One Piece #01: Romance Dawn - Dobrodružství začíná
CREW1. vydáníkvěten 2024série One Piece 1/2
4.1
...
...
...
...
+ 7 dalších ukázek
Koupit
Nadešel zlatý věk pirátů. Období honby za One Piecem – Velkým pokladem, který po sobě zanechal legendární Gold Roger a za nímž se na moře pod pirátskou vlajkou vydalo nespočet mužů a žen prahnoucích po slávě. Ti všichni učarovali chlapci Luffymu, který následuje jejich příkladu a hodlá se stát králem pirátů.

Scénář
Eiičiró Oda
Art
Eiičiró Oda
Obálka
Eiičiró Oda
Lettering
Jiří Hrbek (Daren), Barbora Ždichyncová
Překlad
Petr Kabelka (Astrak), Eliška Kabelková Vítová
Redakce
Anna Křivánková (hotate), Tereza Micková
Žánry
akční, dobrodružný
ISBN/ISSN
978-80-7679-564-8
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
128 x 182 x 14 mm
Hmotnost
270 g
Tisk
černobílý
Stran
212
Původní cena
249 Kč
Originál
One Piece #01: Romance Dawn: Bōken no Yoake (Shueisha Inc., 1997)
Začátek nejprodávanější mangy a dle mě také nejlepší příběhové ságy z celého One Piece. První East Blue ságu jsem četl a viděl nespočetněkrát, ale vždycky si ji užiju.
Tak mám tu čest seznámit se s nejpopulárnější mangou a musím konstatovat, že ona určitá dětinskost a výrazová přehnanost je vyvažována zábavou. Tetovat si to na lýtko jako můj kamarád asi nebudu, ale je tu jakýsi potenciál, že zkusím i díl druhý.

Celkový dojem: 70%
Scenárista a kreslíř Eiičiró Oda pojal každou stránku jako velkou grotesku plnou legračních ksichtíků. Pořád se něco děje, i když ani na úplném konci prvního dílu noví piráti ještě nevyplují na moře. Tohle veselé obrázkové čtení zatím nabírá vítr do plachet.
Puvodne jsem do toho ani nechtel jit (kvuli delce). Nakonec jsem ale mel slabou chvilku a prvni dil poridil. Ach jo... Je to proste dobre a nezbyva nic jineho nez pokracovat.
Tak jsme se dočkali a začíná tu vycházet japonská monster série One piece. Prvních pár svazků mám načteno v EN a musím říct, že vydání od Crwe je kvalitou jinde, co se týče papíru a perfektním překladem (tady by pár jedinců na sockách zasloužilo proplesknout), takže velká spokojenost. Samotná manga je samozřejmě legendární, zpočátku trochu infantilnější, ale postupně začne nabírat i vážnější témata přičemž si zachová super humor. Samozřejmě nemusí sednout každému, ale já jsem na palubě a vyhlížím další díly.
Začátek naprosto legendárního počinu. Jo, budou ještě lepší díly, ale těch 5 hvězd si to zaslouží už jen z principu. Hrozně moc jsem vděčný lidem z Crwe, že se do toho pustili (asi je úspěch hraného seriálu ne Netflixu přemluvil, že to pro ně nebude finanční propadák). S překladem jsem zatím spokojený, snad se dožiju vydání kompletní série :D
„Jakmile jakkoliv ublížíte mým kámošům“? Uff... poněkud kostrbaté zdá se mi...