Koupit
Temný rytíř odhaluje existenci novodobého anděla pomsty, záhadného asasína Azraela. Oba se snaží zneškodnit obchodníka se zbraněmi, Carletona LeHaha, jenže poměr sil se změní, když LeHah ovládne sílu pána démonů Biise, prastarého nepřítele Azraela. Na pokraji fyzického zhroucení musí Batman také čelit nové hrozbě — až z předalekého ostrova Santa Prisca přichází temnému rytíři uzmout jeho korunu ďábelský génius s přímo obludnou silou... Přichází Bane.

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz. Chronologické řazení v sérii: 14

Obsahuje sešity série Batman: Sword of Azrael #1-4 (srpen 1992 - prosinec 1992), Batman #488 (listopad 1992), Batman: Vengeance of Bane #1 (prosinec 1992)


Scénář
Chuck Dixon, Doug Moench, Dennis O'Neil
Art
Jim Aparo, Graham Nolan, Joe Quesada
Ink
Jim Aparo, Eduardo Barreto, Kevin Nowlan
Barvy
Lovern Kindzierski, Adrienne Royová
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Richard Klíčník
Redakce
Mirka Jarotková, Pavel Kořínek
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-88-9283-295-4 (BBart s.r.o.)
978-88-9283-295-4 (De Agostini Publishing S.p.A)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 260 x 12 mm
Tisk
barevný
Váha
560 g
Stran
192
Cena
329 Kč
Originál
Knightfall: Prologue (DC Comics, 1992)
  • louza
    Nemůžu říct, že bych se se ztotožňoval s masovým názorem prvních hodnoceních na tuto knihu. Koupil jsem si jí jako milovník retra, abych zjistil, že retro z devadesátek až tolik nemiluji (a hlavně neklasifikuji jako retro). První půlka knihy je ve znamení příchodu Azraela, který možná působí vizuálně vcelku přelomově (viz. obálka), ale příběhově je to naprostý plebs o příchodu magora s plamenným mečem co divně mluví a všechny zabíjí. Hovadina. Ještě horší je pak v klasickém střihu provedený díl, kdy se Robin snaží integrovat Azraela do superhrdinské scény. Co mě naopak opravdu bavilo, byl závěrečný prodloužený sešit s Banem na jehož vrub jdou všechny hvězdičky knize udělené. Krásně čistě zpracovaný origin, kde je Batman cíl, nikoli cesta. Skvělá retroidní kresba a vyprávěcí ekvilibristika.