a ani z komiksu se absolutně nedozvíte, kde Čolák a Doláč přišli ke sluhovi mimozemského původu!), stránku s rozhovory s tvůrci... až už jsem si myslel, že na komiks vůbec nedojde. Komiks se sice záhy rozjede, ale většina gagů a hlášek mi přišla hluchá a zaujala mě až parádní obálka vložená za komiksem, lákající na další díl, ne ale na Na stopě, které o tři roky později vydaly Trnky brnky, ale na jakési Horské dobrodružství. Zajímalo by mě, jestli vůbec vzniklo a pokud ano, tak na jaké bylo kvalitativní úrovni.
 • Landauer
  Klenot v komiksech z devadesátejch let! Neni sice tak našlapanej gagy, jako další volný pokračování, ale má spád, dobrodružnou ráž a hlavně fantastickej humor. Jednoznačně za stovku, protože dneska takhle vystavět a vyprávět příběh a přitom ani na chvilku nenudit umí z našinců málokdo!
 • jimmy
  Jeden z nejlepších českých komixů, ke kterým mám téměř citový vztah. Bohužel se mi nedochoval, ale strašně rád bych ho znova viděl. Ty hlášky jsou prostě parádní!
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo22.8.2005 20:15Čolák a Doláč #1: Král podzemí
  Kúúúrňa, na tohle jsem úplně zapomněl, ale co, tehdy se mi to líbilo, takže důstojných 70% si to zaslouží snad i dnes.
46111