Ukázka
Koupit
Mladá Angličanka Robyn a její otec, mistr lovčí, se vydávají do Irska, aby pomohli lordu protektorovi vyhubit poslední zdejší vlky, a zkrotit tak tuto divokou zemi. Robyn by svému otci ráda pomohla, místo toho je ale nucena zůstat za hradbami města Kilkenny a dřít se s ostatními dívkami v paláci jako služka.

Jednoho dne se proto vydá do divočiny na vlastní pěst. Hned na okraji lesa ji ale přepadne vlčí smečka, a nebýt divoženky Mebh, kdo ví, jak by to dopadlo. Obě dívky se záhy skamarádí a Mebh Robyn ukáže, jak vypadá život v lese mezi divokými šelmami. Patří totiž mezi Vlkochodce – starý keltský kmen, jehož členové jsou schopni měnit se ve vlky.

Mebh a její matka jsou však poslední svého druhu a angličtí okupanti pro ně představují nepřítele, se kterým se ještě nikdy nesetkaly. Pokud Robyn svým novým přátelům nepomůže, hrozí, že jejich národ navždy zmizí ze světa

Komiksová adaptace stejnojmenného filmu nominovaného na Oscara využívá nádherné ilustrace převzaté přímo ze své filmové předlohy a doplňuje je o exkluzivní úvod popisující historii kmene Vlkochodců.

Scénář
Samuel Sattin
Předloha
Thomas Moore (Tomm), Ross Stewart
Art
Thomas Moore (Tomm), Maria Pareja, Ross Stewart
Obálka
Ching N. Chan
Lettering
Ondřej Mikulecký
Překlad
Eliška Boudová
Redakce
Jakub Laxar, Ondřej Mikulecký, Michaela Tománková
Žánry
adaptace, dětský, dobrodružný, fantasy
ISBN/ISSN
978-80-271-3864-7 (Grada Publishing)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
145 x 210 x 17 mm
Tisk
barevný
Váha
580 g
Stran
272
Cena
479 Kč
Originál
WolfWalkers: The Graphic Novel (Little, Brown and Company; Hachette Book Group, 2020)
  • George Walker Bush
    George Walker Bush admin28.8. 10:13 Vlkochodci
    To byl krásnej film!